هجوم علم: مرموز آهن ستون دهلی

دهلی نو غرق در تاریخ با مجموعهای از بناهای تاریخی و آثار تاریخی. یکی از مهمترین کنجکاوی-فراخوانی سازه شما در دهلی آهن ستون می ایستد که با صدا غذا خوردن در مرکز Quwwatul مسجد پیچیده است. ستون یک متالورژی مارول. ساخته شده از 98 درصد فرفورژه ستون می ایستد در یک متوسط 7.3 متر اما وزن آن کمی بیش از 6 تن است.

واقعا وجود دارد هیچ چیز پیشگامانه در مورد آن تا زمانی که شما بدانید که این آهن ستون است که بیش از 1500 سال و وجود ندارد smidgeon از زنگ زدگی در آن وجود ایستاده در معرض عناصر برای قرن ها.

ستون از سوء تعبیر

مانند بسیاری از بناهای تاریخی در دهلی نو آهن ستون دارای مقدار زیادی از داستان را بگویید. برخی از آنها کفن در رمز و راز برخی از آنها بسیار مستند و تاسیس حقایق است. این ستون دارای یک کتیبه رفتن در سراسر آن. کتیبه شش خطوط طولانی به عنوان مجموعه ای سه بندهای. این اسکریپت در باستان Brahmi. آن را توصیف اعمال قهرمانانه از یک پادشاه به نام چاندرا احتمالا از Gupta دوره رفتن ستون سن.

دانشمندان و مورخان از سراسر جهان شده اند در تلاش برای باز کردن رمز و راز در پشت ستون. برای یک, آن را شگفت انگیز است که می دانیم که این فن آوری برای ایجاد چنین با کیفیت بالا فولاد وجود داشته است در این نقطه در زمان. یکی دیگر از جنبه مرموز از ستون است که با توجه به محل آن است.

اصلی نصب و راه اندازی ستون در محل در نزدیکی Udayagiri در Madhya Pradesh. (تصویر: ویکیپدیا / CC0 1.0)

دهلی نو است نه محل اصلی آهن ستون. بدون شک وجود دارد که ستون منتقل شد اینجا. شده است وجود دارد و قابل توجهی شواهد نشان می دهد که محل اصلی از ستون نهفته است جایی در Madhya Pradesh, یکی دیگر از دولت هند. بنابراین وجود مطرح می شود سوال بعدی چگونه بود آن را با انتقال به محل فعلی خود در هزاران سال پیش است ؟

تئوری های اطراف محل

آهن ستون شده است هدف از شیفتگی برای مقدار زیادی از دانشمندان و مورخان و متالوژیست برای مدت زمان طولانی در حال حاضر با چندین کتاب و حتی مقالات علمی نوشته شده با ستون به عنوان موضوع اصلی.

در یک چنین کتاب داستان دهلی آهن ستوننویسنده می گوید که اصلی نصب و راه اندازی ستون در محل در نزدیکی Udayagiri در Madhya Pradesh. سپس بعد از مغول در زمان بیش از Udayagiri و سلطان حمل و نقل ستون به دهلی نو به عنوان یک نشانه پیروزی است. این یکی از تئوری های قابل قبول در پشت رمز و راز ستون را در محل اصلی.

توضیحات برای هیچ-زنگ پدیده

نیز وجود دارد تئوری های علمی به توضیح است که رمز و راز از ستون نه انباشته شدن زنگ پس از هزاران سال. به گفته کارشناسان در انستیتو تکنولوژی هند در کنپور نسبی عدم زنگ زدگی می توان به فیلم “misawite” تشکیل بیش آهن ستون.

این لایه نازک است که یک ترکیب متشکل از اکسیژن و هیدروژن و فسفر است که اعتقاد به تشکیل بیش ستون حدود سه سال پس از ستون بنا شده بود. آن منتشر شده است و تشکیل یک لایه نازک بر روی آهن ستون بیش از بیش از یک هزار سال است.

بر خلاف این زنجیره ستون است انباشته زنگ حتی پس از هزاران سال. (تصویر: pixabay / CC0 1.0)

اعتقاد بر این است که هند باستان روش پردازش سنگ آهن و تبدیل آن به جراحی منجر به یک میزان بالایی از فسفر در تمام فلزی است و به این دلیل شکل گیری نازک فیلم محافظ در اطراف ستون. دوباره آن را به طور کامل مشخص شود چگونه باستانی سرخپوستان در آن نقطه در زمان حال ابزار و فن آوری برای تولید چنین با کیفیت بالا فولاد است.

“یک مطالعه انجام شده در سال 1963 توسط M. K. Ghosh ملی متالورژی آزمایشگاه نشان می دهد که ستون ایجاد شده توسط چکش توده ای از آهن داغ در یک زمان به شکل ستون. هر توده در وزن 44 به 66 پوند در هر. یک نگاهی از نزدیک در سطح ستون را نشان می دهد چکش علائم جعلی آهن است. Ghosh اظهار 120 کارگران در زمان دو هفته به ایجاد ستون” با توجه به historicmysteries.com

همه نظریه ها در کنار هر کجا که شما در سراسر یک شی است که مردم نمی باید درک خوبی در مورد آن مشترک برای برخی از “روشنفکر” اعضای جمعیت محلی برای تولید خرافات در اطراف آن است. آهن و ستون در دهلی نو هیچ تفاوتی ندارد. اعتقاد بر این است که اگر شما می توانید با قرار دادن اسلحه خود را در اطراف ستون تا زمانی که انگشتان خود را لمس هر یک از شما با توجه به برخی از شانس خوب!

اما هر چه باورهای خود را چیزی است که وجود دارد بسیار عجیب و غریب در مورد ستون ها — قابلیت های فنی مورد نیاز برای ایجاد آن و این واقعیت است که آن را نه زنگ زده برای 1000 سال — یک شاهکار است که هنوز در نظر گرفته نشده است.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما هفتگی ایمیل

زوم نقص حریم خصوصی در معرض خطر Overreliance بزرگ با تکنولوژی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

آموزش سئو