برکلی کتابداران به اشتراک گذاری کتاب و فیلم است که درخشش نور در, مسابقه بی عدالتی

در این سال جمعیت زمین را متوقف کند.

نشانه های گچ بری نمای ویندوز به عنوان بیماری همه گیر در زمان برگزاری راه را به یک چشم جدید در ماه ژوئن: تخته های چوبی ناخوانا اعلامیه که سیاه و سفید زندگی می کند توجه و بزرگداشت تجلیل جورج فلوید Breonna تیلور Ahmaud Arbery و قربانیان بی شمار دیگر از ضد سیاه, پلیس, قتل. مردم به خیابان ها ریختند. یک جنبش resurged.

این COVID-19 همه گیر جهان تغییر کرده است شاید برگشت ناپذیر. اما آن را نیز به بازیگران جدید نور قدیمی, حقایق دردناک. به عنوان بحران محروم دور تقریبا تمام حس اطمینان را در معرض گره ریشه از یک نگرانی عمیق نژادپرستانه جامعه است.

ما آن را در هر نوبت: ما آن را در راه این ویروس به طور نامتناسبی تحت تاثیر اعضای جامعه سیاه پوستان و دیگر جوامع از رنگ. و ما آن را در راه است که حتی به عنوان زندگی آمریکایی اما تعطیل, ضد, سیاه, خشونت همچنان ادامه دارد.

در UC برکلی و اعضای کتابخانه کارکنان به اشتراک گذاشته اند لیست کتاب ها و فیلم ها برای ارائه یک درک عمیق تر از نژاد و نژادپرستی و به بالابر و مرکز, سیاه, صدای. آنها همچنین در حال کار برای ارائه دسترسی بیشتر به بسیاری از حجم شما اینجا ببینید — و بیشتر — به صورت دیجیتال به طوری که آنها را می توان به عنوان خوانده شده توسط بیشتر مردم در UC برکلی جامعه از هر نقطه.

این لیست ها در نظر گرفته نمی شود قطعی و جامع. به جای هر یک نقطه شروع — راه دیگر برای جرقه فکر و الهام بخش معنی دار مکالمات.

Exploring Black lives through film

در سال 1619 — بیش از 400 سال پیش برای اولین بار به بردگی گرفته آفریقایی زور از خانه های خود فرود آمد و در مستعمرات انگلیسی. به برجسته خود را پشتکار و مقاومت و عزم و اراده از این نسل است که به دنبال این کتابخانه انتخاب شده 40 فیلم که در تقویت سیاه, صدای. لیست سرپرستی توسط A. همیلتون از کتابخانه ارتباطات ، Gisèle Tanasse فیلم و رسانه خدمات کتابداری و اطلاع رسانی; فیلم و محقق Cassia Stepak. (برکلی دانشجویان دانشکده و کارکنان می توانند برای دسترسی به این فیلم در Kanopy با استفاده از CalNet شناسه. این فیلم ها نیز در دسترس عموم کاربران کتابخانه در سراسر کشور در کتابخانه محلی خود را Kanopy سیستم عامل است.)

میدارد عبارتند از: نژاد: قدرت توهم (که یک همراه و همدم سایت); I Am Not Your Negro; مهتاب.

Black Lives Matter book list

ترکیبی از داستان و شعر و خاطرات و غیرداستانی کتاب در این فهرست درخشش نور در تاریخ و سیاست از نژاد و نژادپرستی و جشن سیاه و سفید زندگی می کند. چند وجهی لیست سرپرستی Stacy Reardon, ادبيات و علوم انسانی دیجیتال در کتابخانه است و در OverDrive فراهم می کند که دسترسی به پرفروشترین آثار شما می توانید به خواندن و یا گوش دادن به از هر نقطه. (CalNet ID مورد نیاز برای دسترسی به کتاب های آنلاین.)

تراکم شامل: بنابراین شما می خواهید به بحث در مورد مسابقه با kronda; واشنگتن سیاه توسط Esi Edugyan; پلنگ سیاه, Vol. 1: یک ملت زیر پای ما توسط Ta-Nehisi Coates (تصاویر توسط برایان Stelfreeze).

Books on race and racism

این انتخاب از کتاب را با هم توسط مایکل Sholinbeck برکلی سلامت عمومی کتابداری و اطلاع رسانی, ویژگی های طیف وسیعی از آثار کاوش در مباحث مربوط به نژاد و نژاد پرستی — از یک کتاب با محوریت زنان در مبارزه برای آزادی به یک راهنمای جامع تر عدالت اجتماعی جنبش در قرن 21 است. همه در دسترس هستند به صورت دیجیتال. (CalNet ID مورد نیاز برای دسترسی به کتاب های آنلاین.)

تراکم شامل: Unapologetic: سیاه و سفید عجیب و غریب و فمینیستی دستور رادیکال در جنبش توسط شارلین A. Carruthers; می خواهید برای شروع یک انقلاب؟: رادیکال زنان در مبارزه با Dayo F. گور جین Theoharis و Komozi دارد (ویراستاران); من و سفید برتری: مبارزه با نژادپرستی و تغییر جهان و تبدیل شدن به یک جد توسط لیلا F. سعد.

Anti-racism reader

“این ضد نژادپرستانه درسی است برای مردم تحقق آنها هرگز آموخت که چگونه به ضد نژادپرست” می نویسد: Ibram X. Kendi مدیر زاد نژادپرستی تحقیقات و سیاست های مرکز در دانشگاه آمریکایی در مقدمه به لیست خود را. انتخاب 38 حجم — memoirs, مقالات و غیرداستانی جزوه — منتشر شده در مقاله ای در اقیانوس اطلس در میان ذرات از ویرجینیا رژیم صهیونیستی است. رالف نرتهم را blackface جنجال در 2019. لیست Kendi متحده یک مقصد نیست بلکه یک نقطه شروع برای ساخت یک تغییر — هر دو به عنوان افراد و در جهان است. Corliss لی آمریکا, فرهنگ, کتابدار, مونتاژ, لیست Kendi را بر میدارد و اشاره کرد که حجم در دسترس هستند به عنوان کتاب الکترونیکی و از طریق کتابخانه. (CalNet ID مورد نیاز برای دسترسی به کتاب های آنلاین.)

میدارد عبارتند از: چگونه می توان یک زاد نژادپرستی توسط Ibram X. Kendi; فصیح خشم توسط Charlie Cooper; جدید Jim Crow توسط میشل الکساندر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de