به عنوان COVID-19 بازدید پرو شجاع برکلی دکتری دانشجو می یابد راه خود را به خانه

در Pucaurco او دورترین درخت خرما نمونه مجموعه سایت همراه پرو Nanay رودخانه برکلی دانشجوی دکتری Giovanna فیگوئر

توسط AKHBAREBARTAAAR در 26 فروردین 1399
Ph.D. student Giovanna Figueroa stands next to a palm tree in Pucaurco, a community on the Nanay River in Peru.

در Pucaurco او دورترین درخت خرما نمونه مجموعه سایت همراه پرو Nanay رودخانه برکلی دانشجوی دکتری Giovanna فیگوئروا هیجان زده بود برای پیدا کردن یک چند ریشه Oenocarpus گونه "O. جزئیگمان من," او گفت:. (عکس توسط پل اندرسون Shapiama Murayari)

حتی دور افتاده ترین رودخانه جامعه در آمازون پرو را Nanay رودخانه اخبار. در تلویزیون و رادیو که فقط دو ساعت در روز با برق عرضه شده توسط ژنراتور را که اجرا در شب 20 تا 30 خانوار ساکن در Pucaurco آموخته شده در مارس 16 از دولت 15 روز قرنطینه برای همه پرو برای جلوگیری از گسترش COVID-19. زمین و رودخانه سفر متوقف شد; یک شب حکومت نظامی را دنبال کنید.

Giovanna فیگوئروا یک دانشگاه برکلی دانشجوی دکتری در وزارت یکپارچه زیست شناسی تا به حال فقط در روستا روز گذشته پس از 16 ساعت سفر با قایق از پایه در ایقویتس این جنگل بزرگترین شهر و یکی که نمی توان به جاده. هنگامی که راهنمای محلی او می خواهم استخدام به او گفت آخرین فیگوئروا بود فشار مجموعه گیاهان خشک گیاهدان نمونه حفظ کف پالپ میوه نمونه و خوشحال با اولین روز از تحقیقات در Pucaurco در یک هفته دو سفر در امتداد Nanay یک 196 مایل انشعاب از رودخانه آمازون است.

Giovanna Figueroa packed her belongings onto a mototaxi to begin her research work in Peru.

در مارس 13, این mototaxi یکی از راه های اصلی مردم در اطراف در ایقویتس پرو شد بسته بندی شده و آماده را برکلی محقق Giovanna فیگوئروا به Nanay رودخانه انشعاب از رودخانه آمازون که در آن او خواهد سفر 16 ساعت با قایق به اولین سایت تحقیقات — از راه دور جامعه Pucaurco. (عکس توسط پل اندرسون Shapiama Murayari)

در ابتدا فیگوئروا گفت: "من واقعا شک و تردید و شک. من coronavirus زمانی که من سمت چپ در ایالات متحده در فوریه 25, اما چیزهایی که تا به حال منفجر نشده است. من هم تعجب, 'چگونه می توانم شما را تعطیل رودخانه به خصوص به کوچک, شخصی, قایق?'" هیچ جاده ها منجر به این منطقه است. در سال سوم از برنامه دکترا و در یک زمان حساس و یاران او حل و فصل به ماندن و پایان خود را با دقت برنامه ریزی شده زمینه کار در سه روستا.

فیگورا, که همچنین می خواهم به کار در پرو سال گذشته احساس در خانه تبادل یک چادر بالا رفتن از درختان نخل — او مطالعات انسان-گیاه تعاملات در محیط های گرمسیری و زندگی در خارج از مسیر مورد ضرب و شتم بدون یک ماشین و یا تلفن همراه خدمات. با تکیه بر بومی اسپانیایی اجازه می دهد تا به راحتی به برقراری ارتباط و اتصال با مردم محلی. او از ترس نمی سلامت خود را به عنوان پرو تا به حال چند COVID-19 موارد در زمان.

Ph.D. student Giovanna Figueroa climbs an ungurahui tree in the Western Amazon.

در غرب آمازون, Giovanna فیگوئروا صعود Oenocarpus batauaیک درخت نخل است که تولید ungurahui یک پروتئین غنی از میوه است که می تواند خورده و فشرده از آن تغذیه کننده نفت است. (عکس Alejandra Amacifuen)

اما هنگامی که دولت پرو تمدید آمریکای جنوبی کشور وضعیت اضطراری و شروع به خاموش کردن تمام مسافرت های بین المللی فیگوئروا که می خواهم تکمیل 10 درصد یا کمتر از اهداف پژوهش بود و انعطاف پذیری را به ماندن در پرو را تا ماه اوت resignedly تغییر ذهن خود را.

"من تصمیم گرفتم من نیاز به پیدا کردن یک راه," او گفت:. "من نگران خانواده. اگر مردمی در جنوب کالیفرنیا مریض شدم من نمی ممکن است قادر خواهید بود برای خانه. و من فقط به حال به اندازه کافی پول نقد برای یک ماه در این زمینه وجود دارد هیچ بانک و یا دستگاههای خودپرداز وجود دارد. اگر من نمی توانستم ترک, من می خواهم که صبر کنید برای کسی که به من و من را و من می خواهم که یک بدهی بزرگ به بازپرداخت."

اما برای گرفتن یک هواپیما در دور شهرستان بندر رامون کستیللا — اگر انسان دوستانه سازمان یا سفارت ایالات متحده پرواز حتی می تواند مرتب شود — برای اولین بار معنی یک رودخانه پر مخاطره سفر. موفقیت آن خواهد تکیه بر فیگوئروا را نشانهای زیادی از شانس و کمک از همکاران دور و نزدیک.

Giovanna took this photo of a boat she was first transported on as she left Iquitos, Peru for the Nanay river communities where she would do research.

هنگامی که او وارد Iquitos, پرو, UC برکلی Giovanna فیگوئروا در زمان "lancha," مثل این یکی به عنوان او شروع به سفر خود را در Nanay رودخانه. در اینجا نشان داده شده در Ucayali رودخانه اصلی headwater انشعاب از رودخانه آمازون یک lancha "کمی آهسته تر اما راحت تر از تنگ کوچکتر و سریعتر قایق," او گفت:. "مردم قطع می توانید خود را هممککس و بقیه ... و بزرگتر باری حمل و نقل می تواند در سطح پایین." (عکس Giovanna Figueroa)

برکلی ریشه در جنگل

از سال 1999 پل خوب استاد یکپارچه زیست شناسی در برکلی سفر به آمازون پرو به مطالعه گرمسیری درخت تنوع. غربی آمازون جنگلهای انبوه در نزدیکی Iquitos, جهان بیشترین تعداد درختان گرمسیری گونه — حداقل 8,000 از 16,000 تخمین زده می شود به زندگی می کنند در حوضه آمازون— همراه با غیر معمول زمین شناسی تشکل های انواع اکوسیستم جنگل و جهان, متنوع ترین حشرات گیاهخوار جوامع است.

فیگوئروا یکی از سه دکتری در حال حاضر در آزمایشگاه خوب در برکلی مشغول به تحصیل است از لحاظ اقتصادی مهم درختان نخل بومی جنگل های بارانی آمازون از جمله Oenocarpus batuaکه تولید ungurahui یک زیتون به اندازه میوه ای که بنفش وقتی که رسیده. خوشمزه و غنی از پروتئین به عنوان غذا و میوه نیز فشرده برای آن تغذیه کننده نفت است. خوب و همکارانش در حال کار بر روی راه هایی برای پایدار برداشت آن به ارائه درآمد و شغل برای این کنترل از راه دور گرمسیری منطقه ساکنان و جلوگیری از قطع درختان نخل.

Ph.D. student Giovanna Figueroa took this photo of tents at her encampment along the Rio Blanco in Peru in September 2019.

Giovanna فیگوئروا استفاده می شود برای تبادل یک چادر در تحقیقات خود اعزامی به پرو. او در زمان این عکس از اردوگاه در ساحل, سایت همراه پرو ریو بلانکو در سپتامبر سال 2019 در حالی که انجام تحقیقات از لحاظ اقتصادی مهم درختان نخل. (عکس Giovanna Figueroa)

در برکلی مربی پژوهش جایزه "جیو تا به حال یک سال دستمزد است که اجازه داده او را به بر در پرو و استفاده از همه بودجه برای تحقیقات هزینه و بدون نیاز به آموزش" به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد مربی چیزی است که او می خواهم برای انجام چهار ترم گفت: خوب است.

وقتی که خوب است advisees در زمینه "من نمی micromanage آنچه آنها در حال انجام," او گفت:. "ما بحث در مورد اهداف خود و زمانی که من احساس اعتماد به نفس آنها را به یک طرح خوب به آنها اعتماد کنم." اما او باقی می ماند در تماس به طور منظم و متصل و آنها را با خود پرو همکاران و دوستان بسیاری او گفت که او را شناخته شده برای 20 سال و "که به نظر من اعضای خانواده است."

A stand of palm trees in the Western Amazon, where Berkeley Ph.D. studentGiovanna Figueroa does research.

این موضع Oenocarpus bataua در رسرو Nacional Allpahuayo-Mishana در غرب آمازون است. (عکس Giovanna Figueroa)

یکی Paul Anderson Shapiama "Shapi" Murayari, فیگوئروا زمینه دستیار در این سفر است. او با این نسخهها کار در Recursos Amazónicos Frutales یک شرکت خوب پشتیبانی در ایقویتس که مبادرت به فروش خمیر از آمازون درخت میوه — aguaje, camu camu و ungurahui — و باعث می شود درخت نخل نوردی دنده به طوری که برداشت میوه راحت تر و امن تر است.

بعد از پرو COVID-19 سرکوب تشدید گفت: خوب "خطا در خواندن پیامک من بلافاصله و من در تلاش بود به ماندن بگیرید پهلو به پهلو از وضعیت و به روز رسانی خود را. ... من سعی کردم به او بگویم به آماده ... که ممکن است آن را غیر ممکن است برای او به خارج برای مدت زمان طولانی. من می دانستم که اگر او را به قرنطینه می شود و او را در یک مکان امن" او گفت:.

اما فیگوئروا "گفت: او در حال برنامه ریزی برای ترک ایقویتس" گفت: خوب است و اگر چه او تا به حال بدون مجوز برای دریافت از طریق پست های بازرسی در طول Nanay او توصیف او به عنوان "بسیار خود بازیگر — او سر بر شانه های او."

Princeton University student Julie Tierney met Giovanna Figueroa through their field work in the Amazon basin.

جولی Tierney کاندیدای دکترای بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی در دانشگاه پرینستون نیز زمینه کار در حوضه آمازون است. او گفت که او و Giovanna فیگوئروا تبدیل شده اند دوستان زیادی هستند که "هیچ غریبه ای به حل مشکل شرایط دشوار در این زمینه و زمانی که ما با هم ما قادر به خنده طریق مشکلات ما است." (عکس Giovanna Figueroa)

فیگوئروا هم همکار و دوست جولی Tierney, یک دانشگاه پرینستون دکترای خود را در ایقویتس, متعهد به کمک به او وجود دارد و به هر دو آنها را در بازگشت به خانه. آنها می خواهم به ملاقات در پرو در سال 2018 و گفت: Tierney "به عنوان زنان انجام کار از راه دور در یک کشور خارجی ما از هر یک از دیگر هر دو از لحاظ لجستیکی و شخصا."

تدارکات را قطعی: زنان دستگاه های GPS در این زمینه فیگوئروا حمل یک برای شرایط اضطراری — قادر به همگام سازی. و فیگورا زمینه دستیار تلفن در حال اجرا از داده و تنها می تواند دریافت تماس و این که اگر از یک سیگنال تلفن همراه در دسترس بود riverway.

The GPS device that Ph.D. student Giovanna Figueroa used in Peru doing her field research.

Giovanna فیگوئروا انجام این InReach ماهواره ای GPS دستگاه قرض داده به او همراه با یک کیت کمک های اولیه توسط دانشگاه UC برکلی زمینه ایمنی کار برای شرایط اضطراری در حالی که او در پرو. در این عکس او در یک قایق سوار از Diamante آزول یک جامعه در Nanay رودخانه به یک بزرگتر روستای سانتا ماریا که در آن او موفق به دریافت از طریق رودخانه ایست بازرسی بدون مجوز. (عکس Giovanna Figueroa)

نامشخص سفر به ایقویتس

اوایل با وجود اخبار فیگوئروا پناه امیدواریم از اتمام کار. او چپ Pucaurco با قایق در 18 مارس با دولت پرو سلامت کارگران — آنها می خواهم وارد, وجود دارد قبل از به انجام مالاریا آزمون — که رهبری به سانتا ماریا یک شهر در حدود 2000 نفر و برای اولین بار از دو بازرسی در راه بازگشت به ایقویتس. آنها را فراموش مالاریا آزمون در توقف در طول راه و فیگوئروا در نهایت تقسیم کردن از آنها برای رسیدن به فیلد بعدی سایت در سن ژوئن ده رایا.

اما او هرگز از آن ساخته شده وجود دارد.

در دیمنت آزول یک روستای کوچک در حدود دو ساعت از سانتا ماریا فیگورا و وزارت بهداشت کارگران خسته و گرسنه تصمیم به صرف شب. بعد به جای ترک در ظهر به عنوان برنامه ریزی شده کارگران رو به تاخیر افتاد و "پلیس نظامی نشان داد تا به اجرای قرنطینه سفارش" گفت: فیگوئروا. او تصمیم دشوار ساخته به "صبر (دستور) در دیمنت به جای ظروف سرباز یا مسافر با گرفتن گذشته پلیس," او گفت:. "من نمی باید هر گونه خاص منتقل می کند."

برای چند روز بعد او را مورد بررسی قرار درختان نخل با Murayari Diamante آزول شهردار César رویز و پسرش Silfo و او غرق در سواحل رودخانه و لذت بردم ماهی شام با خانواده های محلی که به استقبال او.

سپس در مارس 22, فیگوئروا آموخته که پرو مرزهای بسته شد به طور نامحدود و که این کشور نمی خواهد حمایت خارجی ها که مایل به بازگشت به خانه. "این یک ساعت تازه از رئیس جمهور ، من در لمس" Tierney تایید برای فیگوئروا. (آنها بحث می تواند تنها در صورتی فیگوئروا او را فرستاده GPS پیام به تماس Murayari اگر تلفن همراه خود مشغول به کار وجود دارد پر از لکه خدمات در دیمنت آزول).

A fried fish dinner that Ph.D. student Giovanna Figueroa enjoyed at a house-diner in Peru.

ماهی سرخ شده و یوکا — شام که Giovanna فیگوئروا لذت می برد در یک خانه-کسی که شام میخورد در دیمنت آزول یک جامعه در Nanay رودخانه در پرو. (عکس Giovanna Figueroa)

Tierney به فیگوئروا اطلاعات تماس به سفارت ایالات متحده در پرو به او در یک تخلیه پرواز آشکار. او همچنین در تماس با مقامات در پرینستون در حالی که خوب ساخته شده مشابه تماس در برکلی از جمله به جینا دالی مدیر فدرال روابط که تا کنون در این ترم به کار گرفته شده مورد چهار دانش آموز به دام افتاده در خارج از کشور در طول COVID-19 بحران است.

در ضمن فیگوئروا خواسته Diamante آزول شهردار برای تصویب به او از طریق نظامی-گشت های بازرسی به ایقویتس; او گفت که او می خواهم برای کمک اگر وجود دارد یک پرواز در حال مرتب. A U. s. Embassy-سازماندهی پرواز از ایقویتس به میامی, برنامه ریزی برای 26 مارس در ظهر نگاه امیدوار کننده است.

اما شهردار در حالی که ارائه فیگوئروا قایق سواری از پسر خود را در 25 مارس به طور ناگهانی خودداری او اجازه. او گفت: "من می خواهم که به من پرونده به پلیس نظامی" در بازرسی گفت: فیگوئروا که تصمیم به شجاع آن و قبول سوار شدن.

Giovanna Figueroa, a Berkeley Ph.D. student, collected these samples from a palm tree in the Western Amazon.

این مجموعه ساخته شده توسط برکلی محقق Giovanna فیگوئروا از چند ریشه Oenocarpus گونه در آمازون پرو. (عکس Giovanna Figueroa)

در سانتا ماریا, اما, پلیس نظامی متوقف فیگوئروا تمایلی به اجازه او و Murayari ادامه Nanay رودخانه مگر اینکه او می تواند نشان می دهد نام او در یک پرواز آشکار. بدون تلفن همراه برای نمایش اطلاعات که او تا به حال هیچ مدرک. اما زمانی که Murayari شروع به صحبت کردن با مقامات "این پلیس بیشتر دوستانه," او گفت:. "آنها فقط اجازه دهید ما را با هیچ پاس بدون اثبات."

آنها جدا با پسر شهردار در 3 p. m. در آنگویلا که در آن یکی دیگر از قایق راننده بود برای تکمیل این سفر است. اما مرد اصرار بر ترک روز بعد در ساعت 3 صبح به فرار سفر در آفتاب ظهر و به دامن فقط دو ساعت گذشته از ملی جدید 8 p. m. به 5 صبح حکومت نظامی تعیین شده توسط رئیس جمهور پرو مارتین Vizcarra. فیگوئروا پس از آن می دانستند که او می خواهم او را از دست ظهر پرواز.

"گفتم جولی, 'شما به انجام همه شما می توانید برای من. شما باید در پرواز است. من فقط دور و که آنچه در آن است," او گفت:. "من یک دانش آموز هستم در گیر پرو و حق مردم در حال حاضر آگاهی از وضعیت من."

Health workers at the airport in Iquitos, Peru, screen passengers during the COVID-19 pandemic

در ایقویتس پرو در کرنل FAP فرانسیسکو Secada Vignetta فرودگاه بین المللی کارگران بهداشت صفحه نمایش مسافران در حال انتظار برای بررسی در صورت خود, مارس 26 تخلیه پرواز در طول COVID-19 بیماری همه گیر. (عکس Giovanna Figueroa)

"من می خواهم آن گردید تا آن نقطه" گفت: فیگوئروا. "یک پیرمرد به من داد برخی از واقعا خوب گریپ فروت-تزریق آب است که او ساخته شده است. من در زمان یک حمام در رودخانه. وجود یک ساختمان خالی که در آن آنها اجازه دهید ما زمین چادر ما. من می خواهم گرفته Benadryl به عنوان اضطراب من به من اجازه نمی داد بخوابم."

اضطراب و معجزات

اما در حالی که او در مسواک زدن دندان های او فیگوئروا گفت: قایق راننده برادر نزدیک و خواست "'اجازه دهید در حال حاضر. من شما را در اولین بندر در ایقویتس.' آن 8 p. m. به من گفت: "من نمی باید اجازه (برای بازرسی در Yarana); اما خواهیم دید که چه اتفاقی می افتد."

Tierney, شنیدن از این طرح گفت: "این بیشتر می ترسم برای Giovanna ایمنی است که من در تمام این مدت. این toque de queda (حکومت نظامی) ناکرده کسی از ترک خانه های خود را به هر دلیلی. ... پلیس در حال حاضر ساخته شده بیش از 16000 دستگیری در سراسر کشور است. چرا که او نمی تواند دریافت این اخبار من می ترسید او نمی دانم چگونه از آن خطرناک خواهد بود برای او به سفر در طول این ساعت."

در قایق فیگوئروا آویزان او امام جواد و به خواب عمیق سقوط کرد. به طور معجزه آسایی "من فکر نمی کنم ما متوقف شد (در پاسگاه)," او گفت:. "ما به ایقویتس در 5:30 a. m." او بازپرداخت قایق راننده مسابقه به یک ایستگاه گاز برای پر کردن قابل حمل پلاستیکی و گاز ظرف با سوخت برای او و سپس او و Murayari گرفتار mototaxi به بهانه استراحت از اموال خود را.

GIovanna Figueroa and Julie Tierney, two Ph.D. student who do research in Peru, reunite at the airport in Iquitos, Peru during the COVID-19 crisis.

پیوست در فرودگاه در ایقویتس, پرو, پس از یک رودخانه خطرناک سفر توسط برکلی دانشجوی دکتری Giovanna فیگوروا (سمت چپ) فیگورا و او را دوست و همکار جولی Tierney, یک دانشگاه پرینستون دانشجوی دکتری لحظه شکستن اجتماعی فاصله قوانین در طول COVID-19 بحران است. (حسن نیت ارائه میدهد عکس از Giovanna Figueroa)

"ما رو متوقف هنگامی که توسط پلیس به دلیل راننده نبود پوشیدن (coronavirus) حفاظت از صورت است. من تا به حال فوق العاده bandana و آن را به او داد" او گفت:. "بنابراین ما در زمان جاده من هرگز قبل از به آپارتمان/دفتر که در آن همه چیز من ذخیره شد."

آن بود 7 صبح در مارس 26 و فیگورا, خروج از میدان دستیار در آپارتمان ساخته شده آن را به پلازا 8:30 a. m., وقتی شاتل فرودگاه وارد شدند. "در فرودگاه من در نهایت پیوست شد با جولی. ما را در آغوش کشید, هیچ, اجتماعی, فاصله," او گفت:. "من می خواهم به سختی آن ساخته شده است."

The plane taking Ph.D. student Giovanna Figueroa home from Peru flies over Cuba on its way to Miami.

یک پرواز از Iquitos, پرو, سازماندهی شده توسط سفارت ایالات متحده امریکا مگس جایی بیش از کوبا در راه خود را به میامی. (عکس Giovanna Figueroa)

مسافران داده شد نمایش های بهداشتی در ترمینال و در هیئت مدیره "وجود دارد جشن" گفت: فیگوئروا با وجود هر کس با پوشیدن ماسک های صورت و نشستن در یک صندلی از هم جدا. در عرض پنج ساعت او در میامی که در آن پرینستون به حال رزرو هتل سوئیت برای فیگوئروا Tierney و یک دانشجوی دکترای از دانشگاه کورنل که می نیز در پرو.

فیگوئروا اجاره ماشین روز بعد و سوار چهار ساعت به پسر عموی او سونیا محل در سنت پترزبورگ به استراحت قبل از رفتن به جنوب کالیفرنیا. "اولین چیزی که من بود خشکشویی; این همه خام و بد بو," او گفت:. "پسر عموی من بهم واقعا خوب غذایی است. من به خوبی خواب و زمان چرت زدن. من به تماشای اخبار; من شده است به طوری قطع شده است."

Berkeley Ph.D. student Giovanna Figueroa rests in her cousin's backyard in St. Petersburg, Florida, after leaving Peru during the COVID-19 crisis.

در سنت پترزبورگ فلوریدا جایی که پسر عموی او سونیا زندگی Giovanna فیگوئروا استراحت تا از پرو تحقیقات ماجراجویی در طول COVID-19 بحران قبل از رفتن به خانه به جنوب کالیفرنیا. (عکس از سونیا Figueroa-مارتینز Wegner)

آن را سخت برای او به منعکس کننده فقط در عین حال در چند هفته گذشته. "من تا به حال زمان صفر به روند" او گفت:. "من شده است در حال اجرا بر روی آدرنالین."

اما فیگوئروا گفت که او نمی تواند به عقب در ایالات متحده "بدون حمایت سیستم از پل شبکه نقش دانشگاه بازی پرینستون اتصال و ارتباط من از طریق کار من است."

امروز او در نهایت خانه در کالیفرنیا که در آن خوب گفت که او تا خبر خوب: او را دریافت گرانت و می توانید استخدام فیگوئروا به بازگشت به پرو, در پاییز و در ادامه تحقیقات خود را.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن