خشکسالی ‘پناهگاه’ محافظت از جوان coho salmon از گرمای تابستان

A pair of small coho salmon swim over a rocky stream bottom

هفت سال پروژه ردیابی جوان coho ماهی قزل آلا در رودخانه حوزه آبخيز یافت که برخی از زیستگاه های پشتیبانی ماهی های جوان حتی در میان تمدید خشکسالی است. (کالیفرنیا Sea Grant عکس)

برای جوان coho salmon, تابستان است و همه سرگرم کننده در خورشید: تمدید گرما و خشکسالی می تواند گاهی اوقات خشک کوچک جریانهای آب شیرین که در آن در معرض خطر انقراض ماهی صرف سال اول زندگی خود را ترک آنها را به دام افتاده در استخر کوچک با محدود مواد غذایی و اکسیژن است.

به عنوان تغییرات آب و هوایی را تهدید به تر و خشک تابستان به کالیفرنیا در یک مطالعه جدید توسط محققان در دانشگاه برکلی و کالیفرنیا Sea Grant فراهم می کند حفاظت از منابع و مدیران با بینش ارزشمندی در مورد نحوه ادامه به محافظت و بازگرداندن کالیفرنیا رو به کاهش coho salmon جمعیت.

تیم تحقیقاتی به دنبال نزدیک به 20 ، 000 برچسب گذاشته شده توسط ماهی در رودخانه حوزه آبخيز بیش از یک دوره هفت ساله از سال 2011 تا 2017 پوشا یک زمان از عمده خشکسالی در کالیفرنیا است. این حوضه است که به شدت در معرض خطر جمعیت coho salmon که نزدیک به سقوط در اوایل سال 2000 اما شده است و دوره نقاهت پس از آن از طریق حفاظت hatchery برنامه و تلاش دیگر.

“ما قادر به اندازه گیری بقا در طول این تاریخی خشکسالی کمک خواهد کرد که به ما در درک چگونگی آینده خشکسالی تاثیر این جمعیت ماهی قزل آلا می گوید:” دانشگاه ویسکانسین-La Crosse استاديار راس Vander Vorste که انجام تجزیه و تحلیل برای مطالعه به عنوان یک دانشگاه برکلی پژوهشگر فوق دکترا با همکاری کالیفرنیا Sea Grant را رودخانه ماهی قزل آلا و Steelhead نظارت بر برنامه است.

محققان کشف کردند که ماهی قزل آلا بقا بستگی دارد در چه مدت جدا استخرهای صرف از قطع جریان آب: دیگر دوره خشکی کمتر ماهی قزل آلا قادر به چسبیدن به در تا وتر ماه از پاییز و زمستان است. و اگر کمتر ماهی قزل آلا به طور کلی جان سالم به در خشکسالی سال محققان را پیدا کردن دلیل برای امید. در برخی از نهرها و استخرها که محققان تماس خشکسالی “پناهگاه” ماهی قزل آلا بقا مشابه در هر دو خشکسالی و غیر خشکسالی سال است.

“زیر مجموعه ای از رودخانه ها و استخرهای شد قابل ملاحظه ای مقاوم به خشکی گفت:” تئودور Grantham تعاونی فرمت متخصص و استاد کمکی از محیط زیست, علم سیاست و مدیریت در دانشگاه برکلی است. “به عبارت دیگر در یک تعداد انگشت شماری از استخرهای دیدیم بسیار شبیه سطح بقا در خشکی و نه غیر خشکسالی سال است. ما نمی قادر به پین کردن که چرا برخی استخرهای و برخی جریان ها به عنوان خشکسالی پناهگاه اما آن را به یک فوتی و فوری منطقه از تحقیقات آینده است.”

تحقیقات نشان می دهد که حفظ جریان اتصال در طول ماه های تابستان — با محدود کردن برداشت آب برای استفاده انسان, به عنوان مثال — می تواند یک راه طولانی به سوی حفاظت از این گونه های آسیب پذیر.

“این کار نشان از اهمیت این جریان متناوب به طور کلی در حمایت از این گونه های حساس جامعه” Grantham گفت. “این نوع از جریان های اغلب ضعیف حفاظت شده توسط قوانین و مقررات زیرا آنها نمی جریان برای کل سال اما کار ما نشان می دهد اهمیت مدیریت این جریان به عنوان با ارزش زیست محیطی منابع است.”

خواندن دریایی کالیفرنیا اعطای آزادی مطبوعات

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>