نیروهای تاریک که در تعیین سرنوشت جهان ما

بسیاری از مفاهیم ما در مورد فضا هستند بر اساس مفهوم جاذبه و یا با دقت بیشتر ما درک کنونی از آن است. درک ما از

توسط AKHBAREBARTAAAR در 11 اردیبهشت 1399

بسیاری از مفاهیم ما در مورد فضا هستند بر اساس مفهوم جاذبه و یا با دقت بیشتر ما درک کنونی از آن است. درک ما از گرانش تا اواخر 1990s بود که گرانش جذب همه چیز دارد و همه چیز با هم و در راه تثبیت جهان به عنوان یک کل. آن را در سال 1998 که دانشمندان تصادفا این واقعیت است که انبساط جهان اتفاق می افتد در سرعت سریع تر از ما بود و نتیجه این خواهد بود که وجود دارد بیشتر نیروهای در بازی.

از طرف دیگر از جاذبه

جامعه از ستاره شناسان شده است از نزدیک به مشاهده این پدیده از ابرنواخترها برای قرن ها در حال حاضر. یک ابرنواختر یا سطح اتمی فروپاشی یک ستاره فوق العاده انفجاری صورت است که می توان به وضوح مشاهده هزاران سال نوری دور است. دلیل این است که یک ابرنواختر انتشار نور انرژی است که برابر است با حدود 10 میلیارد خورشید. اما ستاره شناسان و دانشمندان مشاهده شده است که نور ضعیف تر از حد انتظار.

در ابتدا آنها فقط فکر می کردم که نور گرفتن دیمر با توجه به گرد و غبار میان ستاره ای. در چند دهه گذشته دانشمندان توانسته اند به جمع آوری مدرک قطعی که دلیل این نور ابرنواختر پدیده ای بود این واقعیت است که جهان در حال انبساط در یک نرخ بسیار بیشتر از ما تا به حال پیش بینی شده بر اساس درک ما از گرانش است.

(Image via NASA)

با مطالعه ابرنواختر دانشمندان قادر به تعیین که جهان در حال گسترش سریع تر از انتظار می رود. (تصویر: از طریق ناسا)

مهم است به درک که جهان ما به طور مداوم در حال گسترش در سرعت است که به طور مداوم در حال افزایش است. تمام کهکشان ها در جهان ما در حال دست خوش پیشامد میشه دور از یکدیگر در طول زمان است. برای این اتفاق دانشمندان حدس زده است که وجود دارد نیاز به یک متقابل است که قوی تر از گرانش است. در سال های اخیر دانشمندان شده است نسبت دادن این کار به یک نیروی نامرئی آزادانه نامیده می شوند به عنوان "انرژی تاریک".

با توجه به فوربس: "بیش از دو دهه گذشته آن را تبدیل به کاملا روشن است که شکل جدیدی از انرژی تاریک انرژی است که نه تنها رانندگی این شتاب انبساط است اما شکل غالب انرژی در جهان ما است."

هیچ تعریف روشنی از آنچه انرژی تاریک است. همانطور که در حال حاضر وجود دارد دو فرضیه برای چه انرژی تاریک ممکن است. یکی این است که انرژی تاریک نشات گرفته از فضای خالی و قدرت آن ارزش می تواند در نظر گرفته شود ثابت است. فرضیه دیگر این است که بسیار پیچیده تر جایی که این انرژی تاریک است که در پاسخ به تغییرات در جهان درون یک متغیر زمینه انرژی و از این رو قدرت آن را نیز می تواند تغییر درآمده است.

هر چند ما به این بی چون و چرای نقطه که جهان دائما دست خوش پیشامد میشه دور از ما هنوز به معلوم که آیا بالا بردن سرعت این شناور اخیر است و یا اینکه آیا آن را همواره در این راه بوده است.

انرژی تاریک در مقابل گرانش

دوئل بین این دو بزرگوار نیروهای گرانش را بکشد و انرژی تاریک را فشار تعیین چگالی. این را می توان فرض کرد که وجود دارد تدریجی زوال در چگالی ماده در جهان گسترش می یابد با توجه به افزایش فضا و حجم. در حال حاضر طیف از مشاهده انرژی تاریک و دارای چگالی بالاتر از ماده است; با این حال در گذشته موضوع باید به حال تراکم بالاتر که منجر به این فرضیه که جهانی گسترش بود و در واقع کاهش را در آن نقطه در زمان.

(Image: wikimedia / CC0 1.0)

این را می توان فرض کرد که وجود دارد تدریجی زوال در چگالی ماده در جهان گسترش می یابد با توجه به افزایش فضا و حجم. (تصویر: ویکیپدیا / CC0 1.0)

بیشتر به مطالعه این پدیده دانشمندان در مورد نیاز به پیدا کردن یک نوع خاص از ابرنواختر شناخته شده به عنوان نوع Ia. این ابرنواخترها هستند بنابراین روشن است که تلسکوپ می توانید آنها را مشاهده کنید. بیش از 10 سال گذشته دانشمندان موفق شده اند در تعیین درخشندگی ذاتی مانند ابرنواخترها و تا فاصله به یک ابرنواختر می تواند با دقت محاسبه از آن درک روشنایی.

شناخت انرژی تاریک

برای درک آینده جهان ما بسیار مهم است به درک بهتر از انرژی تاریک. در حال حاضر ما کرده اند نسخه های مختلف از آینده اعم از "eventless" به "بین کهکشانی فاجعه" بر اساس اینکه آیا انرژی تاریک چگالی کاهش می یابد یا افزایش می یابد. در هر صورت این انرژی تاریک است که تعیین خواهد کرد که در آینده از ما هستی.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا به اشتراک هفتگی ما ایمیل

چه اتفاقی می افتد زمانی که کهکشان راه شیری در تصادفات به آندرومدا?


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de