UC برنده آمریکای شمالی بزرگترین دسترسی باز نشر توافق

Doe Library and the Campanile glow at sunset.

“سریع تر از مردم می توانید ببینید علم اتفاق می افتد سریع تر از آنها می توانید جدید اکتشافات بیشتر مشترک و … را بیشتر پیشرفت” گفت: برکلی دانشگاه کتابدار جف مکی-Mason از مزایای دسترسی باز نشر. (UC برکلی کتابخانه عکس جامی اسمیت)

“یک معامله بزرگ در دستیابی به موفقیت” در دانشگاه کالیفرنیا فشار برای پیشبرد دسترسی باز نشر است که امروز توسط 10-پردیس سیستم: UC برنده بزرگترین باز کردن دسترسی به توافق در شمال امریکا به تاریخ با اسپرینگر طبیعت جهان دوم-بزرگترین ناشر از پژوهش های علمی.

UC برکلی رهبران ایمیل و یک پیام به جامعه دانشگاه.

در بهمن ماه سال گذشته دانشگاه کالیفرنیا به پایان رسید و مذاکرات با, Elsevier, بزرگترین ناشر مجلات علمی. آن امیدوار بود به امن دسترسی باز نشر از UC پژوهش به آن را در دسترس است — بدون اتهام و بدون اشتراک — به هر کسی در جهان.

اما UC تیم مذاکره کننده با همکاری ریاست دانشگاه برکلی دانشگاه کتابدار جفری مکی-Mason وجود دارد متوقف نمی.

نتیجه این است که امروز توافقنامه که زمانی که قرارداد رسمی امضا خواهد شد به طور پیش فرض نشر باز کردن دسترسی به تمام مقالات با UC-نویسنده مسئول که به نظر می رسد در بیش از 2,700 اسپرینگر طبیعت مجلات. حدود 12 درصد از UC تحقیقات منتشر شده توسط اسپرینگر طبیعت, او گفت:, و در حدود 17 درصد توسط Elsevier.

چهار سال توافق نیز می دهد UC دانشجویان اعضای هیات علمی و محققان دسترسی به بیش از 1000 مجلات که UC مشترک نیست به قبلا. UC صرف شده است حدود 50 میلیون دلار در سال است که “فوق العاده گران” گفت: مکی-Mason در اشتراک به مجلات علمی.

در ضمن او گفت: مردم بدون اشتراک مانند “پزشکان و متخصصان بهداشت عمومی, دولت, محققان, مردم در کشورهای فقیر کوچک کالج ها و دانشگاه ها و به طور کلی شهروندان نداشته اشتراک دسترسی و نمی توانستم علم است که بسیاری از آنها تا به حال پرداخت می شود با مالیات خود را.”

توانایی به سرعت مشاهده آخرین تحقیقات در COVID-19 یک مثال از مزایای دسترسی باز, چاپ و نشر, به خصوص برای کسانی که مسابقه را به پیدا کردن راه حل برای شرایط وخیم در جامعه مانند یک بیماری همه گیر.

“سریع تر از مردم می توانید ببینید علم اتفاق می افتد سریع تر از آنها می توانید جدید اکتشافات بیشتر مشارکتی و تعاونی به عنوان دانشمندان و اقتصاددانان و مهندسان و سریع تر آنها می توانند یاد بگیرند و بیشتر پیشرفت از جمله به نفع کشورهای در حال توسعه” گفت: مکی-میسون. او افزود که اسپرینگر طبیعت توافق “یک معامله بزرگ است. من واقعا هیجان زده در مورد این کار بزرگ دستیابی به موفقیت.”

در حالی که باز کردن دسترسی به شناخته شده ترین طبیعت مجلات است در ابتدا بخشی از معامله وجود دارد یک طرح بین اسپرینگر طبیعت و UC برای طبیعت باز علم برنامه آزمایشی در سال 2021 و برای همه طبیعت مجلات گنجانده شود تا سال 2022.

همیشه وجود خواهد داشت یک هزینه برای انتشار تحقیقات در مجلات علمی — متوسط هزینه در تمام ناشران آثار علمی است که در مورد $2,200 گفت: مکی-ماسون — و UC کتابخانه ها به طور خودکار خواهد شد در حال حاضر پرداخت اولین $1,000 برای باز کردن دسترسی به انتشار. در گذشته او گفت: محققان تا به حال مورد استفاده اعطای کمک های مالی و یا منابع دیگر به تحمل تمام هزینه.

“کتابخانه تغییر اشتراک دلار به انتشار دلار به پرداخت هزینه برای باز کردن دسترسی به,” او گفت:, و اضافه کرد که اگر یک نویسنده نمی تواند پرداخت بقیه “کتابخانه را انتخاب کنید تا هزینه.”

“رویکرد ما این است” هیچ نویسنده چپ پشت سر,'” گفت: مکی-میسون.

مکی-میسون گفت: UC که به عنوان یک نهاد مبارزه کرده است از سال 2013 برای پیشبرد باز کردن دسترسی نیز برنده باز کردن دسترسی به توافق با چهار دیگر علمی مجله چاپ و نشر — Cambridge University Press, the Association for Computing Machinery, JMIR و مجله PLOS — و بیشتر مذاکرات در حال پیشرفت است و با اضافی ناشران.

و گفت: مکی-ماسون بحث با Elsevier ممکن است به زودی از سر گرفته.

“باز کردن دسترسی به چیزی است که مشتریان می خواهند. ما شناخته شده برای 25 سال است که این چیزی است که دانشمندان می خواهند,” او گفت:. “من متقاعد شده (Elsevier) خواهد نور را ببینید.”

جزئیات UC را آزادی مطبوعات در مورد اسپرینگر طبیعت توافقنامه در اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>