سازمان های جامعه در حال بازگشت به قرن 19 ریشه

زمانی که من نیاز به کمک یک جعبه سبزیجات به تازگی من به نام یک سازمان غیر انتفاعی در کوئینز در محله کوئینز نیوی

توسط AKHBAREBARTAAAR در 20 تیر 1399

زمانی که من نیاز به کمک یک جعبه سبزیجات به تازگی من به نام یک سازمان غیر انتفاعی در کوئینز در محله کوئینز نیویورک که سازماندهی دستمزد پایین کارگران مهاجر. برگزار خواهد رودریگز گفت: "شما می دانید Rinku ما معمولا نمی انجام این مسائل اما ما فقط به حال برای پرش به دلیل نیاز است. مردم رنج می برند بسیار است."

توسط "این مسائل" او به معنای کمک های متقابل است که در آن اعضای یک جامعه با هم کار کنند برای دیدار با هر یک از دیگر نیازهای فوری. به طور معمول کارگران روز داخلی و کارگران که اعضای سازمان مهاجرتی جدید توانمندسازی جامعه (خوب) کار t مستقیم-اکشن مبارزات به مبارزه با استثمار و دفاع از حقوق خود است. اما همه گیر تحت فشار قرار دادند تا آنها را به سازماندهی کمک های متقابل در اطراف مواد غذایی است.

آنها به تنهایی نیست. در ماه های اخیر اعضای مترقی مستقیم-اقدام سازمان توسعه سیستم های جدید برای چک کردن همسایگان خود رها کردن مواد غذایی و دارو ارائه محافظ شخصی تجهیزات به زندانی و اعضای خانواده و دادن پول به کسانی که به طور ناگهانی بیکار.

ترکیب کمک های متقابل و مستقیم عمل ممکن است به نظر می رسد مانند حس مشترک اما امروز در موسسه و professionalized غیر انتفاعی و جهان, این مدل تقریبا به طور کامل ناپدید شد. مبتنی بر جامعه سازمان های غیر انتفاعی در ایالات متحده امروز در حال تقسیم سوله مجزا با ارائه خدمات بصورتی پایدار و محکم compartmentalized در یک جعبه و مستقیم اقدام سازماندهی در یکی دیگر از.

ریشه این تقسیم دروغ در افزایش حرفه ای از بخش بیش از نیم قرن رانده شده توسط جنسیتی classism و نژاد پرستی.

در طول تاریخ آمریکا کمک های متقابل جوامع وجود داشته و در هر کجا که فقیر و محروم مردم می توان یافت. در طی و بلافاصله بعد از برده داری پورنو مردم سیاه و سفید تشکیل شده کمک های متقابل جوامع به ارائه منابع و رد آنها توسط جامعه. اولین رایگان آفریقایی جامعه فیلادلفیا تاسیس در 1770s به ارائه یک محل برای عبادت و منابع مالی برای اعضای. سازمان های مشابه به زودی فنر در نیویورک و نیواورلئان و Newport, Rhode Island, ارائه غیر مذهبی هدایت معنوی و منابع از جمله بانک و مدارس و دفن جوامع و روزنامه ها و مواد غذایی است. W. E. B. دوبوا به نام این "اولین سستی گام از مردم نسبت به سازماندهی زندگی اجتماعی است."

این سازمان تهدید کرد که وضعیت نژادی موجود. چارلستون تعطیل رایگان Dark مردان از رنگ در 1820s برای ترس از insurrections و مریلند ساخته شده و آن را یک جنایت برای پیوستن به یک کمک های متقابل جامعه در سال 1842. با وجود سرکوب هزاران نفر بیشتر جوامع شکل گرفته پس از جنگ داخلی. در دهه های بعد این خود گروه های سازمان یافته تبدیل خواهد شد و زیرساخت های جنبش حقوق مدنی و الهام بخش برای Black Panthers که معروف خدمت رایگان صبحانه و سلامت در کنار برنامه های خود را در مبارزه علیه خشونت پلیس و بهره برداری.

اروپایی جوامع مهاجر از قرن 19th و 20th, بیش از حد, با تکیه بر تعاونی تلاش برای یادگیری زبان انگلیسی, پیدا کردن مسکن مناسب و مقاومت در برابر نیروی کار سوء استفاده است. ترکیب ترکیبی از کمک های متقابل جامعه سازماندهی و قانونی مبارزه اجتماعی اصلاح طلب Jane Addams تاسیس شیکاگو هال خانه در سال 1889 جرقه جنبش که شمارش بیش از 400 "حل و فصل خانه" ظرف 20 سال است. در اواخر دهه 1890, آدامز' آموزش حل و فصل خانه داوطلب شد این اساس در اوایل کار اجتماعی دانشگاه, برنامه ها.

حل و فصل خانه' اصلاحات اجتماعی پروژه ها از جمله بهداشت اصلاحات, حق رای زنان, اعتدال قانون در برابر کودکان کار و قانون کار شد و در نهایت به معامله جدید است. قانون تامین اجتماعی از سال 1935 ایجاد شده حقوق بازنشستگی برای سالمندان, برای مراقبت از معلولان دولت-اجرای بیمه پزشکی برنامه برای فقرا و بیمه بیکاری. اما این قانون بازتاب غالب نژادپرستی حذف شدند داخلی و کارگران مزرعه در یک توافق که تضمین که در جنوب دموکرات و صنعت کشاورزی خواهد هنوز هم دسترسی به نیروی کار ارزان.

از چپ به دفع کردن برای خود کسانی که کارگران با اتکا بر کمک های متقابل حتی به عنوان آنها سازمان یافته برای تغییر. رهبران مانند کلیسای مریم ترل آنا جولیا کوپر و مری جین پترسون تاسیس رنگی لیگ زنان در سال 1892 به تولید نژادی از طریق بالا بردن خود کمک کند. Thyra J. Edwards تقریبا ناشناخته در جریان اصلی اجتماعی سابقه کار نیز آموزش دیده و روزنامه نگار. این زنان ساخته شده و مجازات خود را اولویت است.

با وجود عمل سیاسی اجتماعی در میان کارگران از همه نژادها Saul Alinsky است مرد سفید با اعتبار تدوین اجتماعی اقدام عناصر. شروع در شیکاگو بازگشت از متری محله در دهه 1930 Alinsky در نهایت ملت معروف ترین "سازمان جامعه" با شروع با مسائل محلی برای تجمع مردم به صورت گسترده تر سیاسی را تغییر دهید.

این Alinsky مدل های برجسته بسیار professionalized به خوبی پرداخت می شود و سازمان که نگهداری هر گونه سیاست رادیکال و افراطی به خود را دارند. جنگنده ها نیز مجزا نر فرهنگ است. Alinsky انتظار می رود سازمان به کار در سراسر ساعت; زنان او فکر بودند بیش از حد حساس حتی اگر او نمی علنا آنها را مانع از این کار است.

Alinsky نفوذ "قوانین" را دیدم و خدمات—بیشتر سازمان یافته و ارائه شده توسط زنان تنها به عنوان وسیله ای برای اقدام مستقیم در مبارزات انتخاباتی. توسط انجمن ملی مددکاران اجتماعی تشکیل شد در سال 1955 ارائه خدمات از طریق موردی و سازماندهی برای تغییرات سیستماتیک تبدیل شده بود متمایز جریانهای اجتماعی کار می کنند. خیر, هم, بازدید این توابع به عنوان جداگانه رانندگی به مراتب بیشتر منابع به apoliticized ارائه خدمات از آنها به سازماندهی جامعه. زمانی که من در یادگیری به سازماندهی در اواخر 1980s من همواره گفته است که خود کمک به طرح اعطای وام محافل و تعاونی کسب و کار کمی برای انجام با "واقعی" میشوند.

امروز اگر نسل جدیدی از فعالان پاک کردن است که تمایز است. این بیماری همه گیر به ویژه روشن است که سازماندهی جدا نمی توان از در واقع کمک به مردم است. برخی از فعالان ترس است که سیاستمداران سعی خواهد کرد به جای دولت مراقبت با مراقبت جامعه یا این که کمک های متقابل را جذب تمام انرژی ما را ترک هیچ چیز سیاسی مبارزه می کند.

اما به خصوص در زمانی که دولت به طور چشمگیری نتواند به آنچه که مردم نیاز به کمک های متقابل است یک راه قدرتمند, گاهی اوقات حتی تنها راه برای کمک به مردم در مدیریت زندگی روزانه در حالی که حفظ روحیه خود را در مبارزه برای تغییرات سیستماتیک. کمک های متقابل سوخت جسارت به تقاضا بیشتر به دلیل آن را تقویت می کند که ما نه تنها در درد و رنج ما.

Rinku سن دیرین نگار نژادی عدالت استراتژیست سابق و مدیر اجرایی مسابقه رو به جلو است. او نویسنده آن را هم بزنید تا: درس را در جامعه سازماندهی و حمایت است. او نوشت: این برای Zócalo مربع های عمومی.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن