زمان جیمز بالدوین گفت: دانشگاه برکلی که سیاه و سفید زندگی می کند ماده

Archival photo of James Baldwin smiling at the steps of Doe Library

جیمز بالدوین تصویر اینجا را در سال 1979 در مراحل UC برکلی Doe کتابخانه. این نویسنده پرکاری کلمات همچنان باقی می ماند مربوطه بیش از 30 سال پس از مرگ او. (حسن نیت ارائه میدهد عکس از کتابخانه بنکرافت)

گرامی در سراسر جهان به عنوان روز برده داری به پایان رسید در ایالات متحده Juneteenth یک روز به منعکس کننده آمریکایی های سیاه و سفید’ پر جنب و جوش فرهنگ تحمل پذیری و تاریخ غنی. اما کلمات از یاد نویسنده جیمز بالدوین به ما یادآوری از یک متضاد روایت: برده داری هرگز به پایان رسید برای مردم سیاه و سفید در آمریکا است.

قوانین شناخته شده به عنوان برده کدهای تداوم داشته باشند در طول تاریخ در تغییر شکل از دولت های ایالتی و محلی Jim Crow قوانین اجرا پس از بازسازی دوران به جرم حبس و خشونت پلیس که همچنان به طاعون سیاه جوامع است.

امریکا را تهدید یک قتل عام برای “حفظ یک سیاه پوست در محل خود.”

که چه بالدوین گفت: به doting جمعیت در Jan. 15, 1979 در دانشگاه برکلی را ویلر سالن اجتماعات. آن خواهد بود که دوم و نهایی در زمان او صحبت می کنند در برکلی قبل از مرگ او در سال 1987.

27 دقیقه سخنرانی “در زبان و نژاد و سیاه و سفید نویسنده” یکی از بسیاری داغدار پس از جنبش حقوق مدنی انتقادات بالدوین تحویل در سراسر کشور در مورد درمان مردم سیاه در امریکا — احساسات تند و تلخ است که بیش از 40 سال بعد هنوز هم hauntingly مربوطه.

یاد سیاه نویسنده جیمز بالدوین صحبت به مخاطبان در UC برکلی ویلر سالن اجتماعات سالن Jan. 15, 1979. (تصویری حسن نیت ارائه میدهد از C-SPAN)

“بالدوین شد و گفت که جنبش حقوق مدنی بود باطل شده است زیرا مردم سیاه و سفید پس از 400 سال هنوز در حال مظلومان و نه با ارزش مانند سفیده گفت:” سیسیل قهوه ای, برکلی فارغ التحصیل و دیرین مدرس بود که در مخاطبان در Wheeler Hall آن شب. “او foretelling که شورش آمدن یک قیام در برابر یک سیستم است که ستم مردم سیاه و سفید.”

بالدوین که در فرانسه زندگی می کردند را دیدم برکلی در سال 1970 به عنوان یک فکری توپی که به نویسنده یک محل برای بیان اهانت به جامعه آمریکا گفت: قهوه ای, یک دوست دیرین از بالدوین.

قهوه ای به خاطر راه رفتن در محوطه دانشگاه با بالدوین در طول سال 1979 دیدار با نویسنده ورزشی جت سیاه و سفید کت و شلوار قهوهای مایل به زرد, شال و برگزاری یک ریشه افزایش یافت. به عنوان بالدوین قدم از طریق سازمان حفاظت محیط زیست, کتابخانه محبت جمعیت از دانشجویان و استادان تشبیه بالدوین به یک سیاه “اسکار وایلد” گفت قهوه ای است.

شب بالدوین در بحث سالن مملو مردم خنده و لذت بردن از خود. “آنها در جشن این واقعیت است که آنها در جای مناسب در زمان مناسب” براون گفت.

Cecil Brown smiling

به عنوان یک جیمز بالدوین دست پرورده و UC برکلی فارغ التحصیل سیسیل قهوه ای تدریس زبان انگلیسی و مطالعات قومی در طول سال است. او گفت: Baldwin با عظمت از او درخواست تجدید نظر جهانی به عنوان یک نویسنده و فعال. (حسن نیت ارائه میدهد عکس از سیسیل قهوه ای)

بالدوین در فصاحت و بلاغت گرفتار عمدتا سیاه و مخاطبان است. آنها آنقدر مشغول براون گفت که “شما می توانید یک موش شاشیدن روی پنبه.”

“نیت از این سودا کشور به عنوان نگرانی های مردم سیاه و سفید و هر کسی که شک و تردید من می توانید بپرسید هر, هندی, همواره نسل,” Baldwin 54 در آن زمان به جمعیت گفت. “هنگامی که شما سعی می کنید به کشتار مردم و ترک آنها را با هیچ چیز برای از دست دادن شما ایجاد کسی با هیچ چیز برای از دست دادن. If I ain’t got چیزی برای از دست دادن چیزی که شما میخوای برای من انجام دهید؟”

بالدوین کلمات شنیده می شود در سال 2020 کاملا نبوی.

در مه 25, یک افسر پلیس در مینیاپولیس دستگیر شد در تصویری خود را با استفاده از زانو به پین جورج فلوید یک مرد سیاه و سفید به زمین برای بیش از هشت مشقت بار دقیقه تا فلوید درگذشت. تظاهرات علیه خشونت پلیس و نژادپرستی نظاممند باید پس از برانگیخته در سراسر جهان در پاسخ به Floyd مرگ و یک میزبان از دیگر افرادی که فوت کرده اند با توجه به خشونت پلیس.

“اگر ما تا به حال فقط گوش شده بود برده شورش بالدوین صحبت از آن شب گفت:” قهوه ای است. “قرار دادن که زانو بر گردن جورج فلوید و قتل او شد قرار دادن یک زانو بر گردن فرهنگ سیاه و سفید از همه مردم سیاه و سفید.”

“آن را نمادین است که در راه” او افزود: “و بالدوین در تلاش بود برای جلوگیری از این اتفاق می افتد.”

درس نویسنده زندگی

Cecil Brown sits at an outdoor table in a wooded area in France

یک جوان سیسیل قهوه ای نشسته در خوش آمدید “جدول” در جیمز بالدوین ویلا در جنوب فرانسه. قهوه ای هنوز هم به یاد می آورد منحط شیوه زندگی او led با بالدوین در تابستان 1973. “او زیبا و عجیب. او زندگی مانند الکساندر دوما” گفت قهوه ای است. “او بزرگتر از زندگی است.” (حسن نیت ارائه میدهد عکس از سیسیل قهوه ای)

در ماه فوریه قبل از پناهگاه در محل سیاست نگهداری افراد در داخل خانه قهوه ای نشسته در برکلی دورنت هتل بالا بردن یک لیوان ویسکی شسته و رفته در سلامتی به دوست خود “جیمی” است که به او کمک کرد تا توسعه به عنوان یک نویسنده و روشنفکر. چند سال قبل از بالدوین مرگ در سال 1987 دو قبلا ملاقات در نوار هتل به مصرف بالدوین در انتخاب نوشیدنی — جانی واکر ،

قهوه ای هنوز هم به خاطر زندگی در بالدوین, فرانسوی, ویلا در تابستان 1973 که در آن او آموخته با تماشای Baldwin, چگونه به یک نویسنده بهتر. براون گفت: اغلب او را سقوط در خواب به صدای بالدوین ماشین تحریر بهره برداری تا چهار صبح.

A street view from James Baldwin's villa in in Saint Paul de Vence located in southern France.

یک نمای خیابان از جیمز بالدوین ویلا در سنت پل د Vence واقع در جنوب فرانسه است. (حسن نیت ارائه میدهد عکس از عوام خلاق/دانیل Salomons)

“جیمی بود یک معتاد به کارش” گفت: قهوه ای. “و او احساس کردند که یک نویسنده به معنای تنها بودن با افکار خود را. که گاهی اوقات به معنای دور شدن از همه چیز.”

زمانی که قهوه ای به کالیفرنیا نقل مکان کرد او گفت: بالدوین گاهی اوقات او در مشاهده خود را برکلی خانه به بحث در مورد ادبیات زندگی و اشتغالات فکری. کسانی که مکالمات ارزشمند ثابت زمانی که قهوه ای به دست آورده (Ph. D.) در فرهنگ عامه آمریکایی آفریقایی ادبیات و روایت از نظریه برکلی است.

والدو مارتین یک استاد تاریخ در دانشگاه برکلی ملاقات بالدوین از طریق قهوه ای, در یک مهمانی در برکلی در سال 1974 زمانی که بالدوین راه اندازی شد به او بدهد در اولین سخنرانی خود در دانشگاه.

“او تا به حال یک نوع خاصی از صدا و نوع خاصی از نفوذ است که می تواند فشار مکالمه ملی به یک بزرگتر درک” مارتین گفت: که او نیز می آموزد در برکلی بخش مطالعات آفریقایی آمریکایی و آفریقایی مطالعات. “در اواخر دهه 1960 و دهه 1970 او باقی مانده است یکی از مهم ترین سیاه, صدای امریکا در واقع در جهان است.”

یک ملت بیدار

Bil Banks and James Baldwin

UC برکلی آفریقایی استاد مطالعات Bil بانک ها در زمان جیمز بالدوین از طریق یک کتابخانه نمایشگاه در بالدوین افتخار طی نویسنده 1979 پردیس بازدید به عنوان رجنت’ مدرس دانشگاه ، (حسن نیت ارائه میدهد عکس از کتابخانه بنکرافت)

توسط 1979 زمانی که بالدوین بازگشت به برکلی برای سخنرانی خود در ویلر سالن جیمی کارتر رئیس جمهور و کالیفرنیا رژیم صهیونیستی است. رونالد ریگان شد رقابت برای ریاست جمهوری. جنگ ویتنام بود اما جنگ سرد بود. و سیاه و سفید در آمریکا بود و هنوز هم به عنوان سخت به عنوان همیشه.

خود را آتشین و oratorically قاطعانه راه بالدوین پنجه سفید برتری خود را بیان تحقیر برای یک کشور است که با وجود جنبش حقوق مدنی هنوز هم ارزش سیاه و سفید زندگی می کند کمتر از سفید زندگی می کند.

“حضور ما در این کشور وحشتزده هر مرد سفید راه رفتن” بالدوین به جمعیت گفت. “آنها در مورد نیاز ما برای کار و ورزش در حال حاضر آنها نمی تواند خلاص شدن از ما است. … ما نمی تواند تبعید و ما جایگزین نمی باشد. در حال حاضر چیزی رو به من بدهید.”

Waldo Martin wears a black beret posing in front of a photograph of Black Panther leader Huey P. Newton

استاد تاریخ در دانشگاه برکلی والدو E. Martin, همکاری نویسنده “سیاه و سفید در برابر امپراتوری: تاریخ و سیاست حزب پلنگ سیاه.” (حسن نیت ارائه میدهد عکس از والدو مارتین)

مارتین که متخصص در تاریخ و فرهنگ گفت: دادن و گرفتن بالدوین صحبت کرد هنوز هم می تواند دیده می شود در روابط بین جوامع و سیستم عدالت کیفری.

“امروز ما آن را یک جرم حبس بحران گفت:” مارتین. “ما نیز آن را در مرگ جورج فلوید Breonna تیلور و بسیاری دیگر از مردم سیاه و سفید در دست پلیس است. … بالدوین احساس کردند که این ملت نه تنها تا به حال بیدار می شود به این نوع از بی عدالتی بلکه تا به حال به طور سیستماتیک اصلاح آنها. و او از ترس به مردم را ناراحت کننده است.”

براون گفت: سال 2014 مرگ مایکل براون جونیور یک نوجوان سیاه پوست بود که به ضرب گلوله کشته شده توسط پلیس در فرگوسن میسوری و متعاقب آن ظهور Black Lives Matter جنبش به زندگی به چه بالدوین تماس بگیرید “آخرین شورش برده.”

“خب من می دانم که به رغم قانون اساسی آمریکا به رغم همه دوباره متولد مسیحیان من می دانم که پدر من بود نه یک قاطر و نه چیزی. و این که خواهر من متولد نشده بود و این بازی چیزی از بیکار سفید کلانترها,” بالدوین گفت: در سال 1979 گفتار.

“هر فرد سفید در این کشور من نمی مراقبت از آنچه او می گوید و یا به او چه می گوید می داند که یک چیز” او اضافه شده است. “… آنها می دانند که آنها خواهد بود و سیاه و سفید در اینجا.”

براون گفت که بالدوین گیراندم “مجموع نابودی” سیاه و سفید آمریکایی ها اگر سفید مردم را بیدار نمی کند تا به مغالطه سفید برتری.

“در حال حاضر ما باید سفید کودکان در خیابان ها و در خانه های خود درخواست ‘کجا بودی وقتی sh– آمار فن پدر ؟ کجا بودی مادر زمانی که آنها decimating سیاه جوامع?'” گفت: قهوه ای.

‘بود که جیمی’

James Baldwin holding his book "If Beale Street Could Talk."

جیمز بالدوین در آمستردام ترویج کتاب خود “اگر بیل استریت می تواند بحث” در سال 1974. زمانی که سیسیل قهوه ای برای اولین بار ملاقات بالدوین او نوشتن این رمان یک داستان عاشقانه در مورد یک زن و شوهر در 1970s هارلم. بالدوین که همجنسگرا بود نوشت: این کتاب از تجربه زندگی در نیویورک با یک زن به عنوان یک مرد جوان گفت: قهوه ای. (حسن نیت ارائه میدهد عکس از عوام خلاق/راب croes می)

بلافاصله پس از بالدوین برکلی سخنرانی قهوه ای, بالدوین و فعال آنجلا دیویس رفت و به محلی غذای روح رستوران به نام اسکله از خلیج. براون پس از آن-دختر گفت: او می دانست که بهتر بامیه نقطه در لس آنجلس. بالدوین اصرار آنها وجود دارد که همان شب.

“بود که جیمی برای شما مرد” براون گفت. “شما قرار بود به تجربه این حقیقت در همه چیز شما را با او.”

Flyer of a Washington University talk with Cecil Brown and James Baldwin pictured

سیسیل قهوه ای است و در ادامه به صحبت علنی در مورد جیمز بالدوین ادبی کار و فعالیت از جمله این دانشگاه بحث او در ماه فوریه. (حسن نیت ارائه میدهد عکس از سیسیل قهوه ای)

امروز براون هنوز هم می نویسد و تدریس زبان انگلیسی و مطالعات قومی کلاس در برکلی در طول سال است. اخیرا او یک محقق در دانشگاه استنفورد فضایی تاریخچه پروژه.

براون گفت که بیش از 30 سال پس از بالدوین مرگ او هنوز هم با الهام از آن زمان آنها با هم صرف این که آیا آن شب گرم تابستان در فرانسه و صحبت کردن تا طلوع آفتاب و یا یک قدم زدن ساده آنها در زمان پایین Bancroft راه در برکلی است.

آن خاطرات هنوز هم به عنوان رنگی مثل همیشه گفت قهوه ای و او امیدوار به ادامه برای به اشتراک گذاشتن آنها.

او در حال حاضر کلملتی بالدوین سخنرانی از جمله 1979 رویداد در برکلی به ایجاد یک دوره زبان انگلیسی است که تجزیه و تحلیل بالدوین نوشتن برای دانشجویان. او می بیند کلاس به عنوان یک راه برای عبور از دوستان خود را میراث و پیام به نسل بعدی.

“این دانشجویان جوان هستند و در اینجا راهپیمایی در خیابان های, و آنها در حال پرسیدن سوالات واقعی” براون گفت:, و اضافه کرد که او با تشویق های اخیر UC رجنت’ تصمیم به حمایت از احیا اقدام مثبت. “آنها می خواهند جامعه را تغییر دهید برای مردم سیاه و سفید, و آنها می خواهند برای ایجاد یک تفاوت. چیزی که جیمی می خواست برای فرزندان ما است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de