راهنمای خرید و معرفی ۲۵ چادر مسافرتی محبوب برای افراد ماجراجو + خرید اینترنتی

عواملی از جمله سهولت حمل، کم وزنی و ارزان بودن باعث شدهاند این چادر میان سایر انواع چادر مسافرتی پروفروش ترین

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

عواملی از جمله سهولت حمل، کم وزنی و ارزان بودن باعث شدهاند این چادر میان سایر انواع چادر مسافرتی پروفروش ترین باشد. گروهی از اکراد در کوههای میان اصفهان و خوزستان و این نواحی بدیشان شناخته آید و بلاد لر خوانند و هم لرستان و لور گویند. با مرگ سپهسالار مستوفیالممالک زمامدار اصلی دربار قاجار شد و تا پنج سال آینده یعنی تا هنگام مرگش در ۱۳۰۳ هجری قمری این جایگاه را حفظ کرد. چادر های عصایی تنها محصولاتی هستند که راه اندازی دشوار تری در مقایسه با جمع کردن دارند، نوع بعدی چادر های مسافرتی از نظر سادگی در راه اندازی چادر های فنری هستند، چادر های مسافرتی فنری پس از باز شدن بسته بندی خود با رهایی به شکل اصلی خود در می آیند و تنها می بایست لایه درونی را به بیرون بکشید، سپس با تنظیم هوای داخلی می توانید از این چادر استفاده کنید، دقت داشته باشید که در صورت وجود باد در این چادر ها می بایست حتما آنها را با اشیاء مختلف سنگین کنید. همانطور که پیشتر نیز عنوان شد، حتما در هنگام خرید این محصول، به نکاتی که باید در این زمینه دقت شود، توجه بسیاری کنید. پس با دقت بیشتری خرید کنید و حتی اگر مجبور به خرید همان چادر مسافرتی هستید، از درزگیر برای پوشاندن این بخشها کمک بگیرید.

دشوار ترین و زمان بر ترین راه اندازی به چادر های عصایی که اغلب توسط شرکت FIT یا فخر ایران تولید می شود اختصاص دارد، برای نصب این چادر دو میله تا شده را به یکدیگر متصل کرده و از دو شیار روبرویی و گوشه ای چادر رد می کنید که به صور تقاطعی از کنار هم رد می شوند، با انجام این عمل زمان بر که نیاز به دقت کافی دارد نوبت به میخچه های درون بسته بندی می رسد، پس از تثبیت محل چادر با استفاده از این میخچه ها محصول قابل استفاده است، جمع کردن و قرار دارد چادر در ساک مخصوص آن بسیار ساده تر از نصب آن انجام می پذیرد . میتوانید تعداد اقامت شب های خود، تعداد ستاره هتل مورد نظرتان، نوع تور مورد علاقهتان، نوع وسیله حملونقل مورد علاقهتان، بازهی قیمتی که میخواهید و میتوانید برای این تور خرج کنید و همچنین مجریان تور یا آژانسهای گردشگری مورد نظرتان را انتخاب کنید تا در نهایت تورهای به شما نمایش داده شود که بیشترین شباهت را با تور محبوب تان دارد. مثلا چادر صد در صد کتان انگلیسی که توسط دیده بانی و راهنما های انگلیسی استفاده می شد، می تواند تقریبا هر چیزی که آب و هوای انگلیس بر آن فرود می آورد را تحمل کند. Data was creat ed wi th GS​A Cont​ent Genera᠎tor DEMO !

ثبات چادر گنبدی در مدلهایی با ظرفیت کم زیادتر است، هرچهقدر ظرفیت اسکان چادر در این نوع بالاتر رود، ثبات آن کمتر میشود. روکشی که روی پلیاستر کشیده میشود بر قیمت چادر تاثیر میگذارد. بهترین پارچه برزنت ضد آب در بدنه چادر استفاده میشود تا از ورود آب و باد به داخل چادر جلوگیری شود . ضد آب و سرما بودن یکی از معیارهای مدنظر تمامی خریداران چادر مسافرتی است. به دلیل کوهستانی بودن منطقه، نخستین ساکنان در مناطق مرکزی و غربی لرستان سکونت یافتند. خصوصا مسافرت به شمال که احتمال بارانی بودن هوا حتی در چله تابستان هم دور از انتظار نیست! این نکته را نظر داشته باشید که ظرفیت هر چادر بر اساس حالت خوابیده افراد در کف چادر سنجیده می شود و مثل اتاق خانه فضای زیادی در دسترس نیست. همیشه که مسافرت ما در دل تابستان و هوای معتدل نیست. این روزها اما برای توصیف نوعی از چادر به کار می رود که ستون های آن همدیگر را بارها قطع می کنند و مثلث هایی را پدید می آورند. احتمالا مدل های زیادی از چادر گنبدی را از نزدیک مشاهده کرده باشید. 👆 برای مشاهده عکس های بیشتر و قیمت دقیق روی دکمه بالا بزنید. بیشتر چادرهای مسافرتی برزنتی نسبتا با دوام بوده و برای انواع شرایط آب و هوایی مناسب میباشند.

این نوع طراحی باعث می شود تا فشار وارده بر سازه این چادر تقسیم شود و همین امر آن را به با ثبات ترین چادر سفری در شرایط آب و هوایی طوفانی تبدیل می کند. عمل فوق تنها در چند ثانیه صورت می پذیرد و عمل جمع کردن آن نیز کمی بیشتر زمان می برد . به همین دلیل راه دیگری برای استفاده مطلوب از فضا این است که ستون های منعطف فایبرگلاسی را به صورت نیمدایره خم می کنند و آن ها را در یک خط قرار می دهند تا چادر تونلی شکل بگیرد. در هر صورت این مدل ها در اندازه های تقریبا کوچکی تولید می شوند که قابل استفاده در کوهپایه های بادخیز کوهستانی می باشند. بهترین چادر مسافرتی، چادری است که جنس پارچه آن از کیفیت بالایی برخوردار باشد. ثبات چادر گنبدی در مدل هایی با ظرفیت کم زیادتر است اما هرچقدر ظرفیت اسکان چادر در این نوع بالاتر رود، ثبات آن کمتر می شود. همچنین نسبت به میله های آلومینیومی ارزان تراند ولی قابلیت شکنندگی آن ها بالاتر است. میله های چادر معمولا از فایبرگلاس یا آلومینیوم ضد زنگ تهیه می شوند که انتخاب هر کدام مزایا و معایب خاص خودش را دارا است. پس برای خرید یک چادر مسافرتی ضد آب هر چقدر هم هزینه کنید، ضرر نکرده اید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن