آهن سنگین ایزوتوپ نشت از هسته زمین کشف

زمین مذاب هسته ای ممکن است نشت آهن به گفته محققان که چگونه تجزیه و تحلیل آهن رفتار در داخل سیاره ما است. مرز ب

توسط AKHBAREBARTAAAR در 30 فروردین 1399

زمین مذاب هسته ای ممکن است نشت آهن به گفته محققان که چگونه تجزیه و تحلیل آهن رفتار در داخل سیاره ما است. مرز بین آهن مایع در هسته و سنگی گوشته واقع شده است و برخی از 1800 کیلومتر (از 2900 متر) در زیر سطح زمین است. در این انتقال این حرارت هوا قطره بیش از یک هزار درجه داغتر از هسته به کولر گوشته.

این مطالعه جدید نشان می دهد سنگین تر از آهن ایزوتوپ مهاجرت به سمت دماهای پایین تر — و به گوشته — در حالی که سبکتر از ایزوتوپ آهن گردش به پایین به هسته. (ایزوتوپ از همان عنصر مختلف تعداد نوترون به آنها کمی متفاوت توده ها.) این اثر می تواند مواد هسته نفوذ lowermost گوشته غنی از آهن سنگین ایزوتوپ.

Earth's molten core may be leaking iron, according to researchers at UC Davis and Aarhus University, Denmark. The new study suggests heavier iron isotopes migrate toward lower temperatures -- and into the mantle -- while lighter iron isotopes circulate back down into the core. This effect could cause core material infiltrating the lowermost mantle to be enriched in heavy iron isotopes. (Image: L. O'Dwyer Brown, Aarhus University)

زمین مذاب هسته ای ممکن است نشت آهن به گفته محققان در دانشگاه دیویس و دانشگاه آرهوس, دانمارک. این مطالعه جدید نشان می دهد سنگین تر از آهن ایزوتوپ مهاجرت به سمت دماهای پایین تر — و به گوشته — در حالی که سبکتر از ایزوتوپ آهن گردش به پایین به هسته. این اثر می تواند مواد هسته نفوذ lowermost گوشته غنی از آهن سنگین ایزوتوپ. (تصویر: L. O'Dwyer قهوه ای, دانشگاه آرهوس)

"اگر درست این غرفه به بهبود درک ما از هسته گوشته تعامل گفت:" چارلز Vrybalko سرب نویسنده و استاد بازنشسته زمین شناسی در دانشگاه کالیفرنیا و استاد سیستم زمین پترولوژی دانشگاه آرهوس در دانمارک.

آشنایی با فرآیندهای فیزیکی عامل در هسته گوشته مرز مهم است, برای تفسیر لرزه ای تصاویر از اعماق گوشته و همچنین مدل سازی میزان مواد شیمیایی و حرارتی انتقال بین رفته و سطح سیاره ما Vrybalko گفت.

Vrybalko و همکاران خود را چگونه تجزیه و تحلیل ایزوتوپ آهن حرکت بین مناطق مختلف درجه حرارت در طول آزمایش های انجام شده تحت درجه حرارت بالا و فشار. یافته های خود را می تواند توضیح دهد که چرا وجود دارد بیشتر از آهن سنگین ایزوتوپ در گوشته سنگ از در chondrite شهاب سنگ اولیه از مواد اولیه منظومه شمسی است. Vrybalko گفت:

کامپیوتر شبیه سازی های انجام شده توسط تیم تحقیقاتی نشان می دهد این مواد هسته ای حتی می تواند رسیدن به سطح مخلوط با و حمل و نقل با upwelling گوشته plumes. برخی از فوران گدازههای در اقیانوسی نقاط داغ مانند Samoa و هاوایی غنی شده از آهن سنگین ایزوتوپ که Vrybalko و این تیم پیشنهاد می تواند یک امضا از چکه کن هسته. مطالعه منتشر شده در مجله طبیعت علوم.

ارائه شده توسط: بکی Oskin UC Davis [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما هفتگی ایمیل.

هجوم علم: مرموز آهن ستون دهلی نو


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن