برای صعود به مانند یک مارمولک, روبات, نیاز, انگشتان پا

کشف حلقه از شراب شیرین مجارستان gecko استفاده می شود توسط دانشگاه برکلی زیست شناسان برای درک چگونگی این حیوان

توسط AKHBAREBARTAAAR در 19 اردیبهشت 1399
underside of Tokay gecko

کشف حلقه از شراب شیرین مجارستان gecko استفاده می شود توسط دانشگاه برکلی زیست شناسان برای درک چگونگی این حیوان پنج چسبنده, انگشتان پا کمک آن صعود در بسیاری از انواع سطح. (حسن نیت ارائه میدهد عکس از یی آهنگ)

روبات با پا ؟ آزمایش نشان می دهد که بالا رفتن روبات می تواند به نفع از داشتن انعطاف پذیر, مو, انگشتان پا, مانند کسانی که از geckos که می توانید به سرعت به جای تغییر وزن و سطوح لغزنده.

زیست شناسان از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و دانشگاه نانجینگ هوانوردی و فضانوردی مشاهده geckos در حال اجرا به صورت افقی در امتداد دیوار به یاد بگیرند که چگونه آنها با استفاده از پنج انگشتان برای جبران انواع سطوح بدون کم کردن سرعت.

"
این تحقیقات کمک کرد تا جواب یک سوال اساسی: چرا پا ؟ " گفت: Robert کامل UC برکلی و استاد یکپارچه زیست شناسی.

خود را به عنوان پژوهش های قبلی نشان داد geckos', انگشتان پا می تواند به چوب مسطح سطوح از طریق استفاده از intermolecular forces و uncurl و پوست در میلی ثانیه است. انگشتان پای خود را تا 15000 تار مو در هر پا و هر مو "افتضاح مورد تقسیم به پایان می رسد با به عنوان بسیاری از یک هزار nano-sized راهنمایی است که اجازه می دهد تا نزدیک سطح تماس با ما," او گفت:.

دوربین های با سرعت بالا اجازه محققان برای فیلم مارمولک از زوایای مختلف به آن زد کنار دیوار موازی با زمین تنظیم برای سطوح خشن و مهم که تکه های ناشی از آن را به لغزش. این تحقیقات می تواند کمک به مهندسین طراحی روبات که بالا رفتن از دیوار و حرکت سریع در سراسر سقف مانند geckos. (فیلم توسط یی آهنگ ویرایش شده توسط روشنک Makasdjian)

این اکتشافات را باعث تحقیقات جدید انواع چسب است که با استفاده از intermolecular forces یا van der Waals نیروهای چوب تقریبا در هر نقطه حتی در زیر آب.

یک پازل, او گفت:, این است که, مارمولک خانگی, انگشتان پا, چوب فقط در یک جهت. آنها را با شتاب و زمانی که کشیده در یک جهت اما انتشار هنگامی که پوست کنده در جهت مخالف است. هنوز geckos حرکت agilely در هر گرایش.

برای تعیین چگونه geckos آموخته اند که برای مقابله با تغییر و نیروهای آنها به عنوان حرکت در سطوح مختلف یی آهنگ UC برکلی بازدید دانشجویی از نانجینگ چین زد geckos وری در امتداد یک دیوار عمودی در حالی که با سرعت بالا فیلم های ضبط شده برای نشان دادن جهت گیری انگشتان خود را. یک حرکت افقی به او اجازه تشخیص رو به پایین گرانش از رو به جلو در حال اجرا نیروها به بهترین تست این ایده از پا جبران.

با استفاده از یک تکنیک به نام نا امید total internal reflection, ترانه نیز اندازه گیری این منطقه از تماس با هر پا. این روش ساخته شده, انگشتان پا, نور, تا زمانی که آنها را لمس یک سطح.

underside of gecko

بهره گیری از پدیده ای به نام نا امید total internal reflection محققان قادر بگویید کدام قسمت از پا پد (نقاط روشن) بودند در تماس با سطح و حمایت از مارمولک وزن. (عکس از یی آهنگ)

به محقق تعجب geckos زد وری فقط به عنوان سریع به عنوان آنها با صعود به سمت بالا به راحتی و به سرعت realigning انگشتان خود را در برابر گرانش است. انگشتان پا, از جلو و عقبی بالا پا طول افقی دیوار در حال اجرا به سمت بالا منتقل و عمل درست مانند انگشتان پا, از جلو پا هنگام بالا رفتن است.

برای بررسی بیشتر این ارزش قابل تنظیم, انگشتان پا, محققان اضافه لغزنده تکه و نوار و همچنین سطوح نامنظم. برای مقابله با این خطرات geckos در زمان استفاده از چند نرم, انگشتان پا. افزونگی مجاز, انگشتان پا که هنوز در تماس با سطح به reorient و توزیع بار در حالی که به نرمی اجازه دهید آنها را مطابق با سطوح خشن.

"انگشتان پا مجاز چالاک نقل و انتقال توزیع کنترل در میان, چند, سازگار, کار برکنار سازه است که کاهش خطرات ناشی از حرکت زمین به چالش کشیدن" کامل گفت. "کنترل توزیع شده نشان می دهد که چگونه بیولوژیکی چسبندگی می تواند مستقر شود به طور موثر تر و طراحی ارائه می دهد ایده های جدید برای ربات پا, رمان, تسمه و منحصر به فرد سازد."

این تیم که همچنین شامل Zhendong دای و Zhouyi وانگ از دانشکده مکانیک و مهندسی برق در دانشگاه نانجینگ هوانوردی و فضانوردی خود منتشر یافته های این هفته در مجله مجموعه مقالات انجمن سلطنتی B.

toe pads of gecko

در پا پد از شراب شیرین مجارستان gecko. آنها حدود 15000 تار مو در هر فوت است که هر یک از تقسیم به پایان می رسد که حداکثر رساندن تماس با سطح و حمایت از حیوانات وزن با تعامل با سطح مولکول از طریق van der Waals نیروهای. (عکس از یی آهنگ)

این کار با حمایت مالی از ارتش پژوهش دفتر گرانت و ملی علوم طبیعی پایه و چین و بورس تحصیلی از آمریکا, بورس تحصیلی شورای.

اطلاعات مربوط بهtinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن