برکلی روزنامه نگاری به بررسی COVID-19 تاثیر بر کارگران کشاورزی

در جهت عقربه های ساعت از سمت چپ بالا: لولو Orozco ('20), نرگس Altan ('04), آندرس Cediel ('04), ماریا خوزه Cal

توسط AKHBAREBARTAAAR در 1 مرداد 1399

در جهت عقربه های ساعت از سمت چپ بالا: لولو Orozco ('20), نرگس Altan ('04), آندرس Cediel ('04), ماریا خوزه Calderón ('09), Brandon آلبوم یادگاری ('20), Zachary Stauffer ('08), Jess Alvarenga ('20) پدرو کوتا ('20), رزا Tuirán ('20) نیک رابرتز ('20), Molly فرستر ('20).

هنگامی که ما فکر می کنم از "کارگران ضروری" در طول COVID-19 گیر ما فکر می کنم از پرسنل پزشکی اولین پاسخ دهندگان و سوپر مارکت کارکنان—مردمی قابل مشاهده در زندگی شخصی ما و در اخبار. اما غذایی که می خورید در هر روز—از برداشت کلم بروکلی در کالیفرنیا دره سالیناس به گوشت بسته بندی شده در ایالات غرب میانه—هنوز به رشد و تهیه شده توسط مردم است. مهاجران بسیاری از آنها مستند نشده را ملاحظه تعداد کارگران کشاورزی و خط خود را از کار و وضعیت مهاجرت ترک آنها را به خصوص در معرض خطر این بیماری است.

PBS FRONTLINE بررسی تاثیر COVID-19 تا به حال بر این اغلب نامرئی نیروی کار برای اولین بار در جولای 21. این فیلم تولید شد و گزارش شده توسط یک میزبان از برکلی روزنامه نگاری فارغ التحصیلان هر دو از مدرسان و فارغ التحصیلان اخیر.

"این دقیقا همان نوع از فرصت ها که ما مدرسه با هدف ارائه, است که برای دانش آموزان ما به این فرصت را به کار با هم با مربيان خود در واقعا کار معنی دار است که به طور گسترده ای منتشر شده گفت:" پروفسور Geeta Anand برکلی روزنامه نگاری موقت در دین. "خاص این مستند نشان دهنده تعهد ما به ارائه صدا به مبارزات مردم محروم و آوردن این داستان به توجه به وسیع ترین شکل ممکن مخاطب است."

"COVID مخفی تلفات" نوشته شده بود, کارگردانی و تولید شده توسط 2004 grads نرگس Altan یک برکلی مدرس روزنامه نگاری و خط مقدم تهیه کننده و خبرنگار و مستند ساز و استاد آندرس Cediel. این شرکت تولید شد توسط فیلمساز مستند ماریا خوزه Calderón ('09). یک دسته از 2020 grads به آنها پیوست: Brandon یادگاری لولو Orozco نیک رابرتز, رزا Tuirán جس Alvarenga و پدرو کوتا بودند تولید وابسته با مولی فرستر کمک اضافی پژوهش است. Zachary Stauffer ('08), مدرس و گزارش های تحقیقی, برنامه تهیه کننده و فیلمبردار کمک دوربین های اضافی کار می کنند.

کلاس 2020 دخالت رشد از برکلی روزنامه نگاری "Chronicling COVID-19" پروژه آغاز شده است که در بهار و تبدیل مدرسه به اتاق خبر برای پوشش coronavirus برای انواع نشریات از جمله روزنامه نیویورک تایمز. حتی در حالی که گزارش برای بار برخی از پروفسور Cediel دانش آموزان شروع به تحقیق برای مستند و خط مقدم استخدام یک گروه از آنها را به عنوان شریک تولید.

"این داستان یک تکامل طبیعی از یک قطعه قبلی, 'تجاوز به عنف در زمینه' که توسعه یافته توسط دانش آموزان و تولید از IRP," Cediel گفت: با اشاره به برکلی روزنامه نگاری تحقیقی گزارش برنامه. به طوری که آنها رفت و برگشت به منابع خود مشغول به کار در این زمینه برای پیدا کردن چگونه تولید کنندگان بودند که نهفته رو به رشد بیماری همه گیر.

"از آنجا که برنامه درسی ما تا به حال تغییر به سمت دنیای واقعی گزارش آن را فرصت مناسبی برای تعامل با دانش آموزان, بسیاری از آنها دو زبانه و تا به حال گزارش قبلی تجربه در این جوامع" Cediel اضافه شده است.

روزنامه نگاران رفت و به چند تولید کنندگان گوشت های بسته بندی گیاهان و خطاب به کارگران کشاورزی که توصیف فقدان حمایت از کارفرمایان خود را به عنوان ویروس در سراسر ایالات متحده و در نتیجه وحشیانه, انتخاب بین سلامت خود و معیشت خود را. Latinx مردم را تشکیل می دهند نه تنها تناسب تعداد کارگران کشاورزی, اما تناسب تعداد COVID-19 مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا

"تماس گرفتن با farmworkers بودند که تحت تاثیر تمام این یک چالش بزرگ—مدیران و صاحبان کسب و کار نمی خواهید به هر نام وزارت بهداشت نمی تواند آزادی هر چیزی و مستند نشده کارگران اغلب بسیار مردد به فاش کردن هویت خود را" مولی فرستر گفت. "در حال حاضر منطقه است که واقعا در بسیاری از مشکلات و بیمارستان ها همه تاخت و تاز کردن. این قطعه نمی تواند از بیرون آمدن در یک مطلب بسیار مهم زمان است."

متعادل نیاز برای صمیمی احشایی مواد و روانی مرور گزارش در این زمینه در طول یک بیماری همه گیر شد "خیلی استرس زا" نرگس Altan گفت. "ما تا به حال برای مقابله با بسیاری از ناشناختهها در اوایل و ایجاد پروتکل و واقعا از هیچ چیز دلیل آن را بی سابقه—ما هرگز تا به حال یک وضعیت شبیه به این." کسانی که با مانع همراه با زمان بحران و در حال حاضر دانستن دانش آموزان آموزش و اخلاق کاری led خبرنگار به مدافع و حتی بیشتر برای دانش آموزان ورود به مطالعه.

"این بی امان برای سه ماه انجام کار در تمام ساعات روز و بسیار ترسناک در زمان با این بیماری همه گیر در حال رفتن به خصوص رفتن به میدان" نیک رابرتز گفت. "اما ما قادر به دریافت آن انجام می شود و هیچ کس مریض شدم که یک دستاورد. من بسیار افتخار از قطعه ای از کار ما تولید می شود. آن را حیاتی سند برای این زمان."

"با COVID-19 ما تا به حال برای انطباق" پدرو کوتا گفت. "ما در بر داشت راه های ابتکاری برای انجام وظایف است که به طور معمول انجام می شود در فرد است. برای مثال برخی از محل سراغ انجام شد با استفاده از نقشه های گوگل. من فکر می کنم این تجربه ما آماده برای 'طبیعی' تولید یک فیلم مستند در طول یک بیماری همه گیر."

این APs همه چیز را از قبل از مصاحبه به نوشتن یادداشت و مطابق با اصول بهداشتی دنده در حال اجرا غذایی رونویسی به ترجمه به حفاری از طریق archives. "هر کس واقعا نشان داد و آیا فوق العاده شغل" Altan گفت: از خود "شش راس دستیار تهیه کننده است."

"کار به عنوان یک شریک تولید بود یک فرصت باور نکردنی به نگاه در همه بخش های در حال حرکت چگونه یک فیلم ساخته شده است و چگونه هر نقش و ضروری است و مقدار زیادی از زمان و تعهد در آن طول می کشد برای تولید چیزی از این طبیعت" رزا Tuirán گفت. "من آموخته است که هر بیت از توجه به جزئیات مسائل حتی در حالی که شما در حال عبور از خط پایان."

"اگر چه ما از راه دور اکثریت از آن زمان آن را هنوز هم بسیار تجربه عملی" جس Alvarenga گفت. "من بسیار آموخته در یک مقدار کوتاه از زمان."

این تیم همچنین منعکس عقب افتاده تغییرات در این صنعت است. "من فکر می کنم آن را تبدیل به مهم تر برای خط مقدم به تنوع و تولید آن در دوربین استعداد و من فکر می کنم این یک مثال خوب دیگر از آن اتفاق می افتد و در ادامه به اتفاق می افتد" Altan گفت.

"این نیز مهم است برای ما به تداوم به دانش آموزانی که فارغ التحصیل و به دنبال نوع تجربه است که ما به دنبال زمانی که ما فارغ التحصیل شد," او اضافه شده و همچنین برای ساخت یک تیم تولید است که هر دو فرهنگی حساس و انعکاسی از جوامع گزارش شده است.

به طور معمول یک ساعته برنامه طول می کشد یک یا دو سال به تولید; این یکی کشیده شد با هم در چند ماه Altan گفت: از آنجا که "هر کس درک و احساس بسیار متعهد به این داستان است."

"COVID مخفی تلفات" آخرین در یک خط از خط مقدم تحقیقات رهبری Cediel, Altan و دیگر برکلی روزنامه نگاران, به بهره برداری, کشاورزی, مستند نشده یا دستمزد پایین کارگران و مهاجران.

"نرگس و آندرس ماه را صرف حفر به این داستان و این واقعا حیاتی و فوری در نگاه پنهان واقعیت رو به مردم که نگه داشتن مواد غذایی در جداول ما در طول این همه گیر" گفت: خط مقدم تهیه کننده اجرایی رینی آرونسون-رته. "ما در حال افتخار برای به اشتراک گذاشتن این داستان با ما کالیفرنیا بینندگان و بقیه از مردم آمریکا آن را به عنوان یک داستان است که اثرات هر یک از ما."

این فیلم نیز دوم PBS بخش رهبری و یا در کار با دانش آموزان را برای پخش در سراسر کشور در یک هفته. در جولای 15, Alyson Stamos ('20) و Meiying وو ('20)'s گزارش در مورد نحوه برنامه ریزی و اقدام اولیه کمک کرده سان فرانسیسکو Chinatown کنترل coronavirus پخش شده در PBS NewsHour. این بخش نیز بخشی از برکلی روزنامه نگاری "Chronicling COVID-19" پروژه.

"COVID مخفی تلفات" پخش جولای 21 در 7 p. m. در PBS و یوتیوب. همچنین می تواند جریان در pbs.org/frontline و در PBS تصویری برنامه.

–سام گلدمنtinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب