همه چیز درباره چادر مسافرتی

فشاری که بر اثر وزن و حرکت افراد در کف چادر ایجاد می شود، می تواند آب را وارد فضای داخلی کند و این دلیل اصلی

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

فشاری که بر اثر وزن و حرکت افراد در کف چادر ایجاد می شود، می تواند آب را وارد فضای داخلی کند و این دلیل اصلی پوشش جداره ی چادرها با لایه های مختلف اورتان است. شهرداری های شهرها، به جهت تلطیف فضای ماشینی و نیز به جهت استراحت همشهریان خود و نیز هموطنانی که قصد سفر به آن شهرها را دارند؛ اقدام به ایجاد پارک ها و تعبیه استراحتگاه های مناسب کرده اند. یکی از مسائلی که به هنگام سفر بسیار مورد توجه قرار می گیرد، اقامت و استراحت به هنگام شب است. وجود محفظه هایی پنجره مانند برای یک چادر مسافرتی بسیار اهمیت دارد زیرا مانند یک تهویه عمل می کند و امکان عبور نور به داخل چادر را فراهم می کند. یکی دیگر از موضوعات مهمی که در هنگام سفر باید به آن توجه کرد نصب راحت چادر مسافرتی می باشد. سفر رفتن و بازدید از جاهای مختلف و گشت و گذار در فضا های جدید می تواند زندگی ما را شیرین تر کند و خاطره های ماندگاری در حافظه مان ثبت کند. وقتی به مدرسه میرسن آسیه و عمر در حال رفتن به داخل ساختمون هستن که اون دوتا بچه احمد با سرعت زیاد به اونجا میان و موقع ترمز آب روی لباس عمر و آسیه میریزه آنها با کلافگی بهش نگاه میکنن و آسیه میگه آروم! Conte nt has  been cre᠎ated with G​SA C​ontent᠎ G​ener​at​or Demover​sion᠎.

چادرهای چند لایه که در قسمتهای بالاتر از آنها صحبت کردیم به طور معمول سنگینتر از چادرهای نایلونی هستند و قاعدتاً برای حمل بر روی کوله و پییش روی در طبیعت مناسب نیستند. چادرهای نایلونی در وزنهای مختلفی در بازار هستند که گاهی تشخیص آنها سخت است اما میتوان با لمس آنها این موضوع را تا اندازهای متوجه شد. البته چادرهایی که رویه و کف آنها با این پارچهها ساخته میشود بسیار سنگینتر و قطورتر از چادرهای نایلونی هستند و به کوچکی آنها جمع نمیشوند. چادر مسافرت عصایی، توسط یک سازه فایبرگلاسی به یکدیگر متصل میشود. این پارچهها به راحتی در برابر فشار قطرات باران و یا ستگهای نوک تیز مقاومت میکنند. اگر فکر میکنید شرایط نامساعدی از هوا در طول سفر برای شما وجود دارد، استفاده از مدلهایی که سطوح مسطح دارند و آب زیادی را به خود جذب میکنند خودداری کنید. شاید در گذشته برای خرید تور فرانسه مجبور بودید به آژانس گردشگری معتبری که تورهای اروپاگردی برگزار میکرد، بروید و از میان تورهای آن آژانس، یکی را بهدلخواه خود انتخاب کنید.

صرف نظر از این روش ها، طبق استانداردهای امروزی چادر مسافرتی باید بتواند تا 100 پاسکال فشار آب را تحمل کند و گرنه شاید مجبور شوید قبل از خواب در چادر، جلیقهی نجات بپوشید! از این رو در هنگام خرید بهتر است که از فروشنده تقاضا کنید که چادر را برایتان باز کند تا به صورت دقیق آن را بررسی کنید و امنیت خود را در طول سفر افزایش دهید به خصوص هنگامی که با خانواده سفر می کنید. این مسئله ذهن همه ی گردشگران را به خود مشغول می کند و گزینه های متفاوتی را پیش رویشان قرار می دهد. ظرفیت چادر: چند نفر قرار است از چادر مسافرتی استفاده کند؟ در سال ۲۰۰۹ کمال معصومی رهبر مجلس عالی شیعیان استرالیا از پلیس این کشور خواسته بود دربارهٔ ادعاهای هارون مونس مبنی بر رهبری مذهبی بودن و آیتالله بودن تحقیق کند. سرانجام، این سازمان پس از تصویب قانون تشکیل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۷۰، با شهربانی و ژاندارمری ادغام و سازمان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تأسیس شد. بعضی از این کلبهها محل سکونت چندتا از موجودات هستند، برای مثال اولین کلبه برای بافنده است که به همراه تابنده و خواننده زندگی میکند.

در روش اول اورتان به صورت مایع بر روی پارچه ریخته شده و بعد به صورت مساوی روی آن پخش میشود. پلی استر یکی از در دسترسترین و ارزانترین مواد اولیه چادرهای مسافرتی است که در بازار پیدا میشود و این امر موجب آن شده است که در بین جوانان، اولین انتخاب این محصول باشد. برای آنکه از ورود آب به چادر جلوگیری شود معمولاً پارچهای که با آن چادر ساخته میشود را با اورتان میپوشانند البته در سالهای اخیر با پیشرفت تکنولوژی و ساخت مواد ترکیبی مختلف، جدارههایی برای چادرها ساخته میشود که نیازی به پوشش دوباره ندارد اما به طور سنتی چادرها را از یک لایه نایلون و یک لایه پوشش اورتان برروی آن می سازند. این امتیاز باعث میشود كه در صورت بروز خسارت برای این وسایل چادر خود را به انباری منزل تحویل ندهید و به دنبال پسانداز كردن جهت خرید چادری جدید نباشید. باید به به دنبال چادری باشید که لایهی رویی آن به خوبی به لایهی کفی مهر و موم شده باشد، اگر این درز درست پوشانده نشود تمام لایهها و مقاومت پارچهها بی فایده خواهد بود.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن