به عنوان Bastiat می گویند نظیر گذشته آشکار با همه گیر سیاست های

این هفته نشانه 219th تولد بزرگ قرن 19 اقتصاددان فرانسوی فردریک Bastiat. این زمان مناسب برای صحبت در مورد خود م

توسط AKHBAREBARTAAAR در 14 تیر 1399

این هفته نشانه 219th تولد بزرگ قرن 19 اقتصاددان فرانسوی فردریک Bastiat. این زمان مناسب برای صحبت در مورد خود مقاله معروف "آن است که دیده می شود و آن است که دیده نمی شود" منتشر شده در کتاب "قانون است." این بی انتها کار باقی مانده است یک راهنمای ضروری برای تفکر در مورد سیاست گذاری.

در این مقاله Bastiat می نویسد: "در بخش اقتصاد, یک عمل یک عادت یک نهاد قانون تولد می دهد نه تنها به یک اثر اما به یک سری از اثرات. از این اثر برای اولین بار فقط فوری است; آن آشکار خود را به طور همزمان با آن علت آن را دیده است. دیگران آشکار شدن پی در پی — آنها دیده نمی شود: آن را به خوبی برای ما اگر آنها پیش بینی شده. بین خوب و بد اقتصاددان این به منزله کل تفاوت — یکی طول می کشد حساب قابل مشاهده اثر دیگر طول می کشد را به حساب هر دو از اثرات آن دیده می شود و همچنین از کسانی که لازم است برای پیش بینی."

چگونه من آرزو می کنم ما را به یاد صادقانه حساب برای نهان اثرات سیاست به محل قرار در طول این همه گیر خواهد شد تا پاپ در پیامدهای آن.

برای مثال این مقدار عظیم از اضافی بدهی دولت فدرال تحمیل کرده است در نسل های آینده از آمریکایی ها در طول COVID-19 بحران است. آن است که دیده می شود این است که جریان پول از دولت فدرال برای بیکاران به کسانی که در نظر گرفتن مرخصی به دلیل نجات پول داده شده به کسب و کار در طول بیماری همه گیر. در حالی که ما ممکن است آگاه در انتزاعی است که همراه با افزایش در دولت ایالات متحده بدهی که دیده نمی شود این است که افزایش مالیات است که باید پرداخت شود توسط نسل های آینده است. نه ما دیدن کندتر رشد اقتصادی خواهد شد که ناشی از نیاز به پرداخت این بدهی.

حتی کمتر آشکار هستند نهان اثرات ساخت دائمی ظاهرا موقت ایجاد فدرال پرداخت می شود-ترک استحقاق. در حالی که آن را آسان به نقطه را به تمام مزایای استفاده از چنین حرکت برای 35 درصد از زنانی که نمی باید هر گونه مزایای از قبل COVID-19 آن را مشکل تر به دستمزد پایین تر و اشتغال که منجر خواهد شد. همچنین پنهان از چشم انداز ما این است که افزایش اشتغال تبعیض سوخت این سیاست: زمانی که دولت ها را خودسرانه افزایش کارفرمایان هزینه به استخدام گروه های خاصی کمتر اعضای آن گروه استخدام کنید. ادبیات علمی روشن است که چنین قانون inflicts بسیار واقعی اثرات منفی بر زنان است.

همچنین سخت تر به نقطه هستند نهان اثرات اجاره-کنترل قانون. از جمله مقررات وجود دارد در ایالات و شهرستانها در سراسر کشور, هر چند آن را نمی تواند تعجب آور باشد برای دیدن بیشتر از جمله سیاست های اجرا شده در این بحران را از خواب بیدار. مزایای بسیار آسان است برای دیدن. قوانین وعده به مسکن در بالا و مقدار اجاره بازارهای بیشتر مقرون به صرفه برای خانواده های متوسط و پایین تر-کلاس های خانواده. اما هنگامی که چنین قانون اجرا شده است واقعیت در ضربات.

ما می بینیم اجاره رفتن آهسته تر از آنها به احتمال زیاد می توانست در غیر این صورت. زمانی که زوج با اخراج حمایت این سیاست می دهد یک توهم کنترل به مستاجران که در حال حاضر در خانه های اجاره هنگامی که قوانین و مقررات به تصویب رسید. آنچه نهان است اما قابل توجه است. اجاره-کنترل اساسنامه کاهش انگیزه برای صاحبان املاک برای تامین امکانات خود را به عنوان خانه مسکونی و آنها آن را کمتر جذاب برای توسعه دهندگان برای ساخت مسکن اجاره. اجاره کنترل و حتی کاهش می یابد صاحبخانه' تمایل به حفظ کیفیت واحدهای خود را. نتیجه نهایی کمتر و کیفیت پایین مسکن برای مردم عادی است.

نیز وجود دارد دیده می شود و غیب اثر از این مستند در محل قرار داده برای کنترل COVID-19 را گسترش. این دیده می شود اثرات این سیاست در حال میلیون ها نفر از مردم محدود کردن تعاملات خود را با دیگران به عنوان یک حفاظت از یک ویروس است که به کشته شدن بسیاری از. نهان اثرات این سیاست ها در میان چیزهای دیگر, افزایش, افسردگی, استعمال بیش از حد مواد مخدر و خودکشی; کاهش در تشخیص دیگر بیماری های کشنده (که منجر به مرگ و میر بیشتر); تاثیر آموزش در کودکان قطع از مدرسه و بلند مدت اقتصادی و ویرانی.

مشابه گذشته آشکار به منظور دریافت یک تصویر کامل تر از چیزی است که بزرگسالان انجام هنگامی که در حال اجرا خود را در زندگی و مدیریت خانواده و یا در امور کسب و کار. آن را چه خوب اقتصاددانان است که تجزیه و تحلیل سیاست های عمومی. و این چیزی است که فردریک Bastiat را با مهارت بی بدیل و سبک بیش از دو قرن پیش. متاسفانه آن چیزی است که اکثر سیاستمداران تمایل به انجام امروز.

ورونیک د Rugy محقق ارشد در Mercatus مرکز در دانشگاه جورج میسون.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de