نارنگی همراه با تیره و شیر شکلات یک دسر خوشمزه. (عکس نیک Koon)

حفاری را از طریق شربت خانه خود را. پیدا کردن یک کمی شکلات. میله تکه های چیپس یا پودر کاکائو. آن می تواند شما را احساس بهتر است.

که یکی از چیزهایی که شریل Forberg تا به حال به می گویند در مورد شکلات در ما های اخیر تلفن چت. Forberg یک متخصص تغذیه به عنوان به خوبی به عنوان پرفروشترین نویسنده و آشپز گفت که هوس شکلات ممکن است به نظر می رسد روانی, اما آنها واقعی هستند. آنها فیزیکی است.

“ما سلول های عصبی به ما صحبت می کنند با آزاد کردن مواد شیمیایی به نام انتقال دهنده های عصبی” او گفت:. “ما احتمالا بیشتر آشنا, با, احساس خوب, مسنجر, سروتونین. انتقال دهنده های عصبی ارسال پیام از یک سلول عصبی به دیگری تعیین آنچه که ما فکر می کنم و احساس کنم و بخورم. اگر سروتونین کم است ما طلب شیرینی. و کربوهیدرات مواد غذایی, ماکارونی, نان, دسر, ما افزایش سطح سروتونین را ما احساس بهتر و کاهش هوس ما.

“اگر ما در یک نظرسنجی در بسیار craved مورد علاقه شکلات خواهد بود numero uno. یکی خامه نیش نه تنها برآورده اشتیاق خود را برای عطر و طعم غنی آن می تواند برآورده تمایل برای ‘احساس خوب مواد شیمیایی مانند دوپامین و سروتونین. شکلات کافئین ارائه یک انرژی پشت سر هم و چربی آن را ترویج سیری. طعم آن آسمانی است و دور در خاطرات بسیاری از ما است.”

بنابراین آنچه در مورد مزایای دیگر ؟ او توضیح داده است که کاکائو حاوی آنتی اکسیدان به نام فلاونوئید مانند کسانی که در شراب است. این ترکیبات کمک به کاهش خون توانایی لخته و این باعث کاهش خطر ابتلا به حملات قلبی و سکته مغزی.

بو داده دانه های کاکائو عملکرد شکلات مشروب. مقدار مشروب در شکلات نهایی تعیین کننده محتوای فلاونوئید. شکلات تیره هستند ثروتمندترین در مشروب (و فلاونوئیدها) در حالی که semisweet و شکلات کمتر. شکلات سفید است none.

“دانه های کاکائو نیز یک منبع غنی از آنتی اکسیدان ها,” او توضیح داد. “تمام محصولات شکلات پودر کاکائو دارای بالاترین غلظت آنتی اکسیدان پلی فنول ها. این شامل نزدیک به دو برابر مقدار موجود در شکلات تیره میله و چهار بار است که در شیر شکلات میله بدون اضافه شدن چربی و قند است.”

Forberg کلمات ممکن است برخی از بهترین تغذیه اخبار تا کنون. یکی از مورد علاقه من آسان برای آماده سازی دسر ترکیبی از تکه ای از شکلات چیده شده بر روی یک صفحه گرامافون با تمام نارنگی. شکلات به ارمغان می آورد بهترین در روشن و شیرین-ترش طعم مرکبات. این یک خوشمزه اواز یا موسیقی دو نفری.

شکلات یخچال کوکی ها

با توجه به “لذت آشپزی” توسط Irma S. Rombauer, Marion, Rombauer بکر و اتان بکر (Scribner سال 1997 $30) چه ایرما Rombauer به نام “یخچال کوکی ها” در سال 1931 نسخه تغییر نام داد “یخچال کوکی ها” در ’50s توسط ماریون بکر. اما “شادی” همراه با بسیاری دیگر از اشپزی بازگشت به اصلی نامگذاری است. یخچال harks به پخت-از-ابتدا دوران گذشته است. به نوعی به نظر می رسد homier. این دستور در اصل به نام نعنا شکلات تراشه; من فرض آنها ممکن است دشوار است به آمده و تحت زمان خرید شرایطی.

عملکرد: حدود 3 1/2 ده

نام “یخ جعبه کوکی ها” harks به عقب به زمانی که همه چیز از ابتدا ساخته شده. (عکس از کتی توماس)

مواد تشکیل دهنده

1 1/2 فنجان آرد همه منظوره

3/4 فنجان پودر کاکائو شیرین نشده

1/4 قاشق چای خوری نمک

3/4 فنجان (1 1/2 چوب) کره بدون نمک دمای اتاق

اختیاری: 1 1/4 قاشق چای خوری عصاره نعناع

1 قاشق چای خوری عصاره وانیل

1 فنجان شکر

1 تخم مرغ

چاشنی زدن: 6 اونس پوشش شکلات یا semisweet شکلات خرد شده یا نعنا شکلات تراشه

روش

1. ماهوت پاک کن زدن و آرد و پودر کاکائو و نمک را در کاسه متوسط مخلوط.

2. با استفاده از همزن برقی, ضرب و شتم کره را در کاسه بزرگ تا صاف. ضرب و شتم در عصاره نعناع (در صورت استفاده) و عصاره وانیل. ضرب و شتم در, قند در 3 ارسال شده است. اضافه کردن تخم مرغ و ضرب و شتم تا زمانی که مخلوط. اضافه کردن مواد خشک و ضرب و شتم فقط تا زمانی که مخلوط (خمیر خواهد شد چسبنده).

3. تقسیم خمیر را بین 2 ورق پلاستیکی یا کاغذ مومی. با استفاده از بسته بندی های پلاستیکی یا کاغذ مومی به عنوان کمک شکل خمیر در هر کدام را به 2 اینچ-قطر وارد شوید. یخچال خمیر تا به خوبی سرد حداقل 2 ساعت.

4. موقعیت 1 رک در مرکز و 1 رک در بالا سوم از فر; قبلا گرم به 350 درجه می باشد. خط 2 ورق پخت با کاغذ ، باز کردن کوکی خمیر سیاهههای مربوط; رول به طور خلاصه بر روی سطح کار به شکل صاف دور سیاهههای مربوط. برش سیاهههای مربوط وسط به 1/4 اینچ ضخامت دور. جایی دور در پخت آماده ورق فاصله 1 اینچ از هم جدا. پخت کوکی ها تا تاپ و لبه های در حال خشک به لمس در حدود 15 دقیقه است. انتقال ورق پخت با کوکی ها به قفسه; کاملا خنک شود.

5. هم بزنید شکلات در بالای دیگ بخار دو مجموعه بیش از نهفته آب تا ذوب شده و صاف است. حذف بیش از آب است. شکلات تنها باید به اندازه کافی گرم برای ذوب نمی شود. شما هم می توانید شیب نیمی از هر کوکی در شکلات سفید یا تیره (و اجازه می دهد تا به سخت بر روی یک ورق کاغذ مومی) و یا محل شکلات سفید ذوب شده را در یک کیسه شیرینی مجهز به یک نکته ساده و لوله نقطه رقص لهستانی پولکا و یا zigzags در بالای هر یک از سرد کوکی. یخچال کوکی ها در ورق پخت تا زمانی که شکلات مجموعه حدود 10 دقیقه. اگر شما با استفاده از پوشش شکلات (مانند Candiquik ) آن خواهد شد سخت در دمای اتاق و بدون تبرید مورد نیاز است.

منبع: اقتباس از “Bon Appetit دسر” توسط باربارا Fairchild (اندروز McMeel, $40)

شکلات بادام پودینگ

این دستور غذا را برای ابریشمی شکلات پودینگ بادام از منابع است Cheryl Forberg را کتاب آشپزی “مثبت Ageless” (Rodale, $21.95). Forberg می گوید شما می توانید با استفاده از شیر بادام یک وگان گزینه یا کل شیر گاو است. و به جای آن از شربت آگاو, شما می توانید با استفاده از شکر دانه ریز. برای عکس های من اضافه شده برخی از خامه و توت فرنگی تازه.

عملکرد: 4 (1/2 فنجان نفر)

مواد تشکیل دهنده

1/4 فنجان پودر کاکائو شیرین نشده

شکلات بادام, پودینگ, در اینجا نشان داده شده با خامه و توت فرنگی های تازه می تواند ساخته شده وگان با جایگزین کردن شیر بادام برای شیر به طور منظم. (عکس نیک Koon)

1/4 فنجان آرد ذرت

1/4 قاشق چای خوری نمک

2 فنجان unflavored شیر بادام یا شیر کامل

1/3 فنجان شربت آگاو یا شکر دانه ریز

2 قاشق چای خوری عصاره وانیل

2 قاشق غذا خوری تست بادام چاک دار, دیدن کوک نت

طبخ یادداشت: به نان بادام, پخش rimmed ورق پخت و در 350 درجه فر تا زمانی که به آرامی در حدود 3 تا 4 دقیقه. دیگر تست آجیل می تواند جایگزین مانند تست گردو درشت خرد شده.

روش

1. در 1 لیتر ماهی تابه جای کاکائو و آرد ذرت و نمک; هم بزنید تا ترکیب. اضافه کردن فقط به اندازه کافی شیر را به خمیر صاف. به تدریج هم بزنید در آگاو یا شکر و شیر باقی مانده.

2. کوک روی حرارت متوسط تکان دهنده به طور مداوم تا زمانی که مخلوط شروع به ضخیم شدن. حذف از گرما و هم بزنید در عصاره وانیل. پور به 4 خدمت ظروف. نم نم با بادام درست قبل از خدمت.

منبع: “مثبت نا محدود” توسط Cheryl Forberg (Rodale, $21.95)

گریل ساندویچ شکلات

پس از مدرسه میان وعده در اسپانیا اغلب شامل یک تکه نان سفید و یک تکه از شکلات. Jose Andres, اسپانیایی-متولد آشپز و بشردوستانه ریف در میان وعده با نم نم باران های میوه ای روغن زیتون روی نان و اجرای آن تحت جوجه های گوشتی پس از آن او می افزاید: آبپاش از نمک دریا درشت. شارلوت Druckman نویسنده “آشپزخانه Remix” (Clarkson پاتر $28) اعمال می شود روش مورد استفاده در ساندویچ پنیر کبابی; او ابجو بد و کم مایه سس مایونز در دو طرف بیرونی ساندویچ برای رسیدن به یک زیبا زنگار و بافت ترد.

عملکرد: 4 ساندویچ

مواد تشکیل دهنده

1/2 فنجان سس مایونز

1 قاشق غذا خوری بسته بندی شده, نور, شکر قهوه ای

8 (1/2 اینچ ضخامت) برش نان خمیر ترش

1/4 فنجان روغن زیتون فوق العاده خالص به علاوه موارد بیشتر برای نم نم باران

4 اونس شکلات تلخ و شیرین قطعات مانند بسته بندی شکلات لقمه

پوسته پوسته شدن نمک یا نمک درشت را به پایان برساند

روش

1. ترکیب سس مایونز و شکر قهوه ای را در یک کاسه کوچک. پخش کردن نان برش بر روی سطح کار و گسترش تاپ با نیمی از مصرف سس مایونز به کت. آنها بیش از تلنگر و قلم مو خود را به طرف دیگر با روغن زیتون. تقسیم شکلات در میان 4 برش نان, نم نم باران با کمی بیشتر روغن زیتون (حدود 1 قاشق چای خوری در هر قطعه) و نم نم با خرج کردن از نمک. پوشش شکلات-صدر برش نان با باقی مانده برش نفت به سمت پایین.

2. حرارت زیادی آهن کتری را روی اجاق گاز به تدریج افزایش گرما از پایین به متوسط به پایین است. محل 2 از ساندویچ در کتری و طبخ تا زمانی که کف طلایی, 3 تا 4 دقیقه. تلنگر ساندویچ با بیش از یک کاردک و طبخ تا دوم طرف قهوه ای طلایی در مورد 3 دقیقه بیشتر. شکلات باید به طور کامل ذوب شده است. انتقال به پایان رسید ساندویچ به یک دندانه دار کردن, پاک کردن ماهی تابه تمیز کردن و طبخ مانده 2 ساندویچ در راه همان است.

3. اجازه ساندویچ سرد برای چند دقیقه قبل از برش آنها را در نیمه و خدمت گرم است.

منبع: “آشپزخانه Remix” توسط شارلوت Druckman (Clarkson پاتر $28)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

آموزش سئو