توسط ZEN سو و کن MORITSUGU

دلار هنگ کنگ — هزاران نفر از مردم در هنگ کنگ به مبارزه طلبیده پلیس ممنوعیت پنج شنبه شب از طریق شکستن موانع برای برگزاری یک شمع افروزی در 31 سالگرد چین خرد کردن یک جنبش دموکراسی محور در پکن میدان تیان آن من.

با دموکراسی snuffed در سرزمین اصلی تمرکز معطوف شده به طور فزاینده ای به نیمه خودمختار هنگ کنگ که در آن مقامات برای اولین بار ممنوع سالانه vigil که به یاد قربانیان سال 1989 كردم.

پکن در نظر گرفتن یک سرکرده ماه پس از تظاهرات ضد دولتی سال گذشته در چه فعالان را به عنوان یک تسریع فرسایش در این شهر از حقوق و آزادیهای. در اوایل روز شنبه, هنگ کنگ مقننه تصویب یک قانون آن را جرم بی احترامی به چین سرود ملی. طرفدار دموکراسی قانونگذاران مختل اقدام دو بار سعی کنید برای جلوگیری از رای دادن.

با وجود این پلیس ممنوعیت جمعیت ریخت و به ویکتوریا پارک به نور شمع و رعایت یک دقیقه سکوت در 8:09 p. m. (1209 GMT, 8:09 a. m. EDT). بسیاری از شعار “دموکراسی اکنون”و “ایستادگی برای آزادی ایستاده با هنگ کنگ است.”

در حالی که پلیس بازی ضبط هشدار دهنده مردم را از شرکت در های غیر مجاز جمع آوری آنها کمی برای متوقف کردن مردم از ورود به پارک. مقامات ذکر شده نیاز به اجتماعی فاصله در طول بیماری همه گیر کوروناویروس در barricading آلاینده اما فعالان دیدم شیوع بیماری به عنوان یک بهانه مناسب.

“اگر ما نمی آمد امروز ما حتی نمی دانیم که اگر ما هنوز هم می تواند بیرون می آیند در سال آینده گفت: شرکت کنندگان سرنا چونگ.

پلیس گفت که آنها ساخته شده غیرقانونی در این شهر Mongkok منطقه که در آن جمعیت زیادی نیز پیدا کردند. زمانی که چندین معترضان تلاش برای جلوگیری از یک جاده افسران با عجله به بازداشت آنها را با استفاده از اسپری فلفل و بالا بردن پرچم آبی برای هشدار دادن به آنها برای پراکنده کردن و یا آنها را با استفاده از نیروی غیر مجاز جمع آوری است. در توییتر آنها خواست مردم برای جمع آوری در گروه به دلیل coronavirus.

پس از شب زنده داری به پایان رسید در ویکتوریا پارک گروه از معترضان در لباس سیاه و سفید انجام شده پرچم که گفت: “آزادسازی هنگ کنگ انقلاب, از زمان ما” و همچنین “هنگ کنگ برای استقلال است.”

صدها و احتمالا هزاران نفر از مردم کشته شدند که تانک ها و سربازان نقل مکان کرد و در میدان تیان آن من شب از ماه ژوئن 3 و 4 سال 1989 به شکستن هفته دانشجو-رهبری تظاهرات که در حال گسترش به شهرهای دیگر دیده می شد به عنوان یک تهدید به حزب کمونیست قانون است.

یک سخنگوی وزارت خارجه ارائه شده دولت استاندارد دفاع از 1989 كردم.

“دولت چین ساخته شده است یک نتیجه روشن در مورد سیاسی اختلال رخ داده است که در اواخر 1980s” ژائو Lijian گفت. “دستاوردهای بزرگ است که ما باید دست … را به طور کامل نشان داد که مسیر توسعه چین انتخاب شده است کاملا صحیح است که مطابق با شرایط ملی چین و موفق به کسب حمایت صادقانه از مردم چین است.”

در روز پنج شنبه مربع که در آن هزاران نفر از دانشجویان جمع شده بودند در سال 1989 بود و آرام و تا حد زیادی خالی است. پلیس و خودروهای زرهی نگهبانی در فضای وسیع. چند پیاده به انتظارنشسته بودند تا در محل بازرسی که در آن آنها تا به حال برای نشان دادن شناسه اجازه داده می شود از طریق به عنوان بخشی از سراسر کشور توده نظارت برای جلوگیری از هر گونه بزرگداشت این رویداد است.

به عنوان مرسوم تبدیل شده است بسیاری از مخالفان قرار داده شد و تحت بازداشت خانگی و ارتباطات خود را با جهان خارج قطع با توجه به گروه های حقوق.

“همه ما می دانیم دولت Hong کنگ و دولت چین واقعا نمی خواهید برای دیدن شمع و چراغ در ویکتوریا پارک گفت:” وو فراز Kaixi یک دانشجوی سابق رهبر بود که در شماره 2 در دولت ، پس از سرکوب میدان تیان آن من.

“چین کمونیست ها می خواهند همه ما را فراموش کرده ام در مورد آنچه اتفاق افتاده است 31 سال پیش گفت:” آسوشیتد پرس در تایوان که در آن او زندگی می کند. “اما از آن است که دولت چین خود را یادآوری تمام جهان است که آنها همان دولت … انجام همان در هنگ کنگ است.”

چین نه دخالت مستقیم در سال گذشته تظاهرات, با وجود گمانه زنی های, ممکن است, استقرار, نیروهای, اما حمایت دشوار پاسخ از پلیس هنگ کنگ و دولت است. هزاران نفر دستگیر شدند در این تظاهرات که موجب شد در حال حاضر-رها قانون است که می تواند اجازه داده اند مظنون به ارسال به سرزمین اصلی چین برای محاکمه.

لغو مراسم آمد در میان سفت پکن گرفتن بیش از هنگ کنگ. چین تشریفاتی مقننه در ماه گذشته به تصویب رسید تصمیم به تحمیل قوانین امنیت ملی در هنگ کنگ دور زدن این شهرستان مقننه و تکان دهنده بسیاری از 7.5 میلیون نفر.

تصویب سرود ملی ایران به عنوان نقض آزادی بیان به دنبال بازداشت های اخیر از 15 کهنه فعالان به اتهام برگزاری و شرکت در سال گذشته تظاهرات. این حرکت دیده می شود به عنوان بخشی از یک ثابت فرسایش از حقوق است که هنگ کنگ تضمین شده بود هنگامی که آن را بیش از انگلیسی به چینی حکومت در سال 1997.

“بان کی مون خواستار هشدار دهنده شتاب از حملات استقلال از هنگ کنگ و تضعیف حقوق و آزادی های هنگ کنگ مردم تضمین شده تحت هنگ کنگ و قوانین بین المللی” شارون Hom, مدیر اجرایی, حقوق بشر در چین در بیانیه ای گفت.

حدود 15 نفر از اعضای هنگ کنگ داد در حمایت از میهنی و جنبش های دموکراتیک چین گروهی که سازماندهی سالانه افروزی جمع آوری شده در ویکتوریا پارک در 6:30 p. m. (1030 GMT 6:30 a. m. EDT). آنها به تن پیراهن سیاه با شخصیت های چینی برای “حقیقت” مزین در مقابل.

فعالان شمع روشن و خواست عمومی برای انجام همان بعد به یاد قربانیان قتل عام و نشان دادن حمایت خود را برای دموکراتیک علت در چین است.

داد رئیس لی Cheuk-یان سپس رهبری این گروه در حدود 15 تن در یک شمع روشن در صفوف منظم در اطراف محیط پارک فریاد شعارهایی از جمله “ایستاده با هنگ کنگ است.”

“ما این کار را برای 30 سال ما حق برای انجام این کار این است که صلح آمیز صفوف او گفت:” بیان کرد که این امر می تواند پوچ اگر این رفتار جرم است.

این گروه بعد از حذف یکی از موانع اطراف پارک و وارد شده است. در نهایت هزاران نفر دنبال کرد.

لی گفت که خطر در امنیت ملی قانون است که پکن را تعریف جرم است. “اگر ما به مناسبت ماه ژوئن 4th, محکوم به قتل عام (فراخوان) پایان یک حزب حکومت خواهد بود به عنوان برچسب براندازی? ما نمی دانیم که” او گفت:.

دیگر vigils مجازی و در غیر این صورت برگزار شد در جاهای دیگر از جمله در تایوان خود حکومت جزیره دموکراسی که حکومت به نام دوباره در این سال برای پکن به خود به حقایق كردم.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo توییتی انتقاد از چین و هنگ کنگ برای ممنوعیت افروزی در اوایل این هفته قبل از ملاقات با یک گروه از میدان تیان آن من بازماندگان در وزارت امور خارجه.

ژائو که سخنگوی وزارت خارجه گفت: “ما مصرانه از ایالات متحده برای کنار گذاشتن تعصب ایدئولوژیک اصلاح اشتباهات و جلوگیری از دخالت چین در امور داخلی در هر فرم.”

Moritsugu گزارش از پکن است. آسوشیتد پرس videojournalists آلیس علم و کتی Tam در هنگ کنگ و Taijing وو در تایپه, تایوان کمک کرده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

آموزش سئو