استفان Glickman پدر جهان تنها اسیر کفتار مستعمره می میرد 87

Stephen Glickman with baby hyena.

استفان Glickman با کفتار در برکلی تپه. (حسن نیت ارائه میدهد عکس از فردریک تهونیسن)

استفان Glickman یک پیشگام در رفتاری غدد درون ریز و بنیانگذار اولین بار در جهان مستعمره اسیر خال خال کفتار — او مطرح نسل از آنها در دانشگاه برکلی مرکز تحقیقات — درگذشت در خانه اش در برکلی در 22 مه از سرطان لوزالمعده است. او 87.

یک استاد بازنشسته روانشناسی و یکپارچه زیست شناسی که مادام العمر پیوند با حیوانات شروع دوران بچگی خود را در نزدیکی باغ وحش برانکس در نیویورک Glickman پیوست UC برکلی دانشکده در سال 1968.

بیش از پنج دهه او در مطالعات انجام شده از موجودات بزرگ و کوچک نوشتن بیش از 100 مقاله پژوهشی. خود را تیز و عقل گرم و شوخ طبعی و کلی lovability مشغول همسالان و protégés علمی و عدالت اجتماعی حرفه همکارانش گفت.

“استیو بود یک غول در زمینه رفتار حیوانات” گفت: UC برکلی روانشناسی صندلی Toni Ann. “او مورد مطالعه طیف گسترده ای از گونه های وحشی در باغ وحش و شاید معروف ترین در زمینه ایستگاه که در آن او انجام کار با کفتار برای بیش از 30 سال است.”

Glickman standout میراث سرسخت خود را پاسداشت از یک کلنی از کفتار خال دار در UC برکلی زمینه ایستگاه مطالعه رفتار, محیط زیست و تولید مثل. کفتار ترکیب در برکلی تپه های بالای دانشگاه, بسته شده در سال 2014 زمانی که بودجه خشک اما نه قبل از بازده منی اکتشافات در مورد غدد باروری و دیگر شرایط پزشکی که انسان تاثیر می گذارد.

هورمون رانده مادر سالاری

با مطالعه نر کفتار که با استفاده از یک وابسته به قضیب چوچوله به جای مهبل (واژن) برای جفت گیری و زایمان Glickman و همکار محققان دریافتند که سطوح بالای آندروژن تولید شده در تخمدان خود را masculinized خود را به ارگان های جنسی و افزایش خود تجاوز و تسلط در بسته.

او اشتیاق عمیق برای blunt-snouted کفتار که هر دو شکارچیان و رفتگران و متولد می شوند با یک مجموعه کامل از دندان است که می تواند فورا له استخوان را تیز giggling برای تلفن های موبایل زمانی که ژولیده و اغلب بازیگران به عنوان خائنانی. و شور و شوق مسری بود.

“او به من معرفی عجایب کشف کفتار, برای لذت از کار در زمینه ایستگاه و در مورد تاریخچه تکامل و روانشناسی” گفت: Frederic تهونیسن یک استاد روانشناسی دانشگاه برکلی که مطالعات آواز و ارتباطات از فنچ گورخر.

Glickman with hyena cub.

Glickman با توله کفتار (حسن نیت ارائه میدهد عکس از Glickman خانواده)

Glickman را کفتار, ورزشی, نام, مثل, ارواح, جن و علاقه حتی گرفتار چشم از انیماتورهای کار در دیزنی 1994, فیلم The Lion Kingکه با استفاده از آنها به عنوان مدل.

به افتخار Glickman این دانشگاه را در زمینه ایستگاه مطالعه رفتار, محیط زیست و تولید مثل — که Glickman رهبری از سال 2000 تا 2012 — خواهد بود تغییر نام داد و بعد از او.

“من بسیار خوشحال هستم که ما افتخار ما به قول استیو به ایجاد این اتفاق می افتد” نوشت UC برکلی یکپارچه زیست شناسی پروفسور آیلین Lacey در اعلام به دانشکده که خود را تغییر نام پیشنهاد شده بود تایید شده توسط دانشگاه برکلی صدراعظم کارول مسیح و رئیس جمهور UC جانت ناپولیتانو.

تحصیلات در باغ وحش

Glickman متولد شد و در ژانویه. در 17 سال 1933 در برانکس نیویورک. مادرش جنی لوین Glickman تدریس پیانو و پدرش الی Glickman تدریس دبیرستان ریاضی. او خواهر کوچکتر الن Highstein است مدیر Boston Symphony اپرا Tanglewood مرکز موسیقی.

در یک سال 2018 مصاحبه تصویری با دوست دیرین و UC برکلی به عنوان همکار ایروینگ Zucker, که همچنین یک استاد بازنشسته روانشناسی و یکپارچه زیست شناسی Glickman به یاد می آورد دوران کودکی خود را صرف بازدید از باغ وحش برانکس. خود را پرستار بچه برادر شد حافظ از کرگدن خانه و او در زمان او وجود دارد ،

“من خواهد بود خیره در یک کرگدن که من مطمئن بود که برقراری ارتباط با من و این شروع یک زندگی از اتصال به حیوانات است که در ادامه به این روز” Glickman گفت: Zucker.

او مدرک لیسانس خود را در رشته روانشناسی از کالج بروکلین در سال 1954 و دکتری فیزیولوژیک روانشناسی از دانشگاه مک گیل در سال 1959.

در اطراف آن زمان Glickman کار با جانور شناس ریچارد مارلین پرکینز بود که مدیر شیکاگو لینکلن پارک باغ وحش و در ادامه به مجری محبوب تلویزیون نشان می دهد “وحشی پادشاهی” شروع و در سال 1963. از طریق پرکینز او قادر بود برای به دست آوردن دسترسی به لینکلن پارک وحش و مطالعه و کنجکاوی در حیوانات اسیر وجود دارد.

در یک آزمایش Glickman پرتاب اشیاء مختلف به داخل قفس برای دیدن حیوانات مختلف چگونه واکنش نشان خواهد داد. او در بر داشت که کسانی که با دسترسی آسان به مواد غذایی مانند چرای حیوانات نشان داد کمتر علاقه به اشیاء نسبت به شکارچیان که تا به حال به شکار برای مواد غذایی است.

در سال 1962 یک میلر بورس پژوهشی برای دانشمندان جوان آورده Glickman به دانشگاه برکلی که در آن, در میان چیزهای دیگر او مورد مطالعه تعاملات اجتماعی از skunks.

او Krista زیمرمن یک برکلی بومی است. دو باند بیش از عشق خود را برای حیات وحش, ازدواج در سال 1964 بود و یک پسر متی و یک دختر, لورن.

Stephen Glickman with daughter Lauren, wife Krista and son Matthew at Saul's Delicatessen in Berkeley.

Glickman در سمت چپ و دختر لورن. در سراسر جدول, پسر متی و Krista در Saul را در مغازه اغذیه فروشی در برکلی است. (حسن نیت ارائه میدهد عکس از متی Glickman)

“هنگامی که ما بچه ها در طبیعت با دو نفر از آنها او تا به حال حیوانات را پوشش داده و او تا به حال گیاهان است. آنها ساخته شده و توانمند اواز یا موسیقی دو” گفت: او پسر متی Glickman.

در سال 1967 Glickman و روانشناس برنارد شیف خود را منتشر منی مطالعه “یک تئوری بیولوژیکی تقویت” ذکر شده است که در کتاب ها و مقالات پژوهشی به این روز است.

“یافته های خود را نشان داد که حیوانات و مردم فقط به عنوان به احتمال زیاد برای پاسخ به این نشانه و یا وعده پاداش به عنوان آنها به پاداش خود” Toni گفت. “برای مثال زمانی که افراد معتاد به گفتن هروئین نشانه ها مانند سوزن می تواند به تقویت رفتار اعتیاد آور و حتی درایو رفتار بیشتر از واقعی مواد مخدر است.”

آموزش علم و تنوع

در سال 1968 پس از تدریس در شمال غربی و دو سال از روی لئامت دادن به عنوان استادیار روانشناسی در دانشگاه میشیگان Glickman عضویت هیئت علمی از دانشگاه برکلی گروه روانشناسی.

او آموخت تاریخچه روانشناسی در میان سایر دوره ها و انجام تحقیق مقایسه ای در گونه های متعددی از پستانداران و خزندگان. یکی از همکاران او در دانشگاه برکلی بود فرانک ساحل که به عنوان بنیانگذار رفتاری endocrinology. درگذشت او در سال 1988.

Glickman with gerbils in 1972

Glickman با gerbils در سال 1972 (حسن نیت ارائه میدهد عکس از دانشگاه برکلی گروه روانشناسی)

Glickman واقعا لذت بردم آموزش و همکاران خود را تحسین خود را محکم اما آرام ،

“او می تواند می گویند” نه ” به یک دانش آموز در یک راه ساخته شده است که او و یا او را با یک لبخند. این فقط شگفت انگیز بود” به یاد می آورد اروین Hafter UC برکلی روانشناسی استاد بازنشسته.

در اوایل دهه 1970 Glickman منصوب شد به پردیس مراسم تحلیف عنوان IX کمیته. تجربه خود را مطرح آگاهی از نژاد و جنسیت نابرابری در محوطه دانشگاه.

او در مصاحبه تصویری با Zucker, Glickman بازگو چگونه دانش آموزان سیاه پوست در سال 1980 از او خواست به آنها آموزش در مورد بیماری سلول های داسی شکل یک سلول های قرمز خون اختلال است که به طور نامتناسبی تحت تاثیر قرار مردم آفریقایی تبار.

به جای Glickman همکاری با دانشجویان برای ایجاد یک سمینار که در نگاه سلامت اثرات تاریخی و زیست محیطی و نهادی تعصبات علیه آمریکایی های آفریقایی تبار.

“این فوق العاده سمینار” او به یاد می آورد به Zucker.

در سال 1975 Glickman دریافت UC برکلی تدریس برجسته جایزه پردیس معتبرترین جایزه برای آموزش. از سال 1977 تا 1982 او به عنوان رئیس گروه روانشناسی تلاش برای ترویج جامعه و تنوع در میان اعضای هیئت علمی.

به عنوان بخشی از یک پردیس سمینار سری او دعوت آفریقایی روانشناس رابرت اکلاهما به بحث در مورد کتاب خود حتی موش سفید بود: از نظر تاریخی روانشناسیو افزایش آگاهی از نیاز به تنوع در دانشگاه.

ماموریت کفتار خال دار

عمده نقطه عطف در Glickman حرفه ای در آمد و در اوایل دهه 1980 هنگامی که پس از آن-دانشگاه برکلی همکار فوق دکترا لارنس فرانک و جولیان Davidson رفتاری متخصص غدد در دانشگاه استنفورد دعوت او به کنیا که در آن آنها مطالعه شده است hyenas خال در وحشی.

فرانک و دیویدسون تا به حال ضربه دیوار در تحقیقات خود و پیشنهاد کرد که Glickman آوردن برخی از کفتار در کنیا به میدان ایستگاه در برکلی تپه به مطالعه در اسارت.

زمینه ایستگاه مطالعه رفتار, محیط زیست و تولید مثل ایجاد شده بود در اوایل 1960s توسط دانشگاه برکلی, انسان شناسی, روان شناسی, جانور شناسی و دانشکده منابع طبیعی ارومیه به ترویج تحقیق و تفحص از رفتار حیوانات در بیشتر محیط های طبیعی از کسانی که ارائه شده توسط سنتی آزمایشگاه محیط.

در ابتدا Glickman شد شک و تردید در مورد ساخت این سفر اما همسر او تغییر ذهن خود را.

“Krista به من گفت:” اجازه بدهید من این را درک کنند. لارنس فرانک دعوت کرده است ما را به آفریقا برای زندگی در یک چادر در بانک ها از Talek رودخانه احاطه شده توسط فیل گورخر و زرافه کفتار و شما نمی دانید که اگر ما باید بروید. چرا ما ازدواج کرده؟'” Glickman گفت: Zucker. “من تسلیم.”

Krista Glickman caring for young hyena in the Berkeley hills colony.

Krista Glickman مراقبت از جوان کفتار در برکلی تپه زمینه ایستگاه. (حسن نیت ارائه میدهد عکس از Glickman خانواده)

این Glickmans رهبری به آفریقا بازگشت و در سال 1985 با برخی از 20 کفتار خال دار توله از کنیا ماسایی مارا منطقه که در آنها بطری تغذیه در زمینه ایستگاه.

در ابتدا Glickman را کفتار مطالعات در دانشگاه با تمرکز بر نقش هورمون ها در زنان, آناتومی و رفتار است. اما در طول زمان به عنوان دانشمندان از سراسر کشور و جهان رو درگیر تحقیقات شاخه به مناطق دیگر.

در سال 1996 Glickman در زمان انتصاب مشترک در UC برکلی در وزارت یکپارچه زیست شناسی. در حالی که او پژوهشگر آموزش و پژوهش, و, بعد, وظایف اداری در زمینه ایستگاه وقف خود به خود دسته کفتار هرگز منحرف.

“مورد علاقه من بار شد از رفتن به میدان ایستگاه با استیو به دلیل آن را مانند تماشای یک کودک باز مدتها در انتظار هدیه کریسمس به عنوان به زودی به عنوان ما از ماشین گفت:” استاد روانشناسی دانشگاه برکلی لوسیا جاکوبز که در مطالعات حیوانی شناخت و رفتار.

Glickman بازنشسته در سال 2008 اما در ادامه آموزش به عنوان یک استاد دانشگاه پس از بازنشستگی وقت و همکاری در های مختلف علمی و پروژه های تحقیقاتی پیشرو در زمینه ایستگاه و مراقبت از کفتار.

اما بودجه برای کفتار تحقیقات به تدریج خشک شده و زمانی که بنیاد ملی علوم گرانت تمام شده در سال 2013 Glickman مجبور شد دوباره به خانه تاریخ و زمان آخرین او کفتار مختلف در باغ وحش و حیوانات امکانات. یک سال بعد دروازه مستعمره بودند به طور دائم توقیف.

در سال های بعد سلامت بیمار به تدریج در زمان تلفات در تحرک خود را, اما ذهن او باقی مانده تیز و شوخ طبعی گرم است.

غلیان احساسات از مراسم تجلیل

زمانی که پردیس بسته شد در ماه مارس امسال با توجه به COVID-19 stay-at-home سفارشات Glickman با امضای خود خوش بینی گفت: Toni که سرطان بود “پیشرفته اما قابل درمان است.” اما درمان نشد.

Kring مناقصه توجه به دانشکده مورد Glickman را 22 مه عبور تنظیم کردن یک بهمن از تلخ ایمیل ادای احترام کردند.

“غلیان احساسات غم و اندوه تحسین و تامل است که در زمان بیش از ایمیل چیزی بود که من هرگز تجربه در حدود 22 سال در برکلی” Toni گفت.

UC برکلی توسعه روانشناس آلیسون Gopnik به یاد می آورد در ایمیل خود, یاد, چگونه Glickman معرفی او به ایده هایی که به شکل خود کار می کنند.

Stephen Glickman“استیو تنها کسی که من می دانم که می تواند واقعا تغزلی در مورد کفتار,” او نوشت. “او یک دختر دوست داشتنی و مرد درخشان — همه ما او را از دست وحشتناکی است.”

Zucker شاید از دست خواهد Glickman بیشتر از بیشتر.

“استیو بهترین دوست من بود و من او را دوست داشتم از صمیم قلب” او نوشت: در یک ایمیل ادای احترام. “زندگی ما شد غنی شده با حضور او در دانشگاه به عنوان هیئت علمی برای سال 52 و از دست دادن برگ های عمیقی در زندگی ما است.”

Glickman جان سالم به در با همسر خود, Krista Glickman برکلی; پسر متی Glickman از Albuquerque, New Mexico; دختر, لورن Glickman لس آنجلس; خواهر الن Highstein جدید راشل نیویورک; و نوه الی و اسحاق Glickman آلبوکرک و دیلان و Skylar Stoebner لس آنجلس.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de