چرا باید از خدمات مشاوره روانپزشک استفاده کنیم؟

یکی از مشکلات جامعه ما این است که درباره بیماری های روانی شناخت کافی نداریم. یکی از علت های این موضوع این است

توسط AKHBAREBARTAAAR در 31 شهریور 1400

یکی از مشکلات جامعه ما این است که درباره بیماری های روانی شناخت کافی نداریم. یکی از علت های این موضوع این است که هیچ علائمی واضح و خوانایی ندارد که بتوان به وسیله آن این بیماری را در خود تشخیص داد و به این علت است که شناخت کافی درباره آن نداریم؛ و علت اینکه به این بیماری مبتلا می­شوند را نمی­دانند.

 زمانی که ما بیمار می­شویم به عنوان مثال سرما­خورده می­شوی ما به پزشک مربوط مراجعه می­کنیم و آن پزشک سعی به درمان ما می­کند. زمانی که فردی به بیماری های روانی همچون: افسردگی حاد، اختلال دو قطبی و اختلالات مرتبط، اضطراب و.... مبتلا می­شود باید به روانپزشک مراجعه کند و تحت درمان قرار بگیرد. وقتی که علائم این بیماری در ما پدیدار شدند ما باید به روانپزشک مراجعه کنیم و نباید سر خود عمل کنیم.

یکی از خصوصیات انسان این است که تمام چیز ها را برای دیگران می­بیند وقتی که خود به این بیماری ها مبتلا می­شود دیگر آن کار هایی که باید را انجام نمی­دهد و از رفتن به مطب دکتر سر باز می­زند که این امری اشتباه است.

 علتی که مردم تمایل ندارند به یک روانپزشک مراجعه کنند ان است که فکر می­کنند هر که به روانپزشک مراجعه کند فردی دیوانه و روان­پریش است این فکر کامل اشتباه است. دیوانه دیدن هر کسی که به روانپزشک مراجعه می­کند کاملا اشتباه است و غیر از سختی درمان بیماری برای بیمار رنج این ننگ هم به رنج درمان اضافه می­شود.

زمانی که ما بیماری خود را به چیزی دیگر تبدیل کنیم مثلا بگوییم بیماری من افسردگی نیست و تنبلی و بی­حوصلگی است و با زدن  این حرف مانع مراجعه روانپزشک شویم کاری غلط است. هر چه زمان مراجعه به روانپزشک را به تاخیر بیاندازیم در درمان به مشکل بر می­خوریم و از درمان اثر بخش محروم می­شویم. البته بعضی از مردم هم از اعتیاد نسبت به قرص های درمانی ترس دارند که این امر هم غلط است. در جواب سوال اول: چرا باید از خدمات مشاوره روانپزشک استفاده کنیم؟

 جواب این سوال را می­توانیم کوتاه مختصر بدهیم در جواب این سوال می­توان گفت روانپزشک درمان بیماری های روانی روحی که دیگر به صورت پیشرفته و غیر قابل کنترل شده اند را انجام میدهد اهمیت این کار به حدی است که اگر در زمان درست به روانپزشک مراجعه نکنیم ممکن است زندگی خود و هم خانواده و اطرافیان را مورد خطر قرار دهیم.

منبع: برگرفته شده از مقاله تخصصی خدمات مشاوره روانپزشکی

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن