ویزای کانادا : راهنمای دقیق شرایط و مدارک در سال 2021

یکی از مزایای اصلی دریافت اقامت کانادا مهاجر پذیر بودن این کشور می باشد، تجربه ی افرادی که به کانادا مهاجرت کرده اند نشان می دهد که شما فارغ از هر نوع رنگ پوست و نژاد و مذهبی در کانادا به عنوان یک انسان پذیرفته می شوید و احترام زیادی برای شما قائل هستند. سالانه تعداد زیادی از دانشجویان داخلی و بین المللی به این کالج مراجعه می کنند. در صورت ادامه تحصیل در رشته روانشناسی بالینی، پس از گذراندن امتحانات جامع و ارائه تحقیقات و همچنین دفاع از تز پایاننامه، دانشجویان ملزم به کارورزی و انجام پروژههای تحقیقاتی هستند؛ اما گرایش روانشناسی تجربی نیازی به گذراندن کارورزی ندارد. کانادا جزو کشور هایی می باشد که دریافت اقامت دائم آن هم از طریق خاک(به دنیا آمدن فرد در خاک کانادا) امکان پذیر می باشد و هم از طریق خون(پدر و یا مادر فرد اقامت دائم کانادا را داشته باشند). یک اقامت موقت کانادا در اصل نوعی موافقت رسمی دولت کانادا با ورود شما به این کشور است.

{به طور سالانه است.|بدون هیچ تدبیر جانبی، شاغل نیز باشید.}

کانادا پس از ارائه درخواست، آفیسر مربوطه تصمیمات لازم را در رابطه با بررسی پرونده شما خواهد گرفت که ممکن است با درخواست شما موافقت شود و یا درخواست رد شود. منظور از همسر در قوانین کانادا کسی است که به صورت عرفی شریک زندگی کسی باشد یعنی به مدت ۲ سال در کنار همسر خود زندگی کرده باشد و همسر عقدی و قانونی شخص باشد. در این مقطع تحصیلی به طور معمول رشته اجرایی MBA با میانگین هزینه ۴۹٫۷۹۸ دلار کانادا (۳۷٫۷۰۰ دلار آمریکا) گرانترین دوره دانشگاهی برای تحصیل در کانادا محسوب میشود، این در حالی است که هزینه تحصیل در سایر رشتههای نرمال MBA کانادا چیزی در حدود ۳۰٫۵۷۰ دلار کانادا (۲۳٫۱۶۰ دلار آمریکا) به طور سالانه است. به طور مثال شما با داشتن نوع تحصیلی اقامت موقت کانادا نمیتوانید همزمان در کانادا، بدون هیچ تدبیر جانبی، شاغل نیز باشید. کانادا به طور کلی نتیجه سرمایه گذاری بین المللی را موثر در رشد اقتصادی این کشور میشناسد.

این برنامه به کارفرمایان منطقه آتلانتیک اجازه می دهد کارگران بین المللی را از خارج از کانادا استخدام کنند. بیشتر این برنامه ها، متصل به سیستم اکسپرس اینتری فدرال بوده و نیازهای نیروی کار خود را از این استخر مجازی تأمین می نمایند. برنامه اسکیل ترید یا نیروی ماهر فدرال کانادا، مختص افراد با تحصیلات حداقل دیپلم و با مهارت فنی می باشد. شرایط آن بسیار شبیه برنامه اسکیل ورکر فدرال می باشد. متقاضیان می توانند با برنامه ریزی دقیق و منظم شرایط اقدام برای برنامه ای مهاجرتی را در این سن مهیا سازند. انتخاب متقاضیان دارای صلاحیت در این برنامه، در همان استخر مجازی اکسپرس اینتری ولی با حداقل امتیاز قبولی پایین تر انجام می شود. این موضوع در میان کارفرمایان برای ایجاد رقابت بیشتر در هنگام استخدام متقاضیان، ممکن است در بازه زمانی طولانی تر و با حقوق بیشتری صورت گیرد. در این بین برخی از برنامه های فعال در این حوزه یا اصولا نیازی به مدرک زبان ندارند، یا ارائه مدرک زبان میتواند به بعد موکول شود یا اینکه نیاز به مدرک زبان با نمره بالا ندارند. بدین معنا که متقاضی میتواند ارائه حداقل مدرک زبان مورد نیاز یعنی آیلتس 4.0 را تا زمان اقدام برای دریافت اقامت دائم (PR) به تعویق اندازد.

{با مشکل مواجه خواهید شد.|برای پدر و مادر اقدام کنند.}

از دیگر شرایط این برنامه ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه حداقل CLB 5.0 می باشد. این برنامه مختص افرادیست که دارای مدرک تحصیلی بالا، مهارت زبان انگلیسی و/یا فرانسه بالا، سابقه کار و نیز ترجیحا سن متوسط به پایین می باشند. تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه و نداشتن هیچگونه سابقه ی جرم و جنایت در کانادا از دیگر ملزومات درخواست پاسپورت در این کشور می باشد. برای مثال اگر فردی هستید که به زندگی قانونمند و احترام به قوانین عادت ندارید، حتما در کانادا با مشکل مواجه خواهید شد. افرادی که در کانادا زندگی می کنند می توانند در صورت داشتن شرایط لازم، برای اخذ اقامت کانادا برای پدر و مادر اقدام کنند. هزینه های بالای مسکن و خورد و خوراک در شهرهای بزرگ کانادا مثل ونکوور و تورنتو باعث ایجاد فشار مالی به مهاجرین تازه واردی می شود که هنوز کار پیدا نکرده اند. “پنی” هنوز هم در معاملات روزانه مردم کانادا استفاده می شود ولی حقیقت آن است که به خودی خود ارزش چندانی ندارد.

{||||||||||||||||}

این شهروندی مادام العمر می باشد و فرزندتان برای تمدید اقامت خود احتیاجی به زندگی در کانادا ندارد. البته چون این نوع وام نیازبه بازپرداخت ندارد، فردی که تقاضای این نوع وام را میکند باید بیشتر از 1 سال در کانادا زندگی کرده باشد. این برنامه مختص متقاضیان اقامت دائم کاناداست که در داخل کانادا سابقه کار حداقل حدود یکسال دارند. این نوشته که در تاریخ 11 آوریل 2020 برابر 23 فروردین 1399 ویرایش شده درباره ویزای توریستی نوشته شده است ولی می تواند در مورد سایر ویزاهای موقت کانادا هم تا حدودی صدق کند. بصورت مشابه، اگر فردی مقیم یا شهروند کانادا باشد، طبق شرایط خاصی می تواند برای پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ خود (و نه والدین همسر خود) اقامت دائم کانادا را دریافت نماید. برای ثبت درخواست و دریافت هر یک از ۲ قسم ویزای کانادا از دو طریق میتوان اقدام کرد. متقاضی بایستی ثابت کند سابقه مدیریت و نیز تمکن مالی لازم جهت خرید یک بیزنس در کانادا را دارد. عموما” تمام زیربرنامه مهاجرتی در این روشها، نیازمند اینست که متقاضی سابقه کار مدیریت داشته باشد.

ایندکسر

آموزش سئو