بریانی: ناب هند ظرف با یک حضور جهانی

مرغ biryani ویژه تاج و تخت در کاخ غذاهای هندی. جای تعجب نیست پس از آن که مرغ بریانی در واقع بیشترین جستجو هندی مواد غذایی در سطح جهان در سال 2019.

با توجه به food.ndtv.com: “یک مطالعه توسط SEMrush یافت که بریانی مرغ به طور متوسط به حال 4.56 لاخ [456,000] جستجوهای هر ماه.”

معروف جهان, برنج, ظرف, بازی های برگزار شده است سفیر هند در طبخ میچلین ستاره رستوران در سراسر جهان است. یکی از دلایل نخست این است زیرا بسیاری از چیزهایی که در همان زمان. این بسیار ساده است و مواد اولیه و در عین حال آن نیاز خاص ظریف شرایط برای رسیدن به یک نتیجه کامل است.

خوب بریانی است که فقط حق درجه نرمی به برنج و گوشت به مناقصه به یک درجه خاص و ادویه جات ترشی جات باید مخلوط و کاربردی فقط در راه حق به استنباط که “یام” عامل. این یک علم کامل بیش از قرن از تمرین از طریق نسل از استاد صنعتگران.

مغول عامل

در طول قرن هند شده بود مورد تاخت و تاز توسط ایرانیان و افغان ها و ترک ها. همراه با فرهنگ و غذاهای خود را در سمت چپ یک اثر بزرگ در هند است. مغول در فتح خود را از هند از دور 15ام به 19th قرن ها در زمان پخت و پز به یک سطح کاملا جدید. این منجر به یک خوشمزه مجموعه ای از غذاهای معرفی شده مانند کباب پلو و البته بریانی.

هر چند مغول را اعتبار کامل برای بریانی وجود دارد اشاره به مشابه برنج و غذاهای گوشتی بودن doled در جنوب هند است. یکی از این ظرف است “اون Soru” این مواد که شامل برنج و گوشت و روغن گشنیز, برگ بو و فلفل و زردچوبه. بیش از یک جشن گرفتن ظرف از اون Soru استفاده شد به طور خاص برای تغذیه پرسنل نظامی برای تامین نیازهای تغذیه ای بالایی نیاز دارد.

(Image: Breville USA via flickr CC BY 2.0 )

مناسب مخلوطی از ادویه جات ترشی جات ضروری است به خوبی بریانی. (تصویر: Breville ایالات متحده آمریکا از طریق فلیکر CC BY 2.0 )

به عنوان مغول سفر در سراسر هند, هر یک از استان های توسعه یافته نسخه خود را از مغول خوردم. بریانی بود آمار فوری در همه جا. وجود دارد Awadhi بریانی, بریانی Hyderabadi سندی ممان بریانی Bohri و Moplah سبک از کرالا به نام چند.

سنتی مغول بریانی ساخته شده از گوشت بز. نسخه های جدیدتر از دستور تمایل به استفاده از مرغ و میگو به جای. وجود دارد حتی نسخه های گیاهی که تهیه کردن به جان سخت گیاه خواران. وجود دارد بدون توقف سطح از خلاقیت است که می رود به ساخت بریانی اما برای گیج کننده برای یک طعم واقعی نزدیک تر از آن باقی می ماند به سنت بهتر است تجربه است.

“Biriyani” می آید از فارسی “birian” که ترجمه را به عنوان “سرخ شده قبل از پخت و پز.” هیچ قحط و غلا از مبدا داستان برای بریانی در هند. با توجه به یکی از آنها ملکه از شاه جهان به نام ممتاز محل, یافت, سربازان در ارتش پادگان بود فاقد تغذیه بنابراین او توصیه سرآشپز برای ایجاد یک ظرف است که متعادل کردن که کسری. این تبدیل به بریانی.

Moplah biriyani

Moplah بریانی ایجاد جامعه مسلمان در شمال کرالادولت در هند. این منطقه به شدت تحت تأثیر فرهنگ عرب با توجه به قرن روابط تجاری ایجاد یک ارتباط قوی بین اعراب و مالابار.

(Image: Screenshot / YouTube)

Moplah بریانی ایجاد جامعه مسلمان در ایالت کرالا در جنوب هند است. (تصویر: Screenshot / YouTube)

آماده سازی Moplah بریانی نسبتا آسان است. این مواد شامل بخش برش مرغ, برنج, پیاز, گوجه فرنگی, زنجبیل, روغن, سبز, فلفل, زردچوبه, پودر برگ گشنیز و لیمو, میخک و هل و چوب دارچین گرم مصالح و کاشو و کشمش برای با شکوه.

شما نیاز به یک کشتی با یک سخاوتمندانه پایین برای پیاده سازی این دستور غذا. هنگامی که تمام ادویه جات ترشی جات و ادویه جات ترشی جات تهيه شده اند مرغ و برنج اضافه شده به گلدان و پخته شده را در یک سرعت رایت حالت بعد از آب بندی بالا و قرار دادن زندگی از زغال سنگ در آن است. مطمئن شوید که به وجود داشته باشد زمانی که گلدان است unsealed به تجربه ای که آسمانی عطر.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا به اشتراک هفتگی ما ایمیل

اعزامی نقاط طولانی ترین موجود دریایی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

آموزش سئو