باستانی با سر به لباس از چین: نمادی از ظرافت و وضعیت اجتماعی

برخی از نوجوانان پوشیدن شلوار جین پاره پاره و ابرو-بالا بردن پیراهن به جهان بگویید که آنها یک شورشی و برخی از تزئین خود را در گلم, مد, نشان دادن هر کس که آنها از آن ساخته شده در جهان است. مد واقعا یک بیانیه است. مردم در چین باستان تجسم این مفهوم که مد گره خورده است با فردیت خود را از نظر موقعیت اجتماعی به خصوص. Intriguingly, کلاه نزدیک شد و به جایگاه اجتماعی و یا حرفه ای. بیایید شیرجه رفتن به عقب و بحث در مورد برخی از کلاه پوشیده شده توسط باستانی چینی است.

Guan: کلاه برای مقامات چینی

به طور سنتی, guan شامل همه انواع کلاه و معمولا به نام shoufu یا “لباس برای سر.” با توجه به چینی, متن اولین تکرار guan ساخته شده از چرم مد افتاده به شکل حیوانات و آراسته در پر panaches. Guan دارای سبک های مختلف اما سهام اجزای مشابه در تمام طرح های که به نام zhangtong, yanti استروژن و هنگ.

Zhangtong, “مقابل چهره” است که در آن ذکر میکنیم در حال ریشه دوانده دوخته شده و یا اچ. در پایین باند guan است yantiکه با تزئین دوخته الگوهای جید یا گوهر گرانبها. Er است earlike بخشی از این کلاه که بیرون زده از yanti. و انگار هنگشیک ارسی از دو طرف guan عملکرد عمدتا به عنوان یک تثبیت کننده برای سر.

در چین باستان کلاه نزدیک شد و به جایگاه اجتماعی و یا حرفه ای. (تصویر: ویکیپدیا / CC0 1.0)

همراه با کلاه یک پیچ تند می رود که در سراسر topknot از مو برای حفظ guan در محل. با شروع از قرن 7 بافته شده پارچه مواد به آرامی جایگزین چرم به عنوان ماده اصلی برای ساخت و ساز از guan جز رسمی مراسم با سر به لباس از طبقات بالا.

راست تا دوران تنگ و آهنگ سلسله guan متصل شد به طور رسمی وضعیت. وجود دارد Xiezhi Guan برای قضات شبیه بز Gaoshan Guan شناسایی آن مربع و افزایش کوه شکل Yuanyou Guan فرسوده توسط nobilities Feng Guan یا ققنوس تاج برای زنان از وضعیت میان Guan مادی و معنوی برای مردم از اهمیت چنین به عنوان امپراتور ،

میان Guan محفوظ بود برای مردم از اهمیت مانند امپراتور. (تصویر: ویکیپدیا / CC0 1.0)

جین: کلاه برای همه

جین ساخته شده از پارچه است. بر خلاف رسمی طبیعت guan, جین است و نزدیک به قلب انسان مشترک است آن را به عنوان به طور معمول همسان با لباس روزمره. آن را متمایز با آن سیاه و روبان ابریشمی شال و خالص روسری. این کلاه در افزایش محبوبیت در طول قرون وسطی است که به آرامی کنار guan به عنوان باستانی چینی اصلی کلاه. به تدریج و در طراحی آن تکیه بیشتر به سمت یک نگاه رسمی که شبیه guan سبک. گذشته از مواد مورد استفاده jin متفاوت از guan به دلیل عدم وجود پیچ تند به عنوان یک تثبیت کننده. با پایان سلسله هان جین مورد علاقه بود بیشتر توسط literati و رزمندگان.

تجدید حیات باستان لباس در چین مدرن

امروز یک جنبش در حال شکل گرفتن چین توسط storm — the hanfu جنبش است. ترجمه به عنوان “هان لباس” ایده این است برای احیای باستان لباس از گذشته هان قومیت اشاره کرد. آیا hanfu است که علاقه مندان می پوشد تحسین از مینگ آهنگ یا تنگ سلسله Shoufu (کلاه), Tiyi (لباس), Zuyi (کفش و جوراب) و برخی از لوازم جانبی مجموعه ای کامل. نویسنده کتاب بزرگ هانکوین Carrico گفت که Hanfu است که ترکیبی از تاریخ و فانتزی بیان کرد که آن را “بسیار مصرف یک مفهوم مدرن و طرح ریزی آن به گذشته است.”

با تشکر از رسانه های اجتماعی به Hanfu جنبش در حال رشد بوده است به طور پیوسته. دای یک مدیر روابط عمومی در چونگ هوی هان تانگ گفت: به رادیو فردا که “هر کس می خواهد برای به اشتراک گذاشتن آنچه که زیبا است و به گسترش این کلمه از طریق سیستم عامل مانند Little Red کتاب Weibo و Wechat.” برخی از پوشیدن hanfu به عنوان بیانیه مد و برخی برای آن اهمیت تاریخی. به گفته یکی hanfu عاشق به Nextshark “آن را برای انتشار در چین فرهنگ سنتی.” چیزی که کمونیست ها تقریبا خاموش.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما هفتگی ایمیل

باربارا Washburn: به یاد کوهنورد مشهور و نقشه کش

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>