گزاره 16 را تبعیض به نام برابری: میشل جراحی

بیش از دو دهه پیش کالیفرنیا مجموعه روشن استاندارد با گذراندن متمم قانون اساسی قرار داده است که دولت در یک مسیر

توسط AKHBAREBARTAAAR در 21 تیر 1399

بیش از دو دهه پیش کالیفرنیا مجموعه روشن استاندارد با گذراندن متمم قانون اساسی قرار داده است که دولت در یک مسیر به سمت واقعی برابری.

گزاره 209 گذشت توسط رای دهندگان در سال 1996 به تصویب رسید و زبان از سال 1964 حقوق مدنی قانون منع دولت از تبعیض علیه و یا اولویت دادن به هر فرد یا گروه بر اساس نژاد و جنسیت و رنگ و قومیت و یا منشاء ملی در زمینه استخدام عمومی, عمومی قراردادها و آموزش و پرورش پذیرش.

در کالیفرنیا که رای به تصویب سرپا نگه داشتن. 209 می دانستند که تبعیض هر چند طولانی تثبیت شده در جامعه ما است که در برابر ارزش های اساسی از فرهنگ آمریکایی است. سرپا نگه داشتن. 209 اعمال کالیفرنیا جوهر از مارتین لوتر کینگ جونیور رویای یک ملت که در آن افراد خواهد بود قضاوت با رنگ پوست خود بلکه محتوای شخصیت خود را.

هر دو اخلاق داده و ثابت کند که این شایستگی رویکرد مبتنی بر این است که کار در آن بحث برانگیز ترین نرم افزار – پذیرش کالج و کمک به اقلیت ها در دولت است. امید رای دهندگان کالیفرنیا چشم پوشی از این سیاستمداران در ساکرامنتو به تازگی به تصویب مجمع اصلاح قانون اساسی 5 (ACA 5) یک رای گیری ابتکار لغو سرپا نگه داشتن. 209 و حصول اطمینان از بازگشت به تبعیض نژادی.

سرپا نگه داشتن. 209 اجازه می دهد تا کالج متقاضیان در نظر گرفته شود با موفقیت های خود در دبیرستان یا کالج در روند پذیرش نه با رنگ پوست خود که در آن آنها می آیند از یا جنسیت خود را. به این دلیل ما شاهد افزایش در هر دو ثبت نام و نرخ فارغ التحصیلی در کالیفرنیا کالج ها و دانشگاه ها.

پس از عبور از سرپا نگه داشتن. 209 دانشگاه کالیفرنیا در مدارس دیده می شود بالاتر از نرخ فارغ التحصیلی. در ده سال اول سرپا نگه داشتن. 209, سیاه, نرخ فارغ التحصیلی در دانشگاه برکلی دیدم 6.5 درصد افزایش یافته است. At UC San Diego, نرخ فارغ التحصیلی برای دانش آموزان سیاه پوست از 26 درصد به 52 درصد است. در UC سانتا کروز و UC Riverside, سیاه ثبت نام کرده بود افزایش چشمگیر و نمرات توسط دانش آموزان سیاه پوست افزایش قابل توجهی نیز هست.

در سراسر UC سیستم چهار سال نرخ فارغ التحصیلی برای دانشجویان سال اول افزایش به 38 درصد در شش سال پس سرپا نگه داشتن 209 از 22 درصد در شش سال قبل از آن گذشت.

لاتینی, ثبت نام نیز افزایش یافته در سیستم UC از 11.3 درصد در سال 1998 به 20.7 درصد در سال 2010. و در حالی که چهار سال از فارغ التحصیلی نرخ به طور متوسط 27 درصد به صورت لاتین دانشجویان سال اول در شش سال قبل برای سرپا نگه داشتن. 209 آنها افزایش یافت و به 40 درصد در شش سال پس از.

آسیایی, آمریکایی, ثبت نام دیدم حدود 5 درصد افزایش از 36.1 به 41.3 درصد بیش از ده سال دوره پس از عبور از سرپا نگه داشتن. 209 با درصد حذف به 39.8 درصد در سال 2010.

در یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام UC Board of Regents پشتیبانی برای ACA 5, رئیس هیئت مدیره John A. پرز گفت: – بدون طنز – "همانطور که ما همچنان به کشف تمام دانشگاه فرصت ها برای اقدام, I am proud UC تایید و دادن رای دهندگان کالیفرنیا فرصتی برای پاک کردن لکه, حمایت از فرصت و برابری و لغو گزاره 209."

گزاره 209 نه از بین بردن تبعیض در مجموع در کالیفرنیا و ما هنوز کار های زیادی را برای مبارزه با نژادپرستی. در عین حال موفقیت سرپا نگه داشتن. 209 نسبت به نژاد خنثی فرصت برای همه است چیزی جز یک "لکه."

متن سرپا نگه داشتن. 209 آمده است: دولت نباید در برابر تبعیض و یا اعطای درمان ترجیحی برای هر فرد یا گروه بر اساس نژاد و جنسیت و رنگ و قومیت و یا منشاء ملی در این عملیات عمومی, استخدام آموزش و پرورش عمومی و یا عمومی قرارداد.

و آن کار می کند حتی اگر هنوز هم وجود دارد بیشتر به انجام.

آنچه که ما نمی تواند و نمی باید ما تلاش نهایی برای برابری است برای بازگرداندن تبعیض نژادی. به خصوص زمانی که ما دیده ایم که سیاست عدم تبعیض است که در واقع بلند کردن, سیاه, اسپانیایی و آمریکایی است.

از بین بردن سرپا نگه داشتن. 209 تقسیم خواهد شد ما بیشتر خطوط نژادی. آن را معکوس دهه مبتنی بر شایستگی پیشرفت برای همه و ترویج رفتار نابرابر بر اساس نژاد در کالیفرنیا است. این تقسیم بندی دقیقا همان چیزی است که ما به دنبال از بین بردن در ایالات متحده است.

میشل جراحی است که مرجعیت و اورنج کانتی هیئت ناظران.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب