دانشجوی دکتری نوبت بازیافت پلاستیک به صورت سپر برای اوگاندا پزشکان

برکلی دانشجوی دکترای پیج Balcom و پیتر Okwoko یک اوگاندا محیط زیست و فعال جامعه هستند cofounders از Takataka پ

توسط AKHBAREBARTAAAR در 24 فروردین 1399
Berkeley Ph.D. student Paige Balcom and Peter Okwoko, a Ugandan environmental and community activist, are the cofounders of Takataka Plastics, a social enterprise in Gulu, Uganda

برکلی دانشجوی دکترای پیج Balcom و پیتر Okwoko یک اوگاندا محیط زیست و فعال جامعه هستند cofounders از Takataka پلاستیک سرمایه گذاری اجتماعی در گولو, اوگاندا. آن را بازیافت زباله های پلاستیکی به قیمت مناسب, مواد ساخت و ساز و در پاسخ به COVID-19 بحران صورت سپر برای مراکز پزشکی. (Takataka پلاستیک عکس)

در سال 2016 پیج Balcom سقوط در عشق با اوگاندا. این اتفاق افتاد در Lukodi یک روستای خارج از شهر گولو, که در آن او در یک فولبرایت تحقیقات گرانت. کار با کشاورزان و مدرسه برای کودک و مادر او آزمایش اینکه آیا aquaponics — در این مورد پرورش ماهی و استفاده از مواد مغذی و سرشار از آب را برای بارور کردن گیاهان سبزی است که آب تصفیه شده برای این ماهی می تواند موفق وجود دارد.

Balcom بزرگترین پیدا کردن اگر چه شد دوستی عمیق او با مدرسه و معلمان و دانش آموزان بسیاری از آنها را قربانیان خداوند مقاومت ارتش (LRA) در اوگاندا گروه های شورشی به رهبری جوزف Kony که با شروع در سال 1987 برپا خشونت نزدیک به 20 سال مبارزه با دولت اوگاندا. یک LRA مشخصه بود که ربودن کودکان و وادار کردن آنها به عنوان کودکان سرباز باربرها و "همسران" یا بردگان جنسی به LRA مبارزان.

"مهندسین معمولا منطقی نه احساسی اما من گریه بیشتر از من همیشه می خواهم گریه که من سمت چپ ایجاد کرد برای صفحه اصلی" گفت: Balcom که یک ماه بعد شد دانشجوی دکتری در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه برکلی است. "من می خواهم آموخته زیادی در مورد فرهنگ و تاریخ و غنای اوگاندا و احساس گرمی از مردم و شنیده و آنچه که آنها می خواهم از طریق زندگی می کردند, و آن را واقعا به من ضربه سخت است. آن را ساخته شده من می خواهم برای کمک به."

Ugandan women in the village of Gulu pose with a day's worth of plastic bags that they collected for Berkeley Ph.D. candidate Paige Balcom's project.

اوگاندا زنان از گولو که در استخدام شهرداری رفت و برگشت به روستا و خیابان هر روز صبح در میان کسانی که از حالت تمام kaveeras (کیسه های پلاستیکی) زنان می تواند جمع آوری در یک روز. آنها کمک برکلی دانشجوی دکترای پیج Balcom (در پشت) با یک ارزیابی از زباله های پلاستیکی در گولو. UC برکلی دانشجو Juliana کبررا (پوشیدن عینک) نیز کمک Balcom با این پروژه است. (Takataka پلاستیک عکس)

در حال حاضر در سال سوم او را از مدرسه فارغ التحصیل, Balcom در اوگاندا که در این ژانویه گذشته او راه اندازی Takataka پلاستیک سرمایه گذاری اجتماعی در گولو که بازیافت برخی از کشور های فراوان زباله های پلاستیکی — اوگاندا تولید 600 تن در روز; تا 50 درصد نیست جمع آوری شده وجود دارد و در گولو آن 80% — به مقرون به صرفه ساخت و ساز مواد در درجه اول کاشی دیوار. (Takataka به معنی "زباله" در زبان سواحیلی). این سازمان با یک تیم از پنج تمام وقت کارکنان نیز استخدام می کند و شفا محل کار برای جوانان محلی مبتلا به تروما استثمار و قاچاق انسان است.

امروز به عنوان COVID-19 گسترش در آفریقا Balcom و Takataka پلاستیک مؤسسین پیتر Okwoko یک اوگاندا محیط زیست و فعال جامعه هستند شروع به تولید ارزان و بیشتر به فوریت مورد نیاز محصول از جنس پلاستیک بازیافت شده — سپر چهره برای گولو پزشکی کارگران است.

"بیمارستان ها محزون می خوانی underequipped. بیشتر آنها هیچ صورت سپر برای کارکنان خود گفت: Balcom. "اصلی بیمارستان دولتی در گولو یکی اکسیژن تخت که حتی نمی کار می کنند. آن است که عملا هیچ تجهیزات حفاظت فردی; یک N95 ماسک بی سابقه است. یک بار از صابون قرار است مورد استفاده قرار گیرد برای تمیز کردن کل یک بخش برای یک هفته."

به عنوان این هفته او افزود: "اوگاندا 53 رسمی موارد COVID-19 اما احتمالا بیشتر به دلیل ناکافی تست قابلیت."

UC برکلی دانشجو پیج Balcom مذاکرات در مورد کار خود را در اوگاندا. (تصویری توسط روشنک Makasdjian)

Okwoko و Balcom بررسی صورت سپر در بازار و با یکی از Takataka پلاستیکی دو مهندسین یک نمونه اولیه ساخته شده با دست و از جنس پلاستیک بازیافت شده. از آن زمان سه روز به منظور توسعه نمونه را به یک کلینیک محلی برای تست. "دکتر تا به حال کارکنان پوشیدن نمونه اولیه برای یک روز و به ما بازخورد بدهد" گفت: Balcom. "آنها واقعا آن را دوست داشت و یکی از آنها گفت:" من حتی نمی مانند مصرف آن را خاموش است."

پس از سه روز آنها می خواهم تنظیم شکل پاک کردن سپر که به طور کامل را پوشش می دهد و در صورت گسترش آن به خلاص شدن از تابش خیره کننده برخی از استفاده کنندگان با تجربه. هنگامی که دست را سپر صورت هزینه 80 سنت اما با سفارشات در آینده از بیمارستان های محلی — وجود یک بیمارستان عمومی و چندین خصوصی آنهایی که در گولو — Balcom و Okwoko دستور داده اند ماشین آلات قادر به تولید 400 یک روز در یک هزینه فقط 25 سنت در هر.

A member of the medical staff at St. Philips Medical Health Center in Gulu, Uganda, tests one of the face shields that Takataka Plastics is making for about 80 cents apiece out of recycled plastic waste. Medics in Uganda have little, if any, personal protective equipment for working with COVID-19 patients.

یک عضو از کارکنان پزشکی در سنت Philips پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گولو, اوگاندا, آزمون یکی از چهره سپر که Takataka پلاستیک ساخت حدود 80 سنت در هر کدام از بازیافت ضایعات پلاستیک. پزشکان در اوگاندا کمی اگر هر شخصی تجهیزات حفاظتی برای کار با COVID-19 بيمار. (Takataka پلاستیک عکس)

"دولت امکانات بهداشتی هیچ بودجه صورت سپر ظرفیت برای خرید آنها گفت: Balcom. "بنابراین ما راه اندازی یک GoFundMe کمپین برای پوشش هزینه های آن. ما امیدواریم که برای ایجاد سپر در زمان به مبارزه COVID-19 در اوگاندا و انعطاف پذیری را به پزشکی دیگر قطعات در صورت نیاز."

که کاری که می تواند انجام شود با تزریق ماشین در راه خود را از اتریش — آن گرم تکه تکه تکه از زباله های پلاستیکی بدون انتشار گازهای سمی و تزریق پلاستیک ذوب به یک قالب برای شکل دادن به آن را به محصول مورد نظر — اجازه خواهد داد که Takataka پلاستیک در ابتدا به استخدام هشت نفر بی خانمان جوانان که دریافت رایگان غذا و پناهگاه در فضایی که Takataka پلاستیک استفاده بدون شارژ از Elephante عوام جامعه در مرکز گولو.

این سازمان تامین شده است در درجه اول توسط کمک های مالی از جمله از دانشگاه برکلی را 2018 ایده های بزرگ رقابت و 2019 پوسته پوسته شدن ایده های بزرگ مسابقه و از شخصی کمک های مالی.

The extruder machine at Takataka Plastics heats raw, shredded plastic into a molten state, which can then be formed into a desired shape.

Takataka پلاستیکی را نمونه اولیه دستگاه اکسترودر ساخته شده در یک گولو دانشگاه biosystems engineering کارگاه. آن را گرم خام خرد پلاستیکی به حالت مذاب پس از آن می تواند به شکل یک شکل مورد نظر. رنگ را می توان اضافه شده به ایجاد یک سفارشی خاص رنگ. (عکس از پیج Balcom)

زمانی که Takataka پلاستیک در حالت تولید — Balcom و Okwoko همچنین امیدواریم که برای خرید یک ماشین خرد "برای صاف فرایند تولید و اطمینان از یک جریان ثابت از ماده" گفت: Balcom — آنها برنامه ریزی برای استخدام 30 نفر جوان و پر بار.

"وجود دارد حدود 400 جوانان زندگی و کار در خیابان های گولو. متوسط سن 17" گفت: Balcom. "بزرگترین مبارزه در حال حاضر با coronavirus است که مقررات منع رفت و آمد در شب. از آنجایی که آنها هیچ جایی برای خواب آنها به طور مداوم dodging پلیس."

اوگاندا در حال حاضر تحت مستند به اجرای اقدامات ایمنی برای کنترل گسترش ویروس. همه مرزها بسته شده جنبش در داخل کشور محدود شده است و مدارس و غیر ضروری مغازه ها بسته و سخت 7 p. m. مقررات منع رفت و آمد در حال اجرا.

"هر کس به در خانه های خود و یا پلیس خواهد آمد و عصا شما" گفت: Okwoko. "آن را جدی و شتم. اکثر مردم از ترس ضرب و شتم بیش از COVID-19."

These affordable, customized tiles made at Takataka Plastics came from recycled plastic waste. They are more affordable than ceramic tiles, don't break or chip and can be applied with glue.

این کاشی های سفارشی ساخته شده در Takataka پلاستیک آمد از بازیافت ضایعات پلاستیک. آنها مقرون به صرفه تر از کاشی و سرامیک, don't break یا تراشه و می توان با چسب. (عکس از پیج Balcom)

بی خانمان ها نیز هیچ دسترسی به "شستن دست و ماسک و یا دیگر بهداشت اقدامات" گفت: Balcom. "و اکثر اوگاندا زندگی می کنند دست به دهان با استفاده از پول آنها کسب درآمد در هر روز برای مواد غذایی است." با ورود COVID-19 و با کسب و کار بسته او افزود: "مردم گرسنه هستند."

چه چیزی بیشتر گفت: Balcom بسیاری از اوگاندا را درک نمی کنند چه چیزی باعث COVID-19 آنجا که بسیاری از آنها بدون دسترسی به اینترنت است. "وجود دارد بسیاری از اطلاعات غلط در مورد آنچه که علائم هستند و چگونه آنها می توانند از خود محافظت کنند به درستی که واقعا می تواند در انتقال بیماری و زمانی که آنها باید به یک کلینیک درمانی," او گفت:. "این واقعا غم انگیز است."

A collection bin for plastic recyclables — it's in the shape of an elephant (the cultural symbol of the Acoli people in Gulu) — helps launch Takataka Plastics pilot collection center

مجموعه ای bin برای پلاستیک بازیافت — آن را به شکل یک فیل (فرهنگی نماد Acoli مردم در گولو) — کمک به راه اندازی Takataka پلاستیک' آزمایشی مجموعه مرکز. (Takataka پلاستیک عکس)

تحرک و درد در گولو

Balcom اول رفت به اوگاندا به عنوان مقطع کارشناسی در دانشگاه نیوهمپشایر. او بخشی از مهندسین بدون مرز و به عنوان یک دانشجوی سال دوم او پیوست یک هفته دو پروژه آب پاک در یک روستا خارج گولو. "من واقعا دوست داشتم تجربه," او گفت: "اما من می دانستم که دو هفته نبودم طولانی به اندازه کافی به واقعا درک آنچه در زندگی برای مردم در اوگاندا."

او در توضیح گولو به عنوان پر جنب و جوش و شلوغ که در آن مردم با پوشیدن لباس های رنگارنگ سنتی kitenge الگو آفریقایی پارچه مورد استفاده برای ساخت لباس بسته بندی در اطراف زنان کمر و یا برای حمل نوزاد — و موسیقی blares از سخنرانان در خیابان ها ،

"مردم فوق العاده دوستانه و تماس با سلام یا لرزش دست," او گفت:. "خیابان فروشندگان در حال فروش میوه و سبزیجات در بازار, دختران در حال راه رفتن با موز یا نان سرخ شده آنها را در سبد خود به سر پیر نوین گراش در حال فروش ذرت بو داده در خارج از کلیسا و مردان جوان در حال ساخت ساعت رولکس (سرخ شده با تخم مرغ پیچیده در چاپاتی) در کنار جاده می ایستد و زیر چتر."

Mugaiga Ronald, a Gulu University student who worked as an intern at Takataka Plastics, poses with the prototype shredding machine he worked on.

Takataka پلاستیک کارآموز و اخیر گولو دانشگاه biosystems engineering graduate Mugaiga رونالد شمار
با نمونه اولیه ماشین خرد او در در آوریل 2019. (عکس از پیج Balcom)

اما زیر نشاط گفت: Balcom "باقی می ماند بسیاری از زخم از جنگ. مردم دچار آسیب های روانی و دریافت نکرده مشاوره به روند همه چیز را که برای آنها اتفاق افتاده است."

هفتگی بود تحت تعقیب جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت در سال 2005 و تحت تعقیب دادگاه جنایی بین المللی, اما طفره رفت ضبط. ایالات متحده و اوگاندا نیروهای نظامی به نام خاموش ماموریت خود را برای پیدا کردن او را در سال 2017.

برخی از جوانان بی خانمان در گولو امروز در اسارت متولد شدند به دختران ربوده شده توسط LRA شورشیان. به این دلیل آن را غیر معمول نیست برای آنها و مادران خود را به رد شده اند و یا انگ توسط بستگان و همسایگان و همسالان. دیگر افراد جوان در گولو در حال شناور پس از فرار از سوء استفاده از محیط خانه.

"جمعیت اوگاندا فوق العاده-جوان چرا که بسیاری در میانه نسل در جنگ مرده" گفت: Balcom. "یک نسل کامل از دست رفته را در آموزش و یادگیری سنت از بزرگان خود را. این جوان در حال حاضر فاقد خوب مدل نقش."

برخی از دختران در حال حاضر در ChildVoice بین المللی, مدرسه ای که Balcom کار می کرد در سال 2016 در اسارت متولد شدند و پس از آن زندگی می کردند در IDP (بین المللی آواره فرد) اردوگاه "که تمام شد دیگر مبارزه برای بقا," او گفت:. آنها وابسته به کمک های غذایی و او توضیح داد و بدون درب در پناهگاه آنها حمله.

In Gulu, Uganda, Juliana Cabrera, a UC Berkeley undergraduate majoring in mechanical engineering, enjoys a laugh with Gulu University biosystems engineering student Felix Adupe after finishing an experiment at Takataka Plastics.

در گولو, اوگاندا, پیج Balcom, گولو دانشگاه biosystems engineering student فلیکس Adupe و Juliana کبررا (در راهرو) لذت بردن از خنده پس از اتمام آزمایش در Takataka پلاستیک. (Takataka پلاستیک عکس)

قصد دارد برای گسترش دهد اما در صورت سپر اول

زمانی که Balcom شروع تحصیلات تکمیلی در پاییز سال 2017, او می خواست برای کمک به حل مشکلات مؤثر جدید فارسی, دوستان, بنابراین او شروع به تحقیق زباله های پلاستیکی. او سه ماه در اوگاندا انجام یک ارزیابی از زباله های پلاستیکی و مصاحبه با بیش از 200 نفر است. (دکترای پژوهش متمرکز بر انتقال حرارت و تا حدودی مرتبط با کار خود را با Takataka پلاستیک. آن را شامل exergy تجزیه و تحلیل را به کمیت های زیست محیطی و منابع هزینه روشهای مختلف دفع زباله های پلاستیکی آن را به عنوان امر به توسعه کشور در زمینه اوگاندا).

او همچنین ملاقات Okwoko فارغ التحصیل نوآورانه فن آوری های ارتباطی و کارآفرینی برنامه در دانشگاه آلبورگ در دانمارک. او تاسیس AfriGreen حفظ یک مدیریت زباله های اجتماعی سازمانی در گولو و او تاسیس برچسب گولو, یک سازمان مبتنی بر جامعه است که کمک می کند تا جوانان بی خانمان.

Okwoko گفت: اوگاندا "تمایل به استفاده از بسیاری از پلاستیک عمدتا آب و بطری نوشابه به صورت روزانه. وجود قوانین در مورد پلاستیک — چند بخشنامه ممنوعیت استفاده از کیسه های پلاستیکی — اما اجرای فاقد آن است." به عنوان یک نتیجه از اتلاف شمع در افسردگی و محل های دفن زباله به خاک سپرده می شود در اموال مردم و اغلب سوخته است منجر به انتشار مواد مضر و سرطان زا و گازهای گلخانه ای به ویژه هنگامی که از پلاستیک ساخته شده از پلی اتیلن ترفتالات (PET).

Plastic waste blocks a drain in Gulu, Uganda.

زباله های پلاستیکی بلوک های تخلیه در گولو, اوگاندا. (عکس از پیج Balcom)

نزدیکترین کارخانه بازیافت شش ساعت دور در کامپالا پایتخت اوگاندا و "حمل و نقل بطری های خالی که دور معنا ندارد" گفت: Balcom. "اوگاندا نیز از جان گذشته برای یک راه حل به (محصولات ساخته شده از PET دشوار است که به روند. ماشین آلات به نوبه خود (PET پلاستیک) به بطری های جدید و یا الیاف برای لباس و یا فرش های فوق العاده-گران قیمت پس اوگاندا گیر کرده است."

بنابراین در 2019, Balcom و Okwoko باز در گولو کوچک پلاستیکی مجموعه مرکز ساخته شده است نمونه اولیه ماشین آلات و شروع به ساخت بازیافت پلاستیک دیوار کاشی های که در دسترس هستند در رنگ های سفارشی و اشکال برای استفاده در خانه های مردم.

"ما می توانیم آنها را به فروش ارزان تر از هزینه های کاشی و سرامیک است که می تواند شکستن و تراشه" گفت: Balcom. "ما در حال سفت و سخت اما بسیار سبک وزن و شما فقط نیاز به چسب به آنها پیوست. ما آنها را به فروش به سخت افزار و مغازه های پیمانکاران است."

کاشی به طور فزاینده ای محبوب به عنوان گولو به سرعت رشد می کند به یک شهر; این انتظار می رود که تعیین در ماه جولای. زمانی که Balcom اول وارد وجود دارد در سال 2014 جاده اصلی از کامپالا به گولو بود "بخشی از یک جاده خاکی و بازار بود و اصطبل موقت از شاخه ها و علف. در حال حاضر بازار اصلی ساختمان است که محور شهر" و در سال گذشته تمام گولو جاده ها ظاهر شد با آسفالته.

The extruder machine at Takataka Plastics heats raw, shredded plastic into a molten state, which can then be formed into a desired shape.

این تعداد انگشت شماری از خرد زباله های پلاستیکی از Takataka پلاستیک' نمونه پاره پاره کننده است که به مقصد برای بازیافت. (عکس از پیج Balcom)

"ساخت و ساز در گولو پررونق است" گفت: Okwoko. "مردم هیجان زده در مورد آن و این واقعیت است که ما در حال ساخت کاشی از مواد بازیافتی باعث می شود آنها می گویند" وای! شما در حال ساخت این از زباله?'"

در سال آینده Balcom و Okwoko طرح Takataka پلاستیک برای تبدیل شدن به یک مقیاس کامل پلاستیک پردازش عملیات است که از لحاظ مالی خود کفا از فروش کاشی برای اضافه کردن شغل بیشتر و برای ایجاد یک تمیز کننده محیط سالم در گولو. آنها همچنین امید به منظور بالا بردن $70,000 برای ساخت بزرگتر ماشین آلات است که می تواند روند نیمی از گولو پلاستیک زباله— حدود 9 تن در ماه — و به گسترش خط محصول خود را.

در نهایت Balcom گفت: او و Okwoko می خواهید به گسترش Takataka پلاستیک به پنج اوگاندا شهرها و در نهایت به دیگر کشورهای در حال توسعه.

اما در حال حاضر تولید سپر چهره های اولویت بالا است. گفت: Balcom,"سریع تر ما خلاص شدن از شر COVID-19 بهتر است."tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن