توضیح کامل انواع شومینه گازی

هنگام تحقیق برای یک شومینه گازی جدید ممکن است با اصطلاحات مختلفی روبرو شوید که می تواند بسیار گیج کننده باشد.

توسط مدیر سایت در 30 اردیبهشت 1402

هنگام تحقیق برای یک شومینه گازی جدید ممکن است با اصطلاحات مختلفی روبرو شوید که می تواند بسیار گیج کننده باشد. آیا شومینه فقط یک شومینه نیست؟ اینسرت چیه؟ دریچه مستقیم به چه معناست؟ و مهمتر از همه اینکه چه نوع شومینه گازی نیاز دارم؟

نگران نباشید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم – در زیر تفاوت بین هر نوع شومینه گازی (به زبان انگلیسی ساده!) را توضیح می دهیم و برخی از تفاوت های کلیدی را توضیح می دهیم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید به چه نوع شومینه گازی نیاز دارید.

 

شومینه گاز

شومینه گازی همان چیزی است که اکثر مردم وقتی به شومینه فکر می کنند به آن فکر می کنند. آنها معمولاً به عنوان بخشی از یک بازسازی اساسی یا ساخت و ساز جدید در دیوار ساخته می شوند. شومینه های گازی کلاسیک در سبک های مختلفی از جمله سنتی , معاصر و مدرن هستند . با این حال، همه آنها تحت یک دسته قرار می گیرند - شومینه گازی.


شومینه های گازی به صاحبان خانه این امکان را می دهند که گرما و راحتی یک شومینه را تقریباً در هر جایی از خانه خود اضافه کنند!


درج شومینه گازی

برای درج گاز ارتقاء یک شومینه چوبی قدیمی به یک شومینه گازی استفاده می شود. شومینه در شومینه موجود "قرار داده می شود" و از دودکش برای تهویه هوا و بیرون از خانه استفاده می کند. اینسرت ها معمولا در بازسازی ها برای ارتقای گرمایش خانه و حفظ دودکش موجود استفاده می شوند.

درج شومینه گازی یک راه سریع و ساده برای آب بندی شومینه چوبی قدیمی و ایجاد یک بخاری با راندمان بالا است.

اجاق گاز

شومینه اجاق گاز یک نسخه گازی از اجاق گاز مستقل است. شومینه های اجاق گاز یا در داخل یک اتاق یا داخل یک شومینه بنایی موجود نصب می شوند، نه اینکه مانند یک شومینه گازی در دیوار تعبیه شوند. اجاق‌های گازی بدون ظرافت و زحمت چوب، ظاهر و حس یک اجاق چوبی سنتی را می‌دهند!

اجاق گاز امکان نصب انعطاف پذیر را فراهم می کند و گرما و زیبایی یک اجاق گاز مستقل را با راحتی گاز اضافه می کند.
 

تهویه توضیح داده شد

سردرگمی زیادی در مورد انواع مختلف گزینه های تهویه هوا و آنچه شما نیاز دارید وجود دارد. برای توضیح جامع تر در مورد انواع مختلف تهویه، راهنمای کامل ما در مورد تهویه شومینه را بخوانید . برای اطلاع از نوع تهویه هوا باید با فروشنده مجاز شومینه Regency خود صحبت کنید .

دریچه مستقیم
فن آوری دریچه مستقیم از هوای بیرون برای احتراق استفاده می کند و همه گازهای گلخانه ای خارج از خانه را به عنوان بخشی از یک سیستم شومینه مهر و موم شده آزاد می کند. Direct Vent راندمان گرمایش را بهبود می بخشد و کیفیت هوای داخلی را حفظ می کند. اکثر محصولات شومینه گازی Regency از فناوری دریچه مستقیم (با چند استثناء جزئی) استفاده می کنند زیرا بهترین عملکرد و راحتی کلی را برای صاحبان خانه ایجاد می کند. شومینه های با تهویه مستقیم بدون برق قابل استفاده هستند.

طبیعی یا B-Vent
شومینه های طبیعی یا B-Vent هوا را از داخل خانه برای احتراق می کشند و گازهای گلخانه ای را در خارج از خانه آزاد می کنند. در جایی که شومینه دریچه مستقیم یک سیستم مهر و موم است، سیستم های هواکش طبیعی اینگونه نیستند. از شومینه های طبیعی می توان بدون برق استفاده کرد.

دریچه برق
سیستم های دریچه برقی تقریباً مانند سیستم های دریچه مستقیم کار می کنند - آنها از هوای بیرون برای احتراق استفاده می کنند و بخشی از یک سیستم مهر و موم هستند. تفاوت این است که سیستم‌های Power Vent از یک فن برای وارد کردن هوا به داخل شومینه استفاده می‌کنند، برخلاف سیستم دریچه مستقیم که بر روی یک جریان طبیعی کار می‌کند. تهویه برق برای مسافت های طولانی تر یا خروجی های غیرعادی اگزوز که معمولاً در خانه های مفهومی باز بزرگ و املاک تجاری یافت می شود خوب است. تهویه برق برای راه اندازی فن متکی به برق است و بنابراین نمی توان از آن در قطع برق استفاده کرد.

بدون تهویه
شومینه‌های بدون تهویه از هوای داخل خانه استفاده می‌کنند و گازهای گلخانه‌ای را در خانه منتشر می‌کنند که در نتیجه کیفیت هوای پایین و خطرات بالقوه سلامتی را به دنبال دارد. درباره شومینه های بدون هوا بیشتر بدانید. شومینه های بدون تهویه نباید بدون برق استفاده شوند زیرا برای عملکرد ایمن به سنسورها و دریچه های خاموش کننده خودکار نیاز دارند.


برنامه های تغییر و تخفیف

آیا می‌دانستید که اکثر شهرها و ایالت‌ها برای ارتقاء شومینه چوبی قدیمی شما به یک واحد گاز جدید برنامه‌های تخفیف و تعویض دارند؟ به طور معمول، این برنامه‌ها برای تشویق صاحبان خانه‌ها به منظور ارتقای شومینه‌های چوبی ناکارآمد قدیمی خود به واحدهای گازی جدید با راندمان بالا، صرفه‌جویی در تخفیف ارائه می‌کنند.
فهرستی از برنامه‌های تخفیف را مشاهده کنید یا می‌توانید فقط «برنامه تغییر اجاق چوبی» را در منطقه خود جستجو کنید تا تخفیف‌های محلی خود را پیدا کنید!

منبع:

https://www.regency-fire.com/en/Blog/Types-Gas-Fireplaces

آخرین مطالب