1 علل پوسیدگی دندان چیست؟

آنها در ابتدا نقره ای هستند اما به مرور زمان تیره تر می شوند و در صورت باز کردن دهان به سرعت قابل تشخیص هستند. اما بسیاری از مردم ظاهر آن را دوست ندارند. گاهی شدت پوسیدگی به حدیست که مقدار بیشتری از دندان را درگیر کرده، برای مثال یک ضلع دندان به طور کامل یا به طور زیادی تحت تاثیر پوسیدگی قرار گرفته است. صرف نظر از دردناک بودن چنین حادثه ای، تمام آنچه که برای ترمیم دندان هزینه شده بر باد میرود. اگر شما هم دچار چنین مشکلی هستید قبل از آن که دندان خود را از دست بدهید باید به دندان پزشک مراجعه کنید.

با مدیریت مواد غذایی مصرفی و نوشیدنیهای مورد استفاده، تمیز کردن صحیح دندانها و مراجعه منظم به دندان پزشک شما میتوانید ریسک پوسیدگی دندان و خراب شدن آن را کاهش دهید. ترشح می شود خود پوسیدگی را تشدید می کند. پین دندان یک میله از جنس فلز می باشد و مانند پیچ است و برای محکم نگه داشتن تاج دندان که به شدت آسیب دیده باشد یا شکسته شده باشد استفاده می شود، بعد از اینکه پین داخل دندان ها گذاشته می شود باید روی تاج دندان با موادی مانند آمالگام، کامپوزیت ترمیم و … دندانپزشک باید این قسمت را به طور کامل بتراشد و بعد با ماده ای مثل آمالگام جای آن را پر کند.

برای جلوگیری از این قبیل اتفاقات دندانپزشک از یک تکه فلز کوچک و باریک که به آن پین گفته میشود و تقریبا هم اندازه با مغزی خودکار است استفاده میکند. بلیچینگ که دارای دو درمان خانگی و مطب می باشد باعث سفیدی دندان ها می شود این روش یکی از ارزان ترین تکنیک های سفید کردن ترمیم دندان عفونی دندان است. این پین ها در دندانهایی که درمان ریشه (عصب کشی) نشده اند ولی بخشی از تاج شکسته است به کار می روند. پین دندان ها در داخل کانال دندانی که درمان ریشه (عصب کشی) دندان شده است گذاشته می شود.گیر آنها در داخل کانال دندان با زدن سمان (چسب) های مخصوص انجام می یابد.

پین دندان سایز های قطری و طولی مختلفی دارد که حتما باید متناسب با قطر و طول کانال دندان انتخاب شوند تا در عین تامین استحکام لازم، باعث ترک خوردن و شکستن ریشه دندان نشوند. متخصص دندانپزشک زیبایی با توجه به شرایط دندان شما یکی از این دو روش را برای ترمیم دندان انتخاب می کند. ابتدا دندانپزشک با معاینه دهان مشکل دندانپزشکی شما را تشخیص میدهد. این مدل کامپوزیت، بیشترین شباهت را به لمینتهای سرامیکی دارد. این مدل از کامپوزیت، به دلیل وجود ذرات سرامیکی از ثبات و استحکام بیشتری برخوردار است.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از ترمیم دندان خراب در خانه دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ایندکسر

آموزش سئو