دیوان عالی کشور رد چالش به کالیفرنیا محدودیت در خدمات کلیسا

واشنگتن — دادگاه عالی روز جمعه تبدیل به دور یک درخواست از یک کلیسا در کالیفرنیا برای جلوگیری از اجرای دولت محد

توسط AKHBAREBARTAAAR در 11 خرداد 1399

واشنگتن — دادگاه عالی روز جمعه تبدیل به دور یک درخواست از یک کلیسا در کالیفرنیا برای جلوگیری از اجرای دولت محدودیت بر حضور در مراسم مذهبی.

رای 5-4 با قاضی جان رابرتز پیوستن به دادگاه چهار عضو لیبرال بال به تشکیل یک اکثریت.

"اگر چه در کالیفرنیا دستورالعمل محدودیت مکانی در مکان های عبادت, این محدودیت به نظر می رسد سازگار با ورزش رایگان بند اول متمم" رابرتز نوشت: در یک نظر concurring در unsigned حاکم است.

"مشابه و یا بیشتر محدودیت های شدید اعمال می شود به مقایسه گردهمایی های سکولار از جمله سخنرانی و کنسرت و فیلم نمایش تماشاگر ورزش و تئاتر, اجرای, که در آن گروه زیادی از مردم جمع آوری و در مجاورت نزدیک برای مدت طولانی از زمان" رئیس دادگستری نوشت. "و منظور معاف و یا رفتار بیشتر leniently تنها حقانیت فعالیت های چنین به عنوان عامل فروشگاه های مواد غذایی, بانک ها و laundromats که در آن مردم نه در جمع گروه های زیادی باقی می ماند و نه در مجاورت نزدیک برای مدت طولانی است."

قضات کلارنس توماس ساموئل Alito نیل Gorsuch و برت Kavanaugh اشاره کرد dissents.

"کلیسا و عبادت به سادگی می خواهید به درمان می شود به همان اندازه به مقایسه سکولار کسب و کار" Kavanaugh نوشت: در یک نظر مخالف پیوست توسط توماس و Gorsuch. "کالیفرنیا در حال حاضر اعتماد ساکنان آن و هر تعداد از کسب و کار به پایبندی به ارزشهای اجتماعی فاصله و شیوه های بهداشت."

"دولت نمی تواند" Kavanaugh نوشت: به نقل از یک دادگاه تجدید نظر تصمیم گیری در یک مورد "'فرض بدترین زمانی که مردم به عبادت اما فرض کنیم بهترین زمانی که مردم به کار و یا در مورد بقیه زندگی روزانه خود مجاز در تنظیمات اجتماعی.'"

دادگاه حکم خود را اولین تلاش برای تعادل بحران بهداشت عمومی در برابر قانون اساسی حفاظت از آزادی مذهبی. و آن را گسترش دادگاه عالی تعامل با عواقب ناشی از این بیماری همه گیر کوروناویروس پس از احکام در رای گیری در ویسکانسین و زندان در تگزاس و اوهایو.

مورد آورده شد توسط جنوب خلیج United Pentecostal Church در چولا ویستا کالیفرنیا که گفت: رژیم صهیونیستی است. گاوین Newsom یک دموکرات از دست داده بود چشم از وضعیت ویژه ای از دین در قانون اساسی و ساختار است.

"این COVID-19 همه گیر ملی تراژدی" وکلا برای کلیسا نوشت: در دیوان عالی کشور خلاصه: "اما این امر می تواند به همان اندازه غم انگیز اگر قوه قضائیه فدرال مجاز 'مه جنگ" به عنوان بهانه ای برای نقض حقوق اساسی قانون اساسی."

مختصری ظ مارس 23 خواسته قضات برای جلوگیری از حکم روز قبل از تقسیم سه قاضی پنل 9th, ایالات متحده مدار دادگاه تجدید نظر در سان فرانسیسکو گفت که دستور shutdown نه تنها از خانه عبادت نامطلوب درمان است. اکثریت گفت: مقامات دولت تا به حال زده یک تعادل مناسب.(شروع اختیاری تر و تمیز.)"ما در حال خرید و فروش در اینجا با شدت مسری و اغلب بیماری کشنده است که برای آن وجود دارد در حال حاضر هیچ درمان شناخته شده" اکثر نوشت: در یک unsigned نظر که رفت به قول معروف مخالفت از یک سال 1947 تصمیم دیوان عالی کشور. "در کلمات دادگستری رابرت جکسون, اگر یک دادگاه نیست خلق و خوی خود را doctrinaire منطق با کمی خرد عملی آن را تبدیل به قانون اساسی لایحه حقوق به خودکشی کرد.'"

در مخالفت قاضی دنیل کالینز نوشت کالیفرنیا که شکست خورده بود "به احترام آن قانون اساسی وظیفه به جای یک عنصر حیاتی از ورزش از دین عمومی است."

"من شک نکنید اهمیت بهداشت عمومی هدف که دولت قرار می دهد جلو" کالینز نوشت: "اما دولت می تواند به تحقق آن اهداف بدون توسل به آن زمان انعطاف ناپذیر و overbroad ممنوعیت مذهبی خدمات است."

(پایان اختیاری تر و تمیز.)دادگاه تجدید نظر حکم مارس 22. که در همان روز رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ساخته اظهارات در مورد این موضوع در اخبار جلسه.

"امروز من شناسایی خانه های عبادت — کلیسا و کنیسه و مسجد — به عنوان ضروری مکان های که ارائه خدمات ضروری," او گفت: "فرمانداران نیاز به انجام کار درست و اجازه می دهد این بسیار مهم و ضروری بعد از ایمان به باز کردن در حال حاضر برای این آخر هفته. اگر آنها آن را انجام نمی, من باطل خواهد شد فرمانداران."

سه روز بعد Newsom صادر هدایت اضافی برای خانه عبادت نیاز به آنها را به "محدود کردن حضور و غیاب به 25 درصد از ظرفیت سازی و یا حداکثر 100 شرکت کنندگان هر کدام که کمتر است."

در دومین دادگاه عالی مختصر کلیسای گفت: هدایت دوباره تبعیض علیه گروه های مذهبی.

"شاکیان پناهگاه صندلی 600 نفر و از هر یک از خدمات به طور معمول به ارمغان می آورد در بین 200 و 300 عبادت," مختصر گفت. "برخی از خانه های بزرگتر از پا در کالیفرنیا می تواند صندلی 1,000 عبادت یا بیشتر. اما تحت کالیفرنیا دستورالعمل شاکیان تنها مجاز به استقبال 100 عبادت بدون توضیح به عنوان توجیهی برای این خودسرانه کلاه. در مقابل وجود دارد و نه در صد محدودیت برای تولید و امکانات انبارداری — به سادگی اجتماعی فاصله مورد نیاز است."

"بررسی کالیفرنیا بخش-دستورالعمل های خاص را نشان می دهد که تنها دو صنعت با در صد کلاه خرده فروشی و خانه های عبادت" مختصر گفت: "و خرده فروشی است که در 50 درصد کلاه. دفاتر تولید و بسته بندی مواد غذایی و موزه ها و هر بخش دیگر هیچ در صد کلاه."

دادگاه روز جمعه نیز عمل کرده و در مورد دوم آورده توسط دو منطقه شیکاگو کلیساها Elim رومانیایی کلیسای پنطیکاستی و آرم باپتیست وزارتخانه است. گفتند: منظور از رژیم صهیونیستی است. J. B. پریتزکر یک دموکرات تبعیض خانه عبادت.

سفارش وکلا برای کلیساها گفت: دیوان عالی کشور تحمیل "منحصر به فرد 10-فرد محدود مذهبی در خدمات عبادت است که تحمیل شده به مشتریان و یا کارکنان 'جعبه بزرگ' فروشگاه های خرده فروشی فروشگاه های مشروبات الکلی در رستوران ها و ساختمان های اداری و انبار و کارخانه ها و یا دیگر کسب و کار و فعالیت های که مانند عبادت خدمات تلقی شده است 'ضروری'" توسط پریتزکر.

دادگاه های پایین حال حاضر برای جلوگیری از این منظور گفت: تفاوت آن جلب شد و معقول.

"گردهمایی در مکان های عبادت در برخواهد داشت خطر بالاتر عفونت از تجمعات در کسب و کار" نوشته قاضی رابرت Gettleman ایالات متحده دادگاه منطقه ای در شیکاگو است. "این عبادت نه تنها متوقف Elim کلیسا. آنها جمع به خواندن دعا و عبادت با هم. که طول می کشد زمان بیشتری برای خرید مشروب و یا مواد غذایی."

به اتفاق آرا سه قاضی پنل 7 متحده مدار دادگاه تجدید نظر در شیکاگو حاضر به ماندن Gettleman حاکم در حالی که کلیساها به دنبال درخواست تجدید نظر.(شروع اختیاری تر و تمیز.)در اولیه و بدون ارزیابی مورد پنل نوشت که "منظور اجرایی نمی تبعیض مذهبی و نه آن را نشان می دهد خصومت نسبت به دین است."

"به نظر می رسد به جای آن به اعمال خنثی و به طور کلی قوانین" پانل نوشت. "منظور اجرایی موقت عددی محدودیت در مجامع عمومی اعمال می شود نه تنها به خدمات عبادت بلکه به بیشتر قابل مقایسه با انواع گردهمایی های سکولار مانند کنسرت, سخنرانی, تئاتر, اجرای برنامه و یا گروه کر شیوه های که در آن گروه از مردم جمع آوری با هم برای مدت طولانی به خصوص که در آن گفتار و آواز از ویژگی های برجسته و بالا بردن خطرات ناشی از انتقال COVID-19 ویروس."

"عبادت خدمات" پنل نوشت: "به نظر نمی رسد قابل مقایسه با فعالیت های سکولار مجاز تحت فرمان اجرایی مانند خرید که در آن مردم جمع شده و یا باقی می ماند برای مدت طولانی است."

(پایان اختیاری تر و تمیز.)در روز پنج شنبه پریتزکر اعلام کرد که او لغو 10-فرد در حد اشاره کرده است. ساخته شده است که مورد مسئله دولت وکلا نوشت: در یک دادگاه عالی مختصر.

در پاسخ کلیساها خواست به دادگاه بین المللی گفت: فرماندار باقی مانده رایگان برای تغییر ذهن خود را. "کلیساهای یکی از هوی و هوس به دور از اینکه یک بار دیگر در معرض محدودیت های آنها چالش در این مورد که فرماندار بدیهی است که هنوز هم نعمت" وکلا برای کلیساها نوشت.

در آن منظور تبدیل کردن کلیساها' درخواست جمعه, دیوان عالی کشور با اشاره به راهنمایی های جدید و اضافه کرد که آن را اجازه می دهد کلیساها فایل "یک حرکت جدید برای کمک های مناسب اگر شرایط حکم."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن