در حال جمعیت-کنترل سلاح خطرناک است ؟ بسیار می گوید UC برکلی متخصص

افسران پلیس آماده به آتش گلوله های لاستیکی در طول یک تظاهرات در لس آنجلس بیش از مرگ جورج فلوید یک مرد سیاه پوس

توسط AKHBAREBARTAAAR در 16 خرداد 1399
A line of police officers in riot gear point weapons containing rubber bullets at protesters in Los Angeles following the death of George Floyd, a black man who was killed in police custody on May 25.

افسران پلیس آماده به آتش گلوله های لاستیکی در طول یک تظاهرات در لس آنجلس بیش از مرگ جورج فلوید یک مرد سیاه پوست کشته شده در بازداشت پلیس در مه 25 در مینیاپولیس. (AP photo by رینگو H. W. Chiu)

اعتراضات و تظاهرات مانند کسانی که فوران پس از مرگ جورج فلوید یک مرد که کشته شد هنگامی که یک افسر پلیس در مینیاپولیس فشرده زانو خود را به Floyd گردن برای نزدیک به نه ساعت در حال وقوع روزانه در جهان ما. اما چه اتفاقی می افتد زمانی که پلیس با استفاده از سلاح جمعیت کنترل و یا CCWs در برابر کسانی که ورزش خود را دموکراتیک و حقوق ؟

دکتر Rohini هار اورژانس پزشک در اوکلند همکار تحقیقاتی در برکلی قانون حقوق بشر مرکز و مدرس در دانشکده بهداشت عمومی شده است بررسی سلامت اثرات این سلاح ها از جمله گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی برای بسیاری از سال است و در درمان افراد مجروح توسط آنها.

در سال 2016 هار شد و اولین نویسنده از پزشکان برای حقوق بشر گزارش تجزیه و تحلیل مرگ و میر و صدمات و از کار افتادگی دائم از جمعیت کنترل سلاح های مورد استفاده در بازداشت و تظاهرات و در زمینههای دیگر از ژانویه سال 1990 تا ژوئن 2017. او همچنین نویسنده مقالات پژوهشی در موضوعات مختلف از جمله گلوله های لاستیکی و مواد شیمیایی محرک و همچنین به عنوان یک حقوق بشر در گزارش گاز اشک آور قرار گرفتن در معرض میان فلسطین شد.

برکلی اخبار صحبت با هار در مورد جمعیت-کنترل سلاح و چرا از آنها استفاده می شود چرا که آنها در حال ناامن و چگونه سلامت خود را در معرض اثرات می تواند محرک قدرتمند برای حفاظت بهتر از حقوق بشر است.

A photo of Dr. Rohini Haar, an emergency room doctor who also is a lecturer at UC Berkeley.

دکتر Rohini هار اورژانس پزشک که متخصص در بهداشت و حقوق بشر محقق در برکلی قانون حقوق بشر و اپیدمیولوژی مدرس در دانشکده بهداشت عمومی. (عکس از جیم بلوک)

Berkeley News: بسیاری از مردم درک لاستیکی که گلوله گاز اشک آور اسپری فلفل و دیگر سلاح جمعیت کنترل شود حداقل گذرا آسیب برساند. چه حقیقت در مورد این سلاح است ؟

Rohini هار: گلوله های لاستیکی یک اصطلاح عمومی برای انواع پرتابه است که در نظر گرفته نمی زد. این می تواند شامل ترکیبات لاستیک پی وی سی (پلی وینیل کلراید) سخت و پلاستیک و فوم و حتی فلزی و همچنین کیسه لوبیا دور و دور یا شات. گاز اشک آور نیز گرفتن همه مدت برای انواع مواد شیمیایی مواد محرک از جمله اسپری فلفل (یک استخراج از فلفل از ألرس فلفل دلمه ای) و آن مصنوعی PAVA; و سنتی گاز اشک آور نیز به نام CS یا CN گاز و جانشینان آن.

این همه سلاح. آنها به عنوان خطرناک به عنوان کسی که آتش آنها می شود. آنها می تواند آسیب, ضرب و جرح و کشتن. آنها نه به عنوان کشنده به عنوان مهمات زنده, البته, اما زمانی که شما در نظر بگیرید که تعداد زیادی از مردم در معرض گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی در یک جمعیت در اعتراضات و تظاهرات در سراسر جهان هر روز که مخرج بزرگ است. پس صدمات و مرگ و میر در همه جا هستند.

به عنوان یک پزشک اورژانس در اوکلند می تواند به شما ارائه چند نمونه از آسیب به افراد در یک جمعیت با جمعیت کنترل سلاح است ؟

بیایید شروع با گلوله های لاستیکی و دیگر دور است. تحقیقات ما نشان می دهد که این سلاح ها هیچ نقشی در کنترل جمعیت است. در محدوده نزدیک گلوله برگ سلاح در سرعت های قابل مقایسه با گلوله های زنده و شکستن استخوان است. اگر آنها ضربه سر یا صورت آنها می توانند شکستگی جمجمه و یا از بین بردن چشم یا گردن سازه. در دیگر محدوده خود را به اشکال نامنظم علت آنها را به جست و خیز کردن و گلوله کمانه دار زدن. آنها غیر قابل پیش بینی شماست و می توانید یک ضربه اطرافیان در چشم و یا یک کودک کوچک در سر.

گاز اشک آور است که کمی متنوع تر. اکثریت قریب به اتفاق مردم در معرض گاز اشک آور خواهد شد که علائم گذرا و درد می شود اما آن را حل و فصل خواهد شد. اما استفاده بیش از حد و سوء استفاده از گاز اشک آور است که ما شاهد در سراسر کشور و در سراسر جهان در حال حاضر رسیده است به علت آسیب بیشتری.

هنگامی که قوطی گاز اشک آور هدف قرار داده است, و یا بازدید سر کسی, آن می تواند باعث شکستگی جمجمه و مرگ است. زمانی که گاز اشک آور استفاده می شود بیش از حد, و یا در فضاهای محصور و یا زمانی که مردم نمی توانند دور آنها رنج می برند می تواند آسیب های جدی تر — شیمیایی, سوختگی, شدید, مشکلات تنفسی یا آسیب به چشم و یا سایر غشاهای مخاطی و مردم می توانند حتی با زیر پا گذاشته و در یک متعاقب آن اند.

A man flees tear gas deployed at a 2011 demonstration in Tunis.

استفاده از گاز اشک آور استفاده می شود در اینجا در سال 2011 تظاهرات در تونس پایتخت تونس در شمال آفریقا می تواند باعث آسیب های جدی از جمله شیمیایی, سوختگی, شدید, مشکلات تنفسی یا آسیب به چشم است. "این تقریبا غیر ممکن است به استفاده از گاز اشک آور در یک راه امن برای اطمینان از منظم پراکندگی جمعیت," دکتر گفت: Rohini هار یک محقق در دانشگاه برکلی حقوق بشر مرکز و مدرسه بهداشت عمومی و اپیدمیولوژی مدرس. (عکس توسط نصیر نوری از طریق فلیکر/Creative Commons)

آن را تقریبا غیر ممکن است به واقع استفاده از گاز اشک آور در یک راه امن برای اطمینان از منظم پراکندگی جمعیت. اما حتی اگر که قابل قبول گاز اشک آور توسط یک پراکندگی عامل و یکی به سوال " چرا پلیس پایان دادن به تظاهرات?' حتی اگر یک فرد یا یک گروه کوچک است که خشونت که یک دلیل برای جلوگیری از اکثریت قریب به اتفاق مردمی از اعمال حقوق خود را به گفتار و مونتاژ. آستانه برای شلیک هر سلاح بر روی شهروندان غیر مسلح باید بسیار بالا بسیار بالاتر از ما شاهد در حال حاضر در ایالات متحده آمریکا

من تحت درمان با اسپری فلفل و گاز اشک آور قربانیان در ایالات متحده و خارج از کشور در طول سال است. حتی در مردمی که به نظر می رسد خوب است که درد شدید است و مردم بسیار آشفته هستند و اغلب گیجی. من همچنین بررسی گزارش های پزشکی برای آسیب های ثانویه به گلوله های لاستیکی و گاز اشک آور در قوطی; اینها هولناک و ویرانگر آسیب.

باید این سلاح ها ممنوع شود و یا مشکل است که کسانی که با استفاده از آنها نیستند به درستی آموزش دیده برای استقرار آنها ؟

از تحقیقات ما متقاعد شده است که گلوله های لاستیکی و سایر پرتابه باید ممنوع در پلیس از تظاهرات. هیچ نقطه وجود دارد که در آنها امن هستند یا این که آنها د-تشدید تنش و یا ایجاد جامعه امن تر است. گاز اشک آور و دیگر CCWs مانند صدای توپ نیاز دارید بهتر مقررات در مورد زمانی که آنها باید استفاده شود. وجود دارد تقریبا هیچ بین المللی یا قوانین ملی در مورد ایمنی خود را و یا محتوا و فروش. زمانی که پلیس در استفاده از آنها وجود دارد به توجیه معقول برای استفاده از آنها و پاسخگویی به زمانی که آنها در حال سوء استفاده.

گلوله های لاستیکی و گاز اشک آور استفاده شده است برای نزدیک به یک قرن است. از آن زمان به یاد بگیرند که ما درس و کنترل خود استفاده کنید.

A rubber bullet

در محدوده نزدیک به یک لاستیک گلوله از کار اخراج شده است در سرعت های قابل مقایسه با گلوله های زنده. آن را می توانید شکستن استخوان و شکستگی جمجمه و از بین بردن سازه های سر و گردن, دکتر گفت: Rohini هار یک کارشناس بهداشت و حقوق بشر است. (عکس از لوکاس Delaqua از طریق فلیکر/Creative Commons)

چه تاثیری می کند استفاده از سلاح جمعیت کنترل بر آزادی اجتماعات و آزادی بیان و حقوق بشر است ،

این یک سوال بزرگ. و بنابراین بسیار مهم است. زمانی که پزشکان برای حقوق بشر شروع به تحقیق در مورد CCWs این سوال است که در واقع که در آن ما آغاز شده است. پاسخ این است: آن را به یک ضربه بزرگ. در بسیاری از نقاط جهان گاز اشک آور و سلاح های دیگر استفاده می شود به سادگی به کنترل مردم خود را سرکوب حقوق اولیه و آرام مردم. در ایالات متحده نادر است و در هر تظاهرات بزرگ که اکثریت مردم تحریک به خشونت.

اما زمانی که گاز اشک آور و یا گلوله های لاستیکی را وارد کنید و تصویر این سلاح ها بی رویه. آنها هدف همه — صلح آمیز آنهایی که کودکان و افراد مسن تماشاگران و حتی اجرای قانون خود را همراه با کسانی که چند که خشونت. زمانی که این سلاح ها استفاده می شود برای متفرق کردن جمعیت و یا حتی برای ارعاب مردم به طوری که آنها نمی خواهید در اعتراض به حقوق اساسی بشر غالبا نقض شده است.

آیا این سلاح ها باید از یک محل که وجود دارد این است که خشونت و غارت و چپاول ؟

در آن تنظیمات پیشگیری — از طریق ارتباطات باز کردن گفت و گو و درک — بهترین دارو است. فرد بازداشت یکی دیگر از گزینه. سلاح های مانند CCWs باید یک انتخاب از آخرین رفت و آمد مکرر.

با COVID-19 در زندگی ما چه اضافی خطرات ناشی از این سلاح ها در طول تظاهرات و چگونه می تواند اعتراض شرکت کنندگان از خود محافظت کنند ؟

وجود دارد بسیار کمی درک در مورد COVID-19, اما قطعا, آن است که یک بیماری تنفسی و شیمیایی مواد محرک هستند یک محرک تنفسی. در حالی که هیچ کس واقعا می توان گفت که یکی می تواند سبب دیگر آن را قطعا یک ایده خوب برای اجرای قانون برای محدود کردن استفاده از آن از این گازها در وسط این همه گیر.

در طول دوران COVID-19 من هم می خواهم نشان می دهد معترضان ماسک حفاظت چشم و استفاده از اجتماعی که در آن فاصله ممکن است. این جزء فعال در گاز اشک آور برای مثال 2-chlorobenzalmalononitrile و آن را می توانید تاریخ و زمان آخرین در سطوح و چوب به لباس (از آن است که بیشتر از یک پودر از گاز) بنابراین مهم است که برای شستن لباس های خود را پاک کردن عینک و کفش و را هنگامی که شما دریافت صفحه اصلی فقط به عنوان ER پزشکان انجام زمانی که آنها به خانه از تغییرات خود را این روزها.

من همچنین نشان می دهد که اعضای عمومی همچنان به نشان می دهد و ورزش خود را به حقوق بشر است. آنها می گویند استفاده از آن یا از دست دادن آن!

آیا شما هر گونه خاص واکنش به کشته شدن جورج فلوید و تجارب تظاهرکنندگان که در ادامه به خیابان ؟

پلیس آمریکا یک بحران بهداشت عمومی و من خیلی خوشحال هستم که این اعتراضات در حال garnering سطح ملی از به رسمیت شناختن. من فقط امیدوارم که آن را به یک حساب در اطراف نژاد و تبعیض و نابرابری نه تنها در اجرای قانون بلکه در مراقبت های بهداشتی و بسیاری از زمینه های دیگر.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب