چطور یک چادر مسافرتی خوب تهیه کنیم؟

ازآنجایی که چادرهای مسافرتی ممکن است در مناطقی قرار بگیرند که دارای گردوغبار، زباله، شن و سنگریزه و موارد از

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

ازآنجایی که چادرهای مسافرتی ممکن است در مناطقی قرار بگیرند که دارای گردوغبار، زباله، شن و سنگریزه و موارد از این قبیل باشند، پس ابتدا باید کاملاً و بهطور عمیق نواحی کثیف و لکه شدهی چادر مسافرتی را تمیز کنیم و با یک دستمال خشک، روی آنها کشیده و آنها را کاملاً پاک میکنیم تا بتوانیم چادر مسافرتی را بشوییم. چادرهای مسافرتی همیشه وسایل جانبی زیادی دارند که باعث اضافه وزن چادر میشوند. آژانسهای گردشگری، معمولاً اتاقهای هتل های یک مقصد یا صندلیهای پروازهای یک مسیر بهطور عمده رزرو میکنند و این موضوع باعث میشود که بتوانند بر روی این خدمات تخفیف بگیرند و هنگامیکه گردشگران، آن تور گردشگری را خریداری می کنند، این تخفیف شامل حال آنها نیز میشود. در این مطلب، ایدههایی را گردآوری کردهایم که برای هدیهدادن به پسرهای نوجوان مناسب هستند. اما آیا واقعا خرید کادو برای نوجوان پسر تا این اندازه دشوار است؟ بهترین راه برای این كار استفاده از یك چراغ قوه است چون این مشكل یعنی نازك بودن دیواره چادرها همیشه هنگام غروب و شب نمایان میشود. دراینصورت میتوانید بهترین هدیه را از میان ایدههایی که در ادامه مطرح میکنیم، برایش انتخاب و خوشحالش کنید. ابعاد و حجم نیز به اندازه وزن در انتخاب چادر مسافرتی مهم است؛ در هنگام اردو زدن هرگز تصور نمیکنیم که «اندازه چادر در زمان جمع شدن» در مقایسه با راحتی فاکتور مهمی باشد؛ اما در خرید میبایست به آن توجه کنیم.

استان لرستان سرزمینی با آب و هوای معتدل و کوهستانی است که بین ۴۶ درجه و۵۱ دقیقه تا ۵۰ درجه و۲۲ دقیقه عرض شمالی در کوههای زاگرس میانی واقع شدهاست. چگونگی هوای هر روز از پنج روز پیتک را نشانهای از هوای ماهی از پنج ماه پس از آن میدانند. بنابراین بهتر است قبل از خرید چادر، از وزن آن مطلع شوید و با توجه به توانایی ای که در خودتان برای حمل این وزن می بینید، نوع مناسب را انتخاب کنید. با بهرهگیری از ضعفهای شاه و برآوردن خواستههای رنگارنگ او، توانسته بود در دل شاه جا باز کند، از او لقب «آمینه اقدس» گیرد و خزانهدار مخصوص شاه شود و به رقیبی برای انیسالدوله تبدیل گردد. اینکه چادر شما در هنگام بسته شدن چقدر فضا اشغال می کند، از نکاتی است که باید در هنگام خرید در نظر بگیرید. چادرهای مسافرتی عمدتا بهصورت مستطیلی، مربعی، تونلی، خیمهای، هرمی، کلهگاوی یا گنبدی طراحی میشوند که هریک از آنها ویژگیهای خود را دارند. بهعنوان مثال اغلب چادرهای مسافرتی خانوادگی در هر نوع اشکال هندسی طراحی شدهاند و برخی از آنها با ساختار تونلی که دارند بهصورت اتاقدار ساخته شدهاند. در تهران هر کالایی در یک منطقه مخصوص به خود به صورت کلی و با قیمت مناسب به فروش می رسد و به نوعی بورس آن کالا در همان منطقه مورد نظر است.  A​rt᠎ic le w as cre at​ed by GSA C on te​nt Gen​erator DE MO .

این امتیاز باعث میشود كه در صورت بروز خسارت برای این وسایل چادر خود را به انباری منزل تحویل ندهید و به دنبال پسانداز كردن جهت خرید چادری جدید نباشید.4. اگر میخواهید در هوای گرم با حشرات فراوان اردو بزنید به دنبال چادری باشید که دارای توریهای بیشتری باشد.2. اگر به دنبال یک گزینه ی دایمی برای سفرهایتان هستید، بهتر است در انتخاب جنس چادر مورد نظرتان با دقت بیشتری عمل کنید. همچنین شوراهای صنفی تعداد بسیاری از تاجران را جریمه، تبعید یا محکوم به زندان نمودند و روزنامههای در نظارت دولت نیز از ضرورت ریشهکن کردن بازار و حجرههای پوسیده و جایگزین کردن سوپرمارکتهای کارآمد با قصابیها، بقالیها و نانواییهای بیثمر سخن به میان آوردند. نکته بعدی تعداد نفراتی است که قرار است از چادر استفاده کنند. آیا تعداد پنجرهها نیز در چادر مسافرتی مهم است؟ وقتی درباره تجربه اردوی ایده آل خود فکر میکنیم هوا آفتابی است، بعد ازظهرهای خیلی گرمی ندارد و شبهای خنک را در کنار آتش و زیر سقف ستارهدار آسمان سپری میکنیم؛ اما همه آن رؤیاها به محض طوفانی شدن هوا در هم میشکنند. اما در بسیاری از موارد هم چندان نیازی به این لوازم جانبی ندارید. این مورد به اندازه ی وزن چادر اهمیت دارد.

بهتر است این اندازه را با جایی که در ماشین برای وسایلتان در نظر گرفتید و یا با ظرفیت کوله پشتی تان اندازه بگیرید و سایز مناسبی را انتخاب کنید. در مورد چادر های حرفه ای و کوهنوردی، مساله ارتفاع و راحت بودن جابجایی به اندازه ی سفرهای خانوادگی، چندان اهمیت ندارد. بزرگ بودن و دوام بیشتر، مهمترین برتری چادرهای مسافرتی ماشینی (چادرهایی که به در پشت ماشین قرار گرفته و به آن اضافه میشوند) در مقابل به جای چادرهای سفری کولهای (چادرهایی که با کوله پشتی حمل می شوند و مخصوص سفرهای پیاده روی هستند) است. همه افرادی که برنامه مسافرت خود را به پایان رساندهاند به چادرهای خوش ساخت و قدرتمند توجه داشتهاند اما در مورد کیفیت کار و مواد ساخت نظرات متفاوت است. از این زمان حکومت خاندان گشنسب پایان یافت و حکومت به ساسانیان منتقل شد. روی این بقعه نیز کتیبه ای کاشیکاری شده دیده می شود که خوشبختانه در قسمت آقایان قرار دارد. خانم ها و آقایان همزمان می توانند از بخش های مجزای پارک استفاده کنند. پیش از "دلبر" و "کوشکی" آخرین یوزپلنگ آسیایی در اسارت ماریتا نام داشت که در سال ۱۳۸۲ در پارک پردیسان تهران تلف شد. این هتل و مرکز خرید که در خیابان نواب صفوی قرار گرفته علاوه بر ارائه اقلام و محصولات متنوع از جاذبه های گردشگری بی نظیری نیز برخوردار است.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن