چگونه به رشد سالم درختان میوه در فضای محدود با استفاده از espalier

آیا شما همیشه از داشتن یک درخت میوه لادن با رایحه سیب و انجیر اما ترس شما بیش از حد محدود در فضا ؟ یا شاید شما

توسط AKHBAREBARTAAAR در 30 تیر 1399

آیا شما همیشه از داشتن یک درخت میوه لادن با رایحه سیب و انجیر اما ترس شما بیش از حد محدود در فضا ؟ یا شاید شما یک نازا دیوار یا حصار که مانند یک بوم خالی است فریاد برای برخی از خلاق, پوشش, اما شما هنوز کاملا نمی یافت الهام ؟ راه حل برای هر دو سناریو ممکن است دروغ در یک حیله گر باغبانی روش اول طراحی و توسعه توسط مصریان باستان و تصفیه شده و کامل در قرون وسطی به اروپاییان و آن را به نام espalier.

فکر می کنم از espalier به عنوان یک بیت از بونسای یا مصنوعی نگه داشتن یک گیاه کوچک در اندازه و مخلوط با یک لمس ارایی و یا آموزش یک گیاه شکل — در این مورد به یک هواپیما — همه از طریق دقیق هرس. با این حال شما آن را توصیف نتیجه یک درخت یا درختچه ای است که رشد می کند کوتاه و مسطح به جای قد و دور می تواند پوشش که ناخوشایند دیوار در یک شیوه ای بسیار جمع و جور—و هنوز هم عملکرد سنگین برداشت.

"هر نوع دیوار است که در زندگی برخی فوری مزایای بیش از دیگر [استاتیک] جایگزین مانند چشمه هنر دیوار ، می گوید:" Ron Vanderhoff از راجر باغ مهد کودک در نیوپورت بیچ. "گیاه espaliers زندگی می کنند و زندگی گیاهان ارائه محیطی خنک کننده جذب نور و صدا و ارائه زیستگاه. گیاهان نیز باید منحصر به فرد و جنبهی استفاده بیش از تقریبا تمام تزئینی دیگر جایگزین و آن این است که آنها تغییر و تکامل است. ممکن است شکوفه در زمان های خاص میوه را در زمان دیگری و نشان دادن تنوع در برگ و اندازه و شکل و رنگ در طول سال. آن را ممکن است نشان می دهد برخی از درجه ای از رنگ پاییز و حتی ممکن است رها کردن برگ های آن را در سرد زمستان تاریک ماه تنها به پشت سر هم با آنهایی که تازه بهار زیر. این تغییر ثابت یک مزیت است که اغلب نادیده گرفته است."

نه به ذکر است که چگونه از آن آسان است برای برداشت میوه از یک درخت است که به خوبی به عنوان یک تخت کلوچه.

بنابراین آنچه در مورد معایب ؟ دشوار است برای ایجاد و حفظ یک espalier گیاه ؟ "Espaliered گیاهان نیاز به تعمیر و نگهداری; در واقع همه گیاهان را حداقل به برخی از درجه ای می گوید:" Vanderhoff. "یک espalier به احتمال زیاد نیاز بیشتر هرس و توجه است که بسیاری از گیاهان دیگر با توجه به آن تا حدودی غیر معمول رشد. بسیاری از معایب این حال همان گونه دیگر کارخانه: طراحی ضعیف و انتخاب است."

گیاهی است که به طور طبیعی می خواهد به رشد به 12 فوت است که کهنه به 6 پا فضایی است که یک وضعیت خسته کننده می گوید Vanderhoff بنابراین در نظر کوتوله یا نیمه کوتوله رقم. همان می رود برای یک خورشید محبت گیاه قرار داده و به یک نقطه سایه دار و یا یک درخت میوه انواع که مبارک در سیاتل اما کاملا بی فایده در جنوب کالیفرنیا. یک متخصص مشورت کنید و عاقلانه را انتخاب کنید.

Vanderhoff نیست فقط حرف زده. "من هفت espaliered مرکبات در باغ خود را, از جمله چند متفاوت ماندارین (با نام مستعار "نارنگی") یک لیمو و گریپ فروت. اگر به درستی انتخاب شده است و ممکن است به مرکبات تقریبا تمام سال در آب و هوا ما. دیگر هیچ درخت میوه می تواند که ادعا می کنند. من همچنین از طرفداران برخی از گونه های سیب. آنها عالی espaliers در آفتابی دیوار. گونه های انتخاب شده باید بسیار اندیشمندانه است. وجود دارد حتی تفاوت بین یک ساحلی, باغ, باغ, 10 مایل از آب است. انتخاب و ارقام همه چیز را در میوه و آنها را متناسب با محیط زیست موفق باشد."

خوبی مواجه نگردند مهد کودک به احتمال زیاد باید حداقل چند قبل از هرس نمونه های پشتیبانی شده توسط کوچک چوبی داربست و یا آنها می توانند ویژه-سفارش یکی برای شما. این است که نه تنها time-saver اما می تواند کمک به شما برای جلوگیری از وظیفه دلهره آور از گرفتن خانه یک درخت و نیاز به رفتن در آن مانند ادوارد قیچی. اگر شما انتخاب می کنید برای انجام این هرس اولیه خود را دوباره به دنبال برخی از مشاوره.

پس از شما انتخاب خود را ساخته اما قبل از کاشت آن بعدی و بسیار مهم, گام برای ایجاد یک سیستم پشتیبانی برای درخت. شما می توانید با استفاده از یک پایه چوبی داربست و یا خرید ارزان چسب پشتیبانی می کند اما Vanderhoff کند آن را توصیه نمی. "مهم ترین بخشی است که به تصمیم می گیرید چگونه شما می رویم به پشتیبانی گیاه از سمت راست شروع," او می گوید. "آیا شما با رفتن به قرار دادن یک چوب یا فلزی در مقابل دیوار ؟ شما در حال رفتن به قرار دادن بتن پیچ و مهره و پیچ به دیوار ؟ شاید شما می رویم به نصب محکم سیستم کابل بر روی دیوار. هر چه تصمیم می دانم که 10 سال از هم اکنون که کمی گیاه در حال رفتن به هنوز هم بسته به تصمیم شما را امروز. و هنگامی که گیاه در محل قدیمی آن یک روند آسان نیست به جای ارزان چوب داربست که پوسیده یا شکسته تحت وزن از گیاهان است."

چگونه به آن را انجام دهد

یکی محکم حمایت روش به مجموعه دو پست حصار یا به زمین و یا متصل شده با عمود فرح به نرده یا دیوار 6 تا 8 اینچ از ساختار. (این فاصله اجازه خواهد داد که برای گردش هوا برای گیاه و شما را با ارائه دسترسی به پشت برای هرس و آموزش است.) با شروع در حدود 18 اینچ از زمین پیچ پیچ چشم به هر پست و در ادامه به سمت بالا در حدود یک پا فواصل. در نهایت اجرای سیم (در حالت ایده آل چیزی زنگ-مقاوم مانند هواپیما کابل) به صورت افقی بین چشم و مهره. یک پابند در انتهای هر سیم به شما اجازه می دهد برای سفت کردن سیم و تنظیم آن را اگر آن را شل می شود.

شما می توانید خلاق است که آموزش خود را در شاخه های درخت به انواع مختلفی از اشکال است. برخی از کلاسیک هستند "حصار" (شاخه گسترش افقی در 90 درجه زاویه از تنه); "candelabra" (شاخه های در حال رشد به صورت افقی اما با راهنمایی تبدیل شده به سمت بالا در 90 درجه); "فن" (شاخه گسترش به سمت بالا در 45 درجه زاویه از تنه); یا "کمربند" (چند espalier درختان کاشته شده side-by-side با شاخه های گسترش به سمت بالا در 45 درجه و با هم تداخل دارند در قطر cross hatch pattern). به هر شکل کلید است برای شروع با یک جوان و انعطاف پذیر کارخانه و سپس امن شاخه با ریسمان یا باغبان کشش نوار به پشتیبانی از ساختار به شکل مورد نظر.

و فقط به خاطر شما لازم نیست که حتی یک حیاط کوچک معنا نیست که شما از شانس هستید و می گوید Vanderhoff. "Espalier گیاهان رشد را می توان در ظروف به راحتی در زمین است. اگر شما یک فضای کوچک ایوان, بالکن حتی یک espalier می تواند رشد کرده است."

وجود کتاب ها و آموزش های آنلاین در هنر espalier اما برای برخی از نمونه های دنیای واقعی و الهام Vanderhoff نشان می دهد یک سفر شرمن به کتابخانه و باغ در نیوپورت بیچ. "این است که یک مکان زیبا," او می گوید: "پر از الهام است و آنها بسیاری از نمونه های عالی از خوبی نگهداری espaliered گیاهان است."

خوشحال هرس!tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net
آخرین مطالب