آشپزخانه جوانب مثبت می گویند این ابزار و راهنمایی های شما نیاز به در خانه

اگر شما تا به حل و فصل در خانه با مقدار زیادی از مواد غذایی و یک برنامه برای کوک بیشتر در میان رمان coronavirus گیر شما تنها نیستید — pop on Instagram و شما مقدار زیادی از عکس ها از خانه پخته شده وعده های غذایی و میان وعده و نان تازه پخته شده.

اما اگر شما با تجربه ترین آشپز? اگر شما تعجب کنید که چه ابزار شما نیاز به بیشتر و یا حتی فقط از کجا شروع کنیم گرد کرده ام تا برخی از مشاوره از برخی از کالیفرنیای جنوبی آشپزخانه صاحبان فروشگاه و کارکنان.

آنها به آنچه که مهم ترین ابزار پخت و پز هستند; چگونه شما باید آماده در پیشبرد و به همین دلیل آن ممکن است مهم به بچه ها خود را درگیر در این فرآیند است.

سیدنی گاوین صاحب دبستان ملزومات آشپزخانه در سیل بیچ

بالا موارد توصیه می شود: یک آشپز چاقو یک برش هیئت مدیره کتری چدن اجاق هلندی و فولاد ضد زنگ ماهی تابه.

گاوین گفت: 8 اینچ چاقو آشپز بسیار استاندارد و مناسب برای بسیاری آشپز و آن را خوب است برای برش گوشت و سبزیجات و میوه.

او توصیه می کند برش کسانی که همه چیز در سبک برش هیئت مدیره است که ماشین ظرفشویی امن. جست و خیز سنگین خرد کردن بلوک.

“بسیاری از مردم می خواهم به بزرگ فانتزی بلوک های سفت اما کسانی که کمی غیر واقعی,” او گفت:. “من می دانم که آنها نگاه زیبا و آنها بسیار سرد اما آنها سنگین شما واقعا نمی دانید که در آن به آنها را ذخیره و آنها معمولا لازم نیست. آنها همچنین چسب و با هم به طوری باکتری و درشت مسائل می تواند نوع نفوذ در بین قطعه که چسب.”

او همچنین توصیه می کند کوره های هلندی که در خدمت انواع توابع — شما می توانید طبخ در آنها گرم کردن در آنها و پرتاب آنها را در فر. برخی از مارک های بالا پایان می تواند برای بسیاری از سال و حتی تبدیل شدن به خانواده ارثیه.

نرم افزار نکته: می خواهم یک تابه نچسب? گاوین گفت: همه که مورد نیاز برای ایجاد یک استیل قابلمه نچسب است که به آن خوب و داغ و اضافه کردن یک لمس از نفت است. همچنین, مطمئن شوید که به نوبه خود هر آنچه که شما در حال پخت و پز بیش از حد اغلب. برای گوشت و تخم مرغ, او گفت: اجازه دهید کسانی که همه چیز خوب لبه قبل از تبدیل شدن آنها.

جدیدترین رودریگز صاحب فانتزی آشپزخانه در تمکولا

بالا موارد توصیه می شود: نان تابه ورق پان Silpat پد banneton تصحیح سبد

رودریگز گفت که با اخیر اقامت در خانه تلاش های او دیده می شود موجی از مردم, خود ارضایی, نان و سایر محصولات پخته شده است.

به تصحیح سبد استفاده می شود برای دریافت خمیر نان آماده قبل از قرار دادن در یک ظرف نان. برای سایر محصولات پخته مانند شام رول آشپز می توانید با استفاده از یکی از کم عمق ورق تابه و محل Silpat پد — نچسب پخت و پز mat — در داخل آن است.

نرم افزار راهنمایی: رودریگز گفت: چیزی که مهم است به یاد داشته باشید زمانی که پخت و پز است که محیط کلی محل و یا ایده داشتن مواد تشکیل دهنده در محل و آماده برای رفتن جلوتر از پخت و پز.

“هر زمان که شما در حال ساخت چیزی, آیا آن را بامیه یا فقط کمی ساده خورش یا چیزی که شما می خواهید به تمام مسائل خود را prepped و آماده رفتن به,” او گفت:, و اضافه کرد که اگر شما نیاز به اجرا به فروشگاه برای خرید یک مورد خاص شما نمی خواهید به آن را انجام دهد زمانی که شما در حال حاضر یک قابلمه آب جوش بر روی اجاق گاز.

رودریگز دیگر توصیه ؟ در نظر پخت و پز خود را با کودکان و نوجوانان به خصوص در حال حاضر که آنها از مدرسه به خانه.

“بچه های آنها تماس بگیرید و آنها را ضربه زننده و من تماس بگیرید که یک نابالغ کام,” او گفت:. “شما نمی دانید که آنچه در آن است, بنابراین شما نمی خواهد آن را بخورم اما اگر بچه ها شرکت در پخت و پز غذا آنها را به خوردن آن. شما می توانید آنها را طبخ ماهی قزل آلا و آنها را به خوردن ماهی قزل آلا آنها را طبخ.”

Sheida Pourat صاحب معامله عادلانه در لس آنجلس

بالا توصیه می شود موارد: چاقو برش هیئت مدیره سرخ تابه و قابلمه صافی انبرک

Pourat توصیه 5.5-6 اینچ ابزار چاقو است که می تواند مورد استفاده برای برش و پوست کندن مواد در طول پخت و پز دبستان.

Pourat گفت که برای تابه سرخ یکی از توصیه هایی است که تسلیم چدن ماهی تابه. او گفت: آهن در تابه کمک می کند تا غذا طعم و مزه بهتر و تنها اشکال این است که آنها از نوع سنگین است.

انبرک او گفت: یک ابزار مهم به برای تبدیل بیش از چیزهایی است که شما در حال پخت و پز. آنها در خدمت همان هدف به عنوان یک کفگیر اما آنها اغلب به شما بیشتر تحرک به خصوص اگر شما در حال پخت و پز چند قطعه یا بخشی از چیزی.

نرم افزار نکته: “لذت بردن از این روند” Pourat گفت. “راستش سعی نکنید تا کامل; من فکر می کنم با تمرین شما بهتر از آن را, اما آن را ندارد به کامل شود.”

اما Pourat اشاره کرد که پخت کمی متفاوت است چرا که نیاز به اندازه گیری دقیق از مواد تشکیل دهنده مانند آرد.

“که واقعا در رفتن به شما پرتاب کردن خود دستور غذا و کیک خود را و یا هر آنچه که شما در حال پخت است به نوبه خود صحیح” او گفت:. “اما اگر شما در حال ساخت برنج کمی بالا یا پایین در این خدمت که برای ایجاد اختلاف در پایان.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de