کویر خزه استفاده از کوارتز سنگ به عنوان سایه خورشید,

در موهاوی یک شفاف کوارتز سنگ نگه می دارد خاک مرطوب خزه سبز و کاهش شدت نور خورشید. در نزدیکی ماست shrivels و تب

توسط AKHBAREBARTAAAR در 3 مرداد 1399
green moss growing under a quartz rock in the desert

در موهاوی یک شفاف کوارتز سنگ نگه می دارد خاک مرطوب خزه سبز و کاهش شدت نور خورشید. در نزدیکی ماست shrivels و تبدیل به سیاه و سفید در هوای خشک و شدید آفتاب صحرا. خزه گونه است Syntrichia caninervis. (عکس توسط کیرستن فیشر)

زندگی زیر یک شفاف سنگ می تواند کاملا راحت — اگر شما یک خزه در صحرای موهاوی.

یک دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی دریافتند که برخی از خزه ها در صحرای کالیفرنیا به دنبال حفاظت از بی امان آفتاب و گرما توسط پناه تحت شفاف کوارتز سنگریزه اساسا با استفاده از سنگ به عنوان چادر.

خاک در زیر این سنگ ها را حفظ بیشتر رطوبت از در معرض بیابان خاک گفت: Jenna Ekwealor در حالی که به اندازه کافی نشت نور از طریق کوارتز شیری اجازه می دهد تا کوچک خزه به سبز باقی می ماند با کلروفیل. خزه ها ترجیح می دهند در واقع نور کم ساخت این شرایط ایده آل برای رشد. در مقابل در نزدیکی خزه کامل در آفتاب خشک می کنند و سیاه و سفید.

یک گونه از کویر خزه به نظر می رسد قادر به زنده ماندن در ارتفاعات بالا تنها تحت کوارتز شیری رخ می دهد که در outcroppings پراکنده در اطراف کویر. خزه ها رشد نمی تحت گرانیتی سنگ در این منطقه به دلیل نور خورشید نمی تواند از طریق به خاک است.

"ما وجود دارد (در موهاوی) مطالعه جمعیت شناسی و تولیدمثل از خزه ها و چیدن این خنک کوارتز سنگ, مانند, آه این نگاه بسیار راک" گفت: Ekwealor یک یکپارچه زیست شناسی دانشجوی دکترا که با این نسخهها کار در دانشگاه و Jepson Herbaria در UC برکلی. در حالی که تمام خزه خشک شد و خفته او "را دیدم که وجود دارد خزه رشد زیر کوارتز و آن سبز روشن. این اولین نشانه است که چیزی متفاوت بود که آنها در پاسخ به محیط زیست متفاوت است."

a rocky, dry wash in the Mojave Desert

مطالعه سایت در سنگی خشک گوسفند نهر شستشو در صحرای موهاوی. (UC برکلی عکس جینا Ekwealor)

کار کردن با او سابق استاد مشاور پایان نامه, کیرستن فیشر از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس آنجلس آنها قرار داده شده دما و رطوبت و سنسور تحت کوارتز شیری سنگریزه برای ضبط محیط زیست از سپتامبر سال گذشته تا فوریه سال 2020 است.

"راک به عنوان یک بافر برای افراط و آب و هوا" Ekwealor گفت. "کویر است در یک ارتفاع بالا آن را می شود واقعا گرم در تابستان و سرد در زمستان. و روز می شود و شب می تواند سرد باشد. سنگ نگه می دارد خزه زیر کولر در بخش هایی از سال و گرمتر در طول دوره سرد. افزایش رطوبت نسبی بود فقط یک مثبت و یک نکته مهم این است که گیاهان خشک را هنگامی که رطوبت نسبی بسیار پایین است."

Astrobiologists به مدت طولانی مورد مطالعه قرار سیانو باکتری ها که زندگی می کنند تحت شفاف کویر سنگ — یک مدل ممکن برای این نوع از زندگی است که می تواند وجود داشته باشد در سیارات دیگر — اما این اولین بار است که گیاه سبز شناخته شده است به استفاده از این پناهگاه.

"در بیابان برای همه موجودات زنده مانند این است که زندگی یا مرگ تمام وقت," او گفت:. "بنابراین در هر زمان شما می توانید کمی افزایش کمی سود آن باعث می شود یک تفاوت بزرگ."

Ekwealor و فیشر گزارش خود را کشف این هفته در مجله PLOS ONE.

سرد خزه

به عنوان یکی از اولین گیاهان زمینی به تکامل بیش از 300 میلیون سال پیش خزه ها نیز سازگار با محیط های افراطی قادر به زنده ماندن تکرار خشک شدن و انجماد. برخی از تولید کرمهای ضد آفتاب برای محافظت در برابر شدید اشعه ماورای بنفش نور خورشید است. برخی می ماند و اساسا مرده با صفر فعالیت متابولیک برای یک دهه و سپس احیای در ثانیه زمانی که خیس. آنها در بر داشت در قطب شمال و قطب جنوب و همچنین به عنوان داغترین driest بیابان.

Jenna Ekwealor sitting on the ground among rocks, deploying equipment to measure conditions under rocks

جینا Ekwealor در سایت مطالعه در سپتامبر سال 2019 استقرار وبلاگ نویس داده برای ثبت دما و رطوبت تحت کوچک کوارتز شیری سنگریزه و بر روی سطح خاک. او در تلاش است به درک که چرا خزه زیر کوارتز سنگ سبز باقی می ماند در حالی که کسانی که در خاک به نوبه خود تیره و خشک است. (عکس توسط کیرستن فیشر)

یکی از خزه گونه که اغلب زندگی تحت شیری کوارتز Syntrichia caninervis, به طور معمول رشد می کند در معرض خاک در biocrusts یک انجمن با گلسنگ ها و سیانو باکتری ها. این پوسته یک ویژگی از بسیاری از بیابان حفاظت خاک از فرسایش و فراهم آوردن مواد مغذی برای گیاهان دیگر.

به عنوان بخشی از کویر بیولوژیکی پوسته Syntrichia در حال کم رنگ -- در حدود 1 میلیمتر در قطر و 5 میلی متر ، رشد آنها تنها زمانی که مرطوب و پس از موهاوی ممکن است تنها پنج "رویدادهای آسمانی" در هر سال — که نیمی از آن می تواند برف که منجر به رشد آنها رشد می کنند به آرامی. Ekwealor تخمین می زند که Syntrichia رشد می کند تنها چند میلیمتر در سال است.

بقیه از زمان Syntrichia خزه در معرض خاک خفته باقی می ماند و تبدیل به یک قهوه ای تیره-سیاه و احتمالا به عنوان یک کرم ضد آفتاب — چیزی Ekwealor است تلاش برای کشف کردن برای او (Ph. D. thesis.

او در بر داشت که در مقایسه با در معرض, خزه, خزه که خزیدن زیر یک سنگ رشد حدود 60 درصد سریع تر است.

"خزه ها که به طور معمول زندگی می کنند که در آن ارتفاع کوچک و قهوه ای در سطح خاک و در زیر سنگ آنها قد بلند و سبز" او گفت:.

در آن پایین متوسط رطوبت نسبی زیر سنگ در حدود دو برابر در معرض خاک و 63% در مقابل 33 درصد. روزانه نوسان درجه حرارت در "hypolithic ریز محیط" کاهش یافته بود در حدود 4 درجه سانتیگراد (7 درجه فارنهایت) از آن بر روی سطح خاک.

comparison of dry and wet moss

خزه Syntrichia caninervis به نظر می رسد قهوه ای تیره-سیاه و سفید هنگامی که در حال رشد در تابستان خورشید از موهاوی به دلیل رنگدانه است که احتمالا به عنوان اشعه آفتاب. در آزمایشگاه با اشعه ماوراء بنفش نور خزه سبز است و unpigmented. (UC برکلی عکس جینا Ekwealor)

دوم خزه گونه Tortula inermisرشد می کند معمولا در آفتاب کامل در ارتفاعات پایین تر اما در ارتفاع از مطالعه سایت 1,900 متر (6,200 پا) به نظر می رسد به رشد تنها تحت کوارتز شیری.

"سنگ ارائه خزه دو مزایای بزرگ: یا افزایش در زیستگاه طبیعی خود را و یا آنها را وادار به زندگی در یک زیستگاه است که شما به طور معمول نمی زندگی" Ekwealor گفت.

هر چند خزه ها ترجیح می دهند کم نور و مرطوب شرایط آنها مانند همه گیاهان نیاز به نور و یا آنها را سفید و می میرند. با توجه به اندازه گیری بین 4 درصد و 0.4 درصد از نور تابشی منتقل می شود از طریق کوارتز شیری سنگ بسته به اندازه سنگ. در سایت مطالعه در یک محل به نام گوسفند نهر شستشو کوارتز در بازه زمانی در ضخامت از 25 به 14 میلی متر و یا اینچ به دو پنجم از یک اینچ است.

an outcropping of green and dark, dried out mosses in the Mojave desert

حداقل سه گونه متفاوت از خزه در حال رشد در این عکس که گرفته شده بود در صحرای موهاوی. خشک و تاریک یکی Syntrichia caninervis که گاهی اوقات رشد می کند تحت کوارتز سنگ برای ماندن سبز و محافظت از خورشید است. (UC برکلی عکس جینا Ekwealor)

محققان گمان می برند که کوارتز نه تنها باعث کاهش کلی نور و گرما اما نیز فراهم می کند حفاظت در برابر اشعه های مضر. خزه ها رشد تحت کوارتز به حال کمتر رنگدانه کرم های ضد آفتاب از کسانی که در حال رشد در مناطق در معرض.

خود توصیف "خزه مبلغ" Ekwealor مجذوب این جهان کوچک از خزه و گاهی اوقات منجر محلی خزه پیاده روی برای bryophyte فصل کالیفرنیا گیاه بومی جامعه است.

"برای این گیاهان کوچک یک چیزی مثل این غول سنگ کوارتز بر شما مسدود کردن تمام خورشید و نگه داشتن شما — آن را مانند یک زیستگاه," او گفت:. "شما می توانید در وسط بیابان, اما یک سنگ کوچک باعث می شود شما احساس می کنید مانند شما در بهار. ما باید به یاد داشته باشید برای دیدن جهان از چشم انداز بسیار کوچک گیاه است."

اطلاعات مربوط بهtinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de