این به اندازه کافی بد است که ما اضطراب بالا است به دلیل جهانی و همه گیر. اما آن را متوقف نمی کند مردم از انتشار اطلاعات غلط یا گمراه کننده.

در آماده باش. کلاهبرداران در حال تلاش برای ساختن یک جفتک سریع. در اینجا برخی از چیزهایی که می دانیم.

سازمان بهداشت جهانی دارای برچسب زمان حاضر یک “infodemic.” به عنوان ما به دنبال پهن کردن منحنی COVID-19 پخش كردن, ما باید به دنبال پهن کردن منحنی از اطلاعات غلط شناور در اطراف بیش از حد.بسیاری از مجرمان از اطلاعات غلط به سادگی به دنبال توجه و یا سود.

رسانه های اجتماعی پست در Facebook و Instagram هیچ الزامی به راستگو. اگر شما نگاه کنید به چیزی توصیه های زیر ممکن است مفید باشد:

  • مکث و تردید بود.
  • بررسی آن به دنبال اطلاعات صادر شده توسط مراکز کنترل بیماری و پیشگیری (CDC) سازمان بهداشت جهانی (WHO) و یا Snopes. سعی کنید برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر با انجام یک جستجوی آنلاین.
  • اگر اطلاعات نادرست است اجازه دهید دیگران می دانم. اگر شما می توانید تعیین اگر آن را نادرست یا نه, آن را احتمالا بهترین به اشتراک بگذارید.

بهترین دفاع

بهترین دفاع برای توقف گسترش coronavirus بهداشت خوب و پیشگیرانه عادات و اجتماعی فاصله با توجه به CDC. دستان خود را روزانه چندین بار اجتناب از دست زدن به دهان و بینی و صورت و محدود کردن تماس با افراد بیمار.

نمونه هایی از نادرست و گمراه کننده رسانه های اجتماعی پست های زیر:

هشدار کلاهبرداری

پاسخ نمی دهند به متون ایمیل یا تماس در مورد چک از دولت است. دولت نمی خواهد با شما تماس و نمی خواهد برای درخواست اطلاعات حساب بانکی. و نه خواهد شد و سازمان بهداشت جهانی است.

کمیسیون ارتباطات فدرال دارای یک پورتال COVID-19 مصرف هشدارها و نکات ایمنی کامل با ضبط واقعی کلاهبرداری است.

در اینجا یک متن فایل صوتی ساختگی تماس:

“Coronavirus پاسخ عمل ساخته شده است coronavirus تست قابل دسترس بیشتر را بلافاصله. اگر شما می خواهید برای دریافت رایگان تست کیت تحویل یک شبه خود را به صفحه اصلی را فشار دهید 1. اگر شما نمی خواهید خود را رایگان تست فشار دهید 2.”

یکی دیگر از متن فایل صوتی از یک کلاهبرداری است که پس از “مشتری گرامی: با توجه به شیوع کروناویروس ما ارائه طیف گسترده ای از عفونی دست بشویید, توالت, مقالات و ماسک صورت در آستان خود را برای حفاظت از شما و خانواده خود را از coronavirus. بدون نیاز به بازدید از فروشگاه. تحویل در 24 ساعت. به منظور 1 را فشار دهید. برای دانش بیشتر و نکات ایمنی در مورد coronavirus را فشار دهید 2.”

وجود دارد هیچ رایگان تست کیت. این کلاهبرداری به دنبال مردم برای دریافت اطلاعات بیمه و یا سایر اطلاعات شخصی. در اینجا برخی از نکات دیگر برای جلوگیری از کلاهبرداری:

  • چشم پوشی آنلاین ارائه می دهد برای واکسن و خانه کیت های آزمایش. هیچ محصولی ثابت شده برای درمان و یا جلوگیری از COVID-19 در این زمان.
  • در قطع robocalls. Scammers استفاده غیر قانونی robocalls به زمین همه چیز را از پایین-قیمت بیمه بهداشت و درمان به کار-در-خانه طرح و بدهی است.
  • سازمان دیده بان برای ایمیل ادعا می شود از CDC و یا چه کسی است. استفاده از سایت های مانند زیر برای آخرین information:coronavirus.govusa.gov/coronavirus
  • همین حالا با کلیک بر روی لینک کلیک کنید از منابع شما نمی دانید.
  • آیا برای مشق شب خود را وقتی که می آید به کمک های مالی. هرگز اهدای پول نقد توسط کارت هدیه و یا با سیم کشی پول است.

اسطوره BUSTERS از که

سازمان بهداشت جهانی شده است و در تلاش برای هشدار به مردم در مورد کلاهبرداری چند و اسطوره ها در مورد ویروس. در اینجا چند:

سیر

س: می خوردن سیر کمک به جلوگیری از عفونت کروناویروس?

یک: سیر مواد غذایی سالم است که ممکن است برخی از خواص ضد میکروبی. اما هیچ شواهدی وجود ندارد از زمان شیوع بیماری هایی که خوردن سیر به حفاظت از مردم از coronavirus.

شور

س: می توانید به طور منظم شستشو بینی خود را با شور و کمک به جلوگیری از عفونت با کروناویروس جدید?

یک: هیچ. هیچ شواهدی وجود ندارد که به طور منظم شستشو بینی با سالین به حفاظت از مردم از COVID-19 عفونت است.

وجود دارد برخی از شواهد محدود است که به طور منظم شستشو بینی با سالین می تواند کمک به مردم بهبود سرعت بیشتر از سرماخوردگی. اما به طور منظم شستشو بینی شده است نشان داده شده است برای جلوگیری از عفونت های تنفسی.

اسپری آن را دور

س: می توانید با پاشش الکل یا کلر در سراسر بدن خود را کشتن coronavirus?

یک: هیچ. پاشش الکل یا کلر در سراسر بدن شما نمی کشتن ویروس ها است که در حال حاضر وارد بدن می شود. پاشش این مواد می تواند مضر به لباس و یا خود را از غشاهای مخاطی (یعنی چشم و دهان). آگاه باشید که هر دو الکل و کلر می تواند مفید باشد برای ضد عفونی کردن سطوح, اما آنها نیاز به استفاده زیر مناسب توصیه.

خشک کردن آن

س: دست خشک کن موثر در کشتن coronavirus?

یک: هیچ. دست خشک کن موثر نیست در کشتن COVID-19. برای محافظت از خودتان در برابر coronavirus شما باید اغلب تمیز کردن دست های خود را با یک دست بر اساس الکل مالش و یا شستن آنها با آب و صابون. یک بار دست های خود را تمیز هستند شما باید آنها را خشک به طور کامل با استفاده از حوله کاغذی و یا یک گرم کن هوا.

اشعه ماوراء بنفش نور

س: می توانید یک لامپ اشعه ماورای بنفش ضد عفونی کشتن coronavirus?

یک: لامپ UV استفاده شود باید برای استریل کردن دست و یا مناطق دیگر پوست به اشعه ماوراء بنفش می تواند باعث تحریک پوست. شواهدی وجود دارد که می توان آن را مورد استفاده برای ضد عفونی کردن ماسک, اما این است که در آزمایش های بالینی.

آنتی بیوتیک ها

س: آیا آنتی بیوتیک های موثر در پیشگیری و درمان coronavirus?

A: بدون آنتی بیوتیک ها کار نمی کنند در برابر ویروس ها تنها باکتری است. جدید کروناویروس یک ویروس و آنتی بیوتیک ها نباید مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک وسیله پیشگیری یا درمان است.

اگر شما در حال بستری برای COVID-19 شما ممکن است آنتی بادی به دلیل باکتریایی عفونت همزمان امکان پذیر است. تحقیقات را آغاز کرده است با استفاده از آنتی بادی در بیماران که بهبود یافته اند از این ویروس را به دیدن اگر آنها ممکن است کمک به دیگران در شرایط شدید اما تنها تعداد کمی از موارد درمان شده اند با موفقیت در این راه در سراسر جهان است.

مشروبات الکلی عامل

نوشیدن الکل می کند محافظت از شما در برابر COVID-19 و می تواند خطرناک باشد. مکرر و یا بیش از حد الکل مصرف خود را افزایش می دهد خطر ابتلا به مشکلات سلامتی.

10-تمرین دوم

قادر بودن به نگه داشتن نفس خود را برای 10 ثانیه یا بیشتر بدون سرفه یا احساس ناراحتی معنا نیست که شما از COVID-19 یا سایر بیماری های ریوی.

شایع ترین علائم COVID-19 سرفه های خشک خستگی و تب است. برخی از افراد ممکن است دچار اشکال شدید بیماری هایی مانند ذات الریه. بهترین راه برای تایید اگر شما COVID-19 است که با یک تست آزمایشگاهی. شما می توانید آن را تایید, با این ورزش تنفس که حتی می تواند خطرناک باشد.

بازیابی و مرگ

شما می توانید بازیابی از COVID-19. ابتلا به کروناویروس به این معنا نیست شما باید آن را برای زندگی است.

بسیاری از افرادی که گرفتن COVID-19 می تواند در بهبود و از بین بردن ویروس از بدن خود را. اگر شما گرفتن این بیماری مطمئن شوید که شما خود را درمان علائم. اگر شما سرفه و تب و تنگی نفس به دنبال مراقبت های پزشکی اولیه – اما خود تماس بگیرید مرکز درمانی توسط تلفن ، بسیاری از بیماران بهبود می یابند با تشکر از مراقبت های حمایتی. میزان مرگ و میر نامشخص و تنها نظری در این نقطه است.

دیگر شایعات

گوشی

5G شبکه های تلفن همراه گسترش نمی COVID-19.

ویروس ها می توانند سفر بر امواج رادیویی/شبکه های تلفن همراه. COVID-19 در حال گسترش است و در بسیاری از کشورها که 5G شبکه های تلفن همراه.

COVID-19 است گسترش از طریق قطرات تنفسی هنگامی که یک فرد آلوده سرفه, عطسه یا صحبت می کند. مردم نیز آلوده می تواند با لمس کردن سطح آلوده پخش شده و سپس چشمان خود را در دهان و یا بینی.

سفید کننده

چه کسی می گوید که سفید کننده موثر ضد عفونی عامل — خارج از بدن است. اما نمی افتد و غریب, تئوری های توطئه ادعا سفید کننده-مانند راه حل برای مصرف خوراکی را شفابخش کیفیت برای کمک به مبارزه با COVID-19 و همچنین اچ آی وی/ایدز و سرطان.

به عنوان غذا و دارو هشدار داد: نوشیدن این دروغ ساختگی می تواند باعث “شدید استفراغ شدید و اسهال و تهدید کننده زندگی فشار خون ناشی از کم آبی حاد و نارسایی کبد.”

ایبوپروفن بد است

به تازگی یک ویدئو منتشر شد در اینترنت که در آن کسی ادعا چینی, دکتر, در ووهان مثبت بود که ایبوپروفن بدتر ویروس. که توصیه نمی شود در برابر استفاده از ایبوپروفن. این سازمان همچنین گزارش شد که در آن مشاوره با پزشکان که در حال درمان COVID-19 بيمار هستند و تا کنون نه آگاه گزارش از هر گونه اثرات منفی ایبوپروفن و فراتر از حد معمول عوارض جانبی شناخته شده است که محدود کردن استفاده از آن در جمعیت های خاص.

FCC ارائه می دهد راهنمایی های زیر برای کمک به شما در محافظت از خودتان را از این کلاهبرداری ها از جمله coronavirus کلاهبرداری:

منابع: سازمان بهداشت جهانی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری, NPR, زندگی, کیت, FCC

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

آموزش سئو