یک Eclipsing Binary میلی ثانیه تپ اختر کشف شده توسط سریع

با استفاده از اطلاعات به دست آمده توسط پنج-صد متر دیافراگم کروی رادیو تلسکوپ (سریع) یک تیم تحقیقاتی به رهبری پروفسور پان Zhichen و پروفسور لی دی از ملی فصل رصدخانه از آکادمی علوم چین (NAOC) کشف گرفتی دودویی میلی ثانیه pulsar در خوشه کروی (GC) مسیه 92 (M92).

نام PSR J1717+4307A یا M92A, این اولین هاستینگ شناخته شده در M92 با یک چرخش دوره 3.16 ms و پراکندگی اندازه گیری (DM) از 35.45 pc cm3. پیگیری مشاهدات نشان داد که این سیستم دوتایی است که در یک مدار دایره ای با یک مداری دوره 0.2 روز و شعاع 120,000 کیلومتر است. همراه یک 0.18 خورشیدی جرم ستاره در حال تحول به یک زیر لوله.

با توجه به فشردگی از مدار مواد از همراه در حال بلعیده پولسار. از جمله یک سیستم دوتایی است با نام مستعار یک “redback” عنکبوت. مانند این نوع از عنکبوت در جایی که زنان تمایل به خوردن اصحاب خود را pulsar تمایل به accrete جرم از آن همراه است. پس از کشف نخستین تپ اختر در سال 1967 هزاران نفر از تپ اخترها یافت شده در کهکشان ما. در حالی که برخی از آنها در واقع کهکشانی هواپیما ما همچنین مشاهده یک جمعیت از تپ اخترها در GCs که در مدار کهکشان راه شیری است.

An image of GC M92 with the pulsar M92A embedded in the dense core. (Image: ESA/Hubble)

یک تصویر از GC M92 با پولسار M92A تعبیه شده در هسته متراکم شده است. (تصویر: ESA/Hubble)

این تپ اخترها یک ابزار مفید برای کاوش بسیار متفاوت محیط زیست: انبوه ستارگان هسته متشکل از ستاره به عنوان قدیمی به عنوان 10 میلیارد سال است. به تاریخ 157 تپ اخترها کشف شده در 30 GCs. M92A برای اولین بار شناسایی شده در اکتبر 9, 2017 در طول راه اندازی سریع. با بیش از دو برابر جمع آوری منطقه که از تلسکوپ آرسیبو در پورتوریکو بیشتر اکتشافات انتظار می رود از سریع و آنها را بهبود درک ما از پولسار جمعیت در کهکشان راه شیری و مرتبط با فیزیک نجومی مانند عظیم ستارگان تکامل و معادلات متحده چگال مهم است.

این کار منتشر شده در مجله اختر فیزیک حروفو آن را برجسته توسط آمریکا Astronomy Society (AAS) نوا.

ارائه شده توسط: دانشگاه شیکاگو پزشکی [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

جدید پاپ ساعت اتمی طراحی دستیابی به دولت از-هنر ثبات فرکانس

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>