کوری گودمن اعطا گروبر اعصاب جایزه

Corey Goodman

کوری گودمن استاد کمکی با هلن بخواهد موسسه علوم اعصاب یکی از سه دانشمند های 2020 گروبر اعصاب جایزه.

عصب شناسی کوری گودمن دیرین محقق در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی که در ادامه به شروع متعدد شرکت های زیست فناوری و اخیرا تاسیس یک شرکت سرمایه گذاری اعطا شده است سال 2020 گروبر اعصاب جایزه.

گودمن یک دانشگاه برکلی استاد کمکی در هلن بخواهد موسسه علوم اعصاب (HWNI) سهام جایزه با دانشگاه استنفورد جمهور مارک Tessier-لوین و فریدریش بنهوفر بازنشسته مدیر موسسه ماکس پلانک برای رشد و نمو زیست شناسی در آلمان است.

هر سه شناخته شده است برای نشان دادن اینکه چگونه سلول های عصبی را مناسب اتصالات در رشد بدن به طوری که عضلات چشم و مغز و همه چیز به درستی کار. آنها با تمرکز بر علائم راهنمایی که راهنمای آکسون که تمام سلول های عصبی ارسال مانند رشد ریشه های یک درخت برای پیدا کردن سلول های دیگر هستند که اهداف خود را.

“هر سه نفر از این دانشمندان علوم اعصاب ابزاری بودند در شکستن باز زمینه آکسون ارشاد” گفت: سوزان امره علمی و مدیر موسسه ملی سلامت روان و رئیس هیئت مشورتی برای جایزه. “اکتشافات خود را باید اساسا تغییر درک ما از چگونگی مدارهای عصبی تشکیل شده و منجر به بینش بیشتر به طیف گسترده ای از اختلالات عصبی و صدمات.”

این جایزه که شامل یک $500,000 جایزه ارائه خواهد شد به سه دانشمند در Oct. 25 در نشست سالانه انجمن علوم اعصاب. گودمن اهدا کرده است سهم خود از جایزه به HWNI.

“افتخار بزرگی است,” گودمن گفت. “پس از من شده اند از این رشته برای سال های بسیاری از آن را بسیار دست زدن به همکاران من افتخار من, همراه با مارک و فردریش برای این کار ما سه گروه را تا حد زیادی در 1990s. من تا لمس خود را شناخت.”

هر چند گودمن بسته خود را از دانشگاه UC Berkeley lab در سال 2004 به تمرکز بر شناسایی مواد مخدر جدید استراتژی برای درمان بیماری و در نهایت تبدیل شدن به موسس و رئيس جمهور از Biotherapeutics و Bioinnovation مرکز در شرکت داروسازی فایزر او حفظ خود وابستگی با UC برکلی و موسسه علوم اعصاب او تاسیس و پس از led. او تاسیس و led هفت بیوتکنولوژی شرکت های بسیاری از آن را تولید کرده اند درمان تایید شده توسط FDA. این شرکت سرمایه گذاری در او راه اندازی شد در سال 2011 venBio در حال حاضر دارای سه دارو مورد تایید.

“کوری ورود در برکلی طلیعه در عصر مدرن ما از علوم اعصاب گفت:” ایهود Isacoff فعلی مدیر HWNI و UC برکلی و استاد مولکولی و زیست شناسی سلولی. “این یکی از مراحل کلیدی در تحقق سازماندهی مجدد زیست شناسی (آغاز شده توسط اواخر دانیل Koshland در UC برکلی). کوری را گرد هم آورده ژنتیک مولکولی فیزیولوژی و سیستم های شناختی و علوم اعصاب محاسباتی و تاسیس هلن بخواهد موسسه علوم اعصاب به عنوان یک حتی گسترده تر cross-پردیس وحدت آورده است که در مهندسی, روانشناسی, شیمی عمومی بهداشت و چشم انداز علم است.”

منطق سیستم عصبی

ساختمان پیچیده ارگانیسم مانند بدن انسان به نظر می رسد ذهن ترا درهم میشکنند اگر شما متوجه است که ما ژنوم حاوی کمتر از 30,000 ژن حد چند به رمز گام به گام توسط به گام دستورالعمل. دانشمندان مانند گودمن نگاه ساده مولکولی منطق است که شامل تمام سلول ها در بدن و راهنماهای توسعه با متوسط مجموعه ای از دستورالعمل اولیه. او متمرکز شاید پیچیده ترین ارگان مغز است.

“شما کردم باور نکردنی ترین محاسباتی ماشین واقع در مغز خود را با میلیاردها اتصالات” گودمن گفت. “و حتی اگر ما همه, مختلف, همه ما اساسا ساخته شده از همان نمودار سیم کشی که به ما کمک می کند تا حرکت فکر می فهمند و همه کارهایی که ما انجام می دهیم. این سوال همیشه بوده است: که در آن سیم کشی نمودار ؟ کجا هستند ژنتیکی دستورالعمل به سیم تا مغز؟”

با استفاده از مگس های میوه به عنوان مدل او پیشگام استفاده از ژنتيک صفحه نمایش برای پیدا کردن سیگنال های که راه اندازی این نمودار سیم کشی. با استفاده از مواد شیمیایی بنزيني خود آزمایشگاه ایجاد ده ها هزار نفر از مگس میوه جهش و جستجو از طریق آنها برای آنهایی که در اوایل توسعه را تحت تاثیر قرار. او و همکارانش به خصوص علاقه مند در جهش یافته مگس با اختلال در ارتباط بین دو طرف چپ و راست از سیستم عصبی است که در میوه, پرواز, سازمان در آینه تقارن در هر طرف از وسط در معادل یک مهره به نخاع. این چراغ گودمن و همکاران خود را به یک مولکول سیگنالینگ به نام شکاف که دفع سلول های عصبی دور از خط وسط. آنها پس از کشف یک گیرنده برای شکاف که آنها به نام میدان (robo) در آکسون رشد مخروط و یک ژن که آنها به نام commissureless (صادره) که تنظیم پویا بیان robo گیرنده کمک به هماهنگ کردن رشد نسبت سراسر و سپس به دور از خط وسط.

در همان زمان Tessier-Levine و سپس در دانشگاه سان فرانسیسکو با استفاده از تکنیک های بیوشیمیایی برای منزوی کردن یک مولکول netrin که جذب رشد مخروط به خط وسط. او و گودمن نشان داد که netrins شکاف پروتئین و خانواده یکی دیگر از سیگنالینگ مولکول sempahorins که گودمن تا به حال کشف شده همه همکاران در پستانداران کمک به ایجاد سیم کشی نخاع است.

بنهوفر به طور مستقل نشان داد که این فعل و انفعال از دافعه و جاذبه های کمک های عصبی در چشم ارسال آکسون به اصلاح بخشی از مغز است. او لقب یکی از مولکول های سیگنالینگ او کشف ephrin.

کار این گروه تاسیس چهار عمده خانواده ها از آکسون راهنمایی مولکول — netrins, شکاف, semaphorins و ephrins — و نشان داد منطق آنها چگونه عمل برای سیم تا سیستم عصبی. مولکول های سیگنالینگ جذب رشد آکسون به یک مکان در بدن, اما زمانی که آکسون نزدیک دیگر سیگنال های سطح شیب دار تا به دفع آنها را منحرف و رشد آکسون به یک شاخه جدید نقطه. تکرار و کشش attractants و فشار repellants مختصات راه اندازی مجتمع اتصالات عصبی.

“گرفته شده و با هم کار این سه دانشمند شامل یکی از بزرگترین داستان های موفقیت در رشد و نمو, علوم اعصاب” گفت: Joshua Sanes دانشگاه هاروارد استاد سلولی و مولکولی زیست شناسی و مدیر آن مرکز علوم مغز است که یک عضو از این جایزه انتخاب هیئت مشاوران.

گودمن دریافت لیسانس خود را از دانشگاه استنفورد در سال 1972 و دکترای خود را از دانشگاه برکلی در سال 1977. پس از کمک هزینه تحصیلی فوق دکتری در دانشگاه سان دیگو او پیوست دانشکده استنفورد در سال 1979. او رفت و برگشت به دانشگاه برکلی در سال 1987 به عنوان یک استاد مولکولی و زیست شناسی سلولی یک Howard Hughes Medical Institute محقق و رئیس بخش مولکولی و زیست شناسی سلولی را تقسیم نوروبیولوژی. او با چاپ بیش از 200 مقاله علمی و عضو آکادمی ملی علوم و آکادمی هنر و علوم آمریکا و فلسفی جامعه است. او برنده بسیاری از جوایز معتبر از جمله بنیاد ملی علوم را Alan T. Waterman جایزه کانادا Gairdner جایزه برای تحقیقات پزشکی و مارس Dimes جایزه در زیست شناسی تکاملی.

او تاسیس Exelixis در سال 1994 به دنبال درمان سرطان; Renovis که او به عنوان رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت در سال 2000 برای حمله به اختلالات عصبی و پنج دیگر شرکت های بیوتکنولوژی برای کمک به پیدا کردن درمان برای انواع مختلف سرطان و کوری دل و روده بیماری های مزمن و میگرن. او سابق است صندلی از شورای ملی تحقیقات هیئت مدیره در زندگی, علوم که به توصیه دولت فدرال و کالیفرنیا شورای اسلامی در علم و فناوری که به توصیه فرماندار دولت و قوه مقننه.

این گروبر بنیاد مستقر در دانشگاه ییل در کانکتیکات در سال 1993 تاسیس شد اواخر پیتر گروبر و همسرش پاتریشیا گروبر. این بنیاد افتتاح گروبر جایزه بین المللی برنامه در سال 2000 و در حال حاضر جوایز جایزه در زمینه های کیهان شناسی و ژنتیک و اعصاب. UC برکلی Mu-ming پو برنده گروبر جایزه علوم اعصاب در سال 2016.

اطلاعات مربوط به

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de