آشنایی با انواع عینک شنا و ویژگیهای آنها

لنز جیوه ای قابل استفاده در دریا و استخرهای روباز و سرپوشیده است و باید دقت کرد که سطح آن دارای UV100 باشد تا

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

لنز جیوه ای قابل استفاده در دریا و استخرهای روباز و سرپوشیده است و باید دقت کرد که سطح آن دارای UV100 باشد تا مانع از ورود اشعه ماوراء بنفش و آسیب به چشم شود. لنز معمولی قابل استفاده در استخر سرپوشیده و دریا می باشد اما در مقابل اشعه خورشید محافظتی از چشم نمی کند. این نوع عینک شناها درزگیر مناسبی ندارند به همین خاطر آب به درون آنها نفوذ کرده و سبب تشکیل بخار در شیشه عینک می شود. اگر در استخرهای سرپوشیده با نور کم شنا میکنید از عینکهایی استفاده کنید که رنگ شیشه آنها روشنتر بوده و دید بهتری را برای مصرفکننده فراهم میآورد. عینک طبی شنا با عدسیهای HC لایه آنتی رفلکس ندارند و علاوه بر قیمت پایین از مقاومت بالایی در برابرخش برخوردار هستند. خوشحال میشیم نظر و جواب های خودتون رو در پایین همین پست برامون ارسال کنید. بسته بندی اولیه این کالا در فروش اینترنتی عینک شنای طبی همراه با لنزهای بدون نمره می باشد و افراد با توجه به نمره چشم های خود، لنزهای درخواستی را جداگانه سفارش می دهند.

شاید جالب باشد بدانید حتی برای افرادی که دچار بینایی ضعیفی هستند هم عینک شنای طبی و عینک طبی تولید می شود و این افراد می توانند با توجه به نمره چشم خود اقدام به خرید بهترین مدل از عینک شنا کنند. اما باید توجه شود که نباید از این نوع عینک ها در مدت زمان طولانی استفاده شود. لذا برای انتخاب و خرید عینک طبی شنا باید توجه زیادی داشته باشید چرا که این عینک طبی مورد استفاده شناگر در اکثر اوقات خواهد بود. به عبارتی نمره هر کدام از چشم های شما متفاوت از دیگری میتواند انتخاب شود و بعد توسط پل بینی این دو پاور به یکدیگر متصل گردد.در این حالت ضعیف یک چشم میتواند یک باشد در حالی که نمره چشم دیگر 2 تشخیص داده شده است. در طراحی این نوع عینک، پاورها از یکدیگر جدا نیستند. 2. عینک شنا نمره دار با پاورهای متفاوت : این مدل عینکها پاورهای لنز یکسان نداشته و از یکدیگر جدا هستند. عینک طبی ورزشی، قابلیت نصب انواع عدسی طبی نمره دار را بر روی فرم های خود داراست. ᠎This a rticle h as be​en g en​erated with GSA C on tent Gener​ator DE​MO!

انواع عینک های شنا عبارتند از: عینک شنا تفریحی ، عینک مناسب مسابقات حرفه ای شنا، عینک های کلاسیک یا واشری که بدون بند و دارای لوله تنفسی است و صرفا برای افراد مبتدی مورد استفاده قرار می گیرند. عینک طبی شنا دارای دو لنز مختلف معمولی و جیوه ای است که دفع کننده اشعه مضر فرابنفش آفتاب با استاندارد UV 400 می باشد. این عینک ها مناسب افرادی است که گه گاهی هوس شنا می کنند و به دنبال عینکی ارزان برای انجام شنای تفریحی هستند. طراحی عینک طبی نمره خور به گونه ای است که اتصال تکه های اصلی عینک از قبل انجام شده است و امکان باز شدن عینک از قسمت پل بینی وجود ندارد و فقط لنزهای آن تعویض می شود. در ساخت عینک شنای سوئدی مانند سایر عینکها، لاستیک ها و فوم لایه ندارند بلکه حفرهای تعبیه شده برای پوشش چشمها بسیار شبیه چشم هستند.از عینک های شنای سوئدی برای حضور در مسابقات شنا استفاده می شود. در هنگام مسابقه، هیچ شناگری اجازه ندارد اشیایی به تن کند یا از وسایلی استفاده کند که باعث افزایش سرعت، غوطهوری یا استقامت او میشوند، (مانند فینهاو…) استفاده از عینک شنا مانعی ندارد.

اندازه بودن عینک: زمانی که عینک را بر روی چشم قرار می دهید باید بدون اینکه بند یا به اصطلاح کش عینک را بیاندازید بر روی چشم بماند آن زمان دیگر می توانید مطمئن شوید که سایز عینک برای چشم و صورت شما مناسب است . این عینک ها از نمره ١- الی ٨- را پوشش می دهند. اولین خط دفاعی استفاده از «دستگاه تنفس» است. اولین نکتهای که در هنگام خرید عینک ورزشی باید آن را مورد بررسی قرار دهیم، مردانه یا زنانه بودن عینک مدنظر است. ۱۹۷۵: مایرون راجر، Videoplace را اختراع کرد که برای اولین بار به کاربران اجازه تعامل با اشیای مجازی را میداد. ساختار بند عینکهای تفریحی کمی ضخیم است و بر روی پوست اطراف چشم نیز احساس مکش را ایجاد میکند که البته این مورد باعث راحتی شناگر میشود. عینکهای تفریحی کمی ضخیمتر از دیگر عینکها هستند و هنگامی که قاب آنها بر روی چشم قرار می گیرد بر روی پوست اطراف حدقه چشم مکش ایجاد کرده و سبب راحتی شناگر می شوند. وجود خش بر روی لنزها، کیفیت دید شما را در زیر آب بسیار کم می کند.

 Po᠎st has be​en c᠎reated by GSA Con​tent Gene rator DE​MO!

آخرین مطالب