IF حاکم ‘یک پیروزی بزرگ’ اما خیال در برکلی دیدن آینده نامشخص

Students rallying in defense of the DACA program on Nov. 12, 2019, raise banners that say Defend DACA in front of the U.S. Supreme Court

دیوان عالی ایالات متحده تصمیم به حفظ این اقدام معوق برای ورود دوران کودکی (IF) برنامه نقطه عطفی پیروزی برای دانشگاه کالیفرنیا و خود دانش آموزان و کارکنان. (UC عکس توسط Scott Henrichsen)

هزاران نفر از دانش آموزان مهاجر و کارکنان در دانشگاه برکلی کالیفرنیا و در سراسر سیستم UC برنده ادامه داد: حفاظت از اخراج امروز زمانی که دیوان عالی ایالات متحده حکم داد که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به حال نادرست به پایان رسید برنامه ای است که اجازه به آنها برای تحصیل و کار در ایالات متحده است.

این تصمیم گفت: مغلوب ساختن پیشی جستن دولت بوده است “خودسرانه و هوس باز” در پایان دادن به این اقدام معوق برای ورود دوران کودکی (IF) برنامه در سال 2017. تصمیم گیری را فراهم می کند حداقل امنیتی به طور موقت برای حدود 1,700 UC دانش آموزان — برخی از 250 در برکلی — که پدر و مادر آنها را به کشور به عنوان کودکان بدون اسناد و مدارک.

Berkeley Law student Yongbin Chang smiles, wearing a UC Berkeley jersey

Yongbin چانگ یک برکلی و DACA گیرنده می گوید که او را خوشحال و با تصمیم دیوان عالی کشور اما این کار بسیار بیشتری باید انجام شود برای حل گرفتاری داریم دانش آموزان است. (عکس توسط Alejandro سرانو)

“بخشی از من بود و فرح بخش برای اخبار منفی” گفت: Yongbin چانگ یک برکلی دانشجوی حقوق که در سه سالگی به همراه پدر و مادر خود را از کره جنوبی به ایالات متحده است. “اما پس از آن زمانی که من تصمیم خودم فکر کردم,” عجب! بعدی سنگ پله!’ … هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی از کار جلوتر است. این سوال برای من این است: چه گام بعدی چیست؟”

عضو هیات والریا چاوز-آیالا یک IF گیرنده است که یک مشاور تحصیلی برای برکلی است مستند نشده دانشجویی برنامه گفت که او تا به حال شده است “بسیار مضطرب” در مورد تصمیم گیری و چگونه آن را تحت تاثیر او و دانش او توصیه می کند.

“من احساس تسکین,” او گفت:. “این تصمیم در کنار ما است و آن را یک پیروزی کوچک اما در همان زمان من احساسات مخلوط. برخی از دانش آموزان و اعضای جامعه هرگز واجد شرایط برای DACA. …و من هم فکر می کنم در مورد مهاجران و پناهندگان نشسته در مراکز بازداشت در حال حاضر — ما نیاز به انجام این کار بهتر است به عنوان یک جامعه است.”

در حالی که آینده DACA برنامه نامشخص باقی مانده است UC رهبران و دانشجویان پیوست چانگ و چاوز-آیالا در جشن دادگاه عالی 5-4 تصمیم گیری برای قانونی آن و تاثیر انسان در حدود 700,000 IF گیرندگان معمولا به عنوان “خیال” در کالیفرنیا و در سراسر کشور.

رئیس جمهور UC جانت ناپولیتانو کمک به ایجاد IF زمانی که او به عنوان وزیر امنیت داخلی تحت ریاست جمهوری باراک اوباما و او به رهبری دانشگاه اقدام قانونی علیه مغلوب ساختن پیشی جستن 2017 تصمیم به end IF. او پیوست UC Board of Regents صندلی John A. پرز در تماس تلفنی با حکم “تاریخی”خواند.

“در هر مرحله در مورد ما” آنها نوشت: “ما آگاه از ملموس مضر, اثرات, پایان دادن به DACA سیاست در زندگی این افراد و خانواده های آنها و در جوامع که در آن آنها ارزش همکاران. امروز تصمیم یک پیروزی سختی برای این DACA گیرندگان خود را در خانواده و در کل جامعه ما. این یک پیروزی برای عدالت و دادرسی. و آن را یک پیروزی برای چه قانونی است و چه چیزی حق است.”

اروین Chemerinsky رئیس برکلی قانون به نام حاکم “یک پیروزی بزرگ برای حکومت قانون است.” انسان مفاهیم حاکم “عظیم” او اضافه کرد: از آنجا که دانش آموزان و کارکنان تحت پوشش IF خواهد “در غیر این صورت در صورت اخراج معمولا به مکان هایی که آنها هرگز زندگی می کردند.”

اروین Chemerinsky رئیس برکلی قانون به نام حاکم “یک پیروزی بزرگ برای حکومت قانون است.” (UC Berkeley, تصویری توسط روشنک Makasdjian)

چانگ فقط یک مدافع در برکلی جامعه است که با بازی قوی نقش مهمی در دفاع از IF و حمایت از “خیال.” او با این نسخهها کار با برکلی قانون را در شرق خلیج خیال پروژه یک همکاری بین دانشجویان حقوق و جامعه شرق خلیج مرکز قانون. برکلی قانون Pro Bono برنامه گسترده ارائه پشتیبانی به DACA دریافت کنندگان کمک به تجدید برنامه های خود را پیش از تصمیم دادگاه است.

Chemerinsky کمک به طرح دعوی در این مورد. و برکلی قانون التحصیل اولسون, تئودور که در خدمت ایالات متحده به عنوان وکیل به طور کلی تحت ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش در پاییز گذشته استدلال UC مورد قبل از دیوان عالی کشور است.

DACA برنامه تاسیس شد به امنیت و فرصت را به صدها نفر از هزاران نفر از مهاجران که پدر و مادر آنها را به ایالات متحده به عنوان کودکان. برای واجد شرایط بودن آنها تا به حال به اثبات که آنها تا به حال شده است در کشور به طور مداوم از ژوئن 15, 2007, و است که آنها تا به حال هیچ سوابق کیفری است.

سفارش بر اساس یک اصل کلیدی: جوان مهاجران داشتن مطرح شده و تحصیل کرده در ایالات متحده بودند برای مقاصد عملی آمریکایی وجود ندارد و تنها حقوقی به رسمیت شناختن.

بسیاری از “خیال” از مکزیک و دیگر کشورهای آمریکای لاتین اما بخش قابل توجهی نیز از آسیا است. آنها محافظت DACA از خطر اخراج از کشور و با توجه به مجوز به مطالعه و کار در ایالات متحده ارائه شده آنها تجدید برنامه های کاربردی خود را هر دو سال. تحت DACA, آنها همچنین می تواند دریافت مجوز رانندگی تامین اجتماعی و پرداخت مالیات.

مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان و در ژانویه 2017 و نه ماه بعد از آن کاخ سفید اعلام کرد قصد دارد برای پایان دادن به این برنامه. دولت استدلال کرد که DACA بر خلاف قانون اساسی بود چرا که اوباما تاسیس آن را بدون اختیارات قانونی. اما UC به سرعت مداخله کرده و درخواست دادگاه به کنار مغلوب ساختن پیشی جستن تصمیم به عنوان “خلاف قانون اساسی ناعادلانه و غیر قانونی.”

Ted Olson and Janet Napolitano speak in front of microphones outside the supreme court

وکیل تد اولسون سوم از سمت چپ صحبت می کند و در یک IF کنفرانس مطبوعاتی در خارج از ساختمان دادگاه عالی به عنوان جانت ناپولیتانو رئیس جمهور از دانشگاه کالیفرنیا در سیستم دوم از راست به نظر می رسد. (دانشگاه کالیفرنیا عکس اسکات Henrichsen)

“دانشگاه چهره ریزش حیاتی اعضای آن جامعه دانش آموزان و کارکنان” طرح دعوی در دادگاه گفت. “این سخت است تصور کنید یک تصمیم کمتر استدلال بیشتر آسیب رساندن و یا انجام شده با کمتر مراقبت است.”

دادگاه های پایین در کالیفرنیا و در سایر حوزه های قضایی مسدود تهمت را به حرکت وادار سوال به دیوان عالی کشور.

در تصمیم امروز, نوشته شده توسط قاضی جان رابرتز دادگاه نشان داد که دولت تا به حال به دنبال ندارد مناسب مراحل اداری برای ارزیابی تاثیر این تصمیم است. در اثر حاکم می فرستد و این موضوع را به تهمت و دولت است که می تواند به دنبال دوباره به end IF در حالی که زیر مورد نیاز مراحل قانونی.

“آنها می توانید سعی کنید برای انجام این کار به سرعت” Chemerinsky گفت. “اما این امر می تواند در دادگاه به چالش کشید. آن را قطعا نمی تواند حل و فصل در ماه ژانویه. بنابراین در نهایت نتیجه خواهد شد بستگی دارد در انتخابات ماه نوامبر.”

DACA حکم به شرح زیر تصمیم دیوان عالی کشور روز دوشنبه (15 ژوئن) که تمدید نقطه عطفی اشتغال حمایت به همجنس و رابطه جنسی دگرجنس کارگران است.

مغلوب ساختن پیشی جستن را محکوم کرد تصمیم گیری در یک صدای جیر جیر پنج شنبه صبح: “این وحشتناک & لحاظ سیاسی به اتهام تصمیم گیری های آینده از دیوان عالی کشور در حال انفجار تفنگ ساچمهای به چهره از مردم هستند که افتخار می کنیم به تماس خود خواهان یا محافظه کاران است.”

در برکلی دانشگاه تصمیم گیری شد و مورد استقبال به عنوان یک تسکین برای دانش آموزان و کارکنان که در حال کار برای ساخت زندگی خود را — که در بسیاری از موارد در حال حاضر به سهم قابل توجهی در جهان است.

“آنها زندگی می کردند پس از قطعیت و غم و اندوه پس از حداقل 2016 انتخابات گفت:” کریستینا مرا co-مدیر موسسه دولتی مطالعات در برکلی است. “این حکم به احتمال زیاد فراهم می کند ‘خیال’ یک حس است که آنها می توانید برنامه برخی از مراحل زندگی — رفتن به مدرسه فارغ التحصیل حل و فصل به حرفه خود ، استرس زندگی در مکث برای خیلی زمان عوارض خود را گرفته است اما امروز روز خوبی است و آنها می توانند برخی از راحتی در دانستن است که آنها وضعیت حقوقی است که بر داشتن مقاومت زمین است.”

هنوز هم اجماع است که آینده نامشخص باقی مانده است.

Professor Lisa García Bedolla was honored for her attention to educational inequality and political engagement.

لیزا گارسیا Bedolla رئیس بخش تحصیلات تکمیلی سران یک گروه است که به بررسی چگونگی پایان IF ممکن است تحت تاثیر قرار برکلی است.

“خبر خوب این است که بدترین سناریو اتفاق نمی افتد گفت:” لیزا گارسیا Bedolla رئیس بخش تحصیلات تکمیلی و رئیس یک دانشگاه کار گروه برنامه ریزی در صورتی که DACA به پایان رسید. “اما precarity ما ثبت نشده دانش آموزان باقی مانده است — آن را فقط به عنوان بد نیست به عنوان آن می شده اند. ما همچنان تمرکز خواهد شد در چگونه بهترین برای حمایت و ارائه کمک به این دانش آموزان است.”

Liliana Iglesias, مدیر برکلی است مستند نشده دانشجویی برنامه گفت: این تصمیم دادگاه را “صادقانه بود و تعجب چیز زیادی برای از خواب بیدار به خصوص با توجه به بررسی که از قضات در نوامبر زمانی که آنها شنیده می شود این مورد است.” اما او همچنین محافظت در اظهارات او در مورد آنچه در آینده.

“این یک پیروزی است — DACA هرگز راه حل دائمی, اما آن را بی خطر است برای در حال حاضر و آن را مانند یک تسکین بزرگ,” او گفت:. “اما بسته به کسی که در آینده (ریاست جمهوری) دولت آن را هنوز هم می تواند در معرض خطر است.”

چانگ سهام آن احساسات مخلوط. کار داشتن با مهاجران او احساس می کند برای کمک به افرادی که واجد شرایط برای DACA اما قادر به اعمال آن — و امیدوار است که آنها را در حال حاضر باز.

“آن را باید شده اند بسیار مأیوس کننده (برای آنها)” او گفت:. “من تصور (مهاجرت خدمات حقوقی مرکز) است برای رفتن به یک کمی شلوغ در حال حاضر با بیش IF تمدید و امیدوارم بیشتر اولین بار DACA برنامه های کاربردی. اما از آن نوع که مشغول خوش آمدید.”

کلی Devers فرانکلین کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>