جستجوی کوانتومی عجیب و غریب بودن در تعاملات بین نور و ماده

فیزیکدانان Alessandra Lanzara و یوسف Orenstein از 20 دانشمندان اهدا کمک های مالی از مور پایه به کشف مواد جدید

توسط AKHBAREBARTAAAR در 8 خرداد 1399
photos of Lanzara and Orenstein

فیزیکدانان Alessandra Lanzara و یوسف Orenstein از 20 دانشمندان اهدا کمک های مالی از مور پایه به کشف مواد جدید در جستجوی اورژانس کوانتومی پدیده.

فیزیکدانان کوانتومی Alessandra Lanzara و یوسف Orenstein اعطا شده است $1.6 میلیون هر کدام بیش از پنج سال آینده به بهم زدن و پروب نوع جدیدی از مواد برای دیدن آنچه که پدیده های غیر معمول پاپ.

این محدودیت کمک های مالی از گوردون و بتی مور بنیاد اجازه خواهد داد که آنها را "به دنبال نوآوری مخاطره آمیز پژوهشی با پتانسیل برای پیشرفت های قابل توجهی در مفاهیم و روش های مورد استفاده برای بررسی کوانتومی مواد" با توجه به اعلام امروز (پنج شنبه, مارس 28) از پایه و اساس.

Lanzara و Orentein UC برکلی اساتید فیزیک و دانشکده دانشمندان در لارنس برکلی و آزمایشگاه ملی در میان 20 دریافت کنندگان کمک مالی از بنیاد اورژانس پدیده در سیستم های کوانتومی (EPiQS) ابتکار عمل را به انجام آزمایش بر روی مواد جدید است.

هر دو از پژوهشگران علاقه مند در چگونه نور در تعامل با نوع جدیدی از مواد برای تغییر خواص خود را و چگونه نور را می توان مورد استفاده قرار گیرد برای بررسی خواص آن در مقیاس فردی اتم.

Lanzara بر نحوه مهار نور به طراحی جدید توپولوژی و جدید metastable در فاز کوانتومی مواد. برای مطالعه این مواد جدید او پیشگام مختلف spectroscopic تکنیک از جمله زاویه-حل photoemission طیف سنجی (ARPES) استفاده شده است که برای رعایت الکترونها در جامدات.

او و آزمایشگاه در حال توسعه یک میکروسکوپ جدید که ترکیبی از طیف سنجی فوتوالکترون و تصویربرداری به طور همزمان کاوشگر خود سازمان الکترونیکی ناهمگونی با رزولوشن بهتر از 50 نانومتر. این رمان با رویکرد تجربی ارائه یک درک جدید از کوانتومی مواد و اختلال و ممکن است باز کردن یک مسیر به سابقه برنامه های کاربردی از این مواد.

Orenstein توسعه های مختلف تکنیک های نوآورانه از جمله زمان-دامنه تراهرتز طیف سنجی برای بررسی ابررساناهای دمای بالا-جدید topological مواد multiferroics و نا امید آهن ربا.

او را با استفاده از این تکنیک برای تعیین هندسه کوانتومی الکترونیکی متحده در این مواد بر رفتار کوانتومی الکترون در مواد. این یافته ها می تواند برنامه در اولین مرجع تخصصی فوتونیک و اپتوالکترونیک پوشش داده. او همچنین قصد دارد به توسعه نسل بعدی زمان حل و فصل میکروسکوپ نوری با وضوح فضایی در حدود 100 نانومتر به فشار far-field اپتیک به نهایی آن محدودیت.

کمک های مالی اعلام کرد امروز در مجموعه دوم از EPiQS کمک های مالی به صورت تجربی تحقیقات مواد اهدا مور بنیاد از سال 2013. این ابتکار پشتیبانی از یکپارچه برنامه های تحقیقاتی که نه تنها شامل آزمایش بر روی کوانتومی جدید مواد, اما همچنین سنتز مواد جدید و تئوری که شامل تحقیقات میان رشته ای در فیزیک و شیمی و علم مواد. مجموعه دوم از کمک های مالی برای مواد سنتز و نظریه اعلام کرد در اوایل این سال است.

در میان جدید دریافت محققان هستند که پیشرفت خواهد کرد تجربی پروب کوانتومی متحده در مواد روشن اورژانس پدیده های مشاهده شده در سیستم های قوی الکترون تعاملات بررسی ناشی از نور متحده از ماده, کشف گسترده فضای دو بعدی سازه های لایه و روشن نقش درهمتنيدگی کوانتومی در سیستم های عجیب و غریب مانند کوانتومی اسپین مایعات.

"اولین گروه از EPiQS تجربی محققان ساخته شده است پیشرفت های که تغییر چشم انداز کوانتومی مواد و من انتظار کمتر از این گروه دوم. اورژانس پدیده به نظر می رسد که تعداد زیادی از ترکیبات تعامل شدت که آیا این ترکیبات عبارتند از الکترون در مواد و یا دانشمندان در تلاش برای شکستن رمز و راز از مواد گفت:" Dušan Pejaković مدیر EPiQS ابتکار.

گوردون و بتی مور بنیاد اعلام


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن