Bakar همکار Q&A: ساختمان پوشیدنی دی اکسید کربن سنسور

در حالی که افزایش سطح دی اکسید کربن در جو باعث نگرانی زیادی در سراسر جهان بسیاری از ما توجه زیادی به خطرات ناش

توسط AKHBAREBARTAAAR در 22 خرداد 1399

در حالی که افزایش سطح دی اکسید کربن در جو باعث نگرانی زیادی در سراسر جهان بسیاری از ما توجه زیادی به خطرات ناشی از CO2 تغییرات در داخل خانه.

غلظت CO2 در هوا در حدود 400 قسمت در میلیون (ppm). اما یک گروه از مردم بسته بندی شده در بسته فضای سرپوشیده و غلظت CO2 می تواند به افزایش سرعت. مطالعات اخیر نشان می دهد که به عنوان افزایش سطح بالاتر از 1000 ppm تصمیم گیری و سایر توانایی های شناختی کاهش است.

Roya Maboudian
رویا Maboudian آزمایشگاه توسعه نانومواد برای ایجاد کوچک و ارزان سنسورهای شیمیایی. (عکس: علامت Joseph Hanson)

رویا Maboudian استاد شیمیایی و Biomolecular Engineering, بررسی خواص نانو مواد از جمله چگونه خود را در سطوح تاثیر عملکرد خود را. به عنوان یک 2019-2020 Bakar همکار او در حال توسعه کوچک و ارزان و حساس CO2 سنسور. او در توصیف تحقیقات و بالقوه آن است.

س: قبل از اینکه مردم شروع به داشتن مشکلات شناختی از بالا داخل سطح CO2, چگونه کس دیگری آنها را تحت تاثیر قرار?

A. هنگامی که غلظت در یک اتاق بیش از حد بالا هستند مردم کسل کننده تبدیل شده و توجه خود را شروع می شود به تاخیر. بالا سطح CO2 مشکوک برای بازی در نقش "سندرم ساختمان بیمار" که شامل علائمی مانند تنگی نفس, سرگیجه, سردرد, و بیشتر.

س: چه چیزی باعث سطح CO2 به افزایش در درب ؟

A. ما به طور طبیعی تولید CO2 به عنوان تنفس می کنیم. بازدم نفس شامل حدود 40,000 غلظت CO2 (1000 برابر بیشتر از خارج از هوا). بنابراین بدون تهویه کافی CO2 غلظت را افزایش می دهد در داخل خانه.

Q. چگونه سطح CO2 شناسایی شده در حال حاضر ؟

A. شایع ترین استفاده از دستگاه به نام nondispersive سنسور مادون قرمز یا NDIR. آنها دقیق, اما آنها دشوار است به miniaturize آنها نیاز به انرژی الکتریکی به کار گیرند و آنها گران قیمت – صدها تا هزاران دلار است.

Q. چگونه سنسور شما در حال توسعه آدرس که مشکل ؟

A. آنها کوچک هستند و نیازی به برق. هر فرد می تواند پوشیدن یک فرد سنسور در شکل یک نشان. آنها خواهد بود بسیار مفید در مناطق که در آن بسیاری از مردم جمع یا محل کار با هم در یک دفتر و یا کلاس درس.

چطور جدید سنسور کار می کند ؟

A. آنها آسان عمل -- در واقع هیچ چیز وجود دارد به کار گیرند. آنها نشان می دهد تغییر سطح CO2 با تغییر رنگ مانند pH نوار ما با آن آشنا هستند. اگر رنگ نشان می دهد سطح بالایی از CO2 فرد خواهد می دانم که آنها نیاز به باز کردن یک پنجره به بیرون بروید و یا تنظیم ساختمان تهویه مطبوع.

illustration of CO2 application showing different levels of pH by color.
نانومواد مورد استفاده در سنسورهای قوی میل به CO2 تشکیل یک مولکول است که در تعامل با یک روش ساده pH شاخص. رنگ های مختلف در pH شاخص منعکس مختلف غلظت CO2. (تصویر: رویا Maboudian)

Q. چه حساب برای اندازه کوچک خود و حساسیت?

A. حساسیت است که به طور مستقیم مربوط به سطح منطقه و شیمیایی میل از این مواد برای CO2. ما سنسور مبتنی بر یک ماده متخلخل است که بالا در سطح منطقه و قوی میل به CO2. به عنوان CO2 در تعامل با این مواد آن را به شکل متوسط مولکول است. این مولکول واکنش نشان می دهد با یک سوم مولکول به نام pH شاخص که تغییر رنگ بسته به غلظت CO2. سنسور عمل بدون هیچ گونه برق قدرت. بالا سطح منطقه نیز بدان معنی است که ما نیاز بسیار کمی مواد به طوری که سنسور می تواند بسیار کوچک و سبک وزن است.

Q. چگونه حساس هستند و آنها نسبت به گران سنسور NDIR?

A. آنها در حال حاضر نه به عنوان حساس یا سنجش به عنوان NDIR فن آوری است. ما نیاز به دقیق تر لینک تغییر رنگ به سطح CO2. هدف ما این است که به رقابت با NDIR حساسیت اما به ارائه کیفی بیشتر اندازه گیری CO2 برای موقعیت های که در آن اندازه قدرت و قیمت مهم در نظارت برای افراد است.

Q. آنها ساده تر و کوچکتر از NDIS سنسور. به نظر می رسد آنها نمی خواهد به عنوان هزینه زیادی برای تولید و استفاده از.

A. درست است. آنها ساخته شده از ارزان نانومواد است که می تواند قرار داده شده در ارزان بستر مانند یک کاغذ فیلتر. بنابراین ما انتظار داریم که آنها می تواند بسیار مقرون به صرفه است.

س: چه چیزی شما فکر می کنم که بازار کوچک فردی CO2 سنسور?

A. در حال رشد است علاقه به افرادی که مایل به دانستن آنچه که آنها در معرض هر دو در محل کار و در خانه. والدین نگران فرزندان خود را قرار گرفتن در معرض. کارفرمایان می خواهد تا مطمئن شویم که سالم و مولد در محل کار برای کارمندان خود. آن را غیر عملی به حمل تعداد زیادی از سنسور NDIR هر کدام به اندازه یک کتاب کوچک است.

پرسش: چه کار باید انجام شود قبل از آنها آماده هستند برای تجاری سازی ؟

A. البته این سنسور به عنوان ساده به عنوان آنها را صدا. آدریان دیوی, ما Bakar نوآوری همکار اندازه گیری حساسیت به غلظت CO2 معمولی از هوا در محیط داخلی و کمیت رنگ پاسخ.

ما نیز در رابطه با ثبات ما مواد متخلخل. چه مدت طول خواهد این ماده تابع ؟ آنچه که عمر مفید خود را?

این مهم هستند برای نشان دادن سنسور' تجاری بالقوه است.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن