انواع لیوان کاغذی

ظروف یکبار مصرف چیست؟   دغدغه دوستداران محیط زیست و پیشرفت تکنولوژی و کمی راحتی باعث تولد ظروف یکب

توسط AKHBAREBARTAAAR در 7 تیر 1401

ظروف یکبار مصرف چیست؟

 


دغدغه دوستداران محیط زیست و پیشرفت تکنولوژی و کمی راحتی باعث تولد ظروف یکبار مصرف شد. ظروف یکبار مصرف جایگزین ظروف شیشه ای، ملامینه ... می شوند و پس از هر بار استفاده دور ریخته می شوند. این ظروف ابتدا در رستوران ها، فست فودها، فروشگاه های فضای باز مورد استفاده قرار گرفت و به تدریج وارد اماکنی مانند ادارات، سفره خانه ها، اتوبوس های بین شهری، مهدکودک ها و ... شد که محبوبیت این ظروف باعث شده تا از بشقاب ها، قاشق ها، چنگال ها و لیوان های یکبار مصرف استفاده شود. در مهمانی ها بیشترین کاربرد ظروف یکبار مصرف در لیوان های کاغذی است.

جنس ظروف یکبار مصرف چیست؟تنوع ظروف یکبار مصرف از نظر جنس بسیار زیاد است و این نوع ظروف به صورت پلاستیکی، کاغذی، گیاهی، فوم و آلومینیومی تولید و مصرف می شود. برخی از این ظروف مانند ظروف یکبار مصرف کاغذی مانند لیوان کاغذی و بشقاب کاغذی در جشن تولدها و بوفه های دانشگاهی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای استفاده از ظروف یکبارمصرف کاغذی به‌جای پلاستیکی

  • در استفاده برای انواع نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های داغ اثرات منفی مواد پلاستیکی را نخواهند داشت.
  • ظروف کاغذی نسبت به پلاستیکی در محیط زیست تجزیه‌پذیر هستند.
  • ظروف یکبار مصرف کاغذی دارای مقاوت حرارتی بالاتری هستند.
  • با چاپ برروی لیوان‌های کاغذی می‌توان از آن‌ها در تبلیغات استفاده کرد.

معایب استفاده از ظرف کاغذی به‌جای ظرف یکبار مصرف پلاستیکی

  • مواد اولیه ظروف یکبار مصرف کاغذی در ایران تولید نمی‌شوند و وابستگی به واردات وجود دارد.
  • در این نوع از ظروف امکان تولید فقط یک نوع ظرف با یک دستگاه وجود دارد.
  • هزینه بیشتری برای تولید نسبت به ظروف پلیمری دریافت می‌کنند.
  • از ظروف کاغذی در صنایع بسته بندی لبنی نمی‌توان استفاده کرد.
  • امکان آب‌بندی در طراحی درب برای ظروف کاغذی مانند طراحی لیوان کاغذی درب دار وجود ندارد.

لیوان کاغذی تبلیغاتی چیست؟لیوان کاغذی محبوب ترین ظرف یکبار مصرف است که دوام و مقاومت نسبتا خوبی در برابر حرارت دارد. لیوان های یکبار مصرف پلاستیکی تحمل گرمای مایع ریخته شده در آنها را ندارند و به سرعت جای خود را به لیوان های کاغذی می دهند. لیوان های کاغذی برای نوشیدن نسکافه، چای و سرو چای و آب جوش مناسب هستند و در صورت چسباندن محکم در مرحله تولید، مایعات از آنها خارج نمی شود. اکثر فروشگاه ها، مشاغل و ادارات به دنبال سفارش لیوان های کاغذی هستند تا توجه مخاطبان خود را به تجارت خود جلب کنند. لیوان های کاغذی تبلیغاتی ترفند خوبی برای جلب توجه مشتری هستند.

لیوان کاغذی درب دار

یکی از مزایای لیوان های کاغذی طراحی و ساخت آسان آن در اندازه ها و طرح های مختلف است. استفاده از درب لیوان کاغذی استفاده از این نوع شیشه را تسهیل کرده است که علاوه بر جلوگیری از نشستن گرد و غبار بر روی محتویات لیوان و حفظ سلامت آن، از تبادل حرارت شیشه با محیط خارجی و دما مایعات درون لیوان ماندگاری طولانی دارند. بهکام انواع لیوان های کاغذی از جمله لیوان های کاغذی درب دار را در اندازه ها و طرح های مختلف تولید و به بازار عرضه می کند.

جنس لیوان کاغذی چیست؟

کاغذی که برای تولید لیوان کاغذی به کار می‌رود، نوع خاصی از کاغذ با گرماژ متفاوت و پوششی از پلی اتیلن است که باعث بالارفتن مقاومت لیوان کاغذی در برابر گرما و مایعات داغ می‌شود. پوشش پلی اتیلنی لیوان کاغذی نفوذپذیری مایعات به سطح خارجی لیوان و تاثیر شیمیایی بر مایع داخل لیوان را به حداقل می‌رساند.

 

برای خرید لیوان کاغذی و انواع آن می توانید به فروشگاه اینترنی دی کاپ مراجعه نمایید .

لیوان اختصاصی

لیوان گلاسه 

لیوان دو جداره

استروک

لیوان کاپ کیک

 

 

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن