بهترین شرکت خدمات سندبلاست کدام است؟

سندبلاست فرایندی است که در طی آن متریال و مواد اضافی موجود در سطح ها پاکسازی، تمیز و سیقل داده می شود. به طور

توسط مدیر سایت در 8 مرداد 1402

سندبلاست فرایندی است که در طی آن متریال و مواد اضافی موجود در سطح ها پاکسازی، تمیز و سیقل داده می شود. به طور مثال سطح قدیمی و کثیف دیوارها، سطح فلزاتی که دچار زگ زدی شده اند، سطح خودرو ها برای انجام رنگ کاری و..  که با دستگاه های مختلف و انواع مختلفی فرایند تکمیل میشود. سندبلاست توسط دستگاهی که با باد با فشار قوی به همراه ذرات شن و ماسه پرتاب و منفجر می کند، انجام می شود. که این فرایند سطح روی اشیا را سیقلی و تمیز می کند. شرکت سندبلاست کاران با سابقه ی حرفه ای بالای ده سال فعالیت دراین حوزه و استفاده از جدیدترین دستگاه ها و روش ها خدمات خود را تضمین می کند. در ادامه این محتوا با ما همراه باشید تا تمامی موارد مربوط به آن را بررسی کنیم. سندبلاست کاران https://sandblastkaran.ir/ شرکت انجام خدمات سندبلاست در سراسر تهران و به صورت سیار با امکانات روز دنیا می باشد

توضیح کلی از سندبلاست

سندبلاست از خواص سایشی ماسه برای ایجاد سطوح صاف تر با عیوب و عیوب فیزیکی کمتر استفاده می کند. بر کسی پوشیده نیست که ماسه خشن و سخت است. به دلیل این ویژگی‌ها، می‌تواند مواد اضافی یا ناخواسته روی سطح را از بین ببرد. کاغذ سنباده یکی از بارزترین و بهترین مثال هایی است که می توانید برای درک کلمه سندبلاست ان را به یاد آورید. روی کاغذ سنباده شن و ماسه های ریز وجود دارد که هنگامی که ماسه به یک سطح مالیده می شود، مقداری از مواد لایه اولیه روی سطح را از بین می برد و در نتیجه یک صفحه ی سیقلی و صاف به ما میدهد. سندبلاست نیز به همین شکل عمل می کند اما به این تفاوت که شن و ماسه های زیادی با شدت بالایی از فشار باد به سطوح منفجر و پرتاب می شوند و سطح صیقلی و صاف در ابعاد کوچک و بزرگ به ما تحویل می دهد. 

 

نحوه انجام سندبلاست چگونه است؟

قدک اول برای شروع این فرایند، ریختن ماسه و شن در دستگاه است. میزان شن و ماسه ی وارد شده توسط متخصص و با توجه به نوع و سختی سطح انتخاب می شود. این ماسه ها ا محفظه ی بالایی دستگاه سندبلاست به داخل آن ریخته می شوند. سپس دستگاه به یک کمپرسور هوا متصل می شود که وقتی روشن می شود، املاح را از طریق یک نازل دستی به بیرون هدایت می کند.

به همین ترتیب ماسه در سراسر سطح "بلاست" می شود و به دلیل خواص سایشی خود، سطح صاف تری ایجاد می کند. به عنوان مثال، بتن اغلب سندبلاست می شود. بعد از اینکه بتن ریخته شد و اجازه داد خشک شود، با سندبلاست تمیز و صاف می شود. این فرآیند مقداری از مواد اضافی روی بتن را حذف می کند که به نوبه خود آن را صاف تر می کند.

انواع سندبلاست

انواع سندبلاست وابسته به نیازها ایجاد شده است. انواع سندبلاست به سندبلاست چوب و مبلمان، فلز، خودرو، شیشه، سنگ، آجرو حتی سندبلاست رنگ می باشد که با روش سندبلاست روی سطوح را بعد از پاک سازی رنگ می کنند. به طور کلی انواع سندبلاست بستگی به جنس سطحی دارد که قرار است فرایند روی آن انجام شود. لازم به ذکر است که تنظیمات، مقدار شن و ماسه و شدت باد در سطوح مختلف متفاوت است تا آسیبی به سطحی وارد نشود.

سندبلاست در مقابل شات بلاست: تفاوت چیست؟

سندبلاست تنها یکی از چندین فرآیند تکمیل سطح از نوع بلاستینگ است. شات بلاست نیز وجود دارد که در صاف کردن سطوح در غیر این صورت ناهموار و سفت و سخت موثرتر است. تفاوت بین سندبلاست و شات بلاست دقیقاً چیست؟

 

با سندبلاست، شن و ماسه به سمت سطحی رانده می شود. از طرف دیگر، با شات بلاست، گلوله‌ها یا مهره‌های فلزی کوچک به سمت سطحی رانده می‌شوند. توپ ها یا مهره ها اغلب از فولاد ضد زنگ، مس، آلومینیوم یا روی ساخته شده اند. صرف نظر از این، همه این فلزات سخت تر از شن و ماسه هستند. در صورت مشاهده عدم پاسخگویی از شرکت سندبلاست کاران اعتراض خود را ثبت کنید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن