5 روشهای تسلط تقویت خودرو

این خدمات و امکانات در نقاط پیرامونی غیرمتمرکز خواهد بود و با هدف کاهش مسافت پیادهروی، بهبود دسترسی و به حداق

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

این خدمات و امکانات در نقاط پیرامونی غیرمتمرکز خواهد بود و با هدف کاهش مسافت پیادهروی، بهبود دسترسی و به حداقل رساندن نیاز به زیرساختهای جادهای جدید جانمایی میشوند. خطوط سوخت بزرگتر با رساندن سوخت بیشتر کارایی موتور شما را افزایش می دهد. چرا که اگر دریچه گاز را افزایش دهید باید انژکتور های سوختی خود را با نوع بزرگتر افزایش دهید تا به نسبت هوای وروردی سوخت بیشتر وارد سیلندر ها شود. رسوبات و کثیفی های روی انژکتور می تواند عملکرد موتور شما را به شدت کاهش دهد! بنابراین استفاده از پاک کننده انژکتور سوخت بسیار موثر بوده و عملکرد موتور را به سادگی بالا می برد. برای کاهش اصطکاک در موتور شما با مواد پاک کننده مخصوص و افزودنی های محافظ طراحی شده است تا خنک تر و طولانی تر کار کند. حتی بهترین افزودنی ها در صورت استفاده با بنزین بد یا روغن بی کیفیت، عملکرد موتور شما را بهبود نمی بخشند. پس جهت بهبود تقویت موتور خودرو، باید به نوع روغن موتور بها بدهید. نگرش و تغییر در قوانین تراکم شهری، قوانین کاربری زمین، عرض خیابان، برنامهریزی شهری، توسعه با کاربری ترکیبی و همچنین ایجاد زیرساختهای جدید یا بهبود زیرساختهای فعلی به نفع یک شهر بدون خودرو آرمانی نیز دارای اهمیت خواهد بود. کاهش مسافت پیموده شده بنزین: اگر عادات رانندگی خود را تغییر ندهید، اما مسافت پیموده شده بنزین شما کاهش یافته است، ممکن است قطعات موتور را فرسوده کرده باشید که نیاز به توجه دارند. اگر خودروهای با عمر بیش از ۷ سال را فرسوده حساب کنیم، حدود ۲۳ میلیون خودروی فرسوده در کشور داریم. با این حال، اگر روغن موتور را به موقع تعویض نکنید یا قطعات فرسوده را یررسی نکنید، تلاش شما برای افزایش عملکرد موتور به هدر خواهد رفت. از طرف دیگر سوپرشارژرها مستقیماً به میل لنگ موتور متصل می شوند تا به محض فشار دادن پدال گاز قدرت را افزایش دهند. در نتیجه این سایش ها، فشار تراکم مخلوط بنزین و هوا کاهش میابد و این باعث کاهش عملکرد موتور خودرو می شود. این می تواند فرسودگی و پارگی را افزایش داده و طول عمر موتور شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و عملکرد آن را کاهش دهد.

اگر قبلاً تمام کارهای ممکن را انجام داده اید و همچنان می خواهید نیروی بیشتری از موتور خود بگیرید، هدر اگزوز را نصب کنید. با این حال، اگر منیفولدها را با هدرز جایگزین کنید، این مشکل را برطرف خواهید کرد. صدای موتور: ممکن است موتور شما بی صدا کار نکند، اما صداهای غیرعادی نشان دهنده وجود مشکل است. عدم استفاده از جرقه مشکلات زیادی را ایجاد می کند، بنابراین اگر با این مشکل مواجه هستید، ممکن است لازم باشد با یک مکانیک مشورت کنید. حال اگر در حین اجرای عملیات تیونینگ خودرو هیچ توجهی بـه تقویت سیستم ترمز خودروی خود نداشته باشید، ممکن اسـت با مشکلات مختلفی حین راندن آن مواجه شوید. گاهی اوقات با افرادی مواجه میشوید که بیش از هر چیزی به خودرو علاقه دارند. هر چه وزن خودروی شما بیشتر باشد، بدیهی است که موتور شما باید سختتر کار کند. با توجه به این موضوع، بسیاری از متخصصان پزشکی و حوزههای قضایی توصیه یا الزام میکنند که کودکان زیر سن، قد و/یا وزن خاص در صورت لزوم در صندلی کودک و/یا در صندلی عقب سوار شوند. به گفته بسیاری از دانشمندان علوم اجتماعی، روستاها دیگر در مقیاسی مناسب عابر پیاده نیستند و این باعث شده تا ارتباط جوامع آن با هم کمتر شود. موتور خودرو در زیر کاپوت قرار دارد و عملکرد آن اینگونه است که هوا و سوخت را با هم مخلوط می کند و با سوختن آن قدرت خودرو برای حرکت را تولید می کند. برای تولید یک خودرو آزمایشهای مختلفی انجام میشود. در مجموع میتوان بـه این حقیقت اشاره کرد کـه در حال حاضر بحث تیونینگ وسایل نقلیه چهار چرخ بسیار گستردهتر از قبل جلوه میکند و تغییرات بخشهاي مختلفی از خودرو را در بر می گیرد. به دلایل مختلفی از جمله گران بودن کابل مسی، معمولا خودروسازان در اتصال قطب منفی باطری به بدنه خودرو خوب عمل نمیکنند و کابل ضعیفی را در این بخش متصل میکنند به همین دلیل توصیه میشود همیشه روی حتی همه خودروها از یک کابل دوم برای تقویت اتصال بدنه به نوربرت پرفورمنس خودرو استفاده کرد. نگه داشتن مایع خنک کننده در شرایط خوب می تواند به شما کمک کند از گرمای بیش از حد موتور جلوگیری کنید، به خصوص اگر اصطکاک زیاد در این امر نقش داشته باشد. انواع معمولی ان که روی خودرو های عادی استفاده می شود سبب میگردد که خودرو در شرایط معمولی قرار داشته باشد. یکی از انواع سوپرشارژر، توربوشارژر است. با یک سوپرشارژر، موتور شما سوخت بیشتری می سوزاند و وضعیت تقویت را ایجاد می کند (خودروهای معمولی همیشه در حالت خلاء کار می کنند). با استفاده از یک سوپرشارژر، موتور شما بسته به اندازه موتور و اندازه سوپرشارژری که انتخاب می کنید، می تواند 50 تا 200 اسب بخار قدرت خود را افزایش دهد، گشتاور می تواند تا 50 درصد افزایش یابد.

بدنه دریچه گاز بزرگتر می تواند اسب بخار را تا 25 اسب بخار افزایش دهد. موتور استاندارد B3 پراید از خانواده سری B مزدا بوده و به خاطر شباهتهای ساختاری، بیشتر افراد بعد از افزایش حجم بلوک پیشرانه، به سراغ قطعات بلوکهای بزرگتر مانند B5 میروند و آن قطعات بزرگتر را روی بلوک استاندارد نصب مینمایند. فیلتر جدید ممکن است عجیب به نظر برسد زیرا بسیار بزرگتر از فیلتر هوای موجود است و تا سه برابر بزرگتر است. هوای بیشتر (از طریق تقویت) به این معنی است که قدرت بیشتری دریافت می کنید. حالا می توانید جهت تقویت سرعت و قدرت موتور خودرو از راهکار های بالا استفاده کنید. حالا این سرعت بالا هم ایمنی سرنشینان را تا حدودی کاهش میدهد اما تنها این مورد نیست که باید بررسی شود. خطوط تامین سوخت را نیز بررسی کنید. کاهش سطح روغن: سطح روغن خودروی شما باید هر زمان که آن را بررسی می کنید یکسان باشد، همیشه روغن را در زمانی که موتور سرد است بررسی کنید. خطسانی: بازهٔ ولتاژی که بهره، یکسان باقی میماند. علم پشت سیستم های ورودی هوای سرد این اصل است که با کاهش دمای هوا، چگالی آن افزایش می یابد. هنگامی که یک سیستم ورودی هوای سرد را نصب می کنید، دارای یک فیلتر هوای جدید است. سیستم های ورودی هوای سرد نیز مسیری را که هوا برای رسیدن به موتور طی می کند صاف می کند. برای رسیدن به انرژی لازم، یک تقویت کننده روی سیستم جرقه زنی خود نصب کنید. اگر می خواهید بدانید که چگونه گشتاور خودرو را افزایش دهید، به سیستم های تامین هوا و سوخت خود توجه کنید. در این میان محصولاتی وجود دارند که به سادگی با استفاده از آن ها در موتور تمام خودرو ها قدرت بیشتری تولید خواهید کرد. گازهای خروجی اگزوز توربوشارژر را نیرو می دهد و آن را به گزینه ای بسیار کارآمد تبدیل می کند که از منبعی که از قبل وجود دارد (اگزوز) استفاده می کند. به این ترتیب اگر مایل هستید خودروی خود را تیونینگ کنید و یا قدرت خروجی آن را افزایش دهید، یکی از اولین گام هایی که باید بردارید، تقویت موتور خودرو می باشد. می توانید از سر سیلندرهایی استفاده کنید که در هر سیلندر هشت یا بیشتر سوپاپ دارند. هدرزها اگزوز را از هر سیلندر جدا میکشند.

جدا از از دست دادن مسافت پیموده شده بنزین، هنگامی که اجازه می دهید اصطکاک غیرضروری ایجاد شود، فشار بیشتری به موتور خود وارد می کنید. به خصوص در سر پایینیها و نواحی کوهستانی باید بسیار مراقب بود و هنگامی که موتور خودرو خاموش است اجازه ندهید گیربکس در وضعیت خلاص باشد، چون به راحتی از کنترل خارج میشود.فشار از طریق روغن ترمز به لنتها وارد میشود - البته به وسیله پیستونها - و یکی دیگر از مشکلات سیستم ترمز این است که گرمای لنتها به راحتی به روغن ترمز منتقل میشود.اولین مرحله برای این که مشخص کنید به چه میزان افزایش کارایی، در سیستم ترمز خودروی خود نیاز دارید؟ اگر این سایش قطعات را تعمیر کنید می توانید فشرده سازی موتور را تقویت کنید. برای این که شما قدرت موتور خودروی خود را افزایش دهید لازم نیست که مکانیک باشید و یا کار های فنی انجام دهید، با رعایت برخی نکات ساده می توانید تا حد بسیار زیادی در این موضوع موفق شوید. مهم نیست که موتور شما چقدر سوخت و هوا در دسترس داشته باشد، اگر سیلندرها جرقه لازم را نداشته باشند، موتور شما دیگر آنطور که باید کار نمی کند. برای پاسخ به این سوًال ابتدا لازم است تا با ساختار موتور خودرو آشنا باشید. همچنین جالب است بدانید این کمپانی ها تک تک لوازم یدکی خودرو را شخصی سازی می کنند. نشت آب بندی می تواند فشرده سازی را بازگرداند. اگر متوجه صدا همراه با علائم دیگر افت فشار شدید، مایع ترمیم کننده فشرده سازی را در نظر بگیرید. دود آبی اگزوز: موتوری که سوخت را به طور کامل نمی سوزاند، احتمالاً دچار افت تراکم می شود. افت سطح روغن نشان دهنده نشتی در جایی از سیستم است. بررسیها نشان میدهد ایرانخودرو با یک برنامه پیچیده توانسته ظرف چند سال سهام خود را بفروشد و سپس خودش آن را تحت کنترل بگیرد. یکی از این مواد با چقرمگی بالا PEEK است، که مرتبه چگالی بیشتر با مدول الاستیک مشابه و استحکام کششی نشان میدهد. همچنین برخی از منتقدان این موضوع را بیان میکنند که خودروها فقط به عنوان یک وسیله نقلیه استفاده نمیشوند و بلکه واژه و مفهوم «خودرو» دارای یک کاربرد اجتماعی-فرهنگی نیز میباشد که در آن «خودرو» بیانگر یک فرهنگ «مصرف و نشانگری از میزان موفقیت فردی و میزان ثروت فردی میباشد.». طرفداران سیاست برنامهریزی حمل و نقل اغلب از عوارض، افزایش مالیات سوخت، قیمت گذاری ازدحام بازار برای پارکینگ شهری به عنوان وسیله ای برای متعادل کردن استفاده از خودرو در مراکز شهری با حالتهای کارآمدتر مانند اتوبوس و قطار حمایت میکنند. به یاد داشته باشید که شرایط خاص، مانند رفت و آمدهای شروع و توقف و رانندگی در شهر، می تواند تعداد دفعات تعویض روغن را افزایش دهد. همانطور که در مباحث پیش عنوان کردیم، تیونینگ خودرو در حقیقت به معنی افزایش توان و قدرت خودرو همراه با بالا بردن جنبه زیبایی آن می باشد. خود در سال ۱۹۷۴ به عنوان مسافتی که یک فرد میانگین در هر سال طی میکند، تقسیم بر مقدار زمانی که به رفت و آمد و فعالیتهای مرتبط اختصاص میدهد، تعریف کرد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد norbert performance لطفا از صفحه ما بخواهید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 12 اردیبهشت 1402