اگر بازوبند شنا خیلی بد است، چرا آمار آن را نشان نمی دهد؟

حذف در یک چهارم نهایی جام حذفی تهران. در مسابقات جام حذفی تهران ۱۳۴۷ تاج راه به جایی نبرد و با شکست در برابر

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

حذف در یک چهارم نهایی جام حذفی تهران. در مسابقات جام حذفی تهران ۱۳۴۷ تاج راه به جایی نبرد و با شکست در برابر پاس حذف شد. پس از تیمهای پرسپولیس، هما و پاس در ردهٔ چهارم جدول بازیها جای گرفت. او درخواست انحلال شاهین را به سازمان تربیت بدنی ارائه میدهد و سپس از طریق محمد خاتمی که در آن زمان فرماندهٔ نیروی هوایی ارتش بود، منوچهر قراگوزلو رئیس سازمان تربیت بدنی را ترغیب میکند تا رای را تأیید نماید. تاج مسابقات جام باشگاههای تهران ۱۳۴۶ را با عنوان چهارمی به پایان رساند. مسابقات جام باشگاههای تهران ۱۳۵۱ با حضور ۱۶ تیم برگزار شد و با قهرمانی تاج به پایان رسید. در این دوره، با اوجگیری دارایی در فوتبال تهران، اعضای قدیمی این باشگاه مناصب رده بالای فدراسیون فوتبال را نیز در اختیار داشتند و جنگ قدرت میان قطبهای فوتبال پایتخت وارد مرحلهٔ تازهای شد؛ از جمله بروز اختلاف میان مسئولان فدراسیون فوتبال و باشگاه شاهین. او در مسابقات سال ۱۳۴۶ همراه با علی داناییفرد تیم را روانه مسابقات کرد و پس از آن تا سال ۱۳۴۸ در میدانهای مختلف هدایت تاج را − گاه به تنهایی و گاه همراه با علی داناییفرد − به عهده داشت. ᠎This da ta h​as been do ne with GSA Content  Gene rato r  DE MO!

در این زمان تیم شهربانی که از سال ۱۳۳۲ فعالیت داشت به پاس تغییر نام داد و ساختار تازهای پیدا کرد. ایرج داناییفرد پسر علی داناییفرد که با تیم پاس به قهرمانی جام تخت جمشید رسیده بود، در این فصل به جمع آبیپوشان اضافه شد. محمود بیاتی در سال ۱۳۴۷ همزمان با مربیگری در تیم تاج سکان هدایت تیم ملی فوتبال ایران را نیز در دست داشت و در جام ملتهای آسیا ۱۹۶۸ که در تهران برگزار شد ایران را برای نخستین بار به مقام قهرمانی آسیا رساند. عزیز اصلی دروازهبان پرسپولیس داور را مضروب نمود و فدراسیون فوتبال بازی را ۳−۰ به سود تاج اعلام کرد. شورای عالی تاج برای حفظ این مجموعه در شهریور ۱۳۴۷ اساسنامهٔ تازهای را تصویب نمود که به موجب بندی از آن، سازمان تاج − چه در زمان حیات و چه بعد از فوت مؤسس آن − غیرقابل انحلال اعلام شد و انحلال آن تنها در صورت بروز حوادث غیرمترقبه، به نحوی که امکان ادامه فعالیت وجود نداشته باشد، با رای شورای عالی سازمان تاج منحل ممکن میشد که در این صورت، تمام اموال و امکانات آن میبایست به سازمان ورزش هبه شود.

در دقیقه ۹۲ پس از آنکه سانتر منصور پورحیدری توسط خط دفاعی حریف برگشت داده شد، مسعود معینی مدافع پیشتاختهٔ تاج با یک شوت سرکش توپ را درون دروازهٔ هاپوئل جای داد تا حساب کار ۲−۱ به سود نمایندهٔ ایران شود. در این مسابقات، تاج موفق شد با نتیجهٔ ۳−۱ شاهین را شکست دهد. حوادث و حاشیههای پیرامون این دیدار سبب شد تا سازمان تربیت بدنی در اطلاعیهای پروانهٔ باشگاه شاهین را از تاریخ سهشنبه ۲۰ تیر ۱۳۴۶ لغو نماید. با بالا گرفتن جنگ قدرت میان قطبهای فوتبال تهران و کشیده شدن این درگیریها به بیرون از میدان ورزش، پرویز خسروانی از آیندهٔ باشگاه تاج نیز بیمناک شده بود. اما رقابت بر سر قهرمانی این مسابقات میان دو باشگاه دارایی و پاس جریان داشت. بازیکنان شاهین پس از تعطیلی این باشگاه راهی تیم نوظهور پرسپولیس شدند که در دسته سوم فوتبال تهران حضور داشت. اما در دقیقهٔ ۸۲ بازیکنان پرسپولیس در اعتراض به داور مسابقه از زمین خارج شدند.

این قهرمانی نخستین قهرمانی تاج در خارج از ایران بود و همچنین آخرین عنوان قهرمانی تاج با داناییفرد، مربی تاریخسازش نیز بود. در آن هنگام، تاج به مجموعهای بزرگ بدل شده بود که از امکانات و زیرساختهای متعدد ورزشی در تهران و شعبههایی در سراسر ایران و حتی خارج از ایران بهره میگرفت. تاج با این پشتوانه به تیمی نیرومند بدل شد و پس از ۷ سال به یک عنوان قهرمانی در فوتبال تهران دست یافت. تاج در ۱۳۴۹، ۲۵ سال بعد از تأسیس و در آستانه کسب قهرمانی جام منطقهای، نخستین جام سراسری ایران. دیدارهای تاج و شهباز در دورههای آخر جام تخت جمشید به دلیل انتقال تعدادی از بازیکنان تاج به شهباز از حساسیت برخوردار شد. بازیکنان و پرسنل تیم تاج با جام قهرمانی میلز در سال ۱۳۴۸. در این سال در فدراسیون فوتبال ایران دگرگونیهایی رخ داد و کامبیز آتابای جایگزین مصطفی مکری شد. تیم تهران برای برگزاری دیداری دوستانه راهی شوروی بود که تصمیم فدراسیون در مورد اعزام مدیر باشگاه دارایی به جای یکی از بازیکنان شاهین، اعتراض و کنارهگیری شاهینیها را در پی داشت. دوران طولانی مربیگری علی داناییفرد در تیم اصلی باشگاه تاج در اواخر سال ۱۳۴۸ به پایان رسید و او جای خود را به زدراکو رایکوف داد.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد بازوبند شنا بادی ارزان لطفا به بازدید از وب سایت ما.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن