حلق آویز معبد

در سال 2010 مجله تایم نشان داد جهان بالا 10 بیشترین مخاطره آمیز ساختمان و در یک لیست است که شامل ابوظبی آسمان خراش ها و صومعه Meteora یونان بود “حلق آویز معبد” از چین. یک شاهکار معماری در تاریخ گرانش-هجوم صومعه باقی مانده است زیبا و دست نخورده برای بیش از 1500 سال است.

چسبیده precariously به کوه Hengshan به صورت صخره در داتونگ در استان شانشی در 75 متر بالاتر از سطح زمین خوشه ای از ساختمان های چوبی تعبیه شده در سنگ صورت آویزان مانند چین باستان قلعه معلق در آسمان است. احاطه شده توسط تخته سنگ های عظیم که چشم پوشی عمیق تنگه زیر “حلق آویز معبد” در Hengshan یکی از چین توانمند ترین شگفتی های باستان و برتر نقاط توریستی.

افسانه است آن است که در شمال Wei سلسله (A. D. 398), Kou کیان Zhi معروف اصلاح طلب مذهبی و tianshi یا “آسمانی استاد” تائوئیسم سمت چپ در پشت یک معماری بزرگ میراث. او تا به حال آرزو برای ساخت یک معبد مقدس بود که “فاصله دور از مردم عادی اما نزدیک به انسان الهی.” Kou مؤمن تائو استفاده از نفوذ سیاسی خود برای از بین بردن عبادت بودیسم در منطقه و ایجاد تائوئیسم منحصرا در خود جای داده است. تحت رهبری او یک دوره طولانی از خشونت مبارزه سیاسی بین جانبازان تائوئیسم و آیین کنفوسیوس فوران به تعیین که دین را تبدیل به رسمی کشور دین دولتی. آن را تا اواخر شمالی وی سلسله در طول امپراتور Xiaowen سلطنت که بودیسم و تائوئیسم و آیین کنفوسیوس شروع به شرکت وجود دارد هماهنگ است. در اطراف A. D. 491 یک گروه از Kou کیان Zhi را شاگردان بودجه مطرح شده و با دقت انتخاب یک سایت برای ساخت 3-داستان معبد امروز شناخته شده به عنوان “حلق آویز معبد” از چین.

Clinging precariously to Mount Hengshan’s cliff-face, in Datong in Shanxi Province, at 75 meters above the ground. (Image: Zhangzhugang via wikimedia CC BY-SA 3.0)

چسبیده precariously به کوه Hengshan را صخره چهره در داتونگ در شانشی استان در 75 متر بالاتر از سطح زمین. (تصویر: Zhangzhugang از طریق ویکیمدیا CC BY-SA 3.0)

حلق آویز معبد است, تنها راه باقی مانده ساختمان در چین که ظرفیت همراه عبادت از بودیسم و تائوئیسم و آیین کنفوسیوس. در بالاترین قله اصلی سالن “Sanjiao معبد” با Sakyamuni بودا نشسته در مرکز کنفوسیوس در سمت چپ و تائو مستقل در سمت راست. بسیاری از مجسمه ها از مواد مختلف را می توان در صومعه مارک های مختلف حاکم از سلسله است که پس از اشغال معبد.

معبد منحصر به فرد ساختاری فرم ساخته شده با استفاده از 27 عالی hemlocks دوخته به زعفران از طریق مخروط سوراخ, در حالی که حمایت اصلی است ثابت در سنگ بستر. وجود 40 اتاق در سراسر ساختمان به هم پیوسته توسط یک پیچ و خم از معابر و ستون. متزلزل ارتفاع این سایت مذهبی و مبتکرانه طراحی معماری ساخته شده اند را حلق آویز معبد توریستی محبوب نقطه.

یکی از بزرگترین شگفتی های اطراف معبد آن است باور نکردنی به خوبی حفظ وضعیت در طول قرن ها آشکار محض نبوغ خود را از سازندگان آن. نه تنها تا به حال به محل انتخاب شده برای آن انزوا و آرامش اما رخنمون های سنگی که در آن معبد تعبیه شده است نیز ارائه شده ساختمان با حفاظت از آفتاب و باد و باران و برف. بلند قد بود و همچنین موثر در به حداقل رساندن آسیب را از سیل.

At its highest peak is the main hall, the “Sanjiao Temple”, with a Sakyamuni Buddha sitting in the center, Confucius on the left, and a Taoist Sovereign on the right. (Image: Doron via wikimedia CC BY-SA 3.0)

در بالاترین قله اصلی سالن ‘Sanjiao معبد’ با Sakyamuni بودا نشسته در مرکز کنفوسیوس در سمت چپ و تائو مستقل در سمت راست. (تصویر: Doron از طریق ویکیمدیا CC BY-SA 3.0)

وجود سوابق در طول تاریخ بسیاری از افراد مشهور که در سفر به معبد. در دوران سلسله تانگ یک شاعر بزرگ به نام Li Bai توصیف آن به عنوان “تماشایی” در حالی که زو شیا Ke معروف جغرافی از سلسله مینگ نام آن را “نمایش بزرگ از جهان است.” بیش از 1500 سال گذشت و در حالی که حلق آویز معبد امروز مشرف بسیار متفاوت چین نسبت به قبل از آن باقی مانده است عمیقا اچ نمادی از چین قابل توجه میراث فرهنگی است.

نوشته شده توسط لوسی وو و ترجمه شده توسط Shuqun او

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما هفتگی ایمیل

شاعرانه فرار به جزیره مرتن

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>