کشنده و بسیار مسری خرگوش ویروس برای اولین بار شناسایی شده در ایالات متحده در تابستان گذشته آغاز شده است آلوده جنوب کالیفرنیا خرگوش وحشی با مرگ و میر تایید در نارنجی, San Bernardino, رودخانه و سن دیگو شهرستان از اوایل ممکن است. حداقل یک خرگوش داخلی در سان برناردینو کانتی نیز کشته شده است با این بیماری است.

این بیماری شناخته شده به عنوان خرگوش خونریزی دهنده بیماری ویروس نوع 2 یا RHDV2 است و ربطی به coronavirus می کند و انسان را آلوده سازد.

اما برای خرگوش آن می تواند ویرانگر تر — به خصوص برای کسانی که در وحشی. آن ها معتقد بودند برای کشتن 90 درصد از خرگوش های آلوده به آن می تواند زندگی بدون یک میزبان بر روی سطوح برای چند ماه می توان آن را به معرفی مناطق غيرآلوده توسط پرندگان و حیوانات دیگر.

“از آنجا که این ویروس در حال حاضر تاسیس در حیوانات وحشی و در حال حاضر در کشورهای مختلف آن را احتمالا یک ویروس ما در حال رفتن به مجبور به زندگی با, برای برخی از زمان” دولت دامپزشک آنت جونز می گوید: در بحث در مورد این بیماری است. “ما نیاز به فکر می کنم از راه هایی برای محافظت از حیوانات ما به جای کاملا از بین بردن ویروس.”

در حالی که وجود دارد این است که واکسن آن را به طور گسترده ای در دسترس در ایالات متحده و باید آن را تزریق می شود. که می تواند آن را تقریبا غیر ممکن است برای کنترل این بیماری در وحشی.

این بیماری تاکنون جان حداقل شش خرگوش وحشی در, نارنجی, رودخانه, سان برناردینو و سن دیگو شهرستان با توجه به کیرستن مک اینتایر سخنگوی وزارت کالیفرنیا از ماهی ها و حیات وحش است.

اما محدود تست منابع معنی که اضافی حیوانات وحشی معمولا تست شده در شهرستانهای هنگامی که یک عفونت شناخته شده است, مک اینتایر گفت. استثنا وجود دارد اگر حیوانات وحشی در منطقه با خرگوش داخلی هستند در معرض تهدید یا انقراض و یا سایر شرایط غیر معمول که شایستگی های اضافی تست, او گفت:.

“بر این اساس وجود دارد که بدون شک بسیاری از تحت تاثیر قرار خرگوش در این شهرستان است که در حال آزمایش نیست,” او گفت:.

یک خرگوش داخلی در دولت تایید شده است به تسلیم به این بیماری با توجه استیو لایل از وزارت کالیفرنیا از مواد غذایی و کشاورزی. که آژانس در حال نظارت بر عفونت های داخلی حیوانات خانگی.

که مرگ رخ داده در حیاط خلوت rabbitry در سن برناردینو کانتی در جولای 10, با توجه به وب سایت وزارت.

“خرگوش درگذشت ناگهانی و بدون نشان دادن علائم بالینی قبل از مرگ” سایت می گوید. “شناسایی شد و در یک منطقه که در آن خرگوش وحشی قبلا شناسایی مثبت برای RHDV2. این rabbitry در حال حاضر در دست دولت قرنطینه و حرکت خرگوش و اموال محدود است.”

و ‘تلفات’ پیش

نسخه اصلی خرگوش خونریزی دهنده بیماری شد و برای اولین بار شناسایی شده در چین در سال 1984 و در نهایت گسترش در سراسر جهان با ایالات متحده مورد تایید از سال 2000 به 2010, با توجه به وزارت امور خارجه از مواد غذایی و کشاورزی. آن هرگز مشخص شده در کالیفرنیا رسیدن به تنها به عنوان غرب تا یوتا است.

آن را تنها تحت تاثیر چند نوع از خرگوش یک جنس شناخته شده به عنوان Oryctolagus که شامل اکثر خرگوش داخلی و اروپایی, خرگوش, با توجه به گروه. که کمک به حداقل رساندن آن گسترش یافته است.

این سویه جدید را نیز آلوده وحشی jackrabbits, خرگوش های صحرایی cottontails و pikas — همه که تاثیر پذیری اصلی ویروس. این برای اولین بار شناسایی شده در فرانسه در سال 2010 برای اولین بار در ایالات متحده مورد تایید در سیاتل در ماه جولای سال 2019 به دنبال موارد در اوهایو و نیویورک. اوایل موارد همه خرگوش داخلی, بنابراین می تواند جدا شده و موجود با هوشیاری کافی.

اما در اوایل سال جاری موارد شروع به شناسایی شدن در سراسر جنوب با کالیفرنیا مورد شناسایی در نزدیکی پالم اسپرینگز در اوایل ممکن است.

“قبل از این آن را به حال شده است در طبیعت و در همه گفت:” میشل هاوکینز استاد از حیوانات عجیب و غریب پزشکی در دانشگاه UC Davis. “این کاملا متفاوت است. این چیزی است که ما کاملا می خواستم برای جلوگیری از. آن را به یک تلفات در جمعیت خرگوش وحشی.”

او نمی خواهد رد کردن این ویروس تقریبا بین بردن خرگوش وحشی در کالیفرنیا و فراتر از آن اما با اشاره به دیگر حالات ممکن است. آنها شامل جهش ویروس به چیزی کمتر کشنده و یا کمتر به احتمال زیاد امکان حیوانات در حال توسعه گله ایمنی.

ویروس است و نه اعتقاد به آلوده حیوانات دیگر از خرگوش. آن می تواند کاهش منابع غذایی حیات وحش با رژیم های غذایی به شدت متکی به خرگوش — از جمله بابکتس و پرندگان شکاری — اگر چه هاوکینز گفت: کسانی که حیوانات دیگر منابع غذایی در رژیم غذایی خود را.

در میان حیوانات است که می تواند تبدیل به آلوده ساحلی برس خرگوش و خرگوش کوتوله هستند و هر دو در معرض خطر و نگرانی خاص هستند. تا کنون حیوانات وحشی شناخته شده اند که توسط این ویروس در کالیفرنیا شده اند محدود به سیاه دم jackrabbits و کویر cottontails.

اقدامات احتیاطی برای صاحبان

علائم می تواند شامل تب فقدان اشتها و تنفس دشوار و خونریزی از حفرات بدن. اما خرگوش شناخته شده برای مخفی کردن علائم بیماری و مانند خرگوش داخلی در سن برناردینو کانتی می تواند رها کردن مرده بدون نمایش هیچ گونه قبلی نشانه ای از عفونت است.

در میان اقدامات احتیاطی برای خرگوش صاحبان توصیه شده توسط این گروه از مواد غذایی کشاورزی:

  • نگه داشتن خرگوش در hutches یا قفس که در حال مرتفع کردن زمین.
  • اجازه ندهید خرگوش چراندن یا پرسه زدن در حیاط اگر خرگوش وحشی در منطقه هستند.
  • اجتناب از تماس با افراد دیگر خرگوش.
  • جلوگیری از سگ کویوتس حشرات و پرندگان و جوندگان و سایر حیوانات از ورود حیوانات خانگی خود را’ منطقه است. کسانی که حیوانات می توانند حامل ویروس روی پای خود خز یا پر.

وجود دارد واکسن در خارج از کشور اما از آنجا که آنها هنوز رتبهدهی نشده است تایید شده در ایالات متحده وجود دارد محدود در دسترس است. تماس با دامپزشک خود را برای اطلاعات بیشتر.

کسانی که دیدن مرده وحشی خرگوش می خواست برای گزارش خود رؤیت در به بخش ماهی ها و حیات وحش در 916-358-2790 و یا در بخش مرگ و میر گزارش سایت آنلاین در wildlife.ca.gov.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

آموزش سئو