کالیفرنیا کار کمیسر Lilia گارسیا-Brower ثبت شده است دفتر اول طرح دعوی در دادگاه علیه یک شرکت به اتهام نقض قوانین کار, طبقه بندی کارگران آن به عنوان پیمانکاران مستقل به جای کارکنان.

بر خلاف مستقل پیمانکاران و کارمندان در کالیفرنیا مجاز به حداقل دستمزد اضافه کاری استراحت و دوره بازپرداخت هزینه های کسب و کار, پرداخت, مرخصی استعلاجی و اطلاعیه های مختلف از جمله اطلاعات خاص است که باید چاپ به درستی در پرداخت های اینترنتی.

اما شرکت در اجرای اقتصاد رونق ایجاد برنامه های کاربردی است که اجازه می دهد تمایل خریداران از خدمات برای پیدا کردن و پرداخت حاضر ارائه دهندگان این خدمات است. که مدل کسب و کار از بارگذاری, بلند کردن اجسام و شرکت که فقط به اتهام نقض دولت قوانین کار تحت مونتاژ بیل 5 2019 قانون ساخته شده است که آن را به طور کلی غیر قانونی برای شرکت ها به استخدام پیمانکاران مستقل.

کار کمیسیون انتخاب بللفلور شرکت به نام MobileWash به اولین هدف یک AB5 اجرای طرح دعوی در دادگاه. MobileWash با استفاده از یک برنامه به ارائه خودرو و شرح خدمات. مشتریان سفارش و پرداخت هزینه برای خدمات از جمله یک نکته و کارگران با استفاده از اتومبیل خود را و لوازم برای رفتن به مشتری خودرو و ارائه خدمات است که دستور داده شد.

به این ترتیب با این نسخهها کار خوبی برای این شرکت به مشتریان و کارگران و یا هیچ یک از آنها خواهد بود و شرکت در آن. که به اندازه کافی خوب نیست برای ایالت کالیفرنیا است. یک تجزیه و تحلیل کار کمیساریای دفتر محاسبه شده است که یک MobileWash کارمند کار 10 ساعت در روز و شش روز در هفته است که به عنوان $1,521 در هفته دستمزد جریمه و خسارت است.

در چه سیاره ها از این کارمندان ،

MobileWash و شرکت هایی مانند آن را در حال رفتن هرگز به این عمل مانند یک کارخانه با کارکنان مشکلات ناسازگار بودن در داخل و خارج در طول استراحت در یک روز کاری 10 ساعت. مفهوم ارائه شده توسط این شرکت است که خدمات در تقاضا. اگر آنها نیاز به نگه داشتن تمام وقت نیروی کار ایستاده در سراسر طیف گسترده ای منطقه ای مانند جنوب کالیفرنیا وجود خواهد داشت هیچ MobileWash و وجود خواهد داشت هیچ شرکت هایی مانند آن.

که از مزایای آن ؟

نه مشتریان خواهد شد که از دست دادن دسترسی به یک مناسب و مقرون به صرفه خدمات. نه کارگران که از دست دادن این فرصت را به انتخاب کنید تا پول اضافی کار هنگامی که و که در آن آنها را انتخاب کنید. نه سرمایه گذاران خواهد شد که کاهش به ارائه بودجه راه اندازی برای شرکت های نوآورانه است که خاص به hounded به ورشکستگی توسط بوروکرات اجرای کالیفرنیا بی معنی قانون در برابر کار آزاد.

در کالیفرنیا دادستان کل خاویر بکررا و یک گروه از شهرستان وکلای مدافع در دولت طرح دعوی در دادگاه در برابر Uber و Lyft شارژ شرکت با اشتباه طبقه بندی رانندگان به عنوان پیمانکاران مستقل در نقض AB5 که با توجه به دولتی نیاز به این شرکت ها را به رانندگان کارکنان. طرح دعوی در دادگاه است که به دنبال مجازات و دستمزد برای رانندگان است که می تواند در مجموع صدها میلیون دلار است.

Uber و Lyft پیوست رستوران-خدمات تحویل DoorDash هستند, حمایت, ابتکار در Nov. 3 رای گیری که آنها را معاف از AB5. قانونگذاران ایالتی در حال حاضر معافیت اعطا شده از قانون به شرکت ها و کارگران در برخی از صنایع در حالی که خروج از دیگران در سرما.

AB5, نوشته شده توسط Assemblywoman Lorena گونزالس D-سن دیگو است که بر اساس منسوخ کاریکاتور از محل کار که در آن کارفرمایان غنی دزد بارون و کارگران تنها می تواند به جلوگیری از بهره برداری با پیوستن به اتحادیه های کارگری.

عضویت در اتحادیه در حال کاهش است. در کالیفرنیا بسیاری از کسب و کار در حال مبارزه. بسیاری از کارگران در حال مبارزه. هیچ چیز بهبود یافته است توسط دولت تشکیل پرونده های حقوقی برای متوقف کردن مردم از درآمد زندگی صادق است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

آموزش سئو