بومی Amazonians آمریکایی ها و میمون ها نشان می دهد مشابه الگوهای تفکر

دانشمندان آزمایش بولیوی بومی Tsimane مردم (پایین سمت چپ) ایالات متحده بزرگسالان و کودکان و میمون میمون خود به

توسط AKHBAREBARTAAAR در 6 تیر 1399
Young girl, monkey, Bolivian woman and American woman pointing to images on computer screens while being tested on recursion ability.

دانشمندان آزمایش بولیوی بومی Tsimane مردم (پایین سمت چپ) ایالات متحده بزرگسالان و کودکان و میمون میمون خود به الگوهای تفکر هنگامی که تنظیم توالی. (حسن نیت ارائه میدهد عکس از استفان Ferrigno)

انسان ها و میمون ها ممکن است صحبت می کنند همان lingo اما راه ما از تفکر زیادی مشابه بیشتر از آنچه قبلا فکر می کردم با توجه به تحقیقات جدید از دانشگاه برکلی دانشگاه هاروارد و دانشگاه کارنگی ملون.

در آزمایش بر روی 100 نفر از شرکت کنندگان در مطالعه در سراسر سن گروه فرهنگ و گونه محققان دریافتند که بومی Tsimane مردم در بولیوی جنگل آمازون آمریکا بزرگسالان و کودکان پیش دبستانی و میمون میمون ها همه نشان می دهد به درجات مختلف یک استعداد برای "بازگشت" یک فرآیند شناختی تنظیم کلمات نمادها در راه است که کمک می کند تا انتقال پیچیده دستورات احساسات و ایده ها.

یافته های منتشر شده امروز (جمعه خرداد 26) در مجله علوم پیشرفتریختن نور جدید در درک ما از تکامل از زبان محققان گفتند.

"برای اولین بار ما باید قوی شواهد تجربی در مورد الگوهای تفکر آمده است که به طور طبیعی به احتمالا همه انسان ها و به میزان کمتر و غیر انسانی پستانداران" گفت: مطالعه همکاری نویسنده استیون Piantadosi یک دانشگاه برکلی استادیار روانشناسی.

در واقع میمون ها یافت می شد به انجام مراتب بهتر در آزمون از محققان پیش بینی کرده بود.

"اطلاعات ما نشان می دهد که با آموزش کافی میمون ها می توانند یاد بگیرند که به نمایندگی از یک روند بازگشتی به این معنی است که این توانایی ممکن است به عنوان منحصر به فرد به انسان به عنوان است که معمولا تصور" گفت: سام Cheyette یک دانشجوی دکتری در Piantadosi آزمایشگاه و همکاری نویسنده از مطالعه.

عبارات درون عبارات

شناخته شده در زبان شناسی به عنوان "تو در تو سازه" بازگشتی عبارات در عبارات بسیار مهم به نحو و معانی در زبان انسان است. یک مثال ساده این است که یک انگلیسی nursery rhyme که مذاکرات در مورد "سگ که نگران گربه که به کشته شدن موش خوردند که مالت که ذخیره کردن در خانه است که جک ساخته شده است."

Harvard postdoctoral researcher Stephen Ferrigno sitting in a boat on the Amazon river in Bolivia.

مطالعه منجر نویسنده استفان Ferrigno, یک پژوهشگر فوق دکترا در دانشگاه هاروارد بر روی رودخانه آمازون در بولیوی. (حسن نیت ارائه میدهد عکس از استفان Ferrigno)

این مطالعه به رهبری دانشگاه هاروارد پژوهشگر فوق دکترا Stephen Ferrigno که در سفر به بولیوی های بارانی آمازون که در آن Tsimane مردم عمل کشاورزی امرار معاش و زندگی یک شیوه زندگی سنتی با نسبتا کمی تحصیل و تکنولوژی مدرن است.

Ferrigno و محققان همکار در پی به تجزیه و تحلیل آنچه در آن است در مورد تفکر انسان است که مجموعه انسان و غیر انسان و پستانداران از هم جدا. در حالی که کارکردهای متعدد منحصر به فرد هستند به انسان مغز ما به اشتراک بگذارید عصبی شباهت با میمون و این آخرین یافته ها تایید می کنند که اتصال.

چگونه آنها با انجام مطالعه

محققان آزمایش بازگشتی مهارت های 10 بزرگسالان ایالات متحده, 50 کودکان پیش دبستانی و kindergarteners, 37 اعضای Tsimane' و سه مرد میمون میمون.

اول از همه شرکت کنندگان آموزش داده شد به حفظ توالی های مختلف از نمادها در یک منظور خاص است. به طور خاص آنها آموخته توالی مانند { ( ) } یا { [ ] } که مشابه برخی از زبانی سازه های تو در تو.

شرکت کنندگان از ایالات متحده و میمون با استفاده از یک صفحه نمایش لمسی بزرگ مانیتور به حفظ توالی. آنها شنیده دینگ اگر آنها یک نماد در سمت راست محل زنگ اگر آنها اشتباه کردم و یک صدای سنج ایجاد کردن در صورتی که کل توالی درست بود. میمون دریافت میان وعده و یا آب به عنوان بازخورد مثبت است.

در ضمن Tsimane' شرکت کنندگان که کمتر عادت به برقراری ارتباط با کامپیوتر تست شد با کاغذ کارت های شاخص و با توجه به بازخورد کلامی.

بعد از تمام شرکت کنندگان خواسته شد به محل در جهت سمت راست چهار عکس از گروه بندی های مختلف نشان داده شده به صورت تصادفی بر روی صفحه نمایش.

به درجات مختلف شرکت کنندگان در همه مرتب خود را در لیست جدید در ساختارهای بازگشتی است که قابل توجه است که "Tsimane' بزرگسالان و کودکان پیش دبستانی و میمون که فاقد رسمی ریاضیات و خواندن آموزش هرگز در معرض چنین محرک قبل از تست" مطالعه اشاره کرد.

"این نتایج همگرا با یافته های اخیر که میمون ها می توانند یاد بگیرند که انواع دیگر سازه های موجود در انسان دستور زبان" Piantadosi گفت.

مطالعه ارشد نویسنده است Jessica Cantlon در دانشگاه کارنگی ملون در پیتزبورگ پنسیلوانیا است.

آخرین مطالب