دستور العمل: به دنبال صرفه جویی در هزینه اما نه طعم ؟ سعی کنید در خدمت این 3 خانه سوپ

سوپ می تواند خوشمزه و همچنین عملی است. بسیاری از دستور العمل های ساخت به اندازه کافی برای دو وعده غذا اما البته که بستگی به اندازه جمعیت در جدول خود را. در خانه من من یخ نیمی از آن را به خدمت خود در چند هفته هنگامی که زمان مناسب است.

شاید تقدیر من برای یک کاسه سوپ جوش پایین به خاطرات پدر لوبیا سفید. من می توانم شنیدن صدای او در سر من با صدای بلند به رخ کشیدن در مورد چگونه خاک-ارزان خود سوپ بود. یک بازمانده از رکود بزرگ پدر و لذت این واقعیت است که هر کس دوست داشت خود را ارزان ابکی لوبیا. مستعد ابتلا به اغراق او می خواهم سعی کنید برای متقاعد کردن ما که در دوران کودکی خود را نه عضو خانواده می تواند ناهار خوردن مانند پادشاهان در مجموع پنج سنت. او با عشق دوبله آن را “slumgullion.”

او پختند خشک نیروی دریایی لوبیا (یا بزرگ شمال لوبیا) همراه با ژامبون اذیت کردن در آب به سخاوتمندانه پوشش پخت و پز تا کرم رنگ و حبوبات به حال فضای داخلی به عنوان نرم به عنوان موز رسیده است. شام می تواند به تقویت خود وعده با هر یک از اختیاری toppings: سس گوجه فرنگی, فلفل سیاه, سس داغ و/یا Saltine کراکر. انتخاب او برای تند گرما یک محصول بطری شیشه ای; داخل فلفل انباشته بصورتی پایدار و محکم در ظرف یکی در بالای دیگر بودند مستغرق در سرکه. آن را به اسیدیته به مخلوط و همچنین به عنوان یک لبه تند و با مزه. به بهترین حافظه آنها Trappery را, فلفل و آنها در زمان یک محل برجسته در جدول در سوپ لوبیا شب.

بسیار ثروتمند دوست یک بار به من گفت که پدر لوبیا سفید شد ظرف مورد علاقه خود را به این سمت پاریس.

در اینجا فرمول سه سوپ که در حال بازدید در خانه من ویترین لوبیا از قوطی است که یک مقدار سخاوتمندانه از ورقه کالباس سوسیس; یکی از نشان می دهد مرغ و رشته فرنگی با ظریف, آسیایی, شعله ور شدن; سوم خوشمزه تابستان پوره کدو صدر با سریع “ترشی.” یام.

سوسیس و هر چه سوپ

سوسیس و هر چه سوپ شروع می شود با کالباس و لوبیا و هویج و پیاز و کرفس parsely و سیر را در سوپ مرغ, اما می توان با اضافه کردن مواد تشکیل دهنده مانند کلم و لوبیا سبز و یا bok choy. (عکس نیک Koon)

این طرح از دستور باز است برای بسیاری از بداهه است. اگر دوست دارید اضافه کنید (در مرحله 1) برخی از کلم خرد شده, 1/2-inch قطعه از لوبیا سبز و یا درشت-کات نوزاد bok choy. در پایان هنگامی که جعفری اضافه شده است, شما ممکن است اضافه کردن برخی از ریحان تازه خرد شده یا یک کمی ریز خرد شده کلم.

عملکرد: 6 دوره اصلی نفر

مواد تشکیل دهنده

2 قاشق غذا خوری روغن زیتون

1 پیاز متوسط خرد شده

2 هویج متوسط پوست کنده و برش از وسط به سکه

2 ساقه کرفس, تکه

2 حبه سیر ،

12 اونس سوسیس کالباس برش از وسط به 1/2 اینچ گسترده برش

نمک و فلفل را به طعم و مزه

4 فنجان سوپ مرغ

2 (15 اونس) قوطی بزرگ شمال لوبیا یا لوبیا cannellini تخلیه و شستشو

2 قاشق غذا خوری ریز خرد شده جعفری تازه

برای عبور: سس تند برای استفاده اختیاری

روش

1. حرارت روغن زیتون در فر یا قابلمه روی حرارت متوسط به بالا. اضافه کردن پیاز; بپزد تا نرم تکان دهنده به عنوان مورد نیاز حدود 3 دقیقه. اضافه کردن هویج, کرفس, سیر خرد شده و پرس سوسیس سرخ کرده; آشپزی برای 2 دقیقه بیشتر, گاه تکان دهنده.

2. اضافه کردن نمک و فلفل و سوپ مرغ. را به جوش را روی حرارت متوسط به بالا; کاهش حرارت را کم پوشش و بجوش و خروش آمدن به آرامی به مدت 20 دقیقه. اضافه کردن لوبیا; بجوش و خروش آمدن کشف حدود 10 دقیقه دیگر. هم بزنید در جعفری و طبخ حدود 1 دقیقه. طعم و تنظیم ادویه به عنوان مورد نیاز است. (در این مرحله من اضافه کردن برخی از سس گرم را ترجیح می دهند frank’s RedHot, به دلیل آن را فراهم می کند اسیدیته و همچنین به عنوان “گرما.” اما اگر کودکان در جدول من ترجیح می دهم به تصویب سس گرم به صورت اختیاری استفاده کنید.)

سوپ مرغ با زنجبیل و زردچوبه و رشته فرنگی

سوپ مرغ با زنجبیل و زردچوبه و رشته فرنگی موجب افزایش کنسرو سوپ مرغ با aeromatics آغشته با اضافه کردن یک کل پرنده. (عکس از کتی توماس)

طعم یک کنسرو سوپ مرغ هنگامی که آن را پختند و برای یک ساعت همراه با یک پرنده به علاوه برخی از آروماتیک ارائه می دهد تا سهام است که عمیقا خوشمزه است. من نمی خواهد به شما بچه. طول می کشد برخی از زمان. اما عطر و طعم و عطر را غنی پرداخت تلاش های خود را. من عاشق این نکات تازه, زنجبیل, زردچوبه, کافی سیر و پیاز.

در اصل من با استفاده خشک شده و از غذا خوردن اما من با استفاده از شکسته اسپاگتی یا لینگوئینی کاملا قابل قبول است. من می دانم که برخی از مردمی که فکر می کنم شکستن رشته فرنگی را بد شانس. اما در آشپزخانه, سرویس آسان تماس های که عکس. در آشپزخانه خود را شما می توانید تصمیم بگیرید.

عملکرد: 8 نفر

مواد تشکیل دهنده

1 (2 1/2 تا 3 1/2 پوند) کل مرغ گردن و شکم برداشته می شود اگر در حال حاضر

2 پیاز متوسط پوست quartered

1 سر سیر نصف شده از وسط

1 (4 اینچ) تکه زنجبیل تازه پوست نازک

2 خشک برگ سرخ مایل به قرمز

1 قاشق غذا خوری زردچوبه زمین

2 قاشق چای خوری فلفل سیاه و سفید

2 قاشق چای خوری تخم گشنیز

48 اونس سدیم-کاهش سوپ مرغ (6 فنجان) به علاوه 4 فنجان آب

2 قاشق چای خوری نمک کوشر

4 تا 5 هویج متوسط پوست کنده و برش را به 1/2 اینچ قطعات در قطر

1 فلفل قرمز, کشت, تکه

8 اونس اسپاگتی یا لینگوئینی شکسته در سوم برای خوردن آسان تر و یا خشک شده و از غذا خوردن

8 پیاز سبز کمرنگ برش به برش های نازک با استفاده از بسیاری از ساقه های سبز تیره

برای عبور و یا تکان دهنده به سوپ: با آسیایی, سس فلفل قرمز (فروش در عنصر بخش از سوپر مارکت اغلب با برچسب فلفل قرمز, سیر, سس)

روش

1. محل, مرغ, پیاز, سیر و زنجبیل و برگ سرخ مایل به قرمز, زردچوبه, فلفل, تخم گشنیز و چند نیشگون نمک در یک قابلمه بزرگ. در محیط مایع بریزید و آب به پوشش مرغ. را به جوش را روی حرارت بالا; کاهش گرما در حد متوسط و پایین و بجوش و خروش آمدن به آرامی به مدت 1 ساعت. برای تست برای doneness فوری-خواندن دماسنج درج شده در پستان باید به عنوان خوانده شده 155 درجه است.

2. انتقال مرغ به یک صفحه; اجازه می دهد برای استراحت تا زمانی که به اندازه کافی خنک برای رسیدگی; خاموش کردن براث. حذف پوست مرغ و دور بیندازید. جلو و گوشت از استخوان و تکه تکه به تکه های اندازه; را کنار بگذارند. بازگشت استخوان و لاشه به براث. را به جوش را روی حرارت بالا; کاهش گرما و بجوش و خروش آمدن 20 دقیقه.

3. فشار مایع را در یک ماهی تابه بزرگ; دور انداختن مواد جامد. اضافه کردن هویج و فلفل دلمه را به بجوش و خروش آمدن و طبخ تا زمانی که هویج مناقصه در مورد 5 دقیقه. در ضمن کوک “رشته فرنگی” در یک قابلمه بزرگ از آب جوش شور, گاه تکان دهنده با توجه به جهت بسته تا آل dente; تخلیه. اضافه کردن تخلیه رشته فرنگی و مرغ به سوپ. اضافه کردن 1 اندک قاشق چای خوری آسیایی سس چیلی اگر با استفاده از. هم بزنید. طعم و تنظیم ادویه به عنوان مورد نیاز است. ملاقه به کاسه بالا با پیاز سبز. تصویب آسیایی, روغن فلفل قرمز یا سس داغ از انتخاب به صورت اختیاری استفاده کنید.

پرداخت سوپ کدو

پرداخت سوپ کدو ساخته شده با crookneck کدو و برنج می تواند در خدمت گرم یا سرد بسته به آب و هوا. (عکس از کتی توماس)

خدمت این برداشت سوپ گرم و یا سرد بسته به آب و هوا. تنظیم مقدار از spiciness با استفاده از هر یک از خفیف یا گرم پودر کاری. برنج را در مخلوط آشنایی toothsome کیفیت به سوپ پوره ترک کمی از نیش زدن به بافت.

سریع ترشی ساخته شده از oh-به-نازک برش crookneck اسکواش پیشنهاد خوشمزه چاشنی زدن. فقط خیس برش در برنج چاشنی سرکه و نعناع خرد کرده. خدمت بالای سوپ در حال استراحت بر روی یک دسته علف و غیره از سبک یونانی ماست. Voila.

عملکرد: 8 نفر

مواد تشکیل دهنده

2 1/2 متوسط crookneck زرد کدو, به پایان می رسد کمرنگ پوست تقسیم با استفاده از

1/4 فنجان چاشنی سرکه برنج

1 قاشق غذا خوری نعناع تازه خرد شده

2 متوسط کدو سبز به پایان می رسد کمرنگ پوست

3 1/2 فنجان چربی کم سدیم سوپ مرغ یا آبگوشت گیاهی

1 پیاز کوچک سفید ریز خرد شده

3 قاشق غذا خوری نپخته برنج قهوه ای یا برنج سفید

1/2 قاشق چای خوری خردل خشک

2 قاشق چای خوری پودر کاری

1 1/2 قاشق چای خوری زنجبیل تازه خرد شده

1 قاشق چای خوری نمک درشت (حلال یا دریا)

1 قاشق چای خوری فلفل تازه

1 فنجان چربی شیر تبخیر یا 3/4 فنجان خامه یا شیر کامل

4 قاشق غذاخوری به سبک یونانی ماست

چاشنی زدن: 1 قاشق چای خوری نعناع تازه خرد شده

روش

1. تهیه کدو ترشی چاشنی زدن: با استفاده از پایان باریک (گردن) از 1 زرد crookneck کدو برش از وسط به برش های بسیار نازک (با استفاده از یک ماندولین اگر دارید) و در کاسه کوچک. بازی شیر یا خط با برنج سرکه و 1 قاشق غذا خوری خرد شده نعناع تازه. پوشش کاسه و در یخچال به مدت حداقل 4 ساعت یا تا 2 روز.

2. برش باقی مانده crookneck کدو و کدو سبز را به برش های نازک و در 4 لیتر یا 6 لیتر تابه. اضافه کردن سوپ, پیاز, برنج خشک خردل و پودر کاری و زنجبیل. هم بزنید و به تبادل نظر با برنج. را به جوش را روی حرارت بالا; کاهش گرما در حد متوسط و پایین و بجوش و خروش آمدن 20 دقیقه یا تا زمانی که کدو مناقصه است.

3. تقسیم به چند دسته و پوره در مخلوط کن یا غذا processor; استفاده از احتیاط اگر با استفاده از یک ماشین مخصوص مخلوط کردن (نگه داشتن درب ظرف را با potholder). و یا استفاده از غوطه ور شدن در مخلوط کن ریخته و پوره در تابه. هم بزنید و نمک و فلفل و شیر تبخیر به سوپ. طعم و اضافه کردن نمک و یا فلفل به عنوان مورد نیاز است. اگر در خدمت سرد پوشش و لرز 3 تا 4 ساعت یا تا 2 روز. اگر خدمت, داغ, گرم, روی حرارت متوسط.

4. پور, کدو, ترشی را در یک صافی; فشار به طور کامل. تقسیم سوپ بین 8 کاسه. بالا هر کدام با یک دسته علف و غیره از ماست یک زن و شوهر از کدو ترشی و کمی خرد کرده نعناع.

منبع: “50 بهترین گیاهان در این سیاره” توسط کتی توماس (کرونیکل $29.95)

یک پخت و پز سوال ؟ تماس با کتی توماس در [email protected]

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>