ماموریت سن گابریل مصرف در آتش به عنوان کالیفرنیا ماموریت' میراث چهره انتقاد

پس از یک آتش پاره پاره از طریق کلیسا در ماموریت سن گابریل Arcángel در شنبه, جولای 11, آتش نشانان گفت: هیچ فوری

توسط AKHBAREBARTAAAR در 22 تیر 1399

پس از یک آتش پاره پاره از طریق کلیسا در ماموریت سن گابریل Arcángel در شنبه, جولای 11, آتش نشانان گفت: هیچ فوری شواهد نشان می دهد آتش سوزی.

اما فروغ آمد به عنوان میراث ماموریت در سراسر کالیفرنیا شده اند به سوال نامیده می شود.

سن گابریل ماموریت تاسیس و در سال 1771 بود چهارم از آنچه که تبدیل به 21 اسپانیایی ماموریت های امروزی در کالیفرنیا همه تاسیس با هدف تبدیل آمریکایی های بومی به مسیحیت و گسترش امپراتوری اسپانیا.

توسط Kurt Snibbe

Junípero سرا که تاسیس اولین نه ماموریت از جمله سن گابریل ماموریت آمده است تحت انتقاد در هفته های اخیر به عنوان بخشی از یک گسترده تر حساب با نژادی و بی عدالتی در سراسر کشور است.

مجسمه های قرن 18 کشیش که پاپ فرانسیس مقدس در سال 2015 شده اند سرنگون و تخریب در سراسر جنوب کالیفرنیا به عنوان فعالان باید اشاره کرد که اسارت و نسل کشی بومیان آمریکا که در ارتباط با ماموریت.

در طول یک تظاهرات در ماموریت San Fernando Rey de España در تپه ماموریت اواخر ماه گذشته سخنرانان به نام سرا یک مهاجم بومی زمین و تشبیه این ماموریت به "اردوگاه کار اجباری."

"ما احساس ضرورت به بیرون می آیند در اینجا امروز" گفت: Cozkacuauhtli Huitzilzenteotl 48, از Pacoima. "ما شاهد فوریت. این مهاجم در اینجا قبل از ما — Junípero سرا — اولین ماموریت بود و در سال 1769 و آنها ساخته شده آنها تمام راه را تا سال 1823 و این نسل کشی است.

"قبل از این بود که ایالات متحده در آن مکزیک است. قبل از آن مکزیک آن را بومی سرزمین."

سرا برای اولین بار مجموعه ای را به ایجاد ماموریت های, همراه با سرباز گاسپار د پرتلا در مارس 1769 همراه با 11 سرباز دیگر پنج muleteers, 12 مسیحی سرخپوستان 200 گاو 163 قاطر و برخی از اسب.

معلوم نیست چه بومی آمریکا جمعیت بود قبل از اینکه در معرض مهاجران اروپایی در کالیفرنیا است. برخی تخمین می زنند تعداد به حدود 300,000; پس از عجله طلا در اواسط 1800s بومی آمریکا جمعیت کمتر از 30,000.

گذشته از 21 ماموریت سان فرانسیسکو سولانو د سونوما ساخته شده بود در سال 1823 39 سال پس از سرا مرگ است.

زمانی که مکزیک موفق به کسب استقلال از اسپانیا, این برنامه ریزی شده برای بازگشت به 21 فرانسیسکن ماموریت در کالیفرنیا به آمریکایی های بومی اما اکثر ماموریت اراضی به پایان رسید تا در دست ثروتمند ساکنان محلی در 1830s. بومی آمریکایی تا حد زیادی حذف شدند از سابق ماموریت خواص و یا از چپ به دفع کردن برای خود.

بسیاری از ماموریت بازگشت به کلیسای کاتولیک پس از کالیفرنیا بخشی از ایالات متحده در سال 1850.

انتقاد از ماموریت' میراث نیست جدید به مقامات در ماموریت سن گابریل Arcángel. در سال 2017, نظارت, فیلم, گیر افتاد, یک مرد با پریدن بر روی پایه از یک سرا مجسمه در اموال و تلاش برای سر بریدن آن را با یک اره برقی قبل از dousing آن را در رنگ قرمز.

از آن پس این ماموریت کار کرده است در "چه ما در حال نمایش تاریخ ما و بهترین راه برای داستان با حساسیت بیشتر و کار به سمت بهبود فرایند" تری Huerta ماموریت مدیر توسعه و ارتباطات گفت: در ماه گذشته.

اکثر کشیش جثه H. گومز, اسقف اعظم لس آنجلس در نامه ای نوشت: اواخر ماه گذشته که او "می آیند به درک که چگونه تصویر پدر سرا و ماموریت تداعی خاطرات دردناک برای برخی از مردم است."

اما گومز گفت: "رئال سنت Junípero مبارزه استعماری سیستم که در آن بومی در نظر گرفته بودند به عنوان "وحشی" و "وحشی" که تنها ارزش بود به خدمت اشتهای مرد سفید.

"سنت Junípero را تحمیل نمی مسیحیت به او پیشنهاد آن" گومز اضافه شده است. "برای او بزرگترین هدیه او پیشنهاد می شد به مردم را به برخورد با عیسی مسیح است."

به عنوان سن گابریل ماموریت اش با سالگرد 250 هورتا گفت: مقامات وجود دارد امیدوار به قرار دادن برخی از نمادها مانند سرا مجسمه به بیشتر زمینه. سوالات تاریخی تضمینی تر شدن فوری او aded.

در حال حاضر به نظر می رسد Huerta و دیگران در این ماموریت باید حتی بیشتر از کار جلوتر از آنها.

"سنت Junípero Serra" گومز توییتی شنبه صبح "دعا برای این زمین است که به شما کمک می یافت."tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب