[ad_1]

وضعیت هشدار روز یکشنبه در اسپانیا برای جلوگیری از بیماری همه گیر ویروس کرونا ، به دولت های منطقه ابزاری قانونی برای اتخاذ تدابیر محدودکننده تحرک را که ضروری می دانند ، مانند بستن محدوده های شهر یا حتی مرزهای یک منطقه ، می دهد. تا پیش از این ، مقامات منطقه ای که به دنبال چنین اقداماتی بودند مجبور بودند به صورت موردی از دادگاه اجازه بگیرند.

با استفاده از این ابزار جدید ، آراگون و آستوریاس روز دوشنبه گفتند که مرزهای خود را مهر و موم می کنند ، فقط اجازه سفرهای ضروری به داخل و خارج از سرزمین خود را می دهند. حبس محیطی آراگون از نیمه شب اعمال می شود و حداقل دو هفته طول می کشد ، در حالی که در آستوریاس سه شنبه شب شروع می شود. دو منطقه دیگر ، ناوارا و لا ریوخا ، پس از گرفتن مجوز دادگاه قبلاً قلمرو خود را بسته بودند.

نخست وزیر پدرو سانچز از حزب سوسیالیست (PSOE) نیز به دلیل داده های اپیدمیولوژیکی به مراتب بهتر ، یک پیمان منع رفت و آمد 15 روزه در سراسر کشور را در کل قلمرو به جز جزایر قناری ایجاد کرده است. حبس شبانه از ساعت 11 شب تا 6 صبح برقرار شده است ، اگرچه مقامات منطقه ای ممکن است زمان شروع و پایان را یک ساعت جلوتر یا عقب بگذارند که صلاح می دانند.

این دومین بار است که اسپانیا کمترین میزان از سه حالت اضطراری موجود را در تلاش برای مهار بیماری همه گیر ویروس کرونا فعال می کند. اولین بار در اواسط ماه مارس بود ، زمانی که دولت حبس خانگی سختی را ایجاد کرد و اقتصاد را تقریباً متوقف کرد. این بار ، مقامات امیدوارند که دیگر نیازی به چنین اقدامات سختگیرانه ای نباشد. محدودیت خانه ای وجود ندارد ، اما اجتماعات اجتماعی به شش نفر محدود می شود و در بعضی موارد ، افراد نمی توانند به منطقه خاصی – بخش بهداشت ، شهرداری یا منطقه – بدون دلیل موجه وارد شوند.

در حالی که بین اقدامات مرکزی و منطقه ای همپوشانی وجود دارد ، نخست وزیر پدرو سانچز می خواهد مناطقی که اختیارات خود را در زمینه مراقبت های بهداشتی واگذار کرده اند ، در کنترل همه گیری ابتکار عمل کنند. در اینجا خلاصه ای از اقدامات موجود و برنامه ریزی شده در هر منطقه از اسپانیا آورده شده است.

اندلس

در پرجمعیت ترین منطقه اسپانیا ، یک نقطه کانون ویروس کرونا وجود دارد: شهر گرانادا ، که در آن تعداد تجمعی 14 روزه ویروس کرونا در هر 100000 نفر 976 نفر است. هفته گذشته دولت منطقه خوان مانوئل مورنو بونیلا ، از حزب مردمی (PP) ، هفته گذشته از ساعت 11 تا 6 صبح منع رفت و آمد در کل کلان شهر را ایجاد کرد که مرکز استان و 32 شهرداری را که 500000 نفر در آن زندگی می کنند ، تحت تأثیر قرار داد. همین منطقه در معرض قفل محیطی دو هفته ای است ، به این معنی که ساکنان فقط می توانند برای کارهای اساسی ترک کنند. دولت اندلس همچنین محدودیت ظرفیت را افزایش داده و ساعات کار برای بارها و رستوران ها را در شهرهای Jaén ، Cordoba و سویا کاهش داده است. با اعمال وضعیت جدید هشدار ، اکنون کل منطقه تحت ساعت ممنوعیت رفت و آمد 11 شب تا 6 صبح است.

مادرید

روز شنبه ، منطقه مادرید از وضعیت هشدار خود خارج شد ، که توسط دولت مرکزی برای محدود کردن تحرک در منطقه پیش از تعطیلات ملی ، 12 اکتبر ، که سفرهای قابل توجهی به همراه دارد ، تحمیل شده است. تحت وضعیت هشدار جدید و سراسری ، یک ساعت ممنوعیت رفت و آمد از نیمه شب تا 6 صبح برقرار است. نخست وزیر منطقه ایزابل دیاز آیوسو از PP همچنین نوعی حصر محیطی را که بر اساس مناطق مراقبت های بهداشتی است ، تقسیم بندی های اداری که ممکن است شامل یک یا چند مرکز مراقبت های بهداشتی باشد ، مجدداً معرفی کرده است. از روز دوشنبه ، ساکنان 32 منطقه از این مناطق فقط به دلایل موجه می توانند داخل و خارج شوند. این مناطق در 11 شهرداری منطقه مادرید از جمله پایتخت واقع شده است. مقامات منطقه ای گفتند که آنها در حال بررسی این هستند که آیا الگوی مبتنی بر شهر را اتخاذ کنند و حتی اگر انتقال ادامه یابد ، حتی ممکن است کل منطقه را محدود کنند. دیاز آیوزو قرار بود روز دوشنبه با نمایندگان دولت مرکزی دیدار کند و در مورد اوضاع گفتگو کند.

کاتالونیا

دولت کاتالان تصمیم گرفته است که منع رفت و آمد از ساعت 10 شب تا 6 صبح ادامه داشته باشد. فروشگاه ها باید تا ساعت 9 شب به غیر از سالن های تئاتر ، سالن های نمایش و سایر اماکن فرهنگی که ممکن است یک ساعت بعد این کار را انجام دهند ، به مردم نزدیک شوند. در اجتماعات اجتماعي و ظرفيت تجارت محدوديت هايي وجود داشت و اينها همچنان پابرجاست. و در اواسط ماه اکتبر ، بارها و رستوران ها به منظور کاهش اجتماعات اجتماعی مجبور به تعطیلی شدند. سخنگوی دولت کاتالونیا ، مریتسل بودو ، روز دوشنبه اعتراف کرد که مقامات همچنین در حال بررسی گزینه حبس تعطیلات آخر هفته برای جلوگیری از سرایت هستند. بودو گفت که وضعیت اضطراری جدید اسپانیا به اندازه کافی پیش نمی رود زیرا “تصمیماتی را که دولت کاتالونیا می تواند اتخاذ کند محدود می کند.”

آراگون

رئیس آراگون ، خاویر لامبان از PSOE ، روز دوشنبه اعلام کرد که مرزهای منطقه در نیمه شب مهر و موم شده و حداقل تا 15 روز تا 9 نوامبر بسته باقی می مانند. “نرم کردن [measures]، “لامبان برای توجیه تصمیم گفت. رهبر منطقه گفت که این هفته و هفته آینده “کلید تسطیح منحنی مسری” خواهد بود ، اما وی احتمال حبس در خانه های آخر هفته را رد کرد. وی گفت: “این چیزی نیست كه ما در نظر داشته باشیم.” آراگون سومین بالاترین میزان بروز ویروس کرونا در 14 روز بعد از ناوارا و شهر تحریم شده ملیلا را دارد (682.18 مورد در هر 100000 نفر). هفته گذشته دولت شهرهای هوئسکا ، ساراگوسا و تروئل را محدود کرد. ساکنان سایر مناطق آراگون ممکن است هنوز آزادانه در سراسر منطقه حرکت کنند ، اما سفر به داخل و خارج از آراگون به فعالیت های اساسی محدود می شود. منع رفت و آمد ساعت 11 شب تا 6 صبح نیز شب گذشته اجرایی شد ، اگرچه دولت در حال بررسی احتمال تغییر زمان شروع است.

آستوریا

دولت آدریان باربون از PSOE بعد از ظهر دوشنبه اعلام کرد که مرز منطقه ای بسته می شود که از سه شنبه شب به اجرا در می آید. در یک کنفرانس خبری ، باربون گفت که هدف این است که منحنی را صاف کنید ، از فشار دادن بیمارستان ها به نقطه شکست و جلوگیری از حصر در خانه جلوگیری کنید. ساکنان اوییدو ، گیخون و آویلس در حال حاضر به شهرهای خود محدود شده اند و تا 7 نوامبر ادامه خواهند داشت. حدود 80٪ از جمعیت منطقه کوچک در مثلث تشکیل شده توسط این سه شهر زندگی می کنند. تا همین اواخر ، بیماری Asturias کمترین میزان ویروس کرونا در اسپانیا را داشت ، اما اخیراً شروع به جهش کرده است و در حال حاضر 300.84 مورد در هر 100000 نفر است. مراکز تجاری باید تا ساعت 10 شب تعطیل شوند ، در حالی که مکان های غذا و نوشیدنی و همچنین سالن های شرط بندی باید این کار را در ساعت 11 شب انجام دهند. باربون همچنین در حال مهار منع رفت و آمد به نیمه شب است.

منطقه والنسیا

نخست وزیر منطقه Ximo Puig از PSOE گفت که هیچ حادثه مهمی برای گزارش در شب اول قانون منع رفت و آمد که از نیمه شب آغاز می شود وجود ندارد. پویگ ، که پیش از اعلامیه سانچز روز یکشنبه منع رفت و آمد منعقد شده بود ، قصد دارد این قوانین را تا 9 دسامبر تمدید کند. همچنین در اجتماعات اجتماعی و مشاغل محدودیت هایی وجود دارد.

جزایر بالئاریک

محدودیت های اصلی علاوه بر منع رفت و آمد ملی محدودیت شش نفره برای اجتماعات اجتماعی ، عدم استعمال دخانیات در خیابان ها و عدم خدمات پیشگیری از بارها و همچنین 30٪ ظرفیت در عبادتگاه ها است. دولت فرانچینا آرمنگول از PSOE همچنین می خواهد در بندرها و فرودگاه ها بهداشتی انجام شود. در حال حاضر محدودیتی برای ورود و خروج از جزایر وجود ندارد.

NAVARRE

این منطقه به دلیل شیوع بسیار بالای 1062 مورد در هر 100000 نفر ، در اوایل به ویروس کرونا منتقل شد. هفته گذشته کل منطقه به جز مرز با فرانسه (که در حوزه اختیارات مقامات ملی است) پلمب شد و دولت ماریا چیویت از PSOE در حال بررسی این است که آیا محدودیت های بیشتری را ایجاد کند. در حال حاضر ، ساعت منع رفت و آمد از ساعت 11 شب تا 6 صبح تغییر نکرده است.

ناحیه باسک

دولت منطقه اییگیگو اورکولو از حزب ناسیونالیست باسک (PNV) در تلاش است محدودیت های شدیدی را در اجتماعات اجتماعی در شهرداری ها با نرخ انتقال بالا ایجاد کند ، پس از اینکه دادگاه منطقه ای تلاش قبلی را برای این کار لغو کرد. Urkullu یکی از جدی ترین حامیان حالت هشدار سراسری برای حمایت از اقدامات سختگیرانه ویروس کرونا بود. در روز دوشنبه ، بروز تجمع 14 روزه بیش از 500 مورد در هر 100000 نفر بود.

CASTILLA LA MANCHA

پنج استان تشکیل دهنده Castilla-La Mancha تحت محدودیت های مختلفی قرار دارند ، گرچه این استان ها بیشتر در تولدو و گوادالاخارا ، نزدیکترین حالت به مادرید وجود دارد. امیلیانو گارسیا-پیج نخست وزیر منطقه از PSOE از تابستان در تلاش برای مهار همه گیری ها ، شهرداری ها را محدود می کند. از 23 آگوست ، اجتماعات اجتماعی حداکثر به 10 نفر محدود شده بود.

CASTILLA و LEÓN

محدودیت های محیطی از تابستان آغاز شده و تعداد آنها بین سپتامبر و اکتبر رشد کرده و حدود 25٪ از جمعیت را تحت تأثیر قرار داده است. آلفونسو فرناندز مونوکو ، نخست وزیر از PP ، شنبه گذشته ساعت 10 شب ممنوعیت رفت و آمد برقرار کرده بود و بدون تغییر باقی مانده است. از سوی دیگر ، قفل قفل در شهرهای لئون ، پالنسیا ، سالامانکا و بورگوس برداشته شده است.

گالیسیا

در سانتیاگو دو کامپوستلا و شهر مرزی O Milladoiro ، معاشرت با افراد خارج از خانه شخص ممنوع است. در همین حال ، اورنس و بارباداس از 7 اکتبر در محاصره محیطی قرار دارند. هفته گذشته ، مقامات محدوده شهر ورین ، اومبرا و ویلارددوس را بستند. دولت منطقه ای آلبرتو نئیز فیخو از حزب PP هنوز اعلام نکرده است که آیا او ساعت رسمی منع رفت و آمد را تغییر می دهد یا خیر.

ریوجا

نخست وزیر منطقه Concha Andreu از PSOE در مواجهه با انتقال سریع ، مرزهای کل منطقه را هفته گذشته بست ، اقدامی که نیاز به مجوز از دادگاه داشت زیرا هنوز وضعیت هشدار در اسپانیا اعمال نشده بود. زمان های رفت و آمد از ساعت 11 شب تا 6 صبح است.

CANTABRIA

منطقه کوچک شمالی به دلیل ارقام خوب ویروس کرونا ، اقدامات قابل توجهی اتخاذ نکرده بود ، اما یک جهش ناگهانی در سانتوشا منجر به قفل محیطی در آن شهرداری شد و اقدامات مشابهی در تورلاواگا و بخشهایی از شهر سانتاندر دنبال شد. دولت میگل آنخل ریویلا ، از حزب منطقه ای Cantabria (PRC) ، آشکارا از یک حالت هشدار ملی حمایت می کرد. منع رفت و آمد شبانه در کانتابریا از نیمه شب آغاز می شود.

مورسیا

در طی ماههای تابستان با افزایش تعداد آلودگی ها ، دولت فرناندو لوپز میراث از حزب PP قبلاً شهرهایی مانند توتانا و لورکا را محدود کرده بود و محدودیت های اجتماعی را ایجاد کرده بود. ممنوعیت رفت و آمد بین ساعت 23 و 6 صبح اعمال می شود.

ESTREMADURA

هفته گذشته حداقل 19 شهرداری در ظرفیت های تجاری محدودیت داشتند. منع رفت و آمد در اینجا از نیمه شب آغاز می شود و در ساعت 6 صبح به پایان می رسد.

با گزارش توسط خاویر مارتین آرویو ، لوسیا بورسک ، خوان ناوارو ، پر ریوس ، فران بونو ، ویرجینیا وادیلو ، پدرو گوروسپ ، سیلویا آر پونتودرا و مانوئل ویخو

نسخه انگلیسی توسط سوزانا اوررا.

[ad_2]

Source link

آموزش سئو