کرک R. Smith, جایزه نوبل دریافت کننده محیط زیست و سلامت غول می میرد در 73

18 ژوئن 2020کرک اسمیت در یک بازدید میدانی برای خانواده آلودگی هوا مداخله شبکه (HAPIN) کارآزمايی بالينی تصادفی

توسط AKHBAREBARTAAAR در 30 خرداد 1399

18 ژوئن 2020

کرک اسمیت در یک بازدید میدانی برای خانواده آلودگی هوا مداخله شبکه (HAPIN) کارآزمايی بالينی تصادفی کنترل شده در Kallakurichi, Tamil Nadu, هند, در سال 2017.

کرک R. Smith, پیشگام محقق در کشنده خطرات ناشی از آلودگی هوا در کشورهای در حال توسعه و اوایل صدای افزایش نگرانی در مورد سلامتی عواقب ناشی از تغییر آب و هوا, درگذشت 15 ژوئن در سن 73 در برکلی خانه پس از یک سکته مغزی و پس از آن ایست قلبی.

اسمیت استاد جهانی بهداشت محیط در دانشگاه برکلی در دانشکده بهداشت عمومی و مدیر مشترک هوای پاک سیاست مرکز در دهلی نو. او یک محیطی titan که دفاع و پشتیبانی ضعیف و محروم به ویژه مناطق روستایی زنان و کودکان در کشورهای در حال توسعه.

"کرک نشان داد قریب به اتفاق تعهد به فقرا و سیاره و در واقع به ما نشان داد که ما چگونه شکست شد هر دو" گفت: پروفسور جاستین Remais رئیس بخش علوم بهداشت محیط زیست در برکلی بهداشت عمومی که برای اولین بار ملاقات پروفسور اسمیت به عنوان یک برکلی در مقطع کارشناسی در سال 1998 است.

"او تا به حال یک چشم برای شناسایی در چشم ساده غفلت بهداشت عمومی بحران هر دو معاصر و بلندی گفت:" Remais. "کرک شد این نوع از محقق که در آن وجود دارد فوق العاده ای اجتماعی رنج می برند و نیاز نیست فقط به کمک یک میدان اما ایجاد امکانات جدید آنها را به آدرس."

کار پیشگام در آلودگی هوا

برای بیش از 40 سال اسمیت تا به حال شده است در خط مقدم تلاش برای درک علل و رسیدن مرگبار آلودگی هوا—و به انجام کاری درباره آن.

"او به معنای واقعی کلمه مهم ترین فرد در جهان در آنچه ما تماس بگیرید خانوار آلودگی هوا گفت:" همکار و دوست جان Balmes مدیر برکلی بهداشت عمومی مشترک برنامه های پزشکی. "او واقعا درست بهداشتی قهرمان. من نمی دانم هر کسی که من کار کرده ام با کسی که نجات زندگی بیشتر از او است."

اسمیت شروع به کار خود را پس از دکتری به عنوان یک بهداشت دانشمند تحصیل خطر در ارتباط با راکتورهای هسته ای, موسس برنامه انرژی در شرق و غرب مرکز در هونولولو. اما در اواخر دهه 1970 سفر به آسیا منجر به تحقق است که آلودگی هوا مطرح شده بسیار بزرگتر تهدید برای سلامت انسان نسبت به حوادث هسته ای. به عنوان او استفاده می شود به می گویند به منظور ایجاد بیشترین سهم شما نیاز به "به دنبال خطر است."

سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر مقصر آلودگی هوا در حدود یک در هر هشت مرگ و میر در سراسر جهان; آن کشته شدن بیشتر مردم سالانه از سیگار کشیدن و دیابت و تصادفات ترکیب شده است. حدود 2.4 میلیارد نفر در سراسر جهان با تکیه بر هیزم و ذغال چوب برای پخت و پز و در نتیجه تولید گازهای گلخانه ای از ذرات ریز ("دوده") و CO2 تخریب جنگل و مخرب تغییر آب و هوا. این آلودگی هوا که ساطع شده در بیش از 40 درصد از خانه ها در این سیاره از پخت و پز با سوخت جامد در ناکارآمد کوره است به خصوص مضر به سلامت زنان و کودکان که اغلب با صرف ساعت نزدیک دودی کوره در هر روز.

قبل از اسمیت پیشگام تحقیقات شروع و در سال 1981 وجود نداشته است تنها یک مطالعه بر روی اثرات بهداشتی آلودگی هوا از طبخ کوره. اسمیت led مطالعات بر روی این مشکل کار می کرد و در راه حل های عملی در 20 کشور در آمریکای لاتین و آسیا است. او همچنین پیشگام طراحی و اجرای هوشمند و سریع و ارزان هوا سنسور برای مردم در کشورهای کم درآمد.

"کرک کمک کرد تا جهان را در درک که, سوزاندن, کثیف, خانگی سوخت ویرانگر بود سلامت و رفاه زنان و کودکان در سراسر جهان گفت:" Balmes, "او اختصاص داده شده و کار خود را به ارائه مدارک و شواهد از قوی و خلاق و علم است که مورد نیاز بود برای متقاعد کردن سیاستگذاران برای کاهش آلودگی و بهبود زندگی میلیون ها نفر."

در سال 2017, اسمیت همکاری با انستیتو تکنولوژی هند دهلی روپیه Ramachandra دانشگاه چنای و انرژی و منابع موسسه برای ایجاد مشارکتی هوای پاک مرکز سیاست است که مقایسه و ارزیابی گزینه های سیاست برای برخورد با هند سلامتی مضر آلودگی هوا از همه نوع: محیط داخل و فضای روستایی و شهری است.

نوبل و کار بر روی تغییر آب و هوا

برکلی بهداشت عمومی استاد کرک R. Smith, جایزه نوبل دریافت کننده محیط زیست و سلامت است.

قبل از این خطرات تغییر آب و هوا به طور گسترده ای اذعان کرد اسمیت بررسی پیچیده ارتباط بین انرژی و تغییر آب و هوا و سلامت عمومی است.

"تحقیقات خود را باز کردن مناطق جدید از دانش و مطالعه در مورد نحوه تغییرات به سیاره, آب و هوا بر بهداشت عمومی" گفت: Remais "و او پیشگام روش است که به طور گسترده ای استفاده می شود امروز برای برآورد چقدر بیماری و بیماری ناشی از مواجهه های محيطی از جمله از تغییر آب و هوا."

اسمیت شهرت بین المللی به عنوان یک محقق در سلامت اثرات تغییر آب و هوا ناشی از تحقیقات خود را در اوایل 1990s, قبل از اکثر محققان و سیاستگذاران آگاه بودند از بحران قریب الوقوع. کار خود را گذاشته پایه و به صورت گسترده اذعان سلامت تهدیدات ناشی از تغییرات آب و هوایی در اواخر 1990s از طریق 2000s.

اسمیت رهبری و کمک به نگارش مهم فصل از پنل بین دولتی تغییر آب و هوا (IPCC) گزارش از جمله تغییر آب و هوا بر بهداشت آب و هوا سازگاری و به اصطلاح "co-منافع" از اقدامات است که می تواند هر دو بهبود بهداشت و درمان در حالی که کاهش انتشار گازهای گلخانه ای. برای این کار او به اشتراک گذاشته شده در جایزه صلح نوبل که IPCC در کنار ال گور معاون رئيس جمهور دریافت کرده در سال 2007.

اسمیت معروف بود برای خشک طنز: او شوخی که چون او به اشتراک گذاشته نوبل خود را با بیش از 300 دانشمندان دیگر او باید واجد شرایط برای مشهور UC برکلی دانشگاه برنده جایزه نوبل نقطه پارکینگ حداقل یک روز در سال است. (حتی اگر در واقع او ترجیح داده به راه رفتن به دفتر کار خود از خانه اش در پانوراما درایو درست بالای کالیفرنیا یادبود ورزشگاه.)

"کرک و من تا به حال رویاهای بزرگ در مورد چگونه ما می رویم برای کمک به مقابله با تغییرات آب و هوا گفت:" مایکل لو رئیس برکلی بهداشت عمومی. "او به وضوح شاهد تغییر آب و هوا به عنوان بشریت بزرگترین تهدید وجودی و هر یک از ما نقش آن را متوقف کند."

سیری ناپذیر کنجکاوی و طعم و مزه برای ماجراجویی

کرک اسمیت متولد شد و در تاریخ 19 ژانویه سال 1947 در برکلی به رابرت Nisbet, یک وکیل که برای اولین بار بود مدیر کل AC حمل و نقل و اموزش اسمیت یک alumna از کالج رید. کرک اسمیت شور و شوق برای عدالت و طعم و مزه برای سمت وحشی ممکن است از مادر خود; او در یک اردوگاه در طول جنگ جهانی دوم و همچنین انجام تحقیقات با Timothy Leary.

اسمیت پدر و مادر طلاق گرفته هنگامی که او چهار ساله بود و او نام خود را ناپدری جیم اسمیت یک مهندس که همسرش جوآن الماس گفت: "تدریس کرک عشق خود را از قایقرانی اردو و ماجراجویی در فضای باز."

اسمیت زندگی در اوکلند و ناحیهای در شمال غربی تا زمانی که 11 ساله بود که خانواده اش نقل مکان کرد به سان Anselmo در شهرستان مارین. در آنجا او را ملاقات جدید همسایه درب بعدی جوآن بود که چهار سال جوانتر. او بعدها تبدیل به همسر خود.

به عنوان یک جوان اسمیت شناخته شده بود در محله خود را برای مغز خود را و شجاعانه. "او صحبت پدر و مادر خود را به درس غواصی در سن 12 سالگی ورزشی او در طول زندگی اش" همسرش جوآن اسمیت گفت.

او به دست آورده سه درجه از دانشگاه برکلی: یک لیسانس در رشته فیزیک و نجوم در سال 1968 یک کارشناسی ارشد بهداشت عمومی در بهداشت محیط علوم در سال 1972 و دکترای خود را در پزشکی و بهداشت با تمرکز بر انرژی و محیط زیست در سال 1977.

در حالی که در دانشگاه اسمیت دوست Stephen Maizlish در حال حاضر استاد تاریخ در دانشگاه تگزاس آرلینگتون. اسمیت خستگی ناپذیر کنجکاوی و مزه برای زندگی آشکار به دوست جدید خود را.

"او به من آموخت و سپس به ماجراجویی در زندگی" Maizlish گفت. "او به من در زمان لوله, قایقرانی, پیاده روی, به هواپیمای بی موتوری پرواز, درس و او پرواز کرد من بیش شمال کالیفرنیا در اجاره یک موتور هواپیما. فراموش نشدنی او مرا سوار در اطراف یک مبارز برکلی تظاهرات دانشجویی در یک موتور سیکلت است."

این دو در ادامه به سفر جهان با هم. "در سال 1972 ما دور جهان با هم, توقف در بسیاری از کشورها که او باز خواهد گشت تا در سال آینده برای پیشبرد سلامت بسیاری از مردم که زندگی در آنها" گفت: Maizlish. "ملاقات ما در کابل ، او دست تکان دادند به من از سقف این فرودگاه به عنوان من فرود به آسفالته و از من استقبال با عذرخواهی که اتاق هتل او برای ما هزینه آنچه او در نظر گرفته ظالمانه بالا قیمت از $2.50 یک شب. از افغانستان, ما سفر به سمت شرق از طریق هند و کشمیر و نپال و بنگلادش و برمه و فراتر از آن. و همیشه کرک اصرار بر رسیدن به می دانم که مردم در کشور ما بازدید کرده و به یادگیری در مورد چالش هایی که با آنها مواجه شده است."

پس از گذراندن چند دهه در شرق و غرب مرکز در طول دهه 1970 و 80 اسمیت بازگشت به برکلی در سال 1995 و عضویت هیئت علمی در دانشگاه برکلی, دانشکده بهداشت, جایی که او باقی مانده محترم عضو هیات علمی تا زمان مرگ او.

اسمیت دوست و همکار برکلی بهداشت عمومی پروفسور رالف Catalano که اغلب co-تدریس با او گفت که اسمیت ناب برکلی استاد. او یک دانشمند درخشان او تدریس شده هر کلاس مقدماتی او خواسته بود به تدریس و او قوی قطب نمای اخلاقی: او همیشه متعهد به انجام کار درست.

"من آموخته زیادی در مورد آموزش از تماشای او" Catalano گفت.

او همچنین پرکار ناشر با بیش از 400 مقاله در مجلات مورد بررسی و کتاب در آلودگی هوا تغییرات آب و هوایی و انرژی و توسعه است. او آخرین ذکر شده به عنوان یک شرکت-نویسنده در یک مقاله علمی در مورد تاثیر جهانی جوی آرسنیک در ژوئن 5 تنها 10 روز قبل از مرگ او.

و اسمیت آن را همه با استعداد برای یک اتصال.

"او به دنبال تا با مردم او را با کار در اوایل 1980s بیش مداخله دهه به ببینید که چگونه زندگی خود را تغییر داده بود گفت:" Remais. "این نوع از شخص او بود. او نمی اسکیت در بالای تمام مسائل او پنجه او عمیقا در آنها سرمایه گذاری در سطح فردی."

یک مربی محبوب

یکی از اسمیت مهم ترین میراث این نسل از دانشمندان در ایالات متحده و در سراسر جهان است که او نه تنها در انجام این کار قوی و نوآوری در علم بلکه در ترجمه است که تحقیقات به اقدامات عملی است.

"کرک شد قابل توجه مربی گفت:" دست پرورده و سابق دانشگاه برکلی دانشکده بهداشت دانشکده آجی Pillarisetti در حال حاضر استادیار بهداشت محیط در دانشگاه اموری.

"او به طور خستگی ناپذیری برای تقویت صداها و کار از کسانی که او مربی گفت:" Pillarisetti. "او آواز ما میاد به طور گسترده ای به هر که خواهد گوش دادن و به ما پلت فرم خود را که از آن برای راه اندازی های خود ما. بسیاری از ما وجود دارد—صدها اگر نه هزاران نفر از دانش آموزان سابق و mentees—که تفکر اکشن, چشم انداز و رویکرد به علم و به زندگی شده اند به شکل کرک. این غرفه در میان بسیاری از سهم قابل توجهی برای بشریت است."

کرک اسمیت با همسر جوآن الماس, son-in-law Vanja Torbica دختر نادیا الماس-اسمیت و نوه در هاوایی است.

"جهان فقط از دست یکی از بزرگترین بهداشت قهرمانان گفت:" لو. "اما کرک را در دل بسیاری از ما که حساب خود دوستی میان ما بزرگترین نعمت است."

در سال های بعد خود اسمیت با تمرکز بر کار خود را در هند به خصوص پرورش این کار از کارشناسان بهداشت عمومی در آن کشور است.

یک گروه از محققان که اسمیت مربی در سری Ramachandra موسسه عالی آموزش و پژوهش نوشت: این ادای احترام روز پس از درگذشت او: "کرک تدریس ما را به ایمان به علم و قدرت از روش سیستماتیک. او به ما آموخت به یادگیری از تجربه در زمینه. او هدایت هر یک از ما که شدیم از اینکه نوپای هیچ چیز برای تبدیل شدن پرشور و احترام حرفه ای."

در سال 1997 اسمیت انتخاب شد به عنوان یک عضو از ما آکادمی ملی علوم یکی از بالاترین افتخارات به ما تعلق دانشمندان با همسالان خود. در علاوه بر این به اشتراک گذاری نوبل اسمیت دریافت تایلر جایزه برای دستیابی به محیط زیست—اغلب به نام "نوبل برای محیط زیست"در سال 2012 و یک هاینز جایزه در محیط زیست در سال 2009. او همچنین دریافت بازدید از برجسته استادی در دانشگاه های برتر در چین و هند و مغولستان.

UC برکلی افتخار او با 2008 صدراعظم جایزه برای تحقیقات در جهت منافع عمومی و اسمیت به نام یکی از 75 تاثیر گذار ترین آلوم از دانشگاه برکلی دانشکده بهداشت در سال 2018 است.

اسمیت نیز مشتاق پرورش دهندهء زنبور عسل و فن آخرالزمانی محیط زیست داستانی که در ستایش او نوه باقی مانده و فوق العاده افتخار از کار انجام شده توسط همسر و دخترش.

اسمیت جان سالم به در با همسر خود را از 42 سال جوآن الماس برکلی دختر نادیا الماس-اسمیت و همسرش, Vanja Torbica از برکلی و دو نوه Miro و Zoja.


تصویری: کرک اسمیت, پاک, پخت و پز تلاشtinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب